Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1961-2015

Złoty Kask
(Golden Helmet)

Thanks to Wojciech Wilde.
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1961Florian KapałaRzeszówKlasyfikacja końcowa
1961Florian KapałaRzeszówTurniej nr 1
1961Florian KapałaRzeszówTurniej nr 2
1961Joachim MajRybnikTurniej nr 3
1961Henryk ŻytoLesznoTurniej nr 4
1961Marian KaiserGdańskTurniej nr 5
1961Stanisław TkoczRybnikTurniej nr 6
1961Henryk ŻytoLesznoTurniej nr 7
1961Marian KaiserGdańskTurniej nr 8
1962Marian KaiserGdańskKlasyfikacja końcowa
1962Florian KapałaRzeszówFinał nr 1
1962Marian KaiserGdańskFinał nr 2
1962Marian KaiserGdańskFinał nr 3
1962Marian KaiserGdańskFinał nr 4
1962Joachim MajRybnikFinał nr 5
1962Marian KaiserGdańskFinał nr 6
1962Marian KaiserGdańskFinał nr 7
1962Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 8
1963Joachim MajRybnikKlasyfikacja końcowa
1963Stanisław TkoczRybnikFinał nr 1
1963Stanisław TkoczRybnikFinał nr 2
1963Joachim MajRybnikFinał nr 3
1963Florian KapałaRzeszówFinał nr 4
1963Joachim MajRybnikFinał nr 5
1963Joachim MajRybnikFinał nr 6
1964Andrzej WyglendaRybnikKlasyfikacja końcowa
1964Stanisław TkoczRybnikFinał nr 1
1964Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 2
1964Joachim MajRybnikFinał nr 3
1964Stefan KępaRzeszówFinał nr 4
1964Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 5
1964Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 6
1964Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 7
1965Stanisław TkoczRybnikKlasyfikacja końcowa
1965Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 1
1965Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 2
1965Stanisław TkoczRybnikFinał nr 3
1965Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 4
1965Marian RoseToruńFinał nr 5
1965Zbigniew PodleckiGdańskFinał nr 6
1965Mieczysław PołukardBydgoszczFinał nr 7
1965Antoni WorynaRybnikFinał nr 8
1966Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1966Zbigniew PodleckiGdańskFinał nr 1
1966Jerzy TrzeszkowskiWrocławFinał nr 2
1966Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 3
1966Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 4
1966Paweł WaloszekświętochłowiceFinał nr 5
1966Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 6
1966Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 7
1967Antoni WorynaRybnikKlasyfikacja końcowa
1967Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 1
1967Antoni WorynaRybnikFinał nr 2
1967Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 3
1967Antoni WorynaRybnikFinał nr 4
1967Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 5
1967Stanisław TkoczRybnikFinał nr 6
1967Henryk GlucklichBydgoszczFinał nr 8
1968Paweł WaloszekŚwiętochłowiceKlasyfikacja końcowa
1968Antoni WorynaRybnikFinał nr 1
1968Jerzy TrzeszkowskiWrocławFinał nr 2
1968Andrzej TanaśTarnówFinał nr 3
1968Konstanty PociejkowiczWrocławFinał nr 4
1968Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 5
1968Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 6
1968Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 7
1968Zygfryd FriedekOpoleFinał nr 8
1969Edward JancarzGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1969Zbigniew PodleckiGdańskFinał nr 1
1969Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 2
1969Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 3
1969Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 4
1969Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 5
1969Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 6
1969Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpFinał nr 7
1969Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 8
1970Jan MuchaŚwiętochłowiceKlasyfikacja końcowa
1970Henryk GlucklichBydgoszczFinał nr 1
1970Jan MuchaŚwiętochłowiceFinał nr 2
1970Antoni WorynaRybnikFinał nr 3
1970Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 4
1970Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 5
1970Antoni WorynaRybnikFinał nr 6
1970Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 7
1970Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 8
1971Antoni WorynaRybnikKlasyfikacja końcowa
1971Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 1
1971Jerzy SzczakielOpoleFinał nr 2
1971Andrzej WyglendaRybnikFinał nr 3
1971Antoni WorynaRybnikFinał nr 4
1971Antoni WorynaRybnikFinał nr 5
1971Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 6
1971Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 7
1972Edward JancarzGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1972Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 1
1972Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 2
1972Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 3
1972Henryk GlucklichBydgoszczFinał nr 4
1972Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 5
1972Jerzy GrytRybnikFinał nr 6
1972Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 7
1972Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 8
1973Zenon PlechGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1973Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 1
1973Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 2
1973Zbigniew MarcinkowskiZielona GóraFinał nr 3
1973Jerzy SzczakielOpoleFinał nr 4
1973Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 5
1973Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 6
1973Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 7
1973Paweł WaloszekŚwiętochłowiceFinał nr 8
1974Zenon PlechGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1974Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 1
1974Andrzej TkoczRybnikFinał nr 2
1974Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 3
1974Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 4
1974Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 5
1974Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 6
1974Andrzej TkoczRybnikFinał nr 7
1974Zbigniew FilipiakZielona GóraFinał nr 8
1975Edward JancarzGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1975Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 2
1975Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 3
1975Zenon PlechGorzów WlkpFinał nr 4
1975Boguslaw NowakGorzów WlkpFinał nr 5
1976Marek CieślakCzęstochowaKlasyfikacja końcowa
1976Edward JancarzGorzów WlkpFinał nr 1
1976Jerzy RembasGorzów WlkpFinał nr 2
1976Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 3
1976Marek CieślakCzęstochowaFinał nr 4
1976Andrzej JurczyńskiCzęstochowaPółfinał
1976Edward JancarzGorzów WlkpPółfinał
1976Antoni FojcikRybnikĆwierćfinał
1976Jerzy RembasGorzów WlkpĆwierćfinał
1977Jerzy RembasGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1977Jerzy RembasGorzów WlkpFinał nr 1
1977Bogusław NowakGorzów WlkpFinał nr 2
1977Jerzy RembasGorzów WlkpFinał nr 3
1977Jan MuchaŚwiętochłowiceFinał nr 4
1977Robert SłabońWrocławPółfinał
1977Jerzy RembasGorzów WlkpPółfinał
1977Józef JarmułaCzęstochowaĆwierćfinał
1977Jacek GoerlitzOpoleĆwierćfinał
1978Zenon PlechGdańskFinał
1978Bernard JąderLesznoPółfinał
1978Paweł WaloszekŚwiętochłowicePółfinał
1978Zenon PlechGdańskĆwierćfinał
1978Robert SłabońWrocławĆwierćfinał
1978Piotr PysznyRybnikĆwierćfinał
1978Grzegorz KuźniarRzeszówĆwierćfinał
1979Robert SłabońWrocławKlasyfikacja końcowa
1979Robert SłabońWrocławFinał nr 1
1979Piotr PysznyRybnikFinał nr 2
1979Robert SłabońWrocławFinał nr 3
1979Piotr PysznyRybnikFinał nr 4
1980Robert SłabońWrocławKlasyfikacja końcowa
1980Jerzy KochmanŚwiętochłowiceFinał nr 1
1980Robert SłabońWrocławFinał nr 2
1980Eugeniusz BłaszakGnieznoFinał nr 3
1980Robert SłabońWrocławFinał nr 4
1981Bolesław ProchBydgoszczKlasyfikacja końcowa
1981Leonard RabaOpoleFinał nr 1
1981Wojciech ŻabiałowiczToruńFinał nr 2
1981Bolesław ProchBydgoszczFinał nr 3
1981Leonard RabaOpoleFinał nr 4
1982Roman JankowskiLesznoFinał
1982Wojciech ŻabiałowiczToruńPółfinał
1982Paweł WaloszekŚwiętochłowicePółfinał
1983Jan KrzystyniakZielona GóraFinał
1983Leonard RabaOpolePółfinał
1983Mirosław BerlińskiGdańskPółfinał
1984Roman JankowskiLesznoFinał
1984Grzegorz SternaLesznoPółfinał
1984Grzegorz DzikowskiGdańskPółfinał
1984Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1984Jerzy RembasGorzów WlkpĆwierćfinał
1984Zenon PlechGdańskĆwierćfinał
1984Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1985Wojciech ŻabiałowiczToruńKlasyfikacja końcowa
1985Mirosław BerlińskiGdańskFinał nr 1
1985Mirosław BerlińskiGdańskFinał nr 2
1985Wojciech ŻabiałowiczToruńFinał nr 3
1985Henryk BemRybnikPółfinał
1985Mirosław BerlińskiGdańskPółfinał
1985Jerzy KochmanŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1985Ryszard BuśkiewiczBydgoszczĆwierćfinał
1985Zenon PlechGdańskĆwierćfinał
1986Roman JankowskiLesznoKlasyfikacja końcowa
1986Roman JankowskiLesznoFinał nr 1
1986Zenon KasprzakLesznoFinał nr 2
1986Ryszard DołomisiewiczBydgoszczFinał nr 3
1986Roman JankowskiLesznoFinał nr 4
1986Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1986Dariusz StenkaGdańskPółfinał
1986Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
1986Sławomir TroninaTarnówĆwierćfinał
1987Zenon KasprzakLesznoKlasyfikacja końcowa
1987Andrzej HuszczaZielona GóraFinał nr 1
1987Zenon KasprzakLesznoFinał nr 2
1987Roman JankowskiLesznoFinał nr 3
1987Cezary OwiżycGorzów WlkpFinał nr 4
1987Zenon KasprzakLesznoPółfinał
1987Roman JankowskiLesznoPółfinał
1987Dariusz BalińskiLesznoĆwierćfinał
1987Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1988Piotr ŚwistGorzów WlkpKlasyfikacja końcowa
1988Andrzej HuszczaZielona GóraFinał nr 1
1988Jan KrzystyniakLesznoFinał nr 2
1988Dariusz StenkaGdańskFinał nr 3
1988Jan KrzystyniakLesznoFinał nr 4
1988Dariusz StenkaGdańskPółfinał
1988Adam PawliczekRybnikPółfinał
1988Janusz StachyraRzeszówĆwierćfinał
1988Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1989Wojciech ZałuskiOpoleKlasyfikacja końcowa
1989Wojciech ZałuskiOpoleFinał nr 1
1989Andrzej HuszczaZielona GóraFinał nr 2
1989Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1989Jan KrzystyniakRzeszówPółfinał
1989Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1989Stanisław MiedzińskiToruńĆwierćfinał
1989Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1989Jan KrzystyniakRzeszówĆwierćfinał
1990Mirosław KorbelRybnikKlasyfikacja końcowa
1990Jan KrzystyniakRzeszówFinał nr 1
1990Eugeniusz SkupieńRybnikFinał nr 2
1990Jarosław SzymkowiakZielona GóraFinał nr 3
1990Zenon KasprzakLesznoFinał nr 4
1990Mirosław KorbelRybnikFinał nr 5
1990Henryk PiekarskiWrocławFinał nr 6
1990Tomasz GollobBydgoszczEliminacja 1 gr. A
1990Mirosław KorbelRybnikEliminacja 2 gr. A
1991Sławomir DrabikCzęstochowaKlasyfikacja końcowa
1991Jarosław Olszewski IIGdańskFinał nr 1
1991Kelvin TatumAngliaFinał nr 2
1991Andrzej HuszczaZielona GóraEliminacja
1991Sławomir DrabikCzęstochowaEliminacja
1991Eugeniusz SkupieńRybnikEliminacja
1991Jan KrzystyniakRzeszówEliminacja
1992Tomasz GollobBydgoszczFinał
1992Andrzej HuszczaZielona GóraEliminacja
1992Krzysztof KuczwalskiToruńEliminacja
1992Dariusz StenkaLublinEliminacja
1992Eugeniusz SkupieńRybnikEliminacja
1993Dariusz ŚledźWrocławFinał
1993Tomasz GollobBydgoszczEliminacja
1993Jarosław SzymkowiakZielona GóraEliminacja
1993Piotr ŚwistGorzów WlkpEliminacja
1993Adam ŁabędzkiLesznoEliminacja
1994Tomasz GollobBydgoszczFinał
1995Tomasz GollobBydgoszczFinał
1996Jacek GollobBydgoszczFinał
1997Tomasz GollobBydgoszczFinał
1998Jacek GollobBydgoszczFinał
1999Jacek KrzyżaniakWrocławFinał
2000Tomasz GollobBydgoszczFinał
2001Piotr ProtasiewiczBydgoszczFinał
2002Tomasz GollobBydgoszczFinał
2003Rafał OkoniewskiZielona GóraFinał
2004Wiesław JaguśToruńFinał
2005Janusz KołodziejTarnówFinał
2006Tomasz GollobTarnówFinał
2007Grzegorz WalasekZielona GóraFinał
2008Damian BalińskiLesznoFinał
2009Janusz KołodziejLesznoFinał
2010Janusz KołodziejLesznoFinał
2010Piotr ProtasiewiczZielona GóraPółfinał
2010Jarosław HampelLesznoPółfinał
2011Adrian MiedzińskiToruńFinał
2011Michał SzczepaniakGnieznoPółfinał
2011Jarosław HampelLesznoPółfinał
2012Piotr Pawlicki IILesznoFinał
2012Grzegorz ZengotaCzęstochowaPółfinał
2012Piotr ProtasiewiczZielona GóraPółfinał
2012Przemysław PawlickiLesznoĆwierćfinał
2012Krzysztof BuczkowskiBydgoszczĆwierćfinał
2012Krzysztof KasprzakGorzów Wlkp.Ćwierćfinał
2012Łukasz JankowskiZielona GóraĆwierćfinał
2013Maciej JanowskiTarnówFinał
2013Damian BalińskiLesznoEliminacje
2013Grzegorz ZengotaLesznoEliminacje
2013Patryk DudekZielona GóraEliminacje
2014Przemysław PawlickiLesznoFinał
2014Grzegorz WalasekCzęstochowaEliminacja
2014Maciej JanowskiWrocławEliminacja
2014Przemysław PawlickiLesznoEliminacja
2015Przemysław PawlickiLesznoFinał
2015Piotr Pawlicki IILesznoEliminacja
2015Bartosz ZmarzlikGorzów Wlkp.Eliminacja
2015Piotr ProtasiewiczZielona GóraEliminacja

1961

9 rundy: Bydgoszcz - 22 kwiecień, Rzeszów - 6 maj, Nowa huta - 13 maj, Gdańsk - 20 maj, Wrocław - 3 czerwiec, Rybnik - 10 czerwiec, Poznań - 24 czerwiec, Częstochowa - 8 lipiec, Warszawa - 9 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(15,15,13,15,11,13,14,10,10) 96
2Henryk ŻytoLeszno(4,10,13,18,6,12,15,8,15) 91
3Marian KaiserGdańsk(12,8,11,12,15,13,13,14,11) 90
4Joachim MajRybnik(6,9,14,8,12,12,9,13,11) 80
5Stanisław TkoczRybnik(5,5,12,14,9,15,10,6,11) 77
6Mieczysław PołukardBydgoszcz(8,4,6,10,8,5,12,14,1) 63
7Stefan KępaRzeszów(4,10,7,10,4,7,6,8,12) 60
8Norbert ŚwitałaBydgoszcz(8,6,6,5,13,3,10,10,1) 58
9Jan MalinowskiRzeszów(0,9,7,8,5,-,3,4,9) 45
10Janusz SucheckiBydgoszcz(7,5,5,6,-,-,5,5,9) 42
11Stanisław RurarzCzęstochowa(6,3,3,11,8,3,4,-,5) 40
12Jan KusiakLeszno(2,-,2,2,0,2,6,-,3) 17

Bydgoszcz - 22 kwiecień (22.04).

Turniej nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(3,3,3,3,3) 15
2Konstanty PociejkowiczWrocław(3,3,3,2,3) 14
3Marian KaiserGdańsk- 12
4Stefan KwoczałaCzęstochowa- 11
5Edward KupczyńskiBydgoszcz- 8
6Mieczysław PołukardBydgoszcz- 8
7Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 8
8Janusz SucheckiBydgoszcz- 7R
9Joachim MajRybnik- 6
10Stanisław RurarzCzęstochowa- 6
11Stanisław TkoczRybnik- 5
12Zdzisław WalinskiLeszno- 5
13Henryk ŻytoLeszno- 4
14Stefan KępaRzeszów- 4
15Bernard KacperakCzęstochowa- 2
16Jan KusiakLeszno- 2
17Jan MalinowskiRzeszów- 0

Rzeszów - 6 maj

Turniej nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(3,3,3,3,3) 15
2Konstanty PociejkowiczWrocław- 13
3Stefan KwoczałaCzęstochowa- 1
4Henryk ŻytoLeszno- 10
5Stefan KępaRzeszów- 10
6Joachim MajRybnik- 9
7Jan MalinowskiRzeszów- 9
8Marian KaiserGdańsk- 8
9Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 6
10Bernard KacperakCzęstochowa- 6
11Stanisław TkoczRybnik- 5
12Janusz SucheckiBydgoszcz- 5R
13Mieczysław PołukardBydgoszcz- 4
14Janusz KościelakRzeszów- 4
15Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
16Roman GąsiorKrosno- 2
17Edward KupczyńskiBydgoszcz- 0

Nowa Huta - 13 maj

Turniej nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik- 14
2Florian KapałaRzeszów- 13
3Henryk ŻytoLeszno- 13
4Stanisław TkoczRybnik- 12
5Marian KaiserGdańsk- 11
6Konstanty PociejkowiczWrocław- 10
7Stefan KępaRzeszów- 7
8Jan MalinowskiRzeszów- 7
9Mieczysław PołukardBydgoszcz- 6
10Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 6
11Janusz SucheckiBydgoszcz- 5
12Edward KupczyńskiBydgoszcz- 4
13Bohdan JaroszewiczNowa Huta- 4
14Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
15Jan KusiakLeszno- 2
16Stefan KwoczałaCzęstochowa- 1
17Zdzisław WalinskiLeszno- 0

Gdańsk - 20 maj

Turniej nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk ŻytoLeszno(3,3,3,3,3,3) 18
2Florian KapałaRzeszów- 15
3Stanisław TkoczRybnik- 14
4Marian KaiserGdańsk- 12
5Stanisław RurarzCzęstochowa- 11
6Mieczysław PołukardBydgoszcz- 10
7Stefan KępaRzeszów- 10
8Jan MalinowskiRzeszów- 8
9Joachim MajRybnik- 8
10Janusz SucheckiBydgoszcz- 6
11Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 5
12Jan KusiakLeszno- 2
13Zdzisław JałowieckiCzęstochowa- 1

Wrocław - 3 czerwiec

Turniej nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 13
3Joachim MajRybnik- 12
4Florian KapałaRzeszów- 11
5Adolf SłabońWrocław- 9,5
6Stanisław TkoczRybnik- 9
7Stanisław RurarzCzęstochowa- 8
8Mieczysław PołukardBydgoszcz- 8
9Janusz KościelakRzeszów- 7
10Jan KolberLeszno- 6
11Bronisław IdzikowskiCzęstochowa- 6
12Henryk ŻytoLeszno- 6
13Jan MalinowskiRzeszów- 5
14Stefan KępaRzeszów- 4
15Bernard KacperakCzęstochowa- 1
16Jan KusiakLeszno- 0

Rybnik - 10 czerwiec

Turniej nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Florian KapałaRzeszów- 13
3Marian KaiserGdańsk- 13
4Joachim MajRybnik- 12
5Henryk ŻytoLeszno- 12
6Konstanty PociejkowiczWrocław- 8
7Antoni WorynaRybnik- 8
8Stefan KępaRzeszów- 7
9Karol PeszkeRybnik- 7
10Mieczysław PołukardBydgoszcz- 5
11Janusz KościelakRzeszów- 5
12Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 3
13Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
14Bronisław IdzikowskiCzęstochowa- 3
15Bogdan BerlińskiRybnik- 2
16Jan KusiakLeszno- 2
17Jan KolberLeszno- 2

Poznań - 24 czerwiec

Turniej nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk ŻytoLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Florian KapałaRzeszów(3,2,3,3,3) 14
3Marian KaiserGdańsk(2,3,3,3,2) 13
4Mieczysław PołukardBydgoszcz(3,1,2,3,3) 12
5Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 10
6Stanisław TkoczRybnik- 10
7Joachim MajRybnik- 9
8Konstanty PociejkowiczWrocław- 9
9Stefan KępaRzeszów- 6
10Jan KusiakLeszno- 6
11Janusz SucheckiBydgoszcz- 5
12Stanisław RurarzCzęstochowa- 4
13Janusz KościelakRzeszów- 3
14Jan MalinowskiRzeszów- 3
15Adolf SłabońWrocław- 1
16Bernard KacperakCzęstochowa- 0
17Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- nsR
17Jan KolberLeszno- nsR

Częstochowa - 8 lipiec

Turniej nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk- 14
2Mieczysław PołukardBydgoszcz- 14
3Joachim MajRybnik- 13
4Florian KapałaRzeszów- 10
5Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 10
6Stefan KępaRzeszów- 8
7Bronisław IdzikowskiCzęstochowa- 8
8Henryk ŻytoLeszno- 8
9Konstanty PociejkowiczWrocław- 7
10Stanisław TkoczRybnik- 6
11Janusz KościelakRzeszów- 5
12Janusz SucheckiBydgoszcz- 5
13Jan MalinowskiRzeszów- 4
14Bernard KacperakCzęstochowa- 3
15Zdzisław JałowieckiCzęstochowa- 3
16Tadeusz ChwilczyńskiCzęstochowa- 1

Warszawa - 9 wrzesień

Turniej nr 9

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk ŻytoLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Stefan KępaRzeszów- 12
3Marian KaiserGdańsk- 11
4Stanisław TkoczRybnik- 11
5Joachim MajRybnik- 11
6Florian KapałaRzeszów- 10
7Janusz SucheckiBydgoszcz- 9
8Jan MalinowskiRzeszów- 9
9Bronisław IdzikowskiCzęstochowa- 8
10Antoni WorynaRybnik- 7
11Stanisław RurarzCzęstochowa- 5
12Andrzej DomiszewskiWrocław- 4
13Jan KusiakLeszno- 3
14Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 1
15Jan KolberLeszno- 1
16Mieczysław PołukardBydgoszcz- 1
17Janusz KościelakRzeszów- 1

1962

8 rund: Rzeszów - 5 maj, Wrocław - 19 maj, Bydgoszcz - 23 czerwiec, Gorzów Wlkp - 7 lipiec, Rybnik - 14 lipiec, Leszno - 22 lipiec, Częstochowa - 18 sierpień, Gdańsk - 25 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(14,15,14,15,10,15,15,4) 88
2Florian KapałaRzeszów(15,9,12,12,11,14,8,14) 78
3Joachim MajRybnik(10,12,10,7,15,7,13,11) 71
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(11,9,8,13,-,-,10,15) 66
5Henryk ŻytoLeszno(5,12,11,8,9,10,14,8) 64
6Konstanty PociejkowiczWrocław(10,11,-,-,9,11,5,12) 58
7Mieczysław PołukardBydgoszcz(11,10,10,6,10,7,7,6) 55
8Stanisław TkoczRybnik(7,1,-,8,13,7,-,-) 44
9Antoni WorynaRybnik(2,2,2,5,7,11,11,8) 44
10Norbert ŚwitałaBydgoszcz(4,7,10,5,-,2,6,5) 37
11Kazimierz BentkeLeszno(7,4,5,5,6,7,4,6) 36
12Bronisław RogalGorzów Wlkp(-,7,-,7,8,-,5,2) 30
13Jan KusiakLeszno(4,7,2,-,4,8,2,4) 29
14Stanisław KaiserGdańsk(3,-,5,1,0,1,1,4) 15

Rzeszów - 5 maj

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(3,3,3,3,3) 15
2Marian KaiserGdańsk(3,2,3,3,3) 14
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
4Mieczysław PołukardBydgoszcz- 11
5Jan MalinowskiRzeszów- 11
6Joachim MajRybnik- 10
7Konstanty PociejkowiczWrocław- 10
8Stanisław TkoczRybnik- 7
9Kazimierz BentkeLeszno- 7
10Henryk ŻytoLeszno- 5
11Jan KusiakLeszno- 4
12Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 4
13Janusz SucheckiBydgoszcz- 3
14Stanisław KaiserGdańsk- 3
15Antoni WorynaRybnik- 2
16Andrzej DomiszewskiWrocław- 2

Wrocław - 19 maj

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Joachim MajRybnik- 12
3Henryk ŻytoLeszno- 12
4Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
5Mieczysław PołukardBydgoszcz- 10
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
7Florian KapałaRzeszów- 9
8Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 7
9Jan KusiakLeszno- 7
10Bronisław RogalGorzów Wlkp- 7
11Jan MalinowskiRzeszów- 6
12Andrzej DomiszewskiWrocław- 5
13Janusz SucheckiBydgoszcz- 4
14Kazimierz BentkeLeszno- 4
15Antoni WorynaRybnik- 2
16Stanisław TkoczRybnik- 1

Bydgoszcz - 23 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk- 14
2Florian KapałaRzeszów- 12
3Henryk ŻytoLeszno- 11
4Joachim MajRybnik- 10
5Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 10
6Mieczysław PołukardBydgoszcz- 10
7Edward KupczyńskiBydgoszcz- 9
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
9Stanisław TkoczRybnik- 8
10Andrzej DomiszewskiWrocław- 6
11Kazimierz BentkeLeszno- 5
12Stanisław KaiserGdańsk- 5
13Jan KolberLeszno- 3
14Antoni WorynaRybnik- 2
15Jan KusiakLeszno- 2
16Czesław SafianBydgoszcz- 1
17Jan MalinowskiRzeszów- 0

Gorzów Wlkp - 7 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Stefan KępaRzeszów- 13
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
4Florian KapałaRzeszów- 12
5Henryk ŻytoLeszno- 8
6Stanisław TkoczRybnik- 8
7Joachim MajRybnik- 7
8Bronisław RogalGorzów Wlkp- 7
9Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
10Mieczysław PołukardBydgoszcz- 6
11Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 5
12Kazimierz BentkeLeszno- 5
13Antoni WorynaRybnik- 5
14Janusz SucheckiBydgoszcz- 4
15Jan KolberLeszno- 3
16Stanisław KaiserGdańsk- 1

Rybnik - 14 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Stanisław TkoczRybnik- 13
3Florian KapałaRzeszów- 11
4Marian KaiserGdańsk- 10
5Mieczysław PołukardBydgoszcz- 10
6Konstanty PociejkowiczWrocław- 9
7Henryk ŻytoLeszno- 9
8Bronisław RogalGorzów Wlkp- 8
9Antoni WorynaRybnik- 7
10Karol PeszkeRybnik- 6
11Kazimierz BentkeLeszno- 6
12Andrzej DomiszewskiWrocław- 5
13Stefan KępaRzeszów- 5
14Jan KusiakLeszno- 4
15Bogdan BerlińskiRybnik- 2
16Stanisław KaiserGdańsk- 0

Leszno - 22 lipiec

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Florian KapałaRzeszów(3,2,3,3,3) 14
3Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
4Antoni WorynaRybnik- 11
5Henryk ŻytoLeszno- 10
6Stefan KępaRzeszów- 10
7Jan KusiakLeszno- 8
8Kazimierz BentkeLeszno- 7
9Stanisław TkoczRybnik- 7
10Joachim MajRybnik- 7
11Mieczysław PołukardBydgoszcz- 7
12Jan KolberLeszno- 5
13Andrzej DomiszewskiWrocław- 4
14Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 2
15Bronisław RogalGorzów Wlkp- 1
16Stanisław KaiserGdańsk- 1

Częstochowa - 18 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Henryk ŻytoLeszno(3,3,2,3,3) 14
3Joachim MajRybnik(3,2,3,2,3) 13
4Antoni WorynaRybnik- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Florian KapałaRzeszów- 8
7Stanisław RurarzCzęstochowa- 7
8Mieczysław PołukardBydgoszcz- 7
9Bernard KacperakCzęstochowa- 7
10Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 6
11Konstanty PociejkowiczWrocław- 5
12Bronisław RogalGorzów Wlkp- 5
13Kazimierz BentkeLeszno- 4
14Janusz KościelakRzeszów- 4
15Jan KusiakLeszno- 2
16Stanisław KaiserGdańsk- 1

Gdańsk - 25 sierpień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Florian KapałaRzeszów(3,2,3,3,3) 14
3Konstanty PociejkowiczWrocław- 12
4Joachim MajRybnik- 11
5Stanisław RurarzCzęstochowa- 9
6Henryk ŻytoLeszno- 8
7Antoni WorynaRybnik- 8
8Mieczysław PołukardBydgoszcz- 6
9Kazimierz BentkeLeszno- 6
10Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
11Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 5
12Bernard KacperakCzęstochowa- 5
13Marian KaiserGdańsk- 4
14Stanisław KaiserGdańsk- 4
15Jan KusiakLeszno- 4
16Bronisław RogalGorzów Wlkp- 2

1963

6 rund: Gorzów Wlkp - 27 kwiecień, Rybnik - 25 maj, Leszno - 8 czerwiec, Bydgoszcz - 6 lipiec, Świętochłowice - 27 lipiec, Wrocław - 21 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(9,11,14,13,15,15) 68
2Stanisław TkoczRybnik(15,15,8,12,11,13) 66
3Henryk ŻytoLeszno(11,10,10,9,13,11) 55
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(10,13,9,-,14,9) 55
5Antoni WorynaRybnik(-,9,12,12,10,11) 54
6Marian KaiserGdańsk(12,9,12,6,10,-) 49
7Bronisław RogalGorzów Wlkp(10,5,8,7,3,8) 38
8Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(9,4,2,6,-,9) 30
9Stanisław RurarzCzęstochowa(3,8,6,6,4,3) 27
10Jan MuchaŚwiętochłowice(0,6,9,2,6,2) 25
11Stefan KępaRzeszów(7,1,1,8,2,4) 22
12Jan KusiakLeszno(3,2,7,4,-,5) 21
13Edmund MigośGorzów Wlkp(7,1,5,3,3,3) 21

Gorzów Wlkp - 27 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Mieczysław PołukardBydgoszcz- 12
3Marian KaiserGdańsk- 12
4Henryk ŻytoLeszno- 11
5Bronisław RogalGorzów Wlkp- 10
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 9
8Joachim MajRybnik- 9
9Stefan KępaRzeszów- 7
10Edmund MigośGorzów Wlkp- 7
11Adolf SłabońWrocław- 6
12Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
13Jan KusiakLeszno- 3
14Kazimierz BentkeLeszno- 3
15Waldemar MotykaRybnik- 2
16Jan MuchaŚwiętochłowice- 0

Rybnik - 25 maj

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Mieczysław PołukardBydgoszcz- 13
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
4Joachim MajRybnik- 11
5Henryk ŻytoLeszno- 10
6Marian KaiserGdańsk- 9
7Antoni WorynaRybnik- 9
8Stanisław RurarzCzęstochowa- 8
9Andrzej WyglendaRybnik- 7
10Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
11Waldemar MotykaRybnik- 6
12Bronisław RogalGorzów Wlkp- 5
13Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 4
14Jan KusiakLeszno- 2
15Stefan KępaRzeszów- 1
16Edmund MigośGorzów Wlkp- 1

Leszno - 8 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik- 14
2Antoni WorynaRybnik- 12
3Marian KaiserGdańsk- 12
4Henryk ŻytoLeszno- 10
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
7Stanisław TkoczRybnik- 8
8Bronisław RogalGorzów Wlkp- 8
9Jan KusiakLeszno- 7
10Adolf SłabońWrocław- 6
11Stanisław RurarzCzęstochowa- 6
12Waldemar MotykaRybnik- 6
13Edmund MigośGorzów Wlkp- 5
14Kazimierz BentkeLeszno- 3
15Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 2
16Stefan KępaRzeszów- 1

Bydgoszcz - 6 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów- 13
2Joachim MajRybnik- 13
3Stanisław TkoczRybnik- 12
4Antoni WorynaRybnik- 12
5Henryk ŻytoLeszno- 9
6Stefan KępaRzeszów- 8
7Bronisław RogalGorzów Wlkp- 7
8Waldemar MotykaRybnik- 7
9Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 6
10Marian KaiserGdańsk- 6
11Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 6
12Stanisław RurarzCzęstochowa- 6
13Jan KusiakLeszno- 4
14Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
15Jan MuchaŚwiętochłowice- 2

Świętochłowice - 27 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 14
3Henryk ŻytoLeszno- 13
4Stanisław TkoczRybnik- 11
5Florian KapałaRzeszów- 11
6Marian KaiserGdańsk- 10
7Antoni WorynaRybnik- 10
8Wiktor WaloszekŚwiętochłowice- 7
9Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
10Karol PeszkeRybnik- 5
11Stanisław RurarzCzęstochowa- 4
12Stanisław KaiserGdańsk- 3
13Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
14Bronisław RogalGorzów Wlkp- 3
15Lotar DudekŚwiętochłowice- 3
16Stefan KępaRzeszów- 2

Wrocław - 21 wrzesień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Stanisław TkoczRybnik- 13
3Henryk ŻytoLeszno- 11
4Antoni WorynaRybnik- 11
5Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 9
8Konstanty PociejkowiczWrocław- 8
9Bronisław RogalGorzów Wlkp- 8
10Adolf SłabońWrocław- 6
11Jan KusiakLeszno- 5
12Stefan KępaRzeszów- 4
13Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
14Florian KapałaRzeszów- 3
15Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
16Jan MuchaŚwiętochłowice- 2

1964

7 rund: Rybnik - 23 kwiecień, Gdańsk - 29 maj, Gorzów Wlkp - 3 lipiec, Rzeszów - 10 lipiec, Świętochłowice - 17 lipiec, Bydgoszcz - 28 sierpień, Wrocław - 3 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(13,13,11,11,14,14,10) 65
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(13,8,12,13,11,12,13) 63
3Joachim MajRybnik(11,9,14,8,12,11,7) 57
4Marian KaiserGdańsk(12,13,6,-,8,11,9) 53
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,10,9,8,15,2,6) 48
6Stanisław TkoczRybnik(14,2,5,9,9,3,10) 47
7Zbigniew PodleckiGdańsk(9,11,0,-,0,11,12) 43
8Kazimierz BentkeLeszno(2,7,8,-,9,5,5) 34
9Jerzy TrzeszkowskiWrocław(-,5,6,3,6,7,5) 29
10Stanisław RurarzCzęstochowa(5,6,-,3,3,-,5) 22
11Mieczysław PołukardBydgoszcz(1,3,-,-,2,4,2) 12

Rybnik - 23 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,2,3) 14
2Andrzej WyglendaRybnik- 13
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 13
4Marian KaiserGdańsk- 12
5Jan MalinowskiRzeszów- 12
6Joachim MajRybnik- 11
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 9
8Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 7
9Zygmunt PytkoTarnów- 5
10Stanisław RurarzCzęstochowa- 5
11Edmund MigośGorzów Wlkp- 5
12Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 3
13Kazimierz BentkeLeszno- 2
14Marian RoseToruń- 2
15Mieczysław PołukardBydgoszcz- 1
16Antoni WorynaRybnik- 1
17Karol PeszkeRybnik- 4R

Gdańsk - 29 maj

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 13
2Marian KaiserGdańsk- 13
3Zbigniew PodleckiGdańsk- 11
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
5Jan MalinowskiRzeszów- 9
6Joachim MajRybnik- 9
7Antoni WorynaRybnik- 9
8Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 8
9Kazimierz BentkeLeszno- 7
10Marian RoseToruń- 7
11Stanisław RurarzCzęstochowa- 6
12Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
13Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
14Mieczysław PołukardBydgoszcz- 3
15Stanisław TkoczRybnik- 2
16Bogdan BerlińskiGdańsk- 1

Gorzów Wlkp - 3 lipiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(2,3,3,3,3) 14
2Edmund MigośGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
4Andrzej WyglendaRybnik- 11
5Marian RoseToruń- 11
6Bronisław RogalGorzów Wlkp- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Kazimierz BentkeLeszno- 8
9Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 8
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 6
11Marian KaiserGdańsk- 6
12Stanisław TkoczRybnik- 5
13Stanisław KaiserGdańsk- 2
14Jerzy FlizikowskiGorzów Wlkp- 2
15Wiesław RutkowskiPiła- 1
16Zbigniew PodleckiGdańsk- 0

Rzeszów - 10 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stefan KępaRzeszów- 13
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 13
3Florian KapałaRzeszów- 12
4Andrzej WyglendaRybnik- 11
5Jan MalinowskiRzeszów- 9
6Stanisław TkoczRybnik- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
8Antoni WorynaRybnik- 8
9Joachim MajRybnik- 8
10Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
11Marian RoseToruń- 6
12Marian SpychałaRzeszów- 5
13Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 3
15Marian StaweckiRzeszów- 2
16Stanisław LalickiRzeszów- 2
17Jan KolberRzeszów- 1
18Janusz KościelakRzeszów- 1

Świętochłowice - 17 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,2,3) 14
3Joachim MajRybnik- 12
4Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 11
5Jan MalinowskiRzeszów- 10
6Antoni WorynaRybnik- 9
7Stanisław TkoczRybnik- 9
8Kazimierz BentkeLeszno- 9
9Marian KaiserGdańsk- 8
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 6
11Marian RoseToruń- 4
12Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 4
13Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
14Stanisław RurarzCzęstochowa- 3
15Mieczysław PołukardBydgoszcz- 2
16Zbigniew PodleckiGdańsk- 0

Bydgoszcz - 28 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
3Edward KupczyńskiBydgoszcz- 11
4Zbigniew PodleckiGdańsk- 11
5Marian KaiserGdańsk- 11
6Joachim MajRybnik- 11
7Marian RoseToruń- 9
8Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 7
9Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 7
10Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 5
11Kazimierz BentkeLeszno- 5
12Mieczysław PołukardBydgoszcz- 4
13Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
14Andrzej DomiszewskiWrocław- 3
15Stanisław TkoczRybnik- 3
16Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 2
17Zygfryd FriedekBydgoszcz- 1
18Henryk GlucklichBydgoszcz- 1

Wrocław - 3 wrzesień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 13
2Zbigniew PodleckiGdańsk- 12
3Adolf SłabońWrocław- 12
4Marian RoseToruń- 10
5Stanisław TkoczRybnik- 10
6Andrzej WyglendaRybnik- 10
7Marian KaiserGdańsk- 9
8Andrzej DomiszewskiWrocław- 9
9Joachim MajRybnik- 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 6
11Stanisław RurarzCzęstochowa- 5
12Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
13Kazimierz BentkeLeszno- 5
14Edmund MigośGorzów Wlkp- 5
15Mieczysław PołukardBydgoszcz- 2
16Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 0

1965

8 rund: Zielona Góra - 10 czerwiec, Rybnik - 17 czerwiec, Świętochłowice - 1 lipiec, Gorzów Wlkp - 7 lipiec, Wrocław - 24 październik, Toruń - 12 sierpień, Gdańsk - 13 sierpień, Bydgoszcz - 24 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(7,12,14,9,12,10,13,12) 73
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(12,12,11,15,9,7,9,10) 69
3Antoni WorynaRybnik(12,10,9,14,4,5,9,14) 68
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(9,12,13,10,6,13,5,9) 66
5Andrzej WyglendaRybnik(11,14,10,9,10,8,0,-) 62
6Zbigniew PodleckiGdańsk(3,-,13,7,13,13,7,8) 61
7Joachim MajRybnik(10,13,8,12,9,8,9,7) 61
8Edmund MigośGorzów Wlkp(7,7,-,11,5,6,12,10) 53
9Jerzy TrzeszkowskiWrocław(8,9,-,9,0,10,10,7) 53
10Henryk ŻytoGdańsk(10,5,11,4,11,10,5,-) 51
11Jan MuchaŚwiętochłowice(9,5,7,4,6,9,6,10) 47
12Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(5,8,0,9,8,3,4,3) 37
13Marian KaiserGdańsk(1,2,5,2,2,8,0,-) 20

Zielona Góra - 10 czerwiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
2Antoni WorynaRybnik- 12
3Andrzej WyglendaRybnik- 11
4Joachim MajRybnik- 10
5Zenon NowakZielona Góra- 10
6Henryk ŻytoGdańsk- 10
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
9Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 8
10Stanisław TkoczRybnik- 7
11Edmund MigośGorzów Wlkp- 7
12Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 5
13Marian RoseToruń- 4
14Zbigniew PodleckiGdańsk- 3
15Andrzej DomiszewskiWrocław- 1
16Marian KaiserGdańsk- 1

Rybnik - 17 czerwiec

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Joachim MajRybnik- 13
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
5Stanisław TkoczRybnik- 12
6Antoni WorynaRybnik- 10
7Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
8Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 8
9Edmund MigośGorzów Wlkp- 7
10Andrzej DomiszewskiWrocław- 6
11Jan MuchaŚwiętochłowice- 5
12Henryk ŻytoGdańsk- 5
13Alojzy NorekRybnik- 4
14Marian KaiserGdańsk- 2
15Karol PeszkeRybnik- 2
16Zenon NowakZielona Góra- 0

Świętochłowice - 1 lipiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik- 14
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
3Zbigniew PodleckiGdańsk- 13
4Henryk ŻytoGdańsk- 11
5Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 11
6Andrzej WyglendaRybnik- 10
7Antoni WorynaRybnik- 9
8Joachim MajRybnik- 8
9Jan MuchaŚwiętochłowice- 7
10Marian KaiserGdańsk- 5
11Krystian FoltynŚwiętochłowice- 4,5
12Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 3,5
13Wiktor WaloszekŚwiętochłowice- 3
14Zenon NowakZielona Góra- 2
15Andrzej DomiszewskiWrocław- 2
16Lotar DudekŚwiętochłowice- 1
17Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 0

Gorzów Wlkp - 7 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Antoni WorynaRybnik- 14
3Joachim MajRybnik- 12
4Edmund MigośGorzów Wlkp- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
7Andrzej WyglendaRybnik- 9
8Stanisław TkoczRybnik- 9
9Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 9
10Zbigniew PodleckiGdańsk- 7
11Henryk ŻytoGdańsk- 4
12Jan MuchaŚwiętochłowice- 4
13Marian KaiserGdańsk- 2
14Zenon NowakZielona Góra- 2
15Jerzy BartoszkiewiczGorzów Wlkp- 2
16Marian PilarczykGorzów Wlkp- 1

Wrocław - 24 październik

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian RoseToruń(3,3,3,2,3) 14
2Zbigniew PodleckiGdańsk(3,1,3,3,3) 13
3Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,u) 12
4Henryk ŻytoGdańsk(2,3,2,2,2) 11
5Andrzej WyglendaRybnik(1,2,2,2,3) 10
6Joachim MajRybnik(2,2,d,3,2) 9
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(1,2,2,1,3) 9
8Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,3,0,1,d) 7
9Janusz KościelakToruń(2,1,1,3,0) 7
10Jan MuchaŚwiętochłowice(d,2,2,0,2) 6
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,0,3,0,2) 6
12Edmund MigośGorzów Wlkp(2,d,1,1,1) 5
13Antoni WorynaRybnik(d,1,1,2,d) 4
14Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(1,0,1,0,0) 2
15Marian KaiserGdańsk(0,1,0,0,1) 2
16Bogdan KowalskiToruń(0,1,d) 1
17Jerzy TrzeszkowskiWrocław(0,u) 0

Toruń - 12 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew PodleckiGdańsk- 13
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
3Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
4Stanisław TkoczRybnik- 10
5Henryk ŻytoGdańsk- 10
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
7Joachim MajRybnik- 8
8Marian KaiserGdańsk- 8
9Andrzej WyglendaRybnik- 8
10Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 7
11Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
12Antoni WorynaRybnik- 5
13Marian RoseToruń- 5
14Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 3
15Bogdan BerlińskiGdańsk- 3
16Wiktor WaloszekŚwiętochłowice- 2
17Jan TkoczGdańsk- 2

Gdańsk - 13 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardBydgoszcz- 13
2Stanisław TkoczRybnik- 13
3Edmund MigośGorzów Wlkp- 12
4Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
5Joachim MajRybnik- 9
6Antoni WorynaRybnik- 9
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 9
8Zygfryd FriedekOpole- 9
9Zbigniew PodleckiGdańsk- 7
10Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
11Marian RoseToruń- 6
12Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 5
13Henryk ŻytoGdańsk- 5
14Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 4
15Henryk GlucklichBydgoszcz- 2
16Andrzej WyglendaRybnik- 0
17Marian KaiserGdańsk- 0

Bydgoszcz - 24 wrzesień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 14
2Stanisław TkoczRybnik- 12
3Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
5Edmund MigośGorzów Wlkp- 10
6Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 10
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Zbigniew PodleckiGdańsk- 8
9Adolf SłabońWrocław- 7
10Joachim MajRybnik- 7
11Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 7
12Zygmunt AntosWrocław- 5
13Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 3
14Bernard KacperakCzęstochowa- 3
15Bohdan JaroszewiczWrocław- 3
16Stanisław NowakWrocław- 1
17Stanisław RurarzCzęstochowa- 0

1966

7 rund: Zielona Góra - 15 kwiecień, Poznań - 22 kwiecień, Bydgoszcz - 17 czerwiec, Nowa Huta - 1 lipiec, Poznań - 14 lipiec, Rybnik - 26 sierpień, Gorzów Wlkp - 16 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 64
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 59
3Andrzej WyglendaRybnik- 52
4Zbigniew PodleckiGdańsk- 51
5Joachim MajRybnik- 51
6Marian RoseToruń- 49
7Antoni WorynaRybnik- 48
8Konstanty PociejkowiczWrocław- 48
9Jan MuchaŚwiętochłowice- 44
10Stanisław TkoczRybnik- 41
11Marian KaiserGdańsk- 39
12Edmund MigośGorzów Wlkp- 39
13Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 38
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 38
15Stanisław SkowronOpole- 28

Zielona Góra - 15 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew PodleckiGdańsk- 12
2Joachim MajRybnik- 11
3Andrzej WyglendaRybnik- 11
4Marian KaiserGdańsk- 10
5Stanisław TkoczRybnik- 10
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 9
8Marian RoseToruń- 9

Poznań - 22 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 12
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
3Zbigniew PodleckiGdańsk- 11
4Marian RoseToruń- 10
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Konstanty PociejkowiczWrocław- 10
7Marian KaiserGdańsk- 9
8Joachim MajRybnik- 9

Bydgoszcz - 17 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 15
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 14
3Marian RoseToruń- 11
4Joachim MajRybnik- 10
5Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 10
6Mieczysław PołukardBydgoszcz- 10
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 8
8Jan MuchaŚwiętochłowice- 8

Nowa Huta - 1 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 14
2Konstanty PociejkowiczWrocław- 14
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
4Andrzej WyglendaRybnik- 10
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 10
8Stanisław TkoczRybnik- 9

Poznań - 14 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł Waloszekświętochłowice- 15
2Antoni WorynaRybnik- 14
3Marian RoseGdańsk- 11
4Zbigniew PodleckiGdańsk- 10
5Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 10
6Andrzej WyglendaRybnik- 9
7Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
8Konstanty PociejkowiczWrocław- 8

Rybnik - 26 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 15
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
3Joachim MajRybnik- 11
4Antoni WorynaRybnik- 11
5Stanisław TkoczRybnik- 10
6Edmund MigośGorzów Wlkp- 10
7Marian RoseToruń- 9
8Stanisław RurarzCzęstochowa- 8

Gorzów Wlkp - 16 październik

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(w,3,3,3,3) 12
2Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(1,3,3,3,2) 12
3Joachim MajRybnik(3,2,0,2,3) 10
4Marian RoseToruń(1,3,2,2,2) 10
5Antoni WorynaRybnik(2,1,1,3,2) 9
6Zygmunt PytkoTarnów(w,w,2,3,3) 8
7Ludwik JaskulskiZielona Góra(3,0,3,1,1) 8
8Konstanty PociejkowiczWrocław(3,2,0,2,1) 8
9Edward JancarzGorzów Wlkp(0,1,3,0,3) 7
10Stanisław SkowronOpole(3,2,2,w,w) 7
11Jerzy TrzeszkowskiWrocław(2,3,w,1,0) 6
12Andrzej WyglendaRybnik(2,1,2,1,0) 6
13Władysław OpalaGorzów Wlkp(w,1,1,2,2) 6
14Edmund MigośGorzów Wlkp(w,2,1,0,1) 4
15Wojciech JuraszGorzów Wlkp(2,0,1,1,w) 4
16Marian PilarczykGorzów Wlkp(1,0,0,0,1) 2

1967

8 rund: Rzeszów - 14 kwiecień, Rybnik - 2 czerwiec, Częstochowa - 9 czerwiec, Poznań - 30 czerwiec, Gdańsk - 7 lipiec, Tarnów - 28 lipiec, Bydgoszcz - 8 wrzesień, Ostrów Wlkp - 28 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 77
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 62
3Andrzej WyglendaRybnik- 61
4Stanisław PogorzelskiGorzów Wlkp- 59
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 58
6Konstanty PociejkowiczWrocław- 55
7Joachim MajRybnik- 54
8Stanisław TkoczRybnik- 53
9Zbigniew PodleckiGdańsk- 52
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 48
11Edmund MigośGorzów Wlkp- 47
12Marian RoseToruń- 46
13Wiktor JastrzębskiCzęstochowa- 37
14Kazimierz BentkeLeszno- 35
15Stanisław RurarzCzęstochowa- 28

Rzeszów - 14 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 15
2Antoni WorynaRybnik- 14
3Zygmunt PytkoTarnów- 12
4Florian KapałaRzeszów- 12
5Stanisław TkoczRybnik- 8
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 8
7Konstanty PociejkowiczWrocław- 7
8Zbigniew PodleckiGdańsk- 7

Rybnik - 2 czerwiec

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 15
2Andrzej WyglendaRybnik- 13
3Joachim MajRybnik- 11
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
5Zygfryd FriedekOpole- 11
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
7Stanisław TkoczRybnik- 8
8Zygmunt PytkoTarnów- 7

Częstochowa - 9 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 13
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 11
3Stanisław RurarzCzęstochowa- 11
4Zbigniew PodleckiGdańsk- 10
5Joachim MajRybnik- 9
6Edmund MigośGorzów Wlkp- 9
7Kazimierz BentkeLeszno- 8
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8

Poznań - 30 czerwiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 15
2Zbigniew PodleckiGdańsk- 11
3Stanisław TkoczRybnik- 9
4Joachim MajRybnik- 9
5Konstanty PociejkowiczWrocław- 9
6Andrzej WyglendaRybnik- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Wiktor JastrzębskiCzęstochowa- 8

Gdańsk - 7 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 15
2Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 11
3Antoni WorynaRybnik- 11
4Edmund MigośGorzów Wlkp- 10
5Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 9

Tarnów - 28 lipiec

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik- 13
2Marian RoseToruń- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Edmund MigośGorzów Wlkp- 11
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Zygmunt PytkoTarnów- 9
7Antoni WorynaRybnik- 8
8Konstanty PociejkowiczWrocław- 8

Bydgoszcz - 8 wrzesień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
3Konstanty PociejkowiczWrocław- 12
4Stanisław KasaBydgoszcz- 10
5Marian RoseToruń- 10
6Joachim MajRybnik- 10
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 9
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 6

Ostrów Wlkp - 28 wrzesień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz- 15
2Antoni WorynaRybnik- 14
3Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
5Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 10
6Stanisław TkoczRybnik- 9
7Kazimierz BentkeLeszno- 8
8Joachim MajRybnik- 8

1968

8 rund: Rybnik - 19 kwiecień, Wrocław - 31 maj, Tarnów - 13 czerwiec, Gdańsk - 2 sierpień, Toruń - 16 sierpień, Gorzów Wlkp - 30 sierpień, Ostrów Wlkp - 13 wrzesień, Bydgoszcz - 27 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(12,11,10,7,15,14,-,12) 74
2Zygmunt PytkoTarnów(10,2,8,10,12,9,12,-) 61
3Stanisław TkoczRybnik(12,6,14,8,8,8,8,8) 58
4Joachim MajRybnik(12,5,0,9,9,7,8,11) 56
5Andrzej WyglendaRybnik(10,11,6,5,0,9,14,-) 55
6Konstanty PociejkowiczWrocław(9,12,11,11,4,-,-,7) 54
7Edmund MigośGorzów Wlkp(3,8,2,10,1,13,8,11) 53
8Jan MuchaŚwiętochłowice(7,9,12,7,7,10,4,8) 53
9Henryk GlucklichBydgoszcz(7,6,9,5,8,9,2,9) 48
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,7,9,5,4,12,9,1) 46
11Zbigniew PodleckiGdańsk(-,8,8,6,8,7,6,0) 43
12Jerzy TrzeszkowskiWrocław(3,15,2,10,5,3,-,4) 40
13Bohdan JaroszewiczWrocław(7,8,2,7,7,4,-,3) 36

Rybnik - 19 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 14
2Stanisław TkoczRybnik- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Joachim MajRybnik- 12
5Zygmunt PytkoTarnów- 10
6Andrzej WyglendaRybnik- 10
7Konstanty PociejkowiczWrocław- 9
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
9Jan MuchaŚwiętochłowice- 7
10Bohdan JaroszewiczWrocław- 7
11b.d. b.d.b.d.- -
12b.d. b.d.b.d.- -
13Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 3
14b.d. b.d.b.d.- -
15Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 3
16Edmund MigośGorzów Wlkp- 3

Wrocław - 31 maj

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy TrzeszkowskiWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Konstanty PociejkowiczWrocław- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
4Andrzej WyglendaRybnik- 11
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
6Bohdan JaroszewiczWrocław- 8
7Zbigniew PodleckiGdańsk- 8
8Edmund MigośGorzów Wlkp- 8
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 7
11Stanisław TkoczRybnik- 6
12Henryk GlucklichBydgoszcz- 6
13Joachim MajRybnik- 5
14b.d. b.d.b.d.- -
15Zygmunt PytkoTarnów- 2

Tarnów - 13 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej TanaśTarnów- 14
2Stanisław TkoczRybnik- 14
3Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
4Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
7Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 9
8Zygmunt PytkoTarnów- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Zbigniew PodleckiGdańsk- 8
11Andrzej WyglendaRybnik- 6
13Bohdan JaroszewiczWrocław- 2
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 2
15Edmund MigośGorzów Wlkp- 2
16Joachim MajRybnik- 0

Gdańsk - 2 sierpień

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Konstanty PociejkowiczWrocław- 11
2Edmund MigośGorzów Wlkp- 10
3Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 10
4Zygmunt PytkoTarnów- 10
6Joachim MajRybnik- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Stanisław TkoczRybnik- 8
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 7
10Bohdan JaroszewiczWrocław- 7
11Jan MuchaŚwiętochłowice- 7
12Zbigniew PodleckiGdańsk- 6
13Andrzej WyglendaRybnik- 5
14Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 5
15Henryk GlucklichBydgoszcz- 5

Toruń - 16 sierpień

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Zygmunt PytkoTarnów- 12
4Joachim MajRybnik- 9
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
6Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
7Stanisław TkoczRybnik- 8
8Zbigniew PodleckiGdańsk- 8
9Jan MuchaŚwiętochłowice- 7
10Bohdan JaroszewiczWrocław- 7
11b.d. b.d.b.d.- -
12Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
13Konstanty PociejkowiczWrocław- 4
14Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 4
15b.d. b.d.b.d.- -
16Edmund MigośGorzów Wlkp- 1
17Andrzej WyglendaRybnik- 0

Gorzów Wlkp - 30 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 14
2Edmund MigośGorzów Wlkp- 13
3Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 12
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Andrzej WyglendaRybnik- 9
7Zygmunt PytkoTarnów- 9
8Zdzisław DobruckiLeszno- 8
9Stanisław TkoczRybnik- 8
10Joachim MajRybnik- 7
11Zbigniew PodleckiGdańsk- 7
12b.d. b.d.b.d.- -
13Bohdan JaroszewiczWrocław- 4
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 3

Ostrów Wlkp - 13 wrzesień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Zygmunt PytkoTarnów- 12
3Zygmunt MalinowskiCzęstochowa- 10
4Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 9
5Henryk ŻytoGdańsk- 9
6Stanisław RurarzCzęstochowa- 9
7Joachim MajRybnik- 8
8Stanisław TkoczRybnik- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Edmund MigośGorzów Wlkp- 8
11b.d. b.d.b.d.- -
12Zbigniew PodleckiGdańsk- 6
13b.d. b.d.b.d.- -
14Jan MuchaŚwiętochłowice- 4
15Henryk GlucklichBydgoszcz- 2

Bydgoszcz - 27 wrzesień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zygfryd FriedekOpole- 14
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
3Edmund MigośGorzów Wlkp- 11
4Joachim MajRybnik- 11
5Edward JancarzGorzów Wlkp- 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
7Stanisław TkoczRybnik- 8
8Jan MuchaŚwiętochłowice- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Konstanty PociejkowiczWrocław- 7
11b.d. b.d.b.d.- -
13Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 4
14b.d. b.d.b.d.- -
15Bohdan JaroszewiczWrocław- 3
16Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 1
17Zbigniew PodleckiGdańsk- 0

1969

8 rund: Częstochowa - 11 kwiecień, Wrocław - 25 kwiecień, Gdańsk - 30 maj, Świętochłowice - 18 lipiec, Gorzów Wlkp - 15 sierpień, Bydgoszcz - 3 wrzesień, Rzeszów - 26 wrzesień, Rybnik - 26 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(7,12,9,15,15,15,13,-) 79
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(12,6,9,11,10,7,14,0) 63
3Andrzej WyglendaRybnik(-,13,14,6,12,12,-,3) 60
4Henryk GlucklichBydgoszcz(7,8,9,5,7,12,12,12) 60
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice(10,10,9,7,-,-,9,14) 59
6Zdzisław DobruckiLeszno(12,6,12,7,4,-,8,6) 51
7Zygmunt PytkoTarnów(11,10,-,8,1,7,11,4) 51
8Jerzy TrzeszkowskiWrocław(9,11,5,2,5,2,9,8) 47
9Stanisław KasaBydgoszcz(4,3,6,-,1,11,9,10) 43
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(7,2,7,10,11,4,-,-) 41
11Edmund MigośGorzów Wlkp(3,7,-,6,8,8,-,6) 38
12Piotr BruzdaWrocław(9,5,3,3,2,3,4,6) 30

Częstochowa - 11 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew PodleckiGdańsk- 14
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 12
3Zdzisław DobruckiLeszno- 12
4Zygmunt PytkoTarnów- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
7Piotr BruzdaWrocław- 9
8Edward JancarzGorzów Wlkp- 7
9Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 7
11b.d. b.d.b.d.- -
12b.d. b.d.b.d.- -
13Stanisław KasaBydgoszcz- 4
14Edmund MigośGorzów Wlkp- 3
15b.d. b.d.b.d.- -
16b.d. b.d.b.d.- -

Wrocław - 25 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 13
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 12
3Antoni WorynaRybnik- 11
4Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 11
6Zygmunt PytkoTarnów- 10
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
9Edmund MigośGorzów Wlkp- 7
10Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 6
11Zdzisław DobruckiLeszno- 6
12Piotr BruzdaWrocław- 5
14Stanisław KasaBydgoszcz- 3
15Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 2

Gdańsk - 30 maj

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Zbigniew PodleckiGdańsk- 12
3Zdzisław DobruckiLeszno- 12
4Edward JancarzGorzów Wlkp- 9
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Stanisław TkoczRybnik- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10b.d. b.d.b.d.- -
11Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 7
12Stanisław KasaBydgoszcz- 6
13Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
14Piotr BruzdaWrocław- 3
15b.d. b.d.b.d.- -
16b.d. b.d.b.d.- -

Świętochłowice - 18 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Stanisław TkoczRybnik- 14
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 11
4Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 11
5Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 10
6Zygmunt PytkoTarnów- 8
7Jan MuchaŚwiętochłowice- 8
8Zdzisław DobruckiLeszno- 7
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 7
10Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
11Andrzej WyglendaRybnik- 6
12Henryk GlucklichBydgoszcz- 5
14Piotr BruzdaWrocław- 3
15Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 2
16b.d. b.d.b.d.- -

Gorzów Wlkp - 15 sierpień

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Zbigniew PodleckiGdańsk- 12
3Andrzej WyglendaRybnik- 12
4Antoni WorynaRybnik- 11
5Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 11
6Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 10
7Jan MuchaŚwiętochłowice- 8
8Edmund MigośGorzów Wlkp- 8
9Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
10b.d. b.d.b.d.- -
11Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
12Zdzisław DobruckiLeszno- 4
13b.d. b.d.b.d.- -
14Piotr BruzdaWrocław- 3
15Stanisław KasaBydgoszcz- 1
16Zygmunt PytkoTarnów- 1

Bydgoszcz - 3 wrzesień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
3Andrzej WyglendaRybnik- 12
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
5Stanisław KasaBydgoszcz- 11
6Stanisław TkoczRybnik- 10
7Edmund MigośGorzów Wlkp- 8
8Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 7
9Zygmunt PytkoTarnów- 7
10b.d. b.d.b.d.- -
11b.d. b.d.b.d.- -
12b.d. b.d.b.d.- -
13Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- 4
14Piotr BruzdaWrocław- 3
15b.d. b.d.b.d.- -
16Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 2

Rzeszów - 26 wrzesień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 14
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
4Zygmunt PytkoTarnów- 11
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 11
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
7Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
8Stanisław KasaBydgoszcz- 9
9Zdzisław DobruckiLeszno- 8
10b.d. b.d.b.d.- -
11Piotr BruzdaWrocław- 4
12b.d. b.d.b.d.- -
13b.d. b.d.b.d.- -
14b.d. b.d.b.d.- -
15b.d. b.d.b.d.- -
16b.d. b.d.b.d.- -

Rybnik - 26 październik

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 14
2Jerzy GrytRybnik- 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
4Stanisław TkoczRybnik- 11
5Stanisław KasaBydgoszcz- 10
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 8
7Jerzy SzczakielOpole- 7
8Antoni FojcikRybnik- 7
9Edmund MigośGorzów Wlkp- 6
10Zdzisław DobruckiLeszno- 6
11Piotr BruzdaWrocław- 6
12Zygmunt PytkoTarnów- 4
13b.d. b.d.b.d.- -
14b.d. b.d.b.d.- -
15Andrzej WyglendaRybnik- 3
16Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp- 0

1970

8 rund: Leszno - 14 czerwiec, Świętochłowice - 19 czerwiec, Rybnik - 26 czerwiec, Bydgoszcz - 3 lipiec, Gorzów Wlkp - 10 lipiec, Opole - 31 lipiec, Gdańsk - 9 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MuchaŚwiętochłowice(6,14,12,13,12,8,6,13) 72
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(9,12,11,6,12,11,12,13) 71
3Andrzej WyglendaRybnik(8,12,9,14,14,5,10,9) 68
4Antoni WorynaRybnik(9,5,14,10,8,12,10,5) 63
5Henryk GlucklichBydgoszcz(12,9,3,9,9,6,12,7) 58
6Jerzy SzczakielOpole(11,12,8,11,6,7,9,-) 58
7Zygfryd FriedekOpole(7,7,9,7,10,12,11,-) 56
8Józef JarmułaŚwiętochłowice(6,11,10,8,6,6,-,13) 54
9Stanisław KasaBydgoszcz(10,4,8,9,8,7,7,6) 49
10Edmund MigośGorzów Wlkp(8,4,5,9,7,9,11,1) 49
11Zygmunt PytkoTarnów(7,3,8,3,-,7,10,0) 38
12Stanisław SkowronOpole(6,4,5,3,0,11,6,-) 35
13Henryk ŻytoGdańsk(8,8,4,5,-,5,0,4) 34
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław(0,7,7,0,5,-,-,12) 31
15Piotr BruzdaWrocław(7,2,2,1,7,5,3,5) 29

Leszno - 14 czerwiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
2Jerzy SzczakielOpole- 11
3Stanisław KasaBydgoszcz- 10
4Antoni WorynaRybnik- 9
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
6Edmund MigośGorzów Wlkp- 8
7Andrzej WyglendaRybnik- 8
8Henryk ŻytoGdańsk- 8
9Zygmunt PytkoTarnów- 7
10Piotr BruzdaWrocław- 7
11Zygfryd FriedekOpole- 7
12Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
13Józef JarmułaŚwiętochłowice- 6
14Stanisław SkowronOpole- 6
16Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 0

Świętochłowice - 19 czerwiec

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MuchaŚwiętochłowice(3,2,3,3,3) 14
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,d,3) 12
3Jerzy SzczakielOpole(3,1,3,3,2) 12
4Andrzej WyglendaRybnik(3,3,1,2,3) 12
5Józef JarmułaŚwiętochłowice(0,3,3,3,2) 11
6Henryk GlucklichBydgoszcz(2,1,2,2,2) 9
7Henryk ŻytoGdańsk(1,0,2,2,3) 8
8Jerzy TrzeszkowskiWrocław(2,2,0,3,1) 8
9Zygfryd FriedekOpole(2,3,0,3,0) 8
10Antoni WorynaRybnik(2,2,0,0,1) 5
11Stanisław KasaBydgoszcz(0,2,2,0,0) 4
12Edmund MigośGorzów Wlkp(1,0,0,1,2) 4
13Stanisław SkowronOpole(1,0,2,1,0) 4
14Stanisław TkoczRybnik(1,1,1,1,0) 4
15Zygmunt PytkoTarnów(0,0,1,1,1) 3
16Piotr BruzdaWrocław(0,0,1,0,0) 1
17Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(nsR) -
17Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(nsR) -

Rybnik - 26 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
4Józef JarmułaŚwiętochłowice- 10
5Zygfryd FriedekOpole- 9
6Andrzej WyglendaRybnik- 9
7Jerzy SzczakielOpole- 8
8Zygmunt PytkoTarnów- 8
9Stanisław KasaBydgoszcz- 8
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 7
12Stanisław SkowronOpole- 5
13Edmund MigośGorzów Wlkp- 5
14Henryk ŻytoGdańsk- 4
15Henryk GlucklichBydgoszcz- 3
16Piotr BruzdaWrocław- 2

Bydgoszcz - 3 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 13
3Jerzy SzczakielOpole- 11
4Antoni WorynaRybnik- 10
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Stanisław KasaBydgoszcz- 9
7Stanisław TkoczRybnik- 9
8Edmund MigośGorzów Wlkp- 9
9Józef JarmułaŚwiętochłowice- 8
10Zygfryd FriedekOpole- 7
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 6
12Henryk ŻytoGdańsk- 5
13Zygmunt PytkoTarnów- 3
14Stanisław SkowronOpole- 3
15Piotr BruzdaWrocław- 1
16Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 0

Gorzów Wlkp - 10 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Zygfryd FriedekOpole- 10
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Edmund MigośGorzów Wlkp- 9
7Antoni WorynaRybnik- 8
8Stanisław KasaBydgoszcz- 8
9Edmund MigośGorzów Wlkp- 7
10Piotr BruzdaWrocław- 7
11Jerzy SzczakielOpole- 6
12Józef JarmułaŚwiętochłowice- 6
13Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
14b.d. b.d.b.d.- -
15b.d. b.d.b.d.- -
16Stanisław SkowronOpole- 0

Opole - 31 lipiec

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik(3,3,0,3,3) 12
2Zygfryd FriedekOpole(2,3,3,1,3) 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,2,0) 11
4Stanisław SkowronOpole(3,2,2,3,1) 11
5Edmund MigośGorzów Wlkp(2,3,0,2,2) 9
6Zygmunt PytkoTarnów(0,2,3,3,0) 8
7Jan MuchaŚwiętochłowice(2,2,3,1,0) 8
8Jerzy SzczakielOpole(1,1,2,1,2) 7
9Henryk GlucklichBydgoszcz(0,0,1,3,2) 6
10Piotr BruzdaWrocław(0,0,1,2,3) 6
11Józef JarmułaŚwiętochłowice(0,0,2,2,2) 6
12Jerzy GrytRybnik(2,2,2,0,0) 6
13Andrzej WyglendaRybnik(3,1,1,0,0) 5
14Henryk ŻytoGdańsk(1,1,0,0,3) 5
15Stanisław KasaBydgoszcz(1,1,1,1,1) 5
16Zbigniew PodleckiGdańsk(1,0,0,0,1) 2

Wrocław - 7 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
3Zygfryd FriedekOpole- 11
4Edmund MigośGorzów Wlkp- 11
5Zygmunt PytkoTarnów- 10
6Antoni WorynaRybnik- 10
7Andrzej WyglendaRybnik- 10
8Jerzy SzczakielOpole- 9
9Stanisław KasaBydgoszcz- 7
10Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
11Stanisław SkowronOpole- 6
14Piotr BruzdaWrocław- 3
16Henryk ŻytoGdańsk- 0

Gdańsk - 9 październik

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 13
3Józef JarmułaŚwiętochłowice- 13
4Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 12
6Andrzej WyglendaRybnik- 9
7Leszek MarszGdańsk- 8
8Wiktor WaloszekŚwiętochłowice- 7
9Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
10Stanisław KasaBydgoszcz- 6
11Piotr BruzdaWrocław- 5
12Antoni WorynaRybnik- 5
13Henryk ŻytoGdańsk- 4
14b.d. b.d.b.d.- -
15b.d. b.d.b.d.- -
16Edmund MigośGorzów Wlkp- 1
17Zygmunt PytkoTarnów- 0

Gdańsk - 22 maj

II runda turniej 1 gr.C

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 14
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Józef JarmułaŚwiętochłowice- 12
5Edmund MigośGorzów Wlkp- 11
6Stanisław KasaBydgoszcz- 10
7Henryk ŻytoGdańsk- 10
8Stanisław ChorabikTarnów- 7

1971

7 rund: Gorzów Wlkp - 16 kwiecień, Opole - 22 kwiecień, Rybnik - 17 czerwiec, Tarnów - 8 lipiec, Bydgoszcz - 14 lipiec, Wrocław - 15 maj, Świętochłowice - 12 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik(8,5,12,14,15,10,11) 62
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(13,8,10,8,6,14,15) 60
3Jerzy SzczakielOpole(7,15,12,10,-,8,3) 52
4Jan MuchaŚwiętochłowice(9,9,3,10,9,9,14) 51
5Zygfryd FriedekOpole(-,-,11,11,12,6,10) 50
6Henryk GlucklichBydgoszcz(8,7,6,14,8,12,-) 49
7Jerzy GrytRybnik(6,9,7,5,14,7,10) 47
8Jerzy TrzeszkowskiWrocław(12,9,8,5,8,9,0) 46
9Andrzej WyglendaRybnik(10,7,14,1--,-) 40
10Zygmunt PytkoTarnów(11,9,4,5,10,0,4) 39
10Henryk ŻytoGdańsk(2,6,5,11,1,7,10) 39
12Józef JarmułaŚwiętochłowice(-,5,3,8,7,4,12) 36
13Piotr BruzdaWrocław(10,5,3,1,5,9,4) 33
13Stanisław KasaBydgoszcz(5,5,5,10,8,1,-) 33

Gorzów Wlkp - 16 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 13
2Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 12
3Zygmunt PytkoTarnów- 11
4Piotr BruzdaWrocław- 10
5Andrzej WyglendaRybnik- 10
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Jerzy SzczakielOpole- 7
11Jerzy GrytRybnik- 6
12Stanisław KasaBydgoszcz- 5

Opole - 22 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy SzczakielOpole(3,3,3,3,3) 15
2Zygmunt PytkoTarnów- 9
3Jerzy GrytRybnik- 9
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
5Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
10Andrzej WyglendaRybnik- 7
11Henryk ŻytoGdańsk- 6
13Piotr BruzdaWrocław- 5
14Stanisław KasaBydgoszcz- 5
15Józef JarmułaŚwiętochłowice- 5
16Antoni WorynaRybnik- 5

Rybnik - 17 czerwiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik- 14
2Antoni WorynaRybnik- 12
3Zdzisław DobruckiLeszno- 12
4Jerzy SzczakielOpole- 12
5Zygfryd FriedekOpole- 11
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
7Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 8
8Jerzy GrytRybnik- 7
9Henryk GlucklichBydgoszcz- 6
10Stanisław KasaBydgoszcz- 5
11Henryk ŻytoGdańsk- 5
12b.d. b.d.b.d.- -
13Zygmunt PytkoTarnów- 4
14Jan MuchaŚwiętochłowice- 3
15Piotr BruzdaWrocław- 3
16Józef JarmułaŚwiętochłowice- 3

Tarnów - 8 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik- 14
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 14
3Zygfryd FriedekOpole- 11
4Henryk ŻytoGdańsk- 11
5Jerzy SzczakielOpole- 10
6Stanisław KasaBydgoszcz- 10
7Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
8Józef JarmułaŚwiętochłowice- 8
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
10Jerzy GrytRybnik- 5
11Zygmunt PytkoTarnów- 5
12Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 5
14b.d. b.d.b.d.- -
15Andrzej WyglendaRybnik- 1
16Piotr BruzdaWrocław- 1

Bydgoszcz - 14 lipiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Jerzy GrytRybnik(3,2,3,3,3) 14
3Zygfryd FriedekOpole(3,3,2,2,2) 12
4Zygmunt PytkoTarnów(2,3,2,3,d) 10
5Jan MuchaŚwiętochłowice(2,2,2,2,1) 9
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław(3,0,2,u,3) 8
7Henryk GlucklichBydgoszcz(1,3,1,0,3) 8
8Stanisław KasaBydgoszcz(1,1,3,2,1) 8
9Józef JarmułaŚwiętochłowice(2,2,1,1,1) 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,0,3,1,1) 6
11b.d. JąderLeszno(2,1,0,1,2) 6
12Stanisław ChorabikTarnów(d,0,0,3,2) 5
13Piotr BruzdaWrocław(1,1,0,1,2) 5
14Zbigniew PodleckiGdańsk(1,1,0,1,2) 5
15Henryk ŻytoGdańsk(0,1,d,d) 1
16Edmund MadejTarnów(0) 0
17Stanisław PacuraTarnów(2,1,0) 3R
18Kazimierz DudaTarnów(0) 0R

Wrocław - 15 lipiec

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 14
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
3Antoni WorynaRybnik- 10
4Jerzy TrzeszkowskiWrocław- 9
5Piotr BruzdaWrocław- 9
7Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
9Jerzy SzczakielOpole- 8
10Henryk ŻytoGdańsk- 7
11Jerzy GrytRybnik- 7
12Zygfryd FriedekOpole- 6
13Józef JarmułaŚwiętochłowice- 4
15Stanisław KasaBydgoszcz- 1
16Zygmunt PytkoTarnów- 0

Świętochłowice - 12 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,3,3) 14
3Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,3,2,2,2) 12
4Antoni WorynaRybnik(1,2,2,3,3) 11
5Zygfryd FriedekOpole(3,2,1,3,1) 10
6Henryk ŻytoGdańsk(2,2,3,2,1) 10
7Jerzy GrytRybnik(1,3,2,2,2) 10
8Andrzej WyglendaRybnik(3,1,0,1,3) 8
9Stanisław SkowronOpole(2,2,0,1,2) 7
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(0,0,1,2,2) 5
11Zygmunt PytkoTarnów(2,1,1,0,0) 4
12Piotr BruzdaWrocław(1,1,2,0,0) 4
13Stanisław PłaszczykŚwiętochłowice(0,1,1,1,1) 4
14Jerzy SzczakielOpole(0,0,3,0,0) 3
15Kazimierz BuryŚwiętochłowice(0,0,0,1,1) 2
16Jerzy TrzeszkowskiWrocław(0,0,0,0,0) 0

1972

8 rund: Częstochowa - 13 kwiecień, Gorzów Wlkp - 20 kwiecień, Bydgoszcz- 11 maj, Opole - 25 maj, Chorzów - 8 czerwiec, Poznań - 10 sierpień, Wrocław - 31 sierpień, Zielona Góra - 7 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(13,13,15,13,3,11,12,14) 80
2Henryk GlucklichBydgoszcz(14,13,11,15,8,12,13,6) 78
3Marek CieślakCzęstochowa(14,5,10,6,13,9,15,11) 72
4Zenon PlechGorzów Wlkp(-,10,6,9,12,13,12,12) 68
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice(8,14,10,6,12,7,-,12) 63
6Jerzy GrytRybnik(12,6,-,11,-,14,7,10) 60
7Zdzisław DobruckiLeszno(10,7,6,9,-,5,4,6) 43
8Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(4,4,6,8,5,7,7,8) 40
9Antoni WorynaRybnik(4,5,8,3,9,5,5,5) 37
10Piotr BruzdaWrocław(4,6,5,-,3,4,10,5) 34

Częstochowa - 13 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(3,3,3,2,3) 14
2Henryk GlucklichBydgoszcz(2,3,3,3,3) 14
3Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,1,3) 13
4Jerzy GrytRybnik(2,3,2,3,2) 12
5Zdzisław DobruckiLeszno(3,2,2,3,0) 10
6Zbigniew JąderLeszno(1,2,0,3,2) 8
7Zygmunt GołębiowskiCzęstochowa(1,1,3,1,2) 8
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,2,1,1,2) 8
9Grzegorz KuźniarRzeszów(0,2,3,2,0) 7
10Antoni FojcikRybnik(3,0,2,1,1) 7
11Zygfryd FriedekOpole(2,1,2,0,1) 6
12Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(0,1,1,2,0) 4
13Piotr BruzdaWrocław(1,0,0,2,1) 4
14Antoni WorynaRybnik(1,1,1,1,0) 4
15Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(0,0,0,0,0) 0
16Andrzej WyglendaRybnik(0,0,0,0,0) 0

Gorzów Wlkp - 20 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 14
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 13
4Zenon PlechGorzów Wlkp- 10
5Wiktor JastrzębskiCzęstochowa- 9
6Zygfryd FriedekOpole- 8
7Grzegorz KuźniarRzzeszów(w) 8
8Zdzisław DobruckiLeszno- 7
9Piotr BruzdaWrocław- 6
10Jerzy GrytRybnik- 6
11b.d. b.d.b.d.- -
12Marek CieślakCzęstochowa- 5
13Antoni WorynaRybnik- 5
14Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 4

Bydgoszcz - 11 maj

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 11
4Marek CieślakCzęstochowa- 10
5Zdzisław DobruckiLeszno- 9
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
7Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 8
8Antoni WorynaRybnik- 8
9Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 6
10Zenon PlechGorzów Wlkp- 6
11Zdzisław DobruckiLeszno- 6
12Piotr BruzdaWrocław- 5

Opole - 25 maj

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,3,3,3) 15
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
3Jerzy GrytRybnik- 11
4Zenon PlechGorzów Wlkp- 9
5Zdzisław DobruckiLeszno- 9
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
7Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 8
8Antoni WorynaRybnik- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10b.d. b.d.b.d.- -
11Marek CieślakCzęstochowa- 6
12Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 6
13Antoni WorynaRybnik- 3

Chorzów - 8 czerwiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(3,1,3,3,3) 13
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,2,3,3,3) 12
3Zenon PlechGorzów Wlkp(2,3,2,3,2) 12
4Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,3,1,3,0) 10
5Jan MuchaŚwiętochłowice(1,2,2,2,3) 10
6Jerzy SzczakielOpole(2,1,1,2,3) 9
7Zygfryd FriedekOpole(0,3,3,2,1) 9
8Antoni WorynaRybnik(2,1,3,1,2) 9
9Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,2,0,0) 8
10Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,0,1,2,2) 7
11Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(0,2,2,1,0) 5
12Antoni FojcikRybnik(1,2,1,1,0) 5
13Edward JancarzGorzów Wlkp(3,0,0) 3
14Piotr BruzdaWrocław(0,0,0,1,2) 3
15Kazimierz BuryŚwiętochłowice(1,1,0,0,0) 2
16Zygmunt PytkoTarnów(0,0,0) 0
17Andrzej NawrockiŚwiętochłowice(0,1) 1R
18Stanisław PłaszczykŚwiętochłowice(0) 0R

Poznań - 10 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy GrytRybnik- 14
2Zenon PlechGorzów Wlkp- 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 12
4Edward JancarzGorzów Wlkp- 11
5Andrzej WyglendaRybnik- 10
6Marek CieślakCzęstochowa- 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 7
8Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 7
9b.d. b.d.b.d.- -
10b.d. b.d.b.d.- -
11Antoni WorynaRybnik- 5
12Zdzisław DobruckiLeszno- 5
13b.d. b.d.b.d.- -
14b.d. b.d.b.d.- -
15Piotr BruzdaWrocław- 4

Wrocław - 31 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(3,3,3,3,3) 15
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 13
3Edward JancarzGorzów Wlkp- 12
4Zenon PlechGorzów Wlkp- 12
5Piotr BruzdaWrocław- 10
6Jerzy GrytRybnik- 7
8Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 7
9b.d. b.d.b.d.- -
10b.d. b.d.b.d.- -
11Antoni WorynaRybnik- 5
12b.d. b.d.b.d.- -
13b.d. b.d.b.d.- -
14Zdzisław DobruckiLeszno- 4

Zielona Góra - 7 wrzesień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp- 14
2Zenon PlechGorzów Wlkp- 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
4Marek CieślakCzęstochowa- 11
5Jerzy GrytRybnik- 10
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
7Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 8
8Mieczysław MendykaZielona Góra- 7
9b.d. b.d.b.d.- -
10Henryk GlucklichBydgoszcz- 6
11Zdzisław DobruckiLeszno- 6
12Antoni WorynaRybnik- 5
13Piotr BruzdaWrocław- 5

1973

8 rund: Gorzów Wlkp - 5 kwiecień, Leszno - 26 kwiecień, Zielona Góra - 3 maj (03.05)., Opole - 10 maj, Częstochowa - 24 maj, Chorzów - 31 maj, Bydgoszcz- 14 czerwiec, Chorzów - 16 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(12,15,11,14,14,10,14,2) 80
2Edward JancarzGorzów Wlkp(8,13,2,13,10,14,3,9) 67
3Jan MuchaŚwiętochłowice(9,11,13,11,10,11,10,5) 66
4Jerzy SzczakielOpole(9,3,-,15,11,-,14,10) 62
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice(4,9,8,5,9,11,8,14) 59
6Andrzej TkoczRybnik(10,5,8,10,5,7,9,10) 54
7Marek CieślakCzęstochowa(12,9,6,7,12,7,3,0) 53
8Henryk GlucklichBydgoszcz(11,9,5,8,11,4,9,-) 53
9Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(6,6,13,8,4,11,8,-) 52
10Andrzej WyglendaRybnik(8,2,8,8,4,9,-,14) 51
11Henryk ŻytoGdańsk(6,5,5,2,4,12,8,5) 41
12Jerzy KowalskiLeszno(4,3,6,5,8,4,12,3) 39
13Zdzisław DobruckiLeszno(4,10,9,4,5,-,4,7) 39
14Bernard JąderLeszno(4,10,10,3,4,3,2,6) 37
15Leszek MarszGdańsk(1,2,8,3,5,8,3,5) 32

Gorzów Wlkp - 5 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp- 12
2Marek CieślakCzęstochowa- 12
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 11
4Andrzej TkoczRybnik- 10
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
6Jerzy SzczakielOpole- 9
7Andrzej WyglendaRybnik- 8
8Edward JancarzGorzów Wlkp- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 6
11Henryk ŻytoGdańsk- 6
12b.d. b.d.b.d.- -
13b.d. b.d.b.d.- -
14Zdzisław DobruckiLeszno- 4
14Bernard JąderLeszno- 4
14Jerzy KowalskiLeszno- 4
14Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 4
18Leszek MarszGdańsk- 1

Leszno - 26 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,3,2) 13
3Jan MuchaŚwiętochłowice(2,1,2,3,3) 11
4Zdzisław DobruckiLeszno(2,3,w,2,3) 10
5Bernard JąderLeszno(3,3,3,w,1) 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz(2,2,2,3,w) 9
7Marek CieślakCzęstochowa(2,2,3,2,0) 9
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,3,2,1,2) 9
9Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(3,0,1,2,0) 6
10Andrzej TkoczRybnik(0,2,0,2,1) 5
11Jerzy GrytRybnik(1,d,1,1,2) 5
12Henryk ŻytoGdańsk(1,1,2,w,1) 5
13Jerzy SzczakielOpole(0,0,d,d,3) 3
14Jerzy KowalskiLeszno(0,1,d,0,2) 3
15Andrzej WyglendaRybnik(1,0,1,0,0) 2
16Zygmunt PytkoTarnów(0,1,w,1,w) 2
17Leszek MarszGdańsk(1,1) 2R

Zielona Góra - 3 maj (03.05).

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 13
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 13
3Zenon PlechGorzów Wlkp- 11
4Bernard JąderLeszno- 10
5Zdzisław DobruckiLeszno- 9
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
7Leszek MarszGdańsk- 8
8Andrzej TkoczRybnik- 8
9Andrzej WyglendaRybnik- 8
10Marek CieślakCzęstochowa- 6
11Jerzy KowalskiLeszno- 6
12b.d. b.d.b.d.- -
13Henryk GlucklichBydgoszcz- 5
14Henryk ŻytoGdańsk- 5
15b.d. b.d.b.d.- -
16Edward JancarzGorzów Wlkp- 2

Opole - 10 maj

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy SzczakielOpole(3,3,3,3,3) 15
2Zenon PlechGorzów Wlkp- 14
3Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 11
5Andrzej TkoczRybnik- 10
6Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 8
7Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
8Andrzej WyglendaRybnik- 8
9Marek CieślakCzęstochowa- 7
10Jerzy KowalskiLeszno- 5
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 5
12Zdzisław DobruckiLeszno- 4
13b.d. b.d.b.d.- -
14Bernard JąderLeszno- 3
15Leszek MarszGdańsk- 3
16Henryk ŻytoGdańsk- 2

Częstochowa - 24 maj

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp- 14
2Marek CieślakCzęstochowa- 12
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 11
4Jerzy SzczakielOpole- 11
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
6Edward JancarzGorzów Wlkp- 10
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Jerzy KowalskiLeszno- 8
9Zdzisław DobruckiLeszno- 5
10Andrzej TkoczRybnik- 5
11Leszek MarszGdańsk- 5
12Bernard JąderLeszno- 4
13Henryk ŻytoGdańsk- 4
14Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 4
15Andrzej WyglendaRybnik- 4

Chorzów - 31 maj

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(2,3,3,3,3) 14
2Henryk ŻytoGdańsk(2,3,2,3,2) 12
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,0,3,2,3) 11
4Jan MuchaŚwiętochłowice(3,1,3,2,2) 11
5Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(3,3,2,2,1) 11
6Zenon PlechGorzów Wlkp(1,0,3,3,3) 10
7Andrzej WyglendaRybnik(2,2,1,3,1) 9
8Leszek MarszGdańsk(1,2,1,2,2) 8
9Jerzy GrytRybnik(3,3,1,0,0) 7
10Andrzej TkoczRybnik(1,2,0,1,3) 7
11Marek CieślakCzęstochowa(2,1,2,1,1) 7
12Jerzy KowalskiLeszno(0,0,2,0,2) 4
13Henryk GlucklichBydgoszcz(0,1,1,1,1) 4
14Bernard JąderLeszno(1,2,0,0,0) 3
15Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(0,1,0,1,0) 2
16Zygmunt PytkoTarnów(0,0,0,0,0) 0

Bydgoszcz - 14 czerwiec

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp- 14
2Jerzy SzczakielOpole- 14
3Jerzy KowalskiLeszno- 12
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 10
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 9
6Andrzej TkoczRybnik- 9
7Stanisław KasaBydgoszcz- 8
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 8
9Henryk ŻytoGdańsk- 8
10Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra- 8
11Zdzisław DobruckiLeszno- 4
12Edward JancarzGorzów Wlkp- 3
13Leszek MarszGdańsk- 3
14Marek CieślakCzęstochowa- 3

Chorzów - 16 sierpień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,3,3,3) 14
2Andrzej WyglendaRybnik(3,2,3,3,3) 14
3Antoni FojcikRybnik(3,3,3,2,1) 12
4Jerzy GrytRybnik(3,2,2,2,2) 11
5Andrzej TkoczRybnik(3,3,3,1,0) 10
6Jerzy SzczakielOpole(1,3,1,3,2) 10
7Edward JancarzGorzów Wlkp(2,2,2,0,3) 9
8Zdzisław DobruckiLeszno(2,1,2,2,0) 7
9Bernard JąderLeszno(0,0,2,1,3) 6
10Jan MuchaŚwiętochłowice(1,1,0,3,0) 5
11Henryk ŻytoGdańsk(1,1,1,u,2) 5
12Leszek MarszGdańsk(0,2,1,1,1) 5
13Jerzy KowalskiLeszno(1,1,1,ns,ns) 3
14Zenon PlechGorzów Wlkp(2,u/-) 2
15Marek CieślakCzęstochowa(0,0,ns,ns,ns) 0
16Zygmunt PytkoTarnów(0,0,ns,ns,ns) 0
17Karol PeszkeRybnik(0,0,0,2) 2R

1974

8 rund: Rybnik - 4 kwiecień, Bydgoszcz - 25 kwiecień, Leszno - 26 kwiecień, Częstochowa - 7 czerwiec, Zielona Góra - 8 sierpień, Chorzów - 12 sierpień, Chorzów - 23 sierpień, Gorzów Wlkp - 10 wrzesień

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(13,11,14,14,14,-,-,12) 55
2Jan MuchaŚwiętochłowice(11,12,12,10,6,-,-,-) 45
3Edward JancarzGorzów Wlkp(11,5,-,12,12,-,-,9) 44
4Henryk GlucklichBydgoszcz(8,8,5,10,5,-,-,13) 39
5Andrzej TkoczRybnik(12,14,6,6,-,-,-,2) 38
6Bogusław NowakGorzów Wlkp(5,7,13,11,-,-,-,-) 36
7Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(4,7,10,12,4,-,-,5) 34
8Zbigniew FilipiakZielona Góra(7,7,4,2,7,-,-,13) 34
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice(9,6,-,9,9,-,-,-) 33
10Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(4,4,11,11,2,-,-,7) 33
11Zdzisław DobruckiLeszno(3,3,6,5,9,-,-,10) 30
12Bernard JąderLeszno(2,4,11,5,-,-,-,-) 22
13Stanisław KasaBydgoszcz(0,7,2,4,2,-,-,-) 15

Rybnik - 4 kwiecień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp- 13
2Andrzej TkoczRybnik- 12
3Jerzy GrytRybnik- 12
4Jerzy SzczakielOpole- 11
5Jan MuchaŚwiętochłowice- 11
6Edward JancarzGorzów Wlkp- 11
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
9b.d. b.d.b.d.- -
10Zbigniew FilipiakZielona Góra- 7
11Bogusław NowakGorzów Wlkp- 5
12Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 4
13Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp- 4
14Zdzisław DobruckiLeszno- 3
15Bernard JąderLeszno- 2
16Stanisław KasaBydgoszcz- 0

Bydgoszcz - 25 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej TkoczRybnik- 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
3Zenon PlechGorzów Wlkp- 11
4Jerzy GrytRybnik- 11
5Henryk GlucklichBydgoszcz- 8
6Bogusław NowakGorzów Wlkp- 7
7Jerzy SzczakielOpole- 7
8Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 7
9Stanisław KasaBydgoszcz- 7
10Zbigniew FilipiakZielona Góra- 7
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 6
12Edward JancarzGorzów Wlkp- 5
13Bernard JąderLeszno- 4
14Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp- 4

Leszno - 26 kwiecień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp- 14
2Bogusław NowakGorzów Wlkp- 13
3Jan MuchaŚwiętochłowice- 12
4Bernard JąderLeszno- 11
5Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp- 11
6Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 10
7Jerzy GrytRybnik- 8
8Zbigniew JąderLeszno- 7
9Andrzej TkoczRybnik- 6
10Zdzisław DobruckiLeszno- 6
11Henryk GlucklichBydgoszcz- 5
12Zbigniew FilipiakZielona Góra- 4

Częstochowa - 7 czerwiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(2,3,3,3,3) 14
2Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(3,1,3,3,2) 12
3Edward JancarzGorzów Wlkp(1,3,3,2,3) 12
4Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,2,2,1,3) 11
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,2,1,3,2) 11
6Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,2,3,u) 10
7Henryk GlucklichBydgoszcz(0,3,3,2,2) 10
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,1,2,0,3) 9
9Marek CieślakCzęstochowa(u,2,2,2,1) 7
10Andrzej TkoczRybnik(2,0,1,2,1) 6
11Zdzisław DobruckiLeszno(1,2,0,1,1) 5
12Bernard JąderLeszno(2,1,1,1,0) 5
13Stanisław KasaBydgoszcz(1,0,1,0,2) 4
14Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,0,u,0,1) 2
15Leszek MarszGdańsk(u,1,0,0,0) 1
16Zenon UrbaniecCzęstochowa(0,0,0,1,u) 1

Zielona Góra - 8 sierpień

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa- 15
2Zenon PlechGorzów Wlkp- 14
3Edward JancarzGorzów Wlkp- 12
4Paweł ProtasiewiczZielona Góra- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
6Zdzisław DobruckiLeszno- 9
7Bolesław ProchZielona Góra- 8
8Piotr BruzdaWrocław- 7
9Zbigniew FilipiakZielona Góra- 7
10b.d. b.d.b.d.- -
11Jan MuchaŚwiętochłowice- 6
12Henryk GlucklichBydgoszcz- 5
13Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 4
14b.d. b.d.b.d.- -
15Stanisław KasaBydgoszcz- 2
16Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp- 2

Chorzów - 23 sierpień

Finał nr 6

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice(3,2,2,3,3) 13
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,3,3,3,2) 12
4Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,1,3,2,3) 11
5Jerzy SzczakielOpole(1,2,2,1,3) 9
6Andrzej WyglendaRybnik(2,2,2,2,1) 9
7Józef JarmułaCzęstochowa(3,0,3,0,2) 8
8Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,1,1,0,1) 6
9Edward JancarzGorzów Wlkp(2,0,1,2,1) 6
10Zygfryd KostkaWrocław(t,3,0,2) 5
11Marek CieślakCzęstochowa(2,3,0) 5
12Piotr BruzdaWrocław(0,1,3,0) 4
13Henryk ŻytoGdańsk(1,1,1,1,0) 4
14Andrzej TkoczRybnik(0,2,0,1) 3
15Janusz PlewińskiToruń(1,0,1,0) 2
16Henryk GlucklichBydgoszcz(0,0,0,0) 0
17Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,3,1) 5R
18Piotr PysznyRybnik(0,2,0,2,0) 4R

Chorzów - 23 sierpień

Finał nr 7

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej TkoczRybnik(3,2,3,2,2) 12
2Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(1,2,2,3,3) 11
3Jerzy SzczakielOpole(2,u,3,3,3) 11
4Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,2,3,d) 10
5Piotr PysznyRybnik(3,1,3,1,2) 10
6Zenon PlechGorzów Wlkp(2,3,1,2,1) 9
7Andrzej WyglendaRybnik(0,3,0,2,3) 8
8Józef JarmułaCzęstochowa(3,1,0,3,d) 7
9Piotr BruzdaWrocław(2,1,1,1,2) 7
10Zygfryd KostkaWrocław(2,2,0,d,3) 7
11Franciszek StachOpole(3,1,2) 6
12Janusz PlewińskiToruń(d,3,2,0,1) 6
13Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,3,0,2,0) 6
14Henryk ŻytoGdańsk(1,0,1,1,1) 4
15Henryk GlucklichBydgoszcz(d,0,2,0,1) 3
16Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,1,1,0,0) 3
17Jan MuchaŚwiętochłowice(0) 0

Gorzów Wlkp - 10 wrzesień

Finał nr 8

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew FilipiakZielona Góra- 13
2Henryk GlucklichBydgoszcz- 13
3Zenon PlechGorzów Wlkp- 12
4Zygfryd KostkaWrocław- 12
5Zdzisław DobruckiLeszno- 10
6Edward JancarzGorzów Wlkp- 9
7Edward JancarzGorzów Wlkp- 9
8Paweł ProtasiewiczZielona Góra- 8
9Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp- 7
10b.d. b.d.b.d.- -
11Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 5
12b.d. b.d.b.d.- -
13b.d. b.d.b.d.- -
14Andrzej TkoczRybnik- 2

1975

8 rund: Wrocław - 3 kwiecień, Częstochowa - 10 kwiecień, Rybnik - 8 maj, Gorzów Wlkp - 22 maj, Leszno - 5 czerwiec, Opole - 3 lipiec, Bydgoszcz - 7 sierpień, Gdańsk - 19 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp- 73
2Zenon PlechGorzów Wlkp- 64
3Bogusław NowakGorzów Wlkp- 62
4Jerzy RembasGorzów Wlkp- 58
5Marek CieślakCzęstochowa- 58
6Andrzej WyglendaRybnik- 51
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 48
8Piotr PysznyRybnik- 48
9Henryk GlucklichBydgoszcz- 44
10Andrzej TkoczRybnik- 44
11Piotr BruzdaWrocław- 44
12Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 37
13Zygfryd kostkaWrocław- 34
14Franciszek StachOpole- 34

Częstochowa - 10 kwiecień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(3,2,3,3,3) 14
2Zenon UrbaniecCzęstochowa(3,3,w,3,3) 12
3Henryk GlucklichBydgoszcz(2,0,3,2,3) 10
4Boguslaw NowakGorzów Wlkp(w,3,3,2,2) 10
5Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,2,2,2,2) 10
6Edward JancarzGorzów Wlkp(3,1,1,2,2) 9
7Zygfryd KostkaWrocław(1,1,w,3,3) 8
8Piotr PysznyRybnik(2,t,3,1,0) 6
9Piotr BruzdaWrocław(1,0,0,3,2) 6
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,3,d,1,1) 5
11Andrzej WyglendaRybnik(3,1,0,0,1) 5
12Franciszek StachOpole(1,2,2,0,u) 5
13Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,2,1,1,0) 4
14Andrzej TkoczRybnik(1,1,w,1,1) 4
15Henryk ŻytoGdańsk(2,t,w,1,0) 3
16Zenon PlechGorzów Wlkp- ns
17Jacek GierzyńskiCzęstochowa(d,3,0,ns) 3R
18Jerzy KowalskiLeszno(d,2,0,u) 2R
19Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(0,1,ns) 1R

Rybnik - 8 maj

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 12
3Piotr PysznyRybnik- 12
4Andrzej WyglendaRybnik- 10
5Jerzy RembasGorzów Wlkp- 8
6Marek CieślakCzęstochowa- 8
7Piotr BruzdaWrocław- 8
8Zenon PlechGorzów Wlkp- 8
9Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 8
10Zygfryd KostkaWrocław- 6
11Franciszek StachOpole- 5
12Henryk GlucklichBydgoszcz- 4
13Andrzej TkoczRybnik- 3
14Bogusław NowakGorzów Wlkp- 2

Gorzów Wlkp - 22 maj

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Marek CieślakCzęstochowa(3,3,3,3,2) 14
3Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,2,3) 13
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,3,2,2,1) 10
5Piotr BruzdaWrocław(3,0,1,2,3) 9
6Piotr PysznyRybnik(1,1,3,2,2) 9
7Boguslaw NowakGorzów Wlkp(2,2,2,1,2) 9
8Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,2,0,1,3) 8
9Andrzej TkoczRybnik(2,1,3,0,0) 6
10Zenon UrbaniecCzęstochowa(0,2,0,3) 5
11Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(1,3,0,1,w) 5
12Andrzej WyglendaRybnik(1,0,1,2,1) 5
13Bolesław RzewińskiGorzów Wlkp(1,1,2,0) 4R
14Henryk GlucklichBydgoszcz(0,1,2,u) 3
15Franciszek StachOpole(1,0,1,0,1) 3
16Henryk ŻytoGdańsk(0,1,0,0,u) 1
17Zygfryd KostkaWrocław(u) 0
18Andrzej MielczarekGorzów Wlkp(0,u) 0R

Leszno - 5 czerwiec

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Boguslaw NowakGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,2,2,2,3) 11
3Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(0,1,3,3,3) 10
4Andrzej TkoczRybnik(3,2,1,1,3) 10
5Bernard JąderLeszno(3,3,3,u,0) 9
6Zbigniew JąderLeszno(w,3,2,2,2) 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,1,1,2) 9
8Zenon PlechGorzów Wlkp(1,3,u,3,d) 8
9Edward JancarzGorzów Wlkp(2,1,3,0,1) 7
10Piotr BruzdaWrocław(w,0,2,1,3) 6
11Andrzej WyglendaRybnik(1,1,2,2,d) 6
12Piotr PysznyRybnik(1,0,1,3,0) 5
13Henryk GlucklichBydgoszcz(2,0,0,2,1) 5
14Marek CieślakCzęstochowa(1,2,w,1,1) 5
15Henryk ŻytoGdańsk(0,1,0,d,2) 3
16Zygfryd KostkaWrocław(w,0,0,0,2) 2
17Franciszek StachOpole(u/-) 0

1976

4 rundy: Opole - 24 czerwiec, Leszno - 1 lipiec, Gorzów Wlkp - 15 lipiec, Częstochowa - 29 lipiec.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa- 54
2Edward JancarzGorzów Wlkp- 49
3Jerzy RembasGorzów Wlkp- 42
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 39
5Zbigniew StudzińskiLublin- 29
6Jerzy KowalskiLeszno- 29
7Piotr BruzdaWrocław- 27
8Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp- 26
9Jerzy SzczakielOpole- 24
10Bernard JąderLeszno- 23
11Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 20
12Zbigniew JąderLeszno- 16
13Czesław PiwoszLeszno- 13
14Zbigniew FilipiakZielona Góra- 11
15Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 11
16Czesław GoszczyńskiCzęstochowa- 9
17Zenon UrbaniecCzęstochowa- 9

Opole - 24 czerwiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp- 13
2Jan MuchaŚwiętochłowice- 13
3Marek CieślakCzęstochowa- 12
4Jerzy SzczakielOpole- 10
5Jerzy KowalskiLeszno- 9
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 9
7Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp- 8
8Zbigniew FilipiakZielona Góra- 8

Leszno - 1 lipiec

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,2,3,3) 14
2Jerzy KowalskiLeszno(3,1,3,3,3) 13
3Edward JancarzGorzów Wlkp(1,3,3,3,3) 13
4Marek CieślakCzęstochowa(2,2,3,2,3) 12
5Piotr BruzdaWrocław(1,3,1,2,2) 9
6Zbigniew JąderLeszno(0,2,3,1,2) 8
7Jerzy SzczakielOpole(3,2,2,d,1) 8
8Jan MuchaŚwiętochłowice(d,1,2,2,2) 7
9Bernard JąderLeszno(2,2,1,1,1) 7
10Zbigniew StudzińskiLublin(2,0,1,3,0) 6
11Czesław PiwoszLeszno(3,1,0,2,0) 6
12Leszek MarszGdańsk(1,0,2,1,1) 5
13Marian MichaliszynBydgoszcz(1,3,0,0,0) 4
14Zbigniew FilipiakZielona Góra(0,0,1,0,2) 3
15Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(2,d,0,1,d) 3
16Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,1,0,0,1) 2

Gorzów Wlkp - 15 lipiec

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa- 15
2Jerzy RembasGorzów Wlkp- 13
3Edward JancarzGorzów Wlkp- 11
4Jan MuchaŚwiętochłowice- 11
5Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp- 10
6Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 8
7Zbigniew StudzińskiLublin- 7
8Bernard JąderLeszno- 7

Częstochowa - 29 lipiec

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(3,3,3,3,3) 15
2Edward JancarzGorzów Wlkp(2,3,3,1,3) 12
3Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(3,3,2,2,2) 12
4Zbigniew StudzińskiLublin(2,2,2,3,2) 11
5Zenon UrbaniecCzęstochowa(1,d,3,2,3) 9
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,2,2,0) 9
7Jan MuchaŚwiętochłowice(0,2,3,1,2) 8
8Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,1,1,2,3) 8
9Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(3,1,1,ns,ns) 5
10Piotr BruzdaWrocław(2,0,0,2,1) 5
11Czesław PiwoszLeszno(1,1,1,1,1) 5
12Daniel ChmielowskiCzęstochowa(1,0,0,3,d) 4
13Zbigniew JąderLeszno(2,2,0,ns,ns) 4
14Bernard JąderLeszno(0,1,2,0,1) 4
15Zygfryd KostkaWrocław(0,1,1,0,2) 4
16Jerzy KowalskiLeszno(0,d,0,2,d) 2

Rybnik

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 13
2Jerzy RembasGorzów Wlkp- 12
3Jerzy KowalskiLeszno- 11
4Czesław GoszczyńskiCzęstochowa- 10
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Jan MuchaŚwiętochłowice- 9
7Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp- 9
8Jerzy SzczakielOpole- 7

Wrocław

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp- 14
2Zbigniew StudzińskiLublin- 12
3Henryk GlucklichBydgoszcz- 11
4Leszek MarszGdańsk- 10
5Zbigniew JąderLeszno- 9
6Piotr BruzdaWrocław- 9
7Marek CieślakCzęstochowa- 9
8Bernard JąderLeszno- 9

Zielona Góra

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni FojcikRybnik- 13
2Andrzej JurczyńskiCzęstochowa- 12
3Czesław GoszczyńskiCzęstochowa- 12
4Marian WardzałaTarnów- 11
5Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp- 11
6Zenon UrbaniecCzęstochowa- 10
7Romuald ŁośZielona Góra- 10
8Franciszek StachOpole- 9

Bydgoszcz

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp- 14
2Bogusław NowakGorzów Wlkp- 12
3Jan MuchaŚwiętochłowice- 11
4Marian MichaliszynBydgoszcz- 11
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- 10
6Zygmunt SłowińskiWrocław- 10
7Jerzy KowalskiLeszno- 8
8Jerzy SzczakielOpole- 7

Gdańsk

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Bogdan SkrobiszGdańsk- 13
3Janusz PlewińskiToruń- 12
4Marek CieślakCzęstochowa- 11
5Andrzej MarynowskiGdańsk- 10
6Zygfryd KostkaWrocław- 10
7Roman ZielińskiGdańsk- 8
8Bernard JąderLeszno- 8

1977

4 rundy: Opole - 19 maj, Gorzów Wlkp - 8 wrzesień, Częstochowa - 29 wrzesień, Leszno - 12 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(15,8,15,14) 52
2Jan MuchaŚwiętochłowice(13,10,14,14) 51
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(10,15,12,13) 50
4Wojciech KaczmarekGniezno(3,13,13,-) 29
5Zdzisław DobruckiLeszno(8,9,8) 25
6Tadeusz BerejLublin(5,8,4,8) 25
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,8,11,2) 22
8Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(10,10,0,-) 20
9Robert SłabońWrocław(10,10,-,-) 10
10Andrzej TkoczRybnik(11,2,10,5) 16
11Piotr BruzdaWrocław(7,2,7,-) 16
12Leonard RabaOpole(-,-,4,12) 16
13Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(6,9,-,-) 15
14Andrzej MarynowskiGdańsk(6,4,5,-) 15
15Antoni FojcikRybnik(7,2,-,-) 9
16Mariusz OkoniewskiLeszno(-,-,-,9) 9
17Bernard JąderLeszno(-,-,-9) 9
18Henryk ŻytoGdańsk(5,3,-) 8
19Alfred SiekierkaOpole(-,-,7,0) 7
20Roman JankowskiLeszno(-,-,-,7) 7
21Marek TowalskiGorzów Wlkp(-,6,-,-) 6
22Jerzy SzczakielOpole(6,-,-,-) 6
23Paweł WaloszekŚwiętochłowice(-,-,-,5) 5
24Marian WitelusOpole(-,-,4,-) 4
25Włodzimierz TomaszewskiCzęstochowa(-,-,4,-) 4
26Józef JarmułaCzęstochowa(3,-,-,-) 3
27Daniel ChmielowskiCzęstochowa(-,-,3,-) 3
28Kazimierz AdamczakLeszno(-,-,-,0) 0
29Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(-,0,-,-) 0

Opole - 19 maj

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,3,2) 13
3Andrzej TkoczRybnik(3,2,2,3,1) 11
4Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(0,2,3,3,2) 10
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,2,3,2,2) 10
6Robert SłabońWrocław(2,3,1,1,3) 10
7Zdzisław DobruckiLeszno(2,1,u,2,3) 8
8Antoni FojcikRybnik(2,1,2,2,0) 7
9Piotr BruzdaWrocław(1,3,2,0,1) 7
10Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(0,1,0,2,3) 6
11Jerzy SzczakielOpole(3,u,1,1,1) 6
12Henryk ŻytoGdańsk(1,1,1,1,1) 5
13Tadeusz BerejLublin(0,0,2,1,2) 5
14Wojciech KaczmarekGniezno(1,2,0,0,0) 3
15Józef JarmułaCzęstochowa(3,w,w,ns,ns) 3
16Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0,0,1,0,0) 1

Gorzów Wlkp - 8 wrzesień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech KaczmarekCzęstochowa(3,2,2,3,3) 13
3Jan MuchaŚwiętochłowice(0,3,2,3,2) 10
4Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(3,2,3,1,1) 10
5Robert SłabońWrocław(2,2,2,2,2) 10
6Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(1,3,2,2,1) 9
7Zdzisław DobruckiLeszno(2,3,1,2,1) 9
8Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,2,3,2,d) 8
9Tadeusz BerejLublin(0,1,1,3,3) 8
10Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,d,3,d,2) 8
11Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,1,1,1,2) 6
12Andrzej MarynowskiGdańsk(2,w,0,1,3) 6
13Andrzej TkoczRybnik(2,0,0,ns,ns) 2
14Piotr BruzdaWrocław(0,1,1,0,0) 2
15Antoni FojcikRybnik(1,1,d,u,d) 2
16Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(0,0,d,d,ns) 0

Częstochowa - 29 wrzesień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,3,3) 14
3Wojciech KaczmarekGniezno(3,3,2,2,3) 13
4Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,1,2) 12
5Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,2,2,3,2) 11
6Andrzej TkoczRybnik(3,2,2,2,1) 10
7Alfred SiekierkaOpole(0,2,1,1,3) 7
8Piotr BruzdaWrocław(2,d,1,2,2) 7
9Piotr PysznyRybnik(2,u,3) 5
10Włodzimierz TomaszewskiCzęstochowa(1,1,2,0,d) 4
11Marian WitelusOpole(0,1,0,2,1) 4
12Andrzej MarynowskiGdańsk(0,1,0,3,0) 4
13Tadeusz BerejLublin(1,w,0,1,2) 4
14Leonard RabaOpole(1,0,1,1,1) 4
15Henryk ŻytoGdańsk(0,2,1,d,d) 3
16Daniel ChmielowskiCzęstochowa(1,1,0,w,1) 3
17Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(u,d,0) 0

Leszno - 12 październik

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,3,3) 14
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,2,3,3) 14
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,2,2) 13
4Leonard RabaOpole(3,2,1,3,3) 12
5Mariusz OkoniewskiLeszno(2,2,2,1,2) 9
6Bernard JąderLeszno(2,1,2,2,2) 9
7Zdzisław DobruckiLeszno(w,3,3,2) 8
8Tadeusz BerejLublin(1,1,2,3,1) 8
9Roman JankowskiLeszno(3,2,1,1,0) 7
10Andrzej TkoczRybnik(1,2,0,2,u) 5
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,0,0,1,2) 5
12Andrzej MarynowskiGdańsk(0,1,3,0,1) 5
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0,1,1,0,d) 2
14Kazimierz AdamczakLeszno(0) 0
15Henryk ŻytoGdańsk(d,d,0) 0
16Alfred SiekierkaOpole(d,d) 0

Ostrów Wlkp - 12 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Andrzej TkoczRybnik(3,2,3,3,2) 13
3Józef JarmułaCzęstochowa(3,3,3,3,w) 12
4Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,3,2,2,3) 12
5Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(2,3,2,2,2) 11
6Antoni FojcikRybnik(2,1,3,3,1) 10
7Tadeusz BerejLublin(2,2,2,0,3) 9
8Henryk ŻytoGdańsk(1,2,1,1,3) 8
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,1,1,2,2) 7
10Franciszek StachOpole(3,1,1,1,1) 7
11Piotr PysznyRybnik(0,0,2,2,1) 9
12Ryszard JanyWrocław(1,2,0,0,1) 4
13Andrzej KoselskiBydgoszcz(1,0,d,d,2) 3
14Jacek GoerlitzOpole(d,1,1,1,0) 3
15Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(0,0,0,1,0) 1
16Stanisław NocekLublin(0,0,0,ns,ns) 0

Piła - 12 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,3,3,3,3) 14
2Jan MuchaŚwiętochłowice(3,3,3,2,1) 12
3Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(3,2,2,3,2) 12
4Piotr BruzdaWrocław(3,2,3,3,0) 11
5Jerzy SzczakielOpole(2,3,2,2,2) 11
6Zdzisław DobruckiLeszno(3,2,3,w,1) 9
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,2,d,2,3) 9
8Wojciech KaczmarekGniezno(ns,3,1,1,3) 8
9Andrzej MarynowskiGdańsk(1,1,2,1,3) 8
10Leonard RabaOpole(2,1,2,d,2) 7
11Janusz PlewińskiToruń(1,d,1,1,2) 5
12Bogdan SkrobiszGdańsk(0,0,1,2,0) 3
13Mirosław ŁukaszewiczGniezno(0,1,1,0) 2
14Marian WardzałaTarnów(1,1,0,0,0) 2
15Jerzy KniaźToruń(ns,d,0,1,1) 2
16Marian PsionkaLublin(d) 0
17Lech BewiczBydgoszcz(3) 3R
18Marian ZaranekBydgoszcz(1) 1R
19Marek ZiarnikBydgoszcz- ns
19Zenon UrbaniecCzęstochowa- ns
19Romuald ŁośGniezno- ns
19Zbigniew KrawczykLublin- ns

Toruń - 14 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef JarmułaCzęstochowa(3,3,3,3,3) 15
2Tadeusz BerejLublin(3,3,3,2,3) 14
3Andrzej KoselskiBydgoszcz(2,1,3,3,3) 12
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,2,2,1) 10
5Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(1,2,2,3,2) 10
6Andrzej TkoczRybnik(3,2,1,2,1) 9
7Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(0,2,3,1,2) 8
8Henryk ŻytoGdańsk(1,1,1,1,3) 7
9Leszek MarszGdańsk(2,3,0,1,1) 7
10Henryk GlucklichBydgoszcz(1,0,0,3,2) 6
11Bernard JąderLeszno(u,2,2,2,0) 6
12Marian ZaranekBydgoszcz(1,1,2,0,2) 6
13Krzysztof KwiatkowskiToruń(3,0,1,0,1) 5
14Zygmunt SłowińskiToruń(2,1,u,d,d) 3
15Roman JankowskiLeszno(0,0,1,1,0) 2
16Adam OlkiewiczToruń(0,0,u,0,u) 0
17Roman KościechaGrudziądz- nsR

Rybnik - 14 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jacek GoerlitzOpole(2,3,3,2,2) 12
2Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,3,3,1) 11
3Antoni FojcikRybnik(3,1,2,3,2) 11
4Ryszard JanyWrocław(3,2,2,2,2) 11
5Stanisław NocekLublin(3,1,3,d,3) 10
6Robert SłabońWrocław(3,d,2,2,3) 10
7Franciszek StachOpole(2,2,1,2,3) 10
8Piotr PysznyRybnik(2,d,2,3,2) 9
9Andrzej HuszczaZielona Góra(1,2,3,1,1) 8
10Czesław PiwoszLeszno(0,3,d,3,1) 7
11Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(0,3,1,u,3) 7
12Stanisław KiljanRybnik(2,1,0,1,u) 4
13Paweł ProtasiewiczZielona Góra(0,1,1,1,1) 4
14Bolesław GorczycaWrocław(0,2,0,0,0) 2
15Jan GrabowskiZielona Góra(1,ns,0,1,0) 2
16Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,0,1,0,d) 2

Gdańsk - 14 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr BruzdaWrocław(3,3,3,3,1) 13
2Andrzej MarynowskiGdańsk(3,3,3,1,3) 13
3Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,0,3) 12
4Marek ZiarnikBydgoszcz(1,2,3,2,3) 11
5Jan MuchaŚwiętochłowice(2,2,1,3,2) 10
6Bogdan SkrobiszGdańsk(0,1,2,3,3) 9
7Janusz PlewińskiToruń(3,0,2,2,2) 9
8Romuald ŁośGniezno(1,3,2,d,2) 8
10Marian WitelusOpole(1,2,1,2,1) 7
11Kazimierz AdamczakLeszno(2,2,1,d,0) 5
12Jerzy KniaźToruń(2,1,0,2,0) 5
13Zbigniew JąderLeszno(2,1,0,1,1) 5
14Marian StrobaŚwiętochłowice(0,0,2,1,1) 4
15Andrzej MaroszekBydgoszcz(d,0,1,1,0) 2
16Lech BewiczBydgoszcz(0) 0
17Jan ChudzikowskiCzęstochowa(0,d,u) 0

1978

Chorzów - 1 maj

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(2,3,3,3,3) 14
2Bolesław ProchGorzów Wlkp(3,2,3,3,2) 13
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,2,3,3) 12
4Mariusz OkoniewskiLeszno(2,3,3,3,d) 11
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,2,1,2) 11
6Andrzej MarynowskiGdańsk(3,3,1,0,3) 10
7Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,0,3,2,1) 8
8Piotr PysznyRybnik(1,1,2,2,2) 8
9Bernard JąderLeszno(u,2,1,2,2) 7
10Stanisław TurekLeszno(0,1,1,1,3) 6
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,2,d,0,0) 3
12Grzegorz KuźniarRzeszów(u,2,0,1,0) 3
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,1,u,u,ns) 3
14Stanisław Kowalski IIGdańsk(1,d,1,d,1) 3
15Zdzisław DobruckiLeszno(u,0,u,ns,ns) 0
16Robert SłabońWrocław(u,d,ns,ns,ns) 0
17Roman JankowskiLeszno- ns

Leszno - 20 kwiecień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bernard JąderLeszno(3,3,0,3,3) 12
2Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,2,3,3,3) 12
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,3,2,3) 12
4Stanisław Kowalski IIGdańsk(3,3,2,1,2) 11
5Roman JankowskiLeszno(0,3,1,3,3) 10
6Piotr PysznyRybnik(2,3,3,1,1) 10
7Kazimierz BuryŚwiętochłowice(1,2,1,3,2) 9
8Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(2,2,2,1,0) 7
9Jacek GoerlitzOpole(0,1,2,2,2) 7
10Henryk JasekWrocław(2,2,1,2,d) 7
11Zbigniew MarcinkowskiToruń(3,0,3,u) 6
12Wojciech KaczmarekGniezno(2,1,u,0,2) 5
13Czesław PiwoszLeszno(1,0,2,2,d) 5
14Bogdan SkrobiszGdańsk(1,u,1,1,1) 4
15Stanisław BartnikTarnów(0,1,d,0,1) 2
16Marian WardzałaTarnów(0,0,0,0,0) 0R
17Franciszek StachOpole(1) 1R

Częstochowa - 20 kwiecień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,2,3,3,3) 14
2Zenon PlechGdańsk(3,3,3,3,2) 14
3Zdzisław DobruckiLeszno(2,3,3,1,3) 12
4Mariusz OkoniewskiLeszno(3,2,2,2,u) 9
5Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,3,2,w,2) 9
6Grzegorz KuźniarRzeszów(1,3,3,0,1) 8
7Andrzej MarynowskiGdańsk(1,2,0,2,3) 8
8Stanisław TurekLeszno(3,1,2,1,0) 7
9Henryk OlszakZielona Góra(2,1,1,3,w) 7
10Bolesław GorczycaWrocław(1,0,0,2,3) 6
11Zbigniew StudzińskiLublin(0,0,1,2,2) 5
12Tadeusz BerejLublin(1,1,1,1,1) 5
13Marian WitelusOpole(2,2,1,0,0) 5
14Daniel ChmielowskiCzęstochowa(0,1,u,3,u) 4
15Jan GrabowskiZielona Góra(0,d,2,0,2) 4
16Zbigniew FilipiakZielona Góra(0,0,0,1,0) 1
17Eugeniusz BłaszakGniezno(0,1) 1R
18Czesław GoszczyńskiCzęstochowa- ns

Zielona Góra - 13 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(2,3,3,3,2) 13
2Andrzej MarynowskiGdańsk(3,3,3,1,2) 12
3Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,2,3,3,3) 12
4Henryk OlszakZielona Góra(3,3,2,w,3) 11
5Zdzisław DobruckiLeszno(3,2,3,2,1) 11
6Mariusz OkoniewskiLeszno(u,3,2,2,3) 10
7Jan GrabowskiZielona Góra(1,1,1,3,3) 9
8Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(3,2,0,3,u) 8
9Stanisław TurekLeszno(2,2,2,2,d) 8
10Andrzej KoselskiBydgoszcz(2,1,1,0,1) 5
11Jan ZąbikToruń(1,1,2,1,0) 5
12Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(2,0,0,2) 4
13Janusz PlewińskiToruń(0,1,0,d,2) 3
14Wiesław PatynekBydgoszcz(d,0,1,0,1) 2
15Krzysztof GłowackiBydgoszcz(0,0,1,1,0) 2
16Marek ZiarnikBydgoszcz(1,0,0) 1
17Jan RatajczykZielona Góra(2) 2
18Marek TowalskiGorzów Wlkp(0,1,1) 2

Wrocław - 13 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(3,3,3,3,2) 14
2Bolesław ProchGorzów Wlkp(2,2,3,3,3) 13
3Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(2,3,d,3,3) 11
4Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,w,2) 11
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,2,1,3) 10
6Bernard JąderLeszno(1,2,3,2,2) 10
7Stanisław Kowalski IIGdańsk(3,2,2,1,1) 9
8Bogdan SkrobiszGdańsk(2,1,1,2,3) 9
9Henryk JasekWrocław(3,1,1,0,1) 6
10Wojciech KaczmarekGniezno(0,2,0,2,1) 5
11Ryszard JanyWrocław(2,1,2,d,0) 5
12Kazimierz AdamczakLeszno(0,0,2,1,2) 5
13Paweł BukiejBydgoszcz(d,0,1,3,0) 4
14Lech BewiczBydgoszcz(1,u,1,2,0) 4
15Jan PukGniezno(1,0,0,0,0) 1
16Andrzej MaroszekBydgoszcz(0,1,0) 1

Tarnów - 13 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik(3,3,3,3,2) 14
2Jacek GoerlitzOpole(3,2,2,3,2) 12
3Kazimierz BuryŚwiętochłowice(3,0,3,3,1) 10
4Marian WardzałaTarnów(1,3,3,3,0) 10
5Roman JankowskiLeszno(2,3,2,d,3) 10
6Czesław PiwoszLeszno(2,1,3,0,3) 9
7Zbigniew MarcinkowskiToruń(0,2,2,2,3) 9
8Stanisław BartnikTarnów(1,1,2,2,3) 9
9Jerzy KniaźToruń(0,3,1,2,2) 8
10Franciszek StachOpole(2,2,1,2,1) 8
11Tadeusz GortatŁódź(1,2,1,1,2) 7
12Stanisław NocekLublin(3,1,0,1) 5
13Joachim HylaOpole(1,1,0,1,1) 4
14Grzegorz SzczepanikRybnik(2,0,0,1,0) 3
15Antoni FojcikRybnik(d,1,0,d) 1
16Ryszard ChrupekTarnów(0,0,1) 1
17Jerzy SzczakielOpole(d,w) 0
18Stanisław WojtanowskiTarnów(0) 0
19Kazimierz KajmowiczTarnów(u) 0

Rzeszów - 13 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Grzegorz KuźniarRzeszów(2,3,3,3,3) 14
2Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,3,3,2,3) 14
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,2,3,2,1) 11
4Marian WitelusOpole(2,0,3,3,2) 10
5Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(3,3,0,3,0) 9
6Bolesław GorczycaWrocław(2,2,1,2,3) 9
7Daniel ChmielowskiCzęstochowa(3,2,2,0,1) 8
8Tadeusz BerejLublin(0,3,2,1,2) 8
9Zbigniew StudzińskiLublin(2,1,1,3,1) 8
10Adam JanikRzeszów(0,2,2,1,2) 7
11Zbigniew KrawczykLublin(1,1,2,2,1) 7
12Alfred SiekierkaOpole(1,0,1,u,3) 5
13Krzysztof NurzyńskiLublin(0,1,0,1,2) 4
14Ryszard CzarneckiRzeszów(1,1,u,1) 3
15Norbert CiomberOpole(1,0,1,0,0) 2
16Ryszard RogulaOpole(0,0,0,0,0) 0

1979

4 rundy: Częstochowa - 2 sierpień, Gdańsk - 9 sierpień, Chorzów - 16 sierpień, Rybnik - 22 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(15,12,14,11) 52
2Piotr PysznyRybnik(4,13,10,15) 42
3Mariusz OkoniewskiLeszno(10,11,9,9) 39
4Jerzy KochmanŚwiętochłowice(10,8,11,7) 36
5Henryk OlszakZielona Góra(5,10,11,8) 34
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(12,9,8,4) 33
7Andrzej HuszczaZielona Góra(12,8,6,5) 31
8Jacek GoerlitzOpole(13,1,5,10) 29
9Eugeniusz BłaszakGniezno(7,3,5,9) 24
10Jan ZąbikToruń(2,6,5,11) 24
11Wojciech ŻabiałowiczToruń(4,5,10,3) 22
12Roman JankowskiLeszno(6,5,6,4) 21
13Bogdan SkrobiszGdańsk(2,8,1,7) 18
14Mirosław BerlińskiGdańsk(4,5,0,4) 13

Częstochowa - 2 sierpień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Jacek GoerlitzOpole- 13
3Jerzy RembasGorzów Wlkp- 12
4Andrzej HuszczaZielona Góra- 12
5Mariusz OkoniewskiLeszno- 10
6Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 10
7Eugeniusz BłaszakGniezno- 7
8Henryk GlucklichBydgoszcz- 7
9Roman JankowskiLeszno- 6
10Henryk OlszakZielona Góra- 5
11Mirosław BerlińskiGdańsk- 4
12Piotr PysznyRybnik- 4
13Wojciech ŻabiałowiczToruń- 4
14Marek CieślakCzęstochowa- 3
15Andrzej MarynowskiGdańsk- 3
16Bogdan SkrobiszGdańsk- 2
17Jan ZąbikToruń- 2
18Kazimierz AdamczakLeszno- 1
19Marek ZiarnikBydgoszcz- 0

Gdańsk - 9 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik- 13
2Robert SłabońWrocław- 12
3Mariusz OkoniewskiLeszno- 11
4Andrzej MarynowskiGdańsk- 11
5Henryk OlszakZielona Góra- 10
6Jerzy RembasGorzów Wlkp- 9
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 8
8Andrzej HuszczaZielona Góra- 8
9Bogdan SkrobiszGdańsk- 8
10Jan ZąbikToruń- 6
11Roman JankowskiLeszno- 5
12Wojciech ŻabiałowiczToruń- 5
13Mirosław BerlińskiGdańsk- 5
14Henryk GlucklichBydgoszcz- 5
15Eugeniusz BłaszakGniezno- 3
16Jacek GoerlitzOpole- 1
17Witold JakoniukGdańsk- 0R
17Andrzej KołodziejczykGdańsk- 0R

Chorzów - 16 sierpień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(2,3,3,3,3) 14
2Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,1,2,3,2) 11
3Henryk OlszakZielona Góra(1,3,3,2,2) 11
4Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,0,3,1) 10
5Piotr PysznyRybnik(3,3,3,u,1) 10
6Mariusz OkoniewskiLeszno(3,2,3,1,0) 9
7Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,1,1,2,3) 8
8Henryk GlucklichBydgoszcz(1,2,1,1,3) 8
9Roman JankowskiLeszno(2,0,u,1,3) 6
10Andrzej HuszczaZielona Góra(1,2,d,1,2) 6
11Jan ZąbikToruń(d,0,2,3,0) 5
12Eugeniusz BłaszakGniezno(2,2,1,d,d) 5
13Jacek GoerlitzOpole(0,1,1,2,1) 5
14Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,2,0,d) 4R
15Andrzej TkoczRybnik(2,1) 3R
16Marek CieślakCzęstochowa(2) 2
17Józef KafelCzęstochowa(d,2) 2R
18Bogdan SkrobiszGdańsk(0,1,0) 1
19Mirosław BerlińskiGdańsk(0,0,d) 0

Rybnik - 22 sierpień

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Robert SłabońWrocław- 11
3Jan ZąbikToruń- 11
4Jacek GoerlitzOpole- 10
5Eugeniusz BłaszakGniezno- 9
6Mariusz OkoniewskiLeszno- 9
7Andrzej TkoczRybnik- 8
8Henryk OlszakZielona Góra- 8
9Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 7
10Bogdan SkrobiszGdańsk- 7
11Andrzej HuszczaZielona Góra- 5
12Mirosław BerlińskiGdańsk- 4
13Roman JankowskiLeszno- 4
14Jerzy RembasGorzów Wlkp- 4
15Wojciech ŻabiałowiczToruń- 3
16Józef KafelCzęstochowa- 3
17Jan NowakRybnik- 2
18Antoni SkupieńRybnik- 0

1980

4 rundy: Rybnik - 19 sierpień, Wrocław - 21 sierpień, Toruń - 22 sierpień, Leszno - 24 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(12,15,9,14) 50
2Eugeniusz BłaszakGniezno(6,14,14,10) 44
3Marek KępaLublin(11,10,8,11) 40
4Bernard JąderLeszno(10,11,12,5) 38
5Czesław PiwoszLeszno(7,10,11,10) 38
6Jerzy KochmanŚwiętochłowice(12,6,8,6) 32
7Wojciech ŻabiałowiczToruń(4,8,8,9) 29
8Jacek GoerlitzOpole(12,2,4,10) 28
9Mariusz OkoniewskiLeszno(10,2,8,8) 28
10Marek TowalskiGorzów Wlkp(5,8,4,0) 17

Rybnik - 19 sierpień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 12+3
2Jacek GoerlitzOpole- 12+2
3Robert SłabońWrocław- 12+d
4Marek KępaLublin- 11
5Mariusz OkoniewskiLeszno- 10
6Bernard JąderLeszno- 10
7Jerzy RembasGorzów Wlkp- 10
8Stanisław KiljanRybnik- 8
9Czesław PiwoszLeszno- 7
10Eugeniusz BłaszakGniezno- 6
11Marek TowalskiGorzów Wlkp- 5
12Antoni SkupieńRybnik- 5
13Henryk OlszakZielona Góra- 4
14Wojciech ŻabiałowiczToruń- 4
15Marek ZiarnikBydgoszcz- 2
16Antoni FojcikRybnik- 2

Wrocław - 21 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Eugeniusz BłaszakGniezno- 14
3Bernard JąderLeszno- 11
4Marek KępaLublin- 10
5Czesław PiwoszLeszno- 10
6Henryk JasekWrocław- 9
7Wojciech ŻabiałowiczToruń- 8
8Marek TowalskiGorzów Wlkp- 8
9Grzegorz SternaLeszno- 7
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 6
11Józef KafelCzęstochowa- 6
12Mirosław BerlińskiGdańsk- 5
13Marek ZiarnikBydgoszcz- 3
14Ryszard RomaniakRzeszów- 3
15Mariusz OkoniewskiLeszno- 2
16Jacek GoerlitzOpole- 2
17Leonard RabaOpole- 1

Toruń - 22 sierpień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Eugeniusz BłaszakGniezno- 14
2Bernard JąderLeszno- 12
3Leon KujawskiGniezno- 11
4Czesław PiwoszLeszno- 11
5Eugeniusz MiastkowskiToruń- 10
6Robert SłabońWrocław- 9
7Marek KępaLublin- 8
8Mariusz OkoniewskiLeszno- 8
9Wojciech ŻabiałowiczToruń- 8
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice- 8
11Marek TowalskiGorzów Wlkp- 4
12Jacek GoerlitzOpole- 4
13Ryszard RomaniakRzeszów- 3
14Krzysztof KwiatkowskiToruń- 3
15Andrzej MarynowskiGdańsk- 2
16Mirosław BerlińskiGdańsk- 2
17Tadeusz WiśniewskiToruń- 3R

Leszno - 24 sierpień

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert SłabońWrocław(3,3,3,3,2) 14
2Włodzimierz HelińskiLeszno(2,2,2,2.5,3) 11.5
3Marek KępaLublin(1,3,1,3,3) 11
4Josef MinarikCSRS(2,3,3,2.5,w) 10.5
5Jacek GoerlitzOpole(2,2,3,0,3) 10
6Czesław PiwoszLeszno(3,1,3,2,1) 10
7Eugeniusz BłaszakGniezno(3,1,2,1,3) 10
8Wojciech ŻabiałowiczToruń(t,3,1,3,2) 9
9Mariusz OkoniewskiLeszno(1,2,2,1,2) 8
10Ryszard BuśkiewiczLeszno(0,1,1,2,2) 6
11Jerzy KochmanŚwiętochłowice(d,1,2,2,1) 6
12Bernard JąderLeszno(3,2,u) 5
13Grzegorz SternaLeszno(2,0,1,u,u) 3
14Jan KlokockaCSRS(1,0,u,ns) 1
15Andrzej CichyLeszno(0,0,0,1,0) 1
16Marek TowalskiGorzów Wlkp(0,0,0,ns) 0
17Rafał SzulzLeszno(1,0,1,0,1) 3R

1981

4 rundy: Wrocław - 19 sierpień, Bydgoszcz - 20 sierpień, Grudziądz - 21 sierpień, Leszno - 23 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bolesław ProchBydgoszcz(12,12,14,9) 47
2Leonard RabaOpole(15,9,9,12) 45
3Jan ZąbikToruń(9,12,8,10) 39
4Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,13,8,9) 33
5Ryszard BuśkiewiczLeszno(10,9,9,2) 30
6Mirosław BerlińskiGdańsk(9,7,8,5) 29
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice(13,0,13,2) 28
8Marek TowalskiGorzów Wlkp(9,5,11,2) 27
9Maciej JaworekZielona Góra(9,6,10,1) 26
10Jan KrzystyniakZielona Góra(3,10,7,2) 22
11Leon KujawskiGniezno(6,7,5,2) 20

Wrocław - 19 sierpień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leonard RabaOpole(3,3,3,3,3) 15
2Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,2,3,3,3) 13
3Bolesław ProchBydgoszcz(3,3,2,3,1) 12
4Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(2,2,0,3,3) 10
5Maciej JaworekZielona Góra(0,3,3,1,2) 9
6Jan ZąbikToruń(3,1,1,1,3) 9
7Mirosław BerlińskiGdańsk(2,0,3,2,2) 9
8Marek TowalskiGorzów Wlkp(3,2,2,0,2) 9
9Leon KujawskiGniezno(1,3,1,0,1) 6
10Bernard JąderLeszno(2,1,0,1,2) 6
11Henryk JasekWrocław(d,0,2,2,1) 5
12Antoni SkupieńRybnik(0,2,0,2,0) 4
13Stanisław PogorzelskiOpole(0,0,2,2,0) 4
14Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,0,1,0,1) 3
15Jan KrzystyniakZielona Góra(1,1,0,1,d) 3
16Marek KępaLublin(w,1,1,0,d) 2
17Henryk PiekarskiWrocław(1) 1R

Bydgoszcz - 20 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,3,2,3) 13
2Bernard JąderLeszno(3,3,3,d,3) 12
3Bolesław ProchBydgoszcz(2,3,3,3,1) 12
4Jan ZąbikToruń(2,2,2,3,3) 12
5Jan KrzystyniakZielona Góra(2,3,1,1,3) 10
6Ryszard BuśkiewiczLeszno(3,0,3,3,d) 9
7Leonard RabaOpole(3,3,1,2,d) 9
8Leon KujawskiGniezno(1,2,2,d,2) 7
9Antoni SkupieńRybnik(2,2,0,1,2) 7
10Mirosław BerlińskiGdańsk(1,1,2,2,1) 7
11Maciej JaworekZielona Góra(1,d,2,1,2) 6
12Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,1,1,1,1) 5
13Stanisław PogorzelskiOpole(d,1,1,u,ns) 2
14Henryk JasekWrocław(d,1,0) 1
15Jerzy KochmanŚwiętochłowice(d,d,d,d) 0
16Marek KępaLublin(u) 0
17Paweł BukiejBydgoszcz(3,1,2) 6R
18Marek ZiarnikBydgoszcz(1,d,2,0) 3R

Grudziądz - 21 sierpień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bolesław ProchBydgoszcz(3,3,3,3,2) 14
2Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,2,3,2,3) 13
3Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,3,3,1,3) 11
4Maciej JaworekZielona Góra(1,3,3,1,2) 10
5Leonard RabaOpole(3,3,1,0,2) 9
6Ryszard BuśkiewiczLeszno(2,0,2,2,3) 9
7Mirosław BerlińskiGdańsk(2,1,d,2,3) 8
8Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,0,3,1) 8
9Jan ZąbikToruń(3,1,2,2,0) 8
10Jan KrzystyniakZielona Góra(w,0,2,3,2) 7
11Lech KędzioraGrudziądz(2,0,2,0,1) 5
12Antoni SkupieńRybnik(0,2,1,1,1) 5
13Leon KujawskiGniezno(1,2,1,1,0) 5
14Henryk JasekWrocław(1,d,d,3,0) 4
15Stanisław PogorzelskiOpole(d,1,1,0,1) 3
16Bernard JąderLeszno(0,1,0,0,0) 1
17Krzysztof RapczyńskiGrudziądz(0) 0R
17Jan SzydlikGrudziądz- nsR

Leszno - 23 sierpień

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leonard RabaOpole(3,3,3,3) 12
2Alfred SiekierkaOpole(3,2,3,3) 11
3Jan ZąbikToruń(3,2,3,2) 10
4Bolesław ProchBydgoszcz(3,3,1,2) 9
5Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,2,3) 9
6Edward JancarzGorzów Wlkp(u,2,3,2) 7
7Włodzimierz HelińskiLeszno(2,3,0,1) 6
8Jiri JiroutCSRS(1,3,0,1) 5
9Pavel KarnasCSRS(0,1,2,2) 5
10Mirosław BerlińskiGdańsk(2,1,1,1) 5
11Jan KrzystyniakZielona Góra(d,u,2,0) 2
12Marek TowalskiGorzów Wlkp(2,d) 2
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,1,0,0) 2
14Leon KujawskiGniezno(1,1,0,d) 2
15Ryszard BuśkiewiczLeszno(u,u,1,1) 2
16Maciej JaworekZielona Góra(u,0,1,d) 1
17Bernard JąderLeszno(2,3) 5R

1982

Leszno - 17 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,2,2,3) 13
3Mirosław BerlińskiGdańsk(2,2,1,2,3) 10+3
4Andrzej HuszczaZielona Góra(w,1,3,3,3) 10+2
5Jan ZąbikToruń(1,3,0,3,2) 9
6Marek KępaLublin(3,3,u,w,ns) 6
7Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,2,2,0,1) 6
8Ryszard BuśkiewiczLeszno(2,2,w) 4
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,0,0,0,1) 3
10Piotr PysznyRybnik(1,d,1,1,ns) 3
11Henryk OlszakZielona Góra(d,d,2) 2
12Robert SłabońWrocław(0,0,d) 0
13Eugeniusz BłaszakGniezno- ns

Gniezno - 2 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,3,2,3) 14
2Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,2,2) 13
3Roman JankowskiLeszno(2,2,3,3,3) 13
4Ryszard BuśkiewiczLeszno(1,2,3,3,2) 11
5Eugeniusz BłaszakGniezno(2,3,2,3,1) 11
6Mirosław BerlińskiGdańsk(3,1,2,2,3) 11
7Marek ZiarnikBydgoszcz(3,2,d,3,d) 8
8Jan ZąbikToruń(0,2,1,2,3) 8
9Bolesław ProchBydgoszcz(2,1,2,0,2) 7
10Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,1,2,1,1) 7
11Leon KujawskiGniezno(1,3,1,u,0) 5
12Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,1,1,1,1) 5
13Grzegorz DzikowskiGdańsk(1,0,1,1,0) 3
14Włodzimierz HelińskiLeszno(0,0,0,d,2) 2
15Bernard JąderLeszno(0,d,0,0,1) 1
16Andrzej MarynowskiGdańsk(0,0,0,0,0) 0
17Jacek BrucheiserOstrów Wlkp- nsR

Świętochłowice - 2 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Marek KępaLublin(2,1,3,3,3) 12
3Henryk OlszakZielona Góra(3,3,0,2,2) 10
4Andrzej HuszczaZielona Góra(2,2,3,2,1) 10
5Robert SłabońWrocław(1,2,2,3,1) 9
6Piotr PysznyRybnik(2,2,1,0,3) 8+3
7Leonard RabaOpole(1,3,0,1,3) 8+2
8Ryszard CzarneckiRzeszów(w,3,2,2,d) 7
9Krzysztof NurzyńskiLublin(3,2,1,w,1) 7
10Jan NowakRybnik(2,0,3,1,0) 6
11Jan KrzystyniakZielona Góra(0,1,2,1,2) 6
12Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,d,1,d) 4
13Antoni KrzywonosRzeszów(u,1,0,2,u) 3
14Grzegorz KuźniarRzeszów(d,1,0,1,2) 3
15Józef KafelCzęstochowa(1,d,2,d,d) 3
16Bronisław KlimowiczRybnik(0,0,1) 1
17Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(3,2) 5R
18Krzysztof BanasiakŚwiętochłowice(1) 1R

1983

Leszno - 15 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakZielona Góra(2,3,3,3,3) 14
2Mirosław BerlińskiGdańsk(3,3,1,3,3) 13
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,2,3,2,2) 12
4Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,2,1,1) 10
5Bolesław ProchBydgoszcz(0,2,2,3,2) 9
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,3,1,1,3) 8
6Leonard RabaOpole(3,1,1,1,2) 8
8Eugeniusz MiastkowskiToruń(2,1,2,2,1) 7
9Maciej JaworekZielona Góra(1,0,3,3,0) 7
10Czesław PiwoszLeszno(1,2,0,1,3) 7
11Grzegorz SternaLeszno(1,1,2,2,1) 7
12Ryszard CzarneckiRzeszów(2,0,3,0,1) 6
13Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,0,0,w) 4
14Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,0,1,2,0) 4
15Marek KępaLublin(d,d,0,0,2) 2
16Grzegorz KuźniarRzeszów(d,1,d,0,0) 1
17Bernard JąderLeszno- nsR
17Antoni SkupieńRybnik- nsR

Opole - 25 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leonard RabaOpole(3,2,3,2,3) 13+3
2Jan KrzystyniakZielona Góra(2,3,3,3,2) 13+2
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,d,3,3,3) 12
4Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,2,3,2) 11
5Grzegorz KuźniarRzeszów(2,3,1,2,3) 11
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,2,2,2) 11
7Ryszard CzarneckiRzeszów(3,3,3,1,0) 10
8Marek KępaLublin(2,1,1,1,3) 8
9Antoni SkupieńRybnik(1,1,2,1,2) 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,2,2,0,0) 6
11Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(0,1,0,3,1) 5
12Jarosław GlinkaZielona Góra(0,1,1,2,1) 5
13Marian WardzałaTarnów(2,2,0,0,1) 5
14Bronisław KlimowiczRybnik(1,u,1,d,1) 3
15Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(1,0,0,1,w) 2
16Jan NowakRybnik(0,0,0) 0
17Bernard DropałaOpole(0) 0R

Gorzów Wlkp - 25 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirosław BerlińskiGdańsk(3,3,2,3,3) 14
2Czesław PiwoszLeszno(3,3,3,2,2) 13
3Edward JancarzGorzów Wlkp(u,3,3,3,3) 12
4Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,0,3,2) 10
5Maciej JaworekZielona Góra(3,3,1,2,1) 10
6Bolesław ProchBydgoszcz(2,1,3,1,3) 10
7Grzegorz SternaLeszno(u,2,2,2,3) 9
8Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,0,2,3,2) 8+3
9Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(1,2,3,1,1) 8+2
10Bernard JąderLeszno(0,1,1,2,2) 6
11Włodzimierz HelińskiLeszno(2,0,2,1,0) 5
12Eugeniusz BłaszakGniezno(2,2,d,0,w) 4
13Herbert KarwatOpole(2,0,1,0,1) 4
14Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,1,d,1,1) 4
15Leon KujawskiGniezno(1,1,u) 2
16Robert SłabońLublin(0) 0
17Wiesław PawlakZielona Góra(1) 1R
18Stanisław RaciędaGorzów Wlkp(0,0,0) 0R

1984

Wrocław - 7 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,2) 14
2Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,3,3,2,3) 13
3Leonard RabaOpole(3,3,1,2,3) 12
4Eugeniusz BłaszakRzeszów(3,3,2,d,2) 10
5Antoni SkupieńRybnik(1,1,3,1,3) 9
6Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(2,2,w,3,2) 9
7Edward JancarzGorzów Wlkp(2,2,1,1,3) 9
8Dariusz StenkaGdańsk(3,1,w,3,1) 8
9Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,1,2,1,2) 8
10Zdzisław RuteckiBydgoszcz(0,0,3,3,1) 7
11Jan NowakRybnik(0,2,0,2,d) 4
12Grzegorz SternaLeszno(1,1,0,2,0) 4
13Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,2,u) 3
14Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,d,2,0,d) 3
15Dariusz BiedaCzęstochowa(0,0,1,1,1) 3
16Bronisław KlimowiczRybnik(d,d,u) 0
17Waldemar KorczyńskiWrocław(2,0,1) 3RT
18Sławomir GonciarzWrocław(d) 0RT
18Andrzej HuszczaZielona Góra- ns

Rzeszów - 10 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Grzegorz SternaLeszno(3,2,3,2,3) 13
2Jan NowakRybnik(2,3,3,3,2) 13
3Roman JankowskiLeszno(0,3,2,3,3) 11
4Antoni SkupieńRybnik(3,2,0,3,3) 11
5Dariusz BiedaCzęstochowa(1,3,3,1,2) 10
6Leonard RabaOpole(3,0,2,3,1) 9
7Andrzej HuszczaZielona Góra(0,2,3,2,2) 9
8Bronisław KlimowiczRybnik(2,1,1,2,2) 8+3
9Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,1,0,1,3) 8+2
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,3,1,1,w) 7
11Tadeusz WiśniewskiToruń(2,1,0,2,d) 5
12Józef GórskiTarnów(1,2,2,w,d) 5
13Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,1,1,1,1) 5
14Maciej JaworekZielona Góra(1,0,2,0,1) 4
15Wiesław SobczakOstrów Wlkp(0,0,1,0,d) 1
16Andrzej KułagaŚwiętochłowice(0,0,0,d,0) 0
17Waldemar RomanekRzeszów(0) 0R
18Wojciech ZałuskiOpole- ns

Bydgoszcz - 10 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,3,0,3,3) 12
2Edward JancarzGorzów Wlkp(2,3,3,2,2) 12
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,2,3,3,0) 11
4Eugeniusz BłaszakRzeszów(1,3,2,2,3) 11
5Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,w,1,3,3) 10
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,2,3,1,2) 10
7Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(1,2,2,1,3) 9
8Dariusz StenkaGdańsk(3,3,d,1,1) 8
9Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,1,1,2,2) 7+3
10Franciszek StachOpole(2,2,1,1,1) 7+2
11Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(2,1,3,0,w) 6
12Marek KępaGniezno(d,w,2,3,1) 6
13Piotr PodrzyckiGniezno(1,1,u,2,2) 6
14Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,1,1,0,1) 3
15Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(0,0,2,0,0) 2
16Andrzej CichyGrudziądz(0,0,0,0,0) 0
17Zenon PlechGdańsk- ns
17Herbert KarwatOpole- ns
17Antoni KrzywonosRzeszów- ns

Częstochowa - 5 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,2) 14
3Maciej JaworekZielona Góra(1,2,3,3,2) 11
4Dariusz BiedaCzęstochowa(3,0,3,1,3) 10
5Józef GórskiTarnów(2,3,1,3,d) 9
6Stefan ŻeromskiZielona Góra(2,1,1,2,3) 9
7Tadeusz WiśniewskiToruń(2,3,2,u,1) 8+3
8Antoni SkupieńRybnik(1,2,0,2,3) 8+2
9Bernard JąderTarnów(3,2,1,1,1) 8+1
10Jan ZąbikToruń(1,1,2,2,0) 6
11Jan KrzystyniakZielona Góra(0,1,2,d,2) 5
12Marian WardzałaTarnów(0,2,0,0,2) 4
13Mirosław KorbelRybnik(1,0,1,2,0) 4
14Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(0,0,2,1,1) 4
15Jan WoźnickiToruń(2,0,0,u,1) 3
16Edward GawełczykTarnów(0,1,0,1,0) 2

Leszno - 5 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,2,3) 14
2Franciszek StachOpole(1,3,3,3,2) 12
3Antoni KrzywonosRzeszów(3,3,1,2,3) 12
4Bogusław NowakTarnów(2,2,3,3,2) 12
5Grzegorz DzikowskiGdańsk(u,3,2,3,3) 11
6Herbert KarwatOpole(3,2,2,1,1) 9
7Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(1,2,1,2,3) 9
8Andrzej CichyGrudziądz(2,1,2,d,2) 7
9Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(2,2,2,0,u) 6+3
10Zenon KasprzakLeszno(2,0,1,1,2) 6+2
11Bolesław ProchBydgoszcz(3,u,3,u) 6
12Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(1,1,0,3,w) 5
13Wiesław OśkiewiczGrudziądz(1,0,1,0,0) 2
14Włodzimierz HelińskiLeszno(0,1,0,1,d) 2
15Roman FeldGrudziądz(u,1) 1
16Henryk JasekTarnów(0) 0
17Marek ZiarnikBydgoszcz(2,1,1) 4R
18Marek TowalskiGorzów Wlkp(d,2,1) 3R

Gdańsk - 5 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Edward JancarzGorzów Wlkp(2,3,2,3,3) 13
3Marek KępaGniezno(3,3,2,2,2) 12
4Dariusz StenkaGdańsk(3,1,1,1,3) 9
5Piotr PodrzyckiGniezno(1,3,1,3,1) 9
6Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(0,3,3,0,2) 8
7Wojciech ŻabiałowiczToruń(u,2,0,3,3) 8
8Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(1,0,3,2,1) 7+3
9Eugeniusz BłaszakRzeszów(2,1,0,2,2) 7+2
10Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,1,2,2,d) 6+3
11Stanisław MiedzińskiToruń(2,2,0,0,2) 6+d
12Eugeniusz MiastkowskiToruń(3,1,1,d,0) 5
13Robert SłabońLublin(1,2,u,1,1) 5
14Grzegorz ŚniegowskiToruń(0,0,2,1,1) 4
15Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(2,0,1,1,0) 4
16Leon KujawskiGniezno(0,0,3,0,0) 3
17Piotr ŻytoGdańsk- nsR

Świętochłowice - 18 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,1,3,3) 13
2Bronisław KlimowiczRybnik(3,2,3,1,3) 12
3Jan NowakRybnik(2,2,3,3,2) 12
4Leonard RabaOpole(3,w,3,2,3) 11
5Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,3,2,3,2) 11
6Wojciech ZałuskiOpole(2,1,3,1,3) 10
7Grzegorz SternaLeszno(3,2,2,1,1) 9
8Andrzej KułagaŚwiętochłowice(1,1,2,3,2) 9
9Wiesław SobczakOstrów Wlkp(2,2,1,0,1) 6+3
10Czesław PiwoszLeszno(0,1,2,2,1) 6+d
11Ryszard CzarneckiRzeszów(0,3,d,2,d) 5
12Janusz StachyraRzeszów(1,1,1,1,d) 4
13Henryk BemRybnik(0,0,0,2,d) 2
14Krzysztof BasŚwiętochłowice(2,w) 2
15Piotr TomaszewskiZielona Góra(u) 0
16Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(w,ns,ns,ns,ns) 0
17Krzysztof SikoraŚwiętochłowice(3,1,u,d) 4R
18Maciej FabiszakŚwiętochłowice(0,0,2) 2R

1985

3 rundy: Opole - 25 lipiec, Gdańsk - 1 sierpień, Zielona Góra - 5 wrzesień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(11,13,15) 28
2Mirosław BerlińskiGdańsk(14,14,6) 28
3Maciej JaworekZielona Góra(11,8,14) 25
4Jan KrzystyniakZielona Góra(12,13,9) 25
5Zenon PlechGdańsk(12,13,2) 25
6Andrzej HuszczaZielona Góra(11,10,9) 21
7Wiesław PawlakZielona Góra(6,1,11) 17
8Zdzisław RuteckiBydgoszcz(7,7,10) 17
9Henryk BemRybnik(9,7,3) 16
10Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(0,5,10) 15
11Wojciech ZałuskiOpole(7,7) 14
12Jerzy RembasGorzów Wlkp(4,4,6) 10
13Dariusz StenkaGdańsk(1,8) 9
14Piotr PodrzyckiGniezno(5,4) 9
15Piotr PysznyRybnik(3) 3
16Bolesław ProchBydgoszcz(0,2) 2

Opole - 25 lipiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirosław BerlińskiGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Jan KrzystyniakZielona Góra(3,2,1,3,3) 12
3Zenon PlechGdańsk(2,3,2,2,3) 12
4Maciej JaworekZielona Góra(3,2,w,3,3) 11
5Andrzej HuszczaZielona Góra(w,3,3,3,2) 11
6Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,3,3,1,2) 11
7Henryk BemRybnik(2,3,3,0,1) 9
8Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,1,1,1,1) 7
9Wojciech ZałuskiOpole(d,1,2,2,2) 7
10Wiesław PawlakZielona Góra(1,1,2,2,0) 6
11Piotr PodrzyckiGniezno(1,2,u,2,u) 5
12Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,0,0,1,1) 4
13Piotr PysznyRybnik(1,1,1,d) 3
14Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(d,0,1,1,0) 2
15Dariusz StenkaGdańsk(1) 1
16Bolesław ProchBydgoszcz(0,0,0) 0
17Zenon KasprzakLeszno(2,2) 4R
18Bronisław KlimowiczRybnik(0,1) 1R
19Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0) 0R
19Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(0,0) 0R

Gdańsk - 1 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirosław BerlińskiGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Jan KrzystyniakZielona Góra(2,2,3,3,3) 13+3
3Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,2,3,2) 13+2
4Zenon PlechGdańsk(1,3,3,3,3) 13
5Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,1,2,2) 10
6Maciej JaworekZielona Góra(0,2,2,1,3) 8
7Dariusz StenkaGdańsk(0,2,2,2,2) 8
8Zdzisław RuteckiBydgoszcz(d,3,1,2,1) 7
9Henryk BemRybnik(1,w,3,1,2) 7
10Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(3,1,w,0,1) 5
11Piotr PodrzyckiGniezno(2,1,0,d,1) 4
12Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,0,0,2,1) 4
13Wiesław PawlakZielona Góra(u,1) 1
14Piotr PysznyRybnik(d,d) 0
15Piotr ŻytoGdańsk(3,1,1,0,1) 6RT
16Leszek MischkeGdańsk(1,1,0,0) 2RT
16Bogdan SkrobiszGdańsk(w,0,2,0,0) 2RT
18Grzegorz DzikowskiGdańsk(w) 0RT

Zielona Góra - 8 wrzesień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,3,3,3) 15
2Maciej JaworekZielona Góra(3,3,3,3,2) 14
3Wiesław PawlakZielona Góra(3,1,1,3,3) 11
4Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,3,2,w,3) 10
5Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,2,3,2,2) 10
6Andrzej HuszczaZielona Góra(2,2,3,2,u) 9
7Jan KrzystyniakZielona Góra(2,1,2,2,2) 9
8Wojciech ZałuskiOpole(2,2,1,1,1) 7
9Mirosław BerlińskiGdańsk(1,0,2,0,3) 6
10Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,0,1,1,1) 6
11Henryk BemRybnik(0,3,d) 3
12Bolesław ProchBydgoszcz(w,2,d) 2
13Zenon PlechGdańsk(0,0,2) 2
14Marek MolkaZielona Góra(1,1,1,3,0) 6RT
15Jan PołubińskiZielona Góra(2,2,d) 4RT
16Robert MordalZielona Góra(1,0,0,1,1) 3RT
17Sławomir DudekZielona Góra(0,1,0,1,2) 2RT

Rzeszów - 27 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk BemRybnik(3,3,3,3,1) 13
2Zenon PlechGdańsk(3,3,1,2,3) 12
3Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,2,3,3,3) 11
4Andrzej HuszczaZielona Góra(2,2,d,3,3) 10
5Dariusz StenkaGdańsk(1,3,2,2,2) 10
6Bolesław ProchBydgoszcz(2,2,2,2,2) 10
7Wojciech ŻabiałowiczToruń(0,3,3,0,3) 9+3
8Piotr PodrzyckiGniezno(2,1,2,3,1) 9+2
9Bronisław KlimowiczRybnik(3,0,3,1,2) 9+u
10Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(3,0,1,1,2) 7
11Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(2,1,0,2,1) 6
12Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(1,1,2,1,w) 5
13Kazimierz WójcikGniezno(1,2,0,1,d) 4
14Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(0,1,0,0,1) 2
15Bernard JąderTarnów(1,0,1,0,0) 2
16Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(0,0,1,0,0) 1

Leszno - 27 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirosław BerlińskiGdańsk(3,1,3,3,3) 13
2Zdzisław RuteckiBydgoszcz(u,3,3,3,3) 12
3Piotr PysznyRybnik(3,2,1,3,3) 12
4Jan KrzystyniakZielona Góra(2,2,2,3,3) 12
5Wojciech ZałuskiOpole(1,3,3,2,1) 10
6Wiesław PawlakZielona Góra(3,2,1,2,2) 10
7Maciej JaworekZielona Góra(2,2,2,2,2) 10
8Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(0,3,2,2,2) 9
9Zenon KasprzakLeszno(3,3,0,1,u) 7
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,1,1,1,1) 6
11Marian WardzałaTarnów(1,0,2,0,2) 5
12Antoni SkupieńRybnik(u,1,1,1,1) 4
13Dariusz BiedaCzęstochowa(u,0,3,0,0) 3
14Jerzy GłogowskiLublin(2,u,w,ns) 2
15Stefan ŻeromskiZielona Góra(0,0,0,1,1) 2
16Krzysztof NurzyńskiLublin(1,1,0,0,w) 2
17Piotr PawlickiLeszno(w) 0RT
17Stanisław MiedzińskiToruń- nsR

Świętochłowice - 11 kwicień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,3,2,3,3) 13
2Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,3,3,3,w) 12
3Wojciech ZałuskiOpole(d,3,3,2,3) 11
4Antoni SkupieńRybnik(2,3,2,3,1) 11
5Jerzy GłogowskiLublin(1,2,3,2,3) 11
6Maciej JaworekZielona Góra(1,2,2,3,2) 10
7Ryszard KowalskiGrudziądz(3,d,3,2,0) 8
8Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(2,1,2,2,w) 7+3
9Stanisław MiedzińskiToruń(1,2,1,1,2) 7+2
10Czesław MiastkowskiGrudziądz(2,1,1,1,2) 7+1
11Wiesław PawlakZielona Góra(2,d,0,0,3) 5
12Edward JancarzGorzów Wlkp(3,1,d,d) 4
13Andrzej KułagaŚwiętochłowice(u,0,1,1,2) 4
14Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(1,1,0,1,1) 4
15Franciszek StachOpole(u,2,1) 3
16Piotr MazurekLublin(d,0,0,0,0) 0
17Jan ZąbikToruń(0,1) 1R
18Krzysztof SikoraŚwiętochłowice(1) 1R

Ostrów Wlkp - 11 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(3,3,2,3,2) 13
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,0,3,3,3) 12
3Henryk BemRybnik(2,3,3,2,2) 12
4Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,3,2,3,3) 11
5Leonard RabaOpole(2,3,3,2,1) 11
6Bronisław KlimowiczRybnik(1,2,3,2,3) 11
7Andrzej HuszczaZielona Góra(1,2,2,3,1) 9
8Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(1,2,1,1,2) 7+3
9Bernard JąderTarnów(2,2,0,1,2) 7+2
10Karol LisOpole(3,1,0,w,3) 7+1
11Leon KujawskiGniezno(3,0,1,1,d) 5
12Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,1,0,2,0) 5
13Waldemar RomanekRzeszów(0,1,2,u/-3) -
14Adam JanikRzeszów(1,1,1,d,0) 3
15Henryk JasekTarnów(0,0,1,0,1) 2
16Henryk OlszakGniezno(d,0,0,d) 0
17Ryszard MałeckiOstrów Wlkp(1,1) 2R
18Stanisław PogorzelskiOpole(0) 0R

Gniezno - 11 kwicień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,3,2,2) 13
3Piotr PodrzyckiGniezno(3,2,1,3,3) 12
4Bolesław ProchBydgoszcz(3,1,0,3,2) 9
5Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(w,3,3,1,2) 9
6Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,2,2,2,2) 9
7Kazimierz WójcikGniezno(1,2,2,0,3) 8
8Dariusz StenkaGdańsk(2,2,2,1,1) 8
9Stefan TietzToruń(2,0,2,2,1) 7+3
10Zbigniew BizońBydgoszcz(2,3,w,2,0) 7+2
11Sławomir TroninaTarnów(2,1,3,1,0) 7+1
12Marek MakowskiGrudziądz(0,0,0,3,3) 6
13Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,1,1,1,1) 5
14Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(0,1,0,0,1) 2
15Roman TajchertOstrów Wlkp(1,0,1,0,0) 2
16Ireneusz SzewczykOstrów Wlkp(0,0,0,0,0) 0
17Wojciech PankowskiGniezno(1) 1R

Częstochowa - 11 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakZielona Góra(3,2,1,3,3) 12
2Mirosław BerlińskiGdańsk(1,3,3,3,2) 12
3Piotr PysznyRybnik(3,2,2,3,2) 12
4Zenon KasprzakLeszno(2,3,3,d,3) 11
5Czesław PiwoszLeszno(2,1,3,3,2) 11
6Dariusz BiedaCzęstochowa(3,0,2,2,1) 8+3
7Stefan ŻeromskiZielona Góra(u,1,2,2,3) 8+2
8Krzysztof NurzyńskiLublin(1,3,1,1,2) 8+1
9Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,0,3,1,3) 7
10Janusz ŁukasikLublin(2,2,1,0,1) 6
11Sławomir DrabikCzęstochowa(1,1,1,2,1) 6
12Eugeniusz MiastkowskiToruń(3,0,2,0,0) 5
13Adam PawliczekRybnik(w,2,0,2,1) 5
14Dariusz RachwalikCzęstochowa(0,3,0,0,0) 3
15Bogusław NowakTarnów(2,1,d) 3
16Jan WoźnickiToruń(1,0,0,1,0) 2
17Andrzej PuczyńskiCzęstochowa(1,u) 1R

1986

4 rundy: Częstochowa - 22 lipiec, Rybnik - 21 sierpień, Gniezno - 18 wrzesień, Wrocław - 2 październik.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(15,7,14,14) 50
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(14,11,12,12) 49+3
3Andrzej HuszczaZielona Góra(13,12,11,13) 49+2
4Maciej JaworekZielona Góra(12,11,7,13) 43
5Zenon KasprzakLeszno(8,15,9,10) 42
6Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(8,6,14,11) 39
7Marek KępaLublin(8,7,12,10) 37
8Grzegorz SternaLeszno(2,6,8,8) 24
9Jerzy RembasGorzów Wlkp(10,3,7,0) 20
10Grzegorz DzikowskiGdańsk(1,13,6,-) 20
11Eugeniusz MiastkowskiToruń(5,6,5,3) 19
12Dariusz StenkaGdańsk(-,5,4,6) 15
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(4,7,3,-) 14
14Mirosław BerlińskiGdańsk(6,1,2,3) 12
15Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(1,9,0,-) 10
16Zbigniew BłażejczakZielona Góra(7,-,-,-) 7
17Zdzisław RuteckiBydgoszcz(5,-,-,-) 5

Częstochowa - 22 lipiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,3,3,3) 14
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,2,2,3) 13
4Maciej JaworekZielona Góra(2,3,2,3,2) 12
5Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,1,0) 10
6Zenon KasprzakLeszno(2,d,1,3,2) 8
7Marek KępaLublin(2,1,1,2,2) 8
8Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(1,2,2,2,1) 8
9Zbigniew BłażejczakZielona Góra(0,2,3,2,0) 7
10Mirosław BerlińskiGdańsk(2,1,2,d,1) 6
11Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,0,0,1,3) 5
12Zdzisław RuteckiBydgoszcz(0,2,1,0,2) 5
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,1,1,1,0) 4
14Grzegorz SternaLeszno(0,1,0,0,1) 2
15Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,0,0,1,d) 1
16Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(1,d,0) 1
17Józef KafelCzęstochowa(0,1) 1R

Rybnik - 21 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon KasprzakLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,2,3,3,3) 13
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,2,2,2) 12
4Maciej JaworekZielona Góra(1,2,3,2,3) 11
5Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,3,2,3,2) 11
6Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(3,3,0,1,2) 9
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice(d,0,2,2,3) 7
8Roman JankowskiLeszno(d,1,1,3,2) 7
9Marek KępaLublin(2,2,2,1,d) 7
10Grzegorz SternaLeszno(2,1,3,0,d) 6
11Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(3,2,d,d,1) 6
12Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,1,1,2,1) 6
13Dariusz StenkaGdańsk(2,1,0,1,1) 5
14Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,0,1,1,1) 3
15Mirosław BerlińskiGdańsk(d,d,1,0,0) 1
16Józef KafelCzęstochowa(1,0,0) 1
17Leon KujawskiGniezno(0) 0

Gniezno - 18 wrzesień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(2,3,3,3,3) 14+3
2Roman JankowskiLeszno(3,3,2,3,3) 14+2
3Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,3,3,1) 12
4Marek KępaLublin(3,2,3,2,2) 12
5Andrzej HuszczaZielona Góra(1,2,3,2,3) 11
6Zenon KasprzakLeszno(3,2,1,3,d) 9
7Grzegorz SternaLeszno(2,1,2,1,2) 8
8Maciej JaworekZielona Góra(0,3,1,1,2) 7
9Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,3,1,1,1) 7
10Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,1,2,d,1) 6
11Eugeniusz MiastkowskiToruń(0,1,2,0,2) 5
12Dariusz StenkaGdańsk(1,1,0,2,0) 4
13Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,d,0,d,1) 3
14Mirosław BerlińskiGdańsk(1,d,0,1,0) 2
15Józef KafelCzęstochowa(d,0,1,0,0) 1
16Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(u,0,0) 0
17Leon KujawskiGniezno(2,3) 5R
18Grzegorz KuźniarRzeszów- nsR

Wrocław - 2 październik

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(2,3,3,3,3) 14
2Maciej JaworekZielona Góra(3,3,3,2,2) 13+3
3Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,2,3,3) 13+2+2
4Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,2,2,3) 12+3
5Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(3,2,3,3,u) 11
6Zenon KasprzakLeszno(3,2,d,3,2) 10
7Marek KępaLublin(1,3,3,2,1) 10
8Grzegorz SternaLeszno(2,1,2,1,2) 8
9Dariusz StenkaGdańsk(1,1,1,2,1) 6
10Józef KafelCzęstochowa(2,1,1,1,d) 5
11Leon KujawskiGniezno(0,d,0,1,3) 4
12Dariusz BalińskiLeszno(1,2,1,w) 4
13Mirosław BerlińskiGdańsk(d,1,2,d,0) 3
14Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,u,0,0,2) 3
15Robert OtmarLeszno(0,0,0,0,w) 0
16Jerzy RembasGorzów Wlkp(d,d) 0
17Grzegorz MalinowskiWrocław(1,1,1) 3R
18Mieczysław DrozdWrocław(1) 1R

Gdańsk - 10 lipiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,2,3,3,3) 12
3Zenon KasprzakLeszno(3,3,3,1,2) 12
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,1,2,3) 11
5Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,1,2,3,3) 11
6Mirosław BerlińskiGdańsk(3,3,1,2,1) 10
7Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,3,2,1,1) 8+3
8Jerzy KochmanŚwiętochłowice(w,1,3,2,2) 8+2
9Józef KafelCzęstochowa(2,2,2,w,2) 8+1
10Leon KujawskiGniezno(2,2,0,2,d) 6
11Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,1,2,1,0) 5
12Piotr ŚwistGorzów Wlkp(d,0,1,3,0) 4
13Sławomir TroninaTarnów(2,1,0,0,1) 4
14Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(1,0,0,0,0) 1
15Henryk BemRybnik(d,0,d) 0
16Piotr PysznyRybnik(u,d) 0
17Jacek GomólskiGniezno(1,0,2) 3R
18Stefan TietzToruń(1,1) 2R

Tarnów - 10 lipiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dariusz StenkaGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(3,3,2,2,2) 12
3Grzegorz SternaLeszno(3,1,3,3,1) 11
4Eugeniusz MiastkowskiToruń(3,1,1,3,3) 11
5Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(2,3,3,2,1) 11
6Roman JankowskiLeszno(1,w,3,3,3) 10
7Maciej JaworekZielona Góra(2,3,2,1,2) 10
8Marek KępaLublin(2,2,2,1,2) 9
9Grzegorz KuźniarRzeszów(1,d,2,2,1) 6
10Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(d,3,0,2,d) 5
12Stanisław MiedzińskiToruń(0,2,1,0,1) 4
13Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,2,0,1,d) 4
14Piotr GlucklichBydgoszcz(1,1,0,d,d) 2
15Roman FeldLublin(0,d,1) 1
16Janusz ŁukasikLublin(0,0,0,0) 0
17Eugeniusz BłaszakTarnów(3) 3R
18Bogusław NowakTarnów(0,2) 2R
19Ryszard CzarneckiRzeszów- ns
19Ryszard JasinowskiZielona Góra- ns

Gorzów Wlkp - 1 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr ŚwistGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,2,2,3,3) 13
3Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,3,2,2) 12
4Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,1,3,2,3) 10+3
5Piotr PysznyRybnik(3,3,2,1,1) 10+2
6Henryk BemRybnik(0,3,2,2,3) 10+1
7Jacek GomólskiGniezno(2,2,2,3,1) 10+w
8Bogdan CiupakRzeszów(0,3,0,1,3) 7
9Marek MolkaZielona Góra(1,0,1,3,2) 7
10Sławomir DudekZielona Góra(2,0,u,1,1) 4
11Stanisław PogorzelskiOpole(2,0,1,d,0) 3
12Andrzej PietrzakBydgoszcz(1,2,d,d,w) 3
13Ryszard RomaniakRzeszów(0,1,1,1,d) 3
14Piotr PodrzyckiGniezno(1,1,1,u) 3
15Dariusz BalińskiLeszno(2,u) 2
17Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(3,2,1,2,0) 8R
18Jarosław GałaGorzów Wlkp- nsR

Świętochłowice - 1 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Sławomir TroninaTarnów(3,3,1,3,2) 12
2Józef KafelCzęstochowa(3,2,3,1,3) 12
3Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,3,3,2,2) 11
4Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,2,2,2,1) 10
5Wojciech ŻabiałowiczToruń(d,3,3,d,3) 9
6Mirosław BerlińskiGdańsk(3,0,3,3,0) 9
7Leon KujawskiGniezno(1,2,2,0,3) 8+3
8Stefan TietzToruń(0,1,2,3,2) 8+u
9Karol LisOpole(2,3,0,0,3) 8+w
10Andrzej KułagaŚwiętochłowice(2,1,0,2,2) 7
11Zygmunt NocuńCzęstochowa(1,1,0,3,1) 6
12Marian WardzałaTarnów(0,2,1,2,0) 5
13Henryk PiekarskiWrocław(1,0,2,1,1) 5
14Grzegorz ŚniegowskiToruń(2,1,1,0,d) 4
15Waldamar CieślewiczGniezno(2,0,1,1,u) 4
16Roland WieczorekOpole(d,0,0,1,1) 2

Lublin - 1 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Grzegorz SternaLeszno(2,2,3,3,2) 12
2Roman FeldLublin(2,3,3,2,1) 11
3Maciej JaworekZielona Góra(2,3,3,1,2) 11
4Janusz ŁukasikLublin(3,0,2,2,3) 10
5Marek KępaLublin(3,d,2,3,2) 10
6Piotr GlucklichBydgoszcz(3,2,2,2,1) 10
7Eugeniusz MiastkowskiToruń(2,3,u,1,3) 9+3
8Stanisław MiedzińskiToruń(1,2,3,3,d) 9+2
9Bolesław ProchBydgoszcz(0,3,2,3,1) 9+1
10Marek BzdęgaLeszno(3,1,1,0,3) 8
11Bronisław KlimowiczRybnik(d,2,0,1,3) 6
12Dariusz BiedaCzęstochowa(1,1,1,0,2) 5
13Krzysztof KwiatkowskiGrudziądz(1,1,1,0,1) 4
14Mirosław KorbelRybnik(0,1,1,1,0) 3
15Wiesław PawlakZielona Góra(0,0,0,2,0) 2
16Ryszard GabrychBydgoszcz(1,0,0,0,0) 1