Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1941-1997

Indywidualne Mistrzostwa Estonii na długim torze [500ccm]
(Estonian Long Track Championship [500ccm[)
(Eesti Meistrivoistlused Hipodroomisoidus [500ccm[)



Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1941Erich TomsonEMKFinał
1946Erich TomsonEMKFinał
1947Johannes TomsonAMKFinał
1960Jaan KuunemaeALMAVU Tallinna AMKFinał
1964Heigo JarvekulgKalevi VAMKFinał
1965Vambola HelmETKVL KITFinał
1966Juri PerkerKalevi VAMKFinał
1967Reino ViidasKalevi VAMKFinał
1968Lembit HintETKVL KITFinał
1969Juri PerkerKalevi VAMKFinał
1970Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1971Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1972Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1973Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSKFinał
1974Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1975Juri PaenurmKalevi VAMKFinał
1977Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1978Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1979Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1980Juri PaenurmKalevi VAMKFinał
1982Juri Paenurm-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1985Vjatseslav Potapienko-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1986Vjatseslav Potapienko-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1987Vjatseslav Potapienko-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1987Ken Viidas-Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm
1988Ken Viidas-Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm
1989Vjatseslav Potapienko-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1989Jaak Soolep-Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm
1990Jaak Soolep-Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm
1991Rene AasTallinnFinał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1991Ken Viidas-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1992Rene Aas-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm
1992Heigo Havam-Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm
1992Martin Mandre-Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm
1993Martin Mandre-Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm
1994Martin Mandre-Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm
1997Ken Viidas-Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

1941

Tallinn - 23 czerwiec (23.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Erich TomsonEMK- -

1946

Tallinn - 6 październik (06.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Erich TomsonEMK- -

1947

Tallinn - 21 wrzesień (21.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Johannes TomsonAMK- -
2Viktor KulgeveeAMK- -

1960

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan KuunemaeALMAVU Tallinna AMK- -
2O. LvovALMAVU Tallinna AMK- -
3Valdek GrossALMAVU Tallinna AMK- -

1964

2 rundy: Tallinn (?), Viljandi - 11 październik (11.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Heigo JarvekulgKalevi VAMK- -
2Juri PerkerKalevi VAMK- -
3Reino ViidasKalevi VAMK- -

1965

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vambola HelmETKVL KIT- -

1966

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Juri PerkerKalevi VAMK- -

1967

Tallinn - 10 wrzesień (10.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Reino ViidasKalevi VAMK- -
2Lembit HintKalevi VAMK- -
3Vello VaaderpassKalevi VAMK- -

1968

Tallinn - 26 wrzesień (26.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Lembit HintETKVL KIT- -

1969

Tallinn - 7 wrzesień (07.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Juri PerkerKalevi VAMK- -
2Lembit HintETKVL KIT- -
3Rein ViinapuuTEMT- -

1970

Tallinn - 13 wrzesień (13.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- -
2Lembit HintETKVL KIT- -
3Huko KonnoKalevi VAMK- -

1971

Tallinn - 24 październik (24.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- -
2Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- -
3Huko KonnoKalevi VAMK- -

1972

Tallinn - 20 sierpień (20.08).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- 30
2Jaan KompusTallinna Kalev- 27
3Rein ViinapuuTSK Voit- 22

1973

Tallinn - 26 wrzesień (26.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 27
2Jaan KompusTallinna Kalev- 27
3Mart KreekRakvere Joud- 16

1974

Tallinn - 28 lipiec (28.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- 42
2Jaan KompusKalevi VAMK- 28
3Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 27

1975

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Juri PaenurmKalevi VAMK- 30
2Heldur KaraskTallinna TSK Sport- 15
3Jurij OssipowTallin- 15

1977

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- -
2Heldur KaraskTallinna TSK Sport- -
3Arnold IlvesJarvakandi TSK- -

1978

Tallinn - 31 grudzień (31.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- -
2Juri PaenurmKalevi VAMK- -
3Arnold IlvesJarvakandi TSK- -

1979

Tallinn - 15 lipiec (15.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- -
2Arnold IlvesJarvakandi TSK- -
3Vello KarkTSK Voit- -

1980

Tallinn - 20 czerwiec (20.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Juri PaenurmKalevi VAMK- -
2Jaan MurkJarvakandi TSK- -
3Mati SavolainenTSK Voit- -

1982

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Juri Paenurm--

1985

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav Potapienko-- -

1986

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav Potapienko-- -

1987

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav Potapienko-- -

Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken Viidas-- -

1988

Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken Viidas-- -

1989

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav Potapienko-- -

Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaak Soolep-- -

1990

Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaak Soolep-- -

1991

Tallinn - 4 lipiec

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene AasTallinn(5,5,5,5,5) 25
2Vjatseslav PotapienkoTallinn(4,5,5,4,3) 21
3Ken ViidasTallinn(3,4,3,3,1) 14
4Vaino HaabTallinn(1,3,2,2,-) 8
5Arvi LokotarKohtla Nymme(2,2,-,-,-) 4
6Mati SavolainenKohtla Nymme(2,-,-,-,-) 2
7Andres LosritsTallinn(w,w,-,-,-) 0
8Władimir SmirnowWNP(3,4,2,4,4) 17NK
9Władimir GordiejewWNP(4,3,4,3,2) 16NK
10Jewgiej JapanczincewWNP(5,w,3,5,w) 13NK
11Siergiej IsztanowWNP(w,2,4,w,-) 6NK

Wg. innego źródła mistrzem został Ken Viidas.

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken Viidas-- -

1992

Hipodrom Tallin - 15-16 sierpień

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene Aas-- -
2Ken Viidas-- -
3Wjaczesław Potapienko-- -

Finał - Klasyfikacja końcowa - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Heigo Havam-- -
2Tiit Soolep-- -
3Rainer Kimmel-- -

Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin Mandre-- -
2Margus Lipstal-- -
3Frank Vilipere-- -

1993

Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin Mandre-- -

1994

Finał - Klasyfikacja końcowa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin Mandre-- -

1997

Finał - Klasyfikacja końcowa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken Viidas-- -




Odwiedziny (Visitors):
7668559


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl