Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1969-1993

Mistrzostwa Świata Par na Żużlu
(Speedway World Pairs Championship)
W latach 1968-1969 zawody rozgrywano jak Międzynarodowe Mistrzostwa Par FIM (Best Pairs International Championship FIM)
Thanks to Wojciech Wilde, Holger Jurk and Ian Presslie
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare
Rok
(Year)
Kraj
(Country)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1968SzwecjaFinał
1969Nowa ZelandiaFinał
1969CzechosłowacjaPółfinał Europejski
1969AngliaPółfinał - Strefa Zachodnia
1970Nowa ZelandiaFinał
1970CzechosłowacjaPółfinał
1970Nowa ZelandiaPółfinał
1971PolskaFinał
1971Nowa ZelandiaPółfinał
1971CzechosłowacjaPółfinał
1972AngliaFinał
1972Węgry APółfinał
1972Nowa ZelandiaPółfinał
1973SzwecjaFinał
1973DaniaPółfinał
1973Polska APółfinał
1974SzwecjaFinał
1974AustraliaPółfinał
1974PolskaPółfinał
1975SzwecjaFinał
1975RFNPółfinał
1975DaniaPółfinał
1976AngliaFinał
1976AngliaPółfinał
1976DaniaPółfinał
1977AngliaFinał
1977RFN APółfinał
1977SzwecjaPółfinał
1978AngliaFinał
1978AngliaPółfinał
1978DaniaPółfinał
1979DaniaFinał
1979PolskaPółfinał
1979AustraliaPółfinał
1979CzechosłowacjaRunda wstępna
1980AngliaFinał
1980PolskaPółfinał
1980Nowa ZelandiaPółfinał
1980WęgryRunda wstępna
1981Stany ZjednoczoneFinał
1981DaniaPółfinał
1981RFNPółfinał
1981NorwegiaRunda wstępna
1982Stany ZjednoczoneFinał
1982AngliaPółfinał
1982DaniaPółfinał
1982WęgryRunda wstępna
1983AngliaFinał
1983Stany ZjednoczonePółfinał
1983Nowa ZelandiaPółfinał
1983WęgryRunda wstępna
1984AngliaFinał
1984AngliaPółfinał
1984DaniaPółfinał
1984WęgryRunda wstępna
1985DaniaFinał
1985Stany ZjednoczonePółfinał
1985DaniaPółfinał
1985WłochyRunda wstępna
1986DaniaFinał
1986DaniaPółfinał
1986AngliaPółfinał
1987DaniaFinał
1987Stany ZjednoczonePółfinał
1987DaniaPółfinał
1988DaniaFinał
1988Stany ZjednoczonePółfinał
1988DaniaPółfinał
1989DaniaFinał
1989DaniaPółfinał
1989RFNPółfinał
1990DaniaFinał
1990DaniaPółfinał
1990AngliaPółfinał
1991DaniaFinał
1991DaniaPółfinał
1991SzwecjaPółfinał
1991NorwegiaRunda wstępna
1992Stany ZjednoczoneFinał
1992AngliaPółfinał
1992Stany ZjednoczonePółfinał
1992PolskaRunda wstępna
1993SzwecjaFinał
1993USAPólfinał
1993AngliaPółfinał
1993RosjaRunda wstępna

1968
Kempten (RFN) - 1 wrzesień (01.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja24Ove Fundin - 14 (3,3,3,3,2), Torbjorn Harrysson - 10 (2,2,2,1,3), -
2Wielka Brytania21Geoff Mudge - 12 (1,3,3,3,2), Ray Wilson - 9 (0,2,2,2,3), -
3Norwegia16Odd Fossengen - 11 (3,3,1,1,3), Oyvind S. Berg - 5 (2,1,0,0,2), -
4RFN B12Peter Barth - 9 (1,2,2,3,1), Rudolf Kastl - 3 (0,0,1,2,0), -
5RFN A10Manfred Poschenrieder - 8 (u,3,3,2,0), Fred Aberl - 2 (-,1,0,0,1), -
6Dania6Jens Hauser - 4 (1,2,0,1,0), Kurt W. Petersen - 2 (0,0,1,0,1), -




1969
Sztokholm (Szwecja) - 25 wrzesień (25.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia28Ivan Mauger - 18 (3,3,3,3,3,3), Bob Andrews - 10 (2,2,,2,2,2,0), -
2Szwecja27Ove Fundin - 15 (3,3,3,3,1,2), Gote Nordin - 12(2,2,2,2,3,1), -
3Anglia21Nigel Boocock - 11 (3,3,1,2,0,2), Martin Ashby - 10 (2,2,0,1,2,3), -
4Dania15Ole Olsen - 11 (1,3,3,1,3,2), Bent Norregaard - 4 (0,1,0,0,0,3), -
5Czechosłowacja12Jan Holub - 8 (1,1,1,1,1,3), Zdenek Majstr - 4 (0,0,0,t,2,2), -
6NRD9Gerhard Uhlenbrock - 8 (1,2,u,1,3,1), Jochen Dinse - 1 (w,0,1,0,u,-), -
7Bułgaria8Petar Petkow - 6 (1,1,1,1,2,0), Petar Iliew - 2 (0,0,0,0,1,1), -

Meissen (NRD) - 31 sierpień (31.08).

Półfinał Europejski

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Czechosłowacja23+3Jan Holub - 15, Zdenek Majstr - 8, -
2NRD23+2Jochen Dinse - 12, Gerhard Uhlenborck - 11, -
3Bułgaria16Petar Petkow - 9, Petar Iliew - 7, -
4Węgry13Janos Szoke - 9, Sandor Csatho - 4, -
5Jugosławia9Drago Perko - 7, Milovan Stankovic - 2, -
6Rumunia6Alexandru Sinca - 6, Dumitru Dobre - 0, -

Londyn (Anglia) - 14 sierpień (14.08).

Półfinał - Strefa Zachodnia

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia20+3Nigel Boocock - 13+3 (2,3,2,3,3), Trevor Hedge - 7 (3,2,1,1,u), -
2Nowa Zelandia20+2Ivan Mauger - 8 (1,1,3,2,1), Ronnie Moore - 12+2 (2,3,2,3,2), -
3Dania18Ole Olsen - 15 (3,3,3,3,3), Bent Norgaard - 3 (0,0,0,1,2), -
4Szkocja13Jim McMillan - 10 (0,2,3,2,3), Ken McKinlay - 3 (1,0,0,w,2), -
5Australia10Charlie Monk - 3 (2,2,1,0,0), Jim Airey - 2 (1,1,0,1,2), -
6Norwegia9Riedar Eide - 6 (3,1,2,0,0), Oyvind S. Berg - 3 (0,0,1,1,1), -


1970
Malmoe (Szwecja) - 2 czerwiec (02.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia28Ronnie Moore - 16 (3,3,3,2,2,3), Ivan Mauger - 12 (2,2,2,3,3,w), -
2Szwecja25Ove Fundin - 15 (3,3,3,3,w,3), Bengt Jansson - 10 (1,2,2,2,1,2), -
3Anglia19Eric Boocock - 13 (3,1,3,1,2,3), Nigel Boocock - 6 (1,0,1,0,3,1), -
4Szkocja18Jim McMillan - 10 (2,1,3,1,3,0), Bert Harkins - 8 (0,2,2,0,2,2), -
5Czechosłowacja11Jiri Stancl II - 6 (1,2,u,1,1,1), Vaclav Verner - 5 (0,3,2,u,0,0), -
6Jugosławia8Drago Perko - 5 (1,0,1,1,1,2), Ivan Kos - 3 (0,1,w,0,0,1), -
7Dania17Ole Olsen - 12 (2,3,1,3,3,w), Bent Norgaard - 5 (0,0,0,2,2,1), -

Maribor (Jugosławia) - 17 maj (17.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Czechosłowacja30Jiri Stancl II - 15, Vaclav Verner - 15, -
2Polska24Marian Spychała - 15, Paweł Mirowski - 9, -
3Jugosławia A18Drago Perko - 14, Ivan Kos - 4, -
4Bułgaria18Chedialko Nedialkow - 9, Petar Petkow - 9, -
5Austria17Gunther Walla - 11, Josef Scharl - 6, -
6Jugosławia B11Ivan Molan - 4, Joze Visocnik - 7, -
7Włochy8Gianni Pizzo - 8, Giuseppe Pizzo - 0, -

Manchester (Anglia) - 6 maj (06.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia27Ivan Mauger - 14, Barry Briggs - 13, -
2Szkocja26Bert Harkins - 13, Jim McMillan - 13, -
3Anglia23Nigel Boocock - 16, Eric Boocock - 17, -
4Australia16Jim Airey - 11, Charlie Monk - 5, -
5Dania13Ole Olsen - 12, Niels Weiss Schelde - 1, -
5Norwegia13Reidar Eide - 7, Oyvind S. Berg - 6, -
6RFN7Rudolf Kastl - 7, Dieter Dauderer - 0, -


1971
Rybnik (Polska) - 11 lipiec (11.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska30Jerzy Szczakiel - 15 (3,3,2,2,2,3), Andrzej Wyglenda - 15 (2,2,3,3,3,2), -
2Nowa Zelandia25Barry Briggs - 13 (3,2,1,3,0,3), Ivan Mauger - 12 (2,3,3,2,1,2), -
3Szwecja22Anders Michanek - 13 (0,2,2,3,3,3), Bernt Persson - 9 (1,3,0,2,2,1), -
4Czechosłowacja17Vaclav Verner - 9 (0,3,2,1,1,2), Pavel Mares - 9 (1,2,3,0,2,0), -
5Szkocja16Jim McMillan - 11 (1,0,1,3,3,3), George Hunter - 5 (0,1,0,2,0,2), -
6Jugosławia10Drasko Orsic - 5 (3,0,0,1,0,1), Ivan Molan - 5 (2,1,1,0,1,0), -
7Austria6Josef Haider - 4 (0,1,0,1,1,1), Heinz Zimmerman - 2 (1,0,1,0,0,0), -

Leicester (Anglia) - 22 czerwca (22.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia24Ivan Mauger - 16, Barry Briggs - 8, -
2Szwecja22Anders Michanek - 16, Soren Sjosten - 6, -
3Szkocja20George Hunter - 11, Jim McMillan - 9, -
4Anglia19Ray Wilson - 13, Martin Ashby - 6, -
5Australia17John Boulger - 10, Jim Airey - 7, -
6Norwegia13Reidar Eide - 11, Oyvind S. Berg - 2, -
7Dania11Ole Olsen - 10, Bent Norgaard - 1, -

Krsko (Jugosławia) - 30 maja (30.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Czechosłowacja29Vaclav Verner - 15, Pavel Mares - 14, -
2Jugosławia A23Ivan Molan - 17, Drasko Orsic - 6, -
3Austria19Josef Haider - 10, Gunther Walla - 9, -
4Bułgaria17Chedialko Nedialkow - 12, Petar Iliew - 5, -
5Rumunia17Ion Bobilneanu - 14, Ion Marinescu - 3, -
6Włochy14Annibale Pretto - 11, Pizzo Gianni - 3, -
7Jugosławia B7Vlado Miler - 4, Vlado Kocuvan - 3, -


1972
Boras (Szwecja) - 1 czerwiec (01.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia24+3Ray Wilson - 15+3 (3,1,3,3,2,3), Terry Betts - 9 (2,0,1,1,3,2), -
2Nowa Zelandia24+2Ivan Mauger - 14+2 (2,2,3,1,3,3), Ronnie Moore - 10 (1,3,2,2,0,2), -
3Szwecja B22+3Bernt Persson - 13+2 (2,3,3,3,2,0), Hasse Holmqvist - 9 (1,2,2,0,3,1), -
4Szwecja A22+2Anders Michanek - 15+2 (3,3,3,2,1,3), Bengt Jansson - 7 (0,2,1,0,2,2), -
5Polska15Zbigniew Marcinkowski - 13 (3,3,2,2,3,u), Wiktor Jastrzębski - 2 (0,0,0,w,2,w), -
6Czechosłowacja12Jiri Stancl II - 7 (2,1,0,2,1,1), Jan Holub - 5 (1,0,1,3,0,0), -
7Węgry6Ferenc Radacsi - 6 (1,1,1,1,1,1), Pal Perenyi - 0 (0,0,0,0,0,w), -

Debreczyn (Węgry) - 14 maj (14.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Węgry A28Ferenc Radacsi - 14, Pal Perenyi - 14, -
2Polska25Wiktor Jastrzębski - 13, Zbigniew Marcinkowski - 12, -
3Czechosłowacja21Vaclav Verner - 10, Petr Ondrasik - 11, -
4RFN16Manfred Poschenrieder - ?, Josef Angermuller - ?, -
5Węgry B5Janos Szoke - ?, Sandor Csatho - ?, -
6Jugosławia6Stefan Kekec - ?, Vlado Miler - ?, -
7Austria7Heinz Zimmermann - ?, Josef Haider - ?, -

Londyn (Anglia) - 11 maj (11.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia27Ivan Mauger - 15, Ronnie Moore - 12, -
2Anglia25Ray Wilson - 14, Terry Betts - 11, -
3Szwecja22Anders Michanek - 11, Bengt Jansson - 11, -
4Szkocja15Jim McMillan - 9, George Hunter - 6, -
5Australia14Geoff Curtis - 7, Garry Middleton - 7, -
6Dania9Ole Olsen - 7, Paul Rosenkilde - 2, -
7Norwegia9Oyvind S. Berg - 6, Reidar Eide - 3, -


1973
Boras (Szwecja) - 8 czerwiec(08.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja24Anders Michanek - 15 (2,3,3,2,3,2), Tommy Jansson - 9 (3,2,2,1,0,1), -
2Dania21+3Ole Olsen - 18+3 (3,3,3,3,3,3), Kurt Bogh - 3 (0,0,0,1,2,0), -
3Polska21+2Zenon Plech - 14+2 (3,3,2,3,w,3), Zbigniew Marcinkowski - 7 (1,2,1,w,2,1), -
4ZSRR20Władimir Gordiejew - 10 (2,2,0,2,1,3), Anatolij Kuźmin - 10 (0,1,2,3,2,2), -
5Norwegia17Reidar Eide - 9 (1,1,1,3,3,w), Dag Loovas - 8 (2,0,3,0,0,3), -
6Czechosłowacja11Jiri Stancl II - 9 (2,1,1,2,2,1), Petr Ondrasik - 2 (1,0,0,0,1,0), -
7Nowa Zelandia10Ivan Mauger - 8 (3,1,2,w,w,2), Grahame Stapleton - 2 (0,0,1,w,1,0), -

Poole (Anglia) - 23 maj (23.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania23+3Ole Olsen - 18 (3,3,3,3,3,3), Kurt Bogh - 5 (0,0,2,0,2,1), -
2Nowa Zelandia23+2Ivan Mauger - 17 (2,3,3,3,3,3), Grahame Stapleton - 6 (1,1,1,1,2,0), -
3Norwegia22Reidar Eide - 12 (2,3,0,3,3,1), Dag Lovaas - 10 (1,1,3,2,1,2), -
4Anglia19Terry Betts - 9 (3,d,2,3,0,1), Ray Wilson - 10 (2,2,1,2,1,2), -
5Szwecja18Christer Lofqvist - 6 (2,2,0,d,2,0), Bernt Persson - 12 (3,3,2,1,w,3), -
6Szkocja11George Hunter - 6 (1,1,2,d,0,2), Bobby Beaton - 5 (0,0,1,2,1,1), -
7Australia10John Boulger - 7 (1,w,1,0,2,3), John Titman - 3 (0,2,0,1,0,w), -
8Rezerwa toru0Brian Collins - 0 (0), - , -

Bydgoszcz - 13 maj (13.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska A30Zenon Plech - 13 (3,2,2,2,2,2), Henryk Glucklich - 17 (2,3,3,3,3,3), -
2ZSRR22+2Władimir Gordiejew - 12 (1,3,3,0,2,3), Antolij Kuźmin - 10 (0,2,2,2,3,1), -
3Czechosłowacja22+2Jiri Stancl II - 12 (3,2,2,1,1,3), Petr Ondrasik - 10 (2,3,w,3,d,2), -
4Węgry11Tibor Danka - 4 (2,1,1,0,0,0), Laszlo Domokos - 7 (3,0,d,1,1,2), -
5Jugosławia6Drasko Orsic - 0 (0,0,d,0,0,w), Stefan Kekec - 6 (1,1,1,1,1,1), -
6Austria5Gunther Walla - 1 (0,1,d,-,-,-), Josef Haider - 4 (1,0,d,2,0,1), -
7Polska B22Stanisław Kasa - 11 (d,2,1,3,3,2), Marian Zaranek - 11 (1,3,3,2,2,0), -
8Rezerwa toru7Andrzej Koselski - 7, - , -


1974
Manchester (Anglia) - 13 lipiec (13.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja28Anders Michanek - 14 (3,2,2,3,2,2), Soren Sjoesten - 14 (2,3,1,2,3,3), -
2Australia23Phil Crump - 14 (3,3,3,2,3,0), John Boulger - 9 (2,2,1,1,2,1), -
3Nowa Zelandia21Ivan Mauger - 17 (2,3,3,3,3,3), Barry Briggs - 4 (0,u,0,0,2,2), -
4Anglia20Peter Collins - 12 (1,1,3,3,1,3), Dave Jassup - 8 (3,0,2,2,0,1), -
5Polska18Zenon Plech - 12 (3,1,2,1,3,2), Edward Jancarz - 6 (2,2,0,0,2,0), -
6ZSRR10Grigorij Chłynowski - 6 (0,0,3,1,1,1), Władimir Gordiejew - 4 (1,1,2,0,0,0), -
7Czechosłowacja6Jan Holub - 3 (1,1,0,0,0,1), Jan Hadek - 3 (0,0,1,1,1,0), -

Rodenbach - 26 maj (26.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Australia28Phil Crump - 16 (3,3,3,3,1,3), John Boulger - 12 (2,1,2,2,3,2), -
2Nowa Zelandia22Ivan Mauger - 15 (3,3,2,3,3,1), Barry Briggs - 7 (1,2,1,1,2,d), -
3Szwecja20Anders Michanek - 10 (2,1,0,3,2,2), Tommy Jansson - 10 (3,2,3,1,0,1), -
4Dania18Ole Olsen - 16 (3,2,3,2,3,3), Finn Thomsen - 2 (1,0,1,0,0,w), -
5Norwegia15Reidar Eide - 11 (2,3,3,1,1,1), Dag Lovaas - 4 (0,0,2,0,2,0), -
6Szkocja14Jim McMillan - 9 (u,1,2,2,1,3), George Hunter - 5 (1,0,0,0,2,2), -
7RFN9Gerhard Uhlenbrock - 8 (0,2,1,1,3,1), Jurgen Hehlert - 1 (1,0,0,0,0,0), -

Prelog (Jugosławia) - 26 maj (26.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska28Zenon Plech - 13 (3,2,3,2,w,3), Edward Jancarz - 15 (2,3,2,3,3,2), -
2ZSRR26Władimir Gordiejew - 15 (3,3,2,3,2,2), Wiktor Kałmykow - 11 (w,2,3,2,1,3), -
3Czechosłowacja24Jiri Stancl II - 12 (3,2,1,2,2,2), Milan Spinka - 12 (2,1,0,3,3,3), -
4Jugosławia12Evald Babic - 1 (1,-,-,-,-,-), Josip Francic - 11 (0,1,3,3,3,1), -
5Węgry12Janos Szoke - 6 (3,1,0,0,0,2), Istvan Sziraczki - 6 (w,0,1,1,1,3), -
6Austria9Hubert Fischbacher - 9 (2,3,1,1,1,1), Helmut Schippl - 0 (u,-,-,-,-,-), -
7Włochy8Francesco Biginato - 8 (1,2,2,1,1,1), Sandro Pastorelli - 1 (0,1,0,0,0,0), -


1975
Wrocław (Polska) - 15 czerwiec (15.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja24Anders Michanek - 17 (2,3,3,3,3,3), Tommy Jansson - 7 (1,2,2,1,0,1), -
2Polska23Edward Jancarz - 15 (2,3,3,2,2,3), Piotr Bruzda - 8 (3,d,2,0,1,2), -
3Dania20+3Ole Olsen - 18+3 (3,3,3,3,3,3), Jan Henningsen - 2 (0,2,0,0,u,0), -
4Anglia20+2John Louis - 12+2 (3,0,2,3,3,2), Peter Collins - 8 (2,1,1,d,2,1), -
5Australia19Phil Crump - 10 (2,2,2,2,0,2), John Boulger - 9 (3,1,1,1,3,0), -
6RFN10Christoph Betzl - 7 (1,0,0,3,2,0), Fritz Baur - 3 (0,1,1,d,1,1), -
7Austria10Adi Funk - 6 (0,1,1,1,1,2), Herbert Szerecz - 4 (1,d,0,2,0,1), -

Maribor (Jugosławia) - 26 maj (26.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1RFN27Christoph Betzl - 17 (3,3,3,2,3,3), Fritz Baur - 10 (2,2,2,1,2,1), -
2Anglia23John Louis - 16 (2,3,3,3,2,3), Ray Wilson - 7 (3,2,0,0,1,1), -
3Austria22Adi Funk - 14 (3,0,3,3,2,3), Herbert Szerecz - 8 (2,1,2,0,3,0), -
4Jugosławia A18Stefan Kekec - 13 (1,3,2,1,3,3), Djuro Fleten - 5 (0,2,1,2,0,0), -
5Węgry16Janos Szoke - 6 (2,0,0,1,3,0), Istvan Sziraczki - 10 (3,1,3,0,2,1), -
6Włochy11Annibale Pretto - 1 (0,0,1,0,0,0), Dario Casarsa - 10 (1,1,2,3,1,2), -
7Jugosławia B9Josip Francic - 5 (1,0,1,2,1,0), Vlado Kocuvan - 4 (0,1,0,1,0,2), -

Fredericia (Dania) - 25 maj (25.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania24Ole Olsen - 18 (3,3,3,3,3,3), Bent Norgaard - 6 (1,0,1,0,2,2), -
2Szwecja22+3Anders Michanek - 13 (3,3,2,2,3,w), Soren Sjosten - 9+3 (2,2,1,1,2,1), -
3Australia22+2Phil Crump - 10 (2,w,w,2,3,3), John Boulger - 12+2 (3,2,2,1,2,2), -
4Nowa Zelandia20Gary Peterson - 12 (w,1,3,3,2,3), Bruce Cribb - 8 (2,2,0,0,3,1), -
5Norwegia16Reidar Eide - 8 (3,1,1,3,0,0), Edgar Stangeland - 8 (1,0,3,2,1,1), -
6Finlandia14Veli Pekka Teromaa - 2 (0,1,1,0,0,0), Ilkka Teromaa - 12 (2,3,3,1,1,2), -
7Holandia8Henny Kroeze - 8 (1,1,2,2,1,1), Frits Koppe - 0 (0,0,0,w,0,0), -


1976
Eskilstuna (Szwecja) - 17 czerwiec (17.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia27John Louis - 17 (3,3,2,3,3,3), Malcolm Simmons - 10 (2,1,3,1,2,1), -
2Dania24Ole Olsen - 16 (3,2,3,3,3,2), Finn Thomsen - 8 (1,3,2,2,0,0), -
3Szwecja22Bengt Jansson - 11 (3,2,1,1,1,3), Bernt Persson - 11 (1,3,0,3,2,2), -
4Australia16Phil Crump - 10 (3,2,1,3,1,0), Billy Sanders - 6 (2,0,0,2,0,2), -
5Nowa Zelandia15Ivan Mauger - 8 (0,0,0,2,3,3), Barry Briggs - 7 (2,2,1,0,1,1), -
6Szkocja12Jim McMillan - 10 (1,1,3,2,2,1), George Hunter - 2 (0,0,2,0,0,0), -
7Polska10Edward Jancarz - 7 (1,1,0,0,3,2), Zenon Plech - 3 (0,0,1,1,1,0), -

Miskolc (Węgry) - 6 czerwiec (06.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia30John Louis - 15, Malcolm Simmons - 15, -
2Szkocja27George Hunter - 12, Jim McMillan - 14, -
3Polska22Edward Jancarz - 13, Jerzy Rembas - 9, -
4Węgry17Istvan Sziraczki - 11, Janos Szoke - 6, -
5Włochy14Giuseppe Marzotto - 10, Mauro Ferraccioli - 4, -
6Jugosławia9Vlado Kocuvan - 4, Stefan Kekec - 5, -
7Austria8Hubert Fischbacher - 1, Manfred Trisko - 7, -

Norden (RFN) - 6 czerwiec (06.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania27Ole Olsen - 16 (3,1,3,3,3,3), Finn Thomsen - 11 (2,2,1,2,2,2), -
2Nowa Zelandia25Ivan Mauger - 14 (3,3,2,3,3,0), Barry Briggs - 11 (1,2,3,2,2,1), -
3Australia23Phil Crump - 15 (3,3,2,1,3,3), John Boulger - 8 (2,2,0,w,2,2), -
4RFN16Christoph Betzl - 10 (2,1,3,3,1,u), Wilhelm Duden - 6 (3,0,1,1,w,1), -
5Holandia13Henny Kroeze - 13 (1,3,3,2,1,3), Frits Konning - 0 (0,w,0,0,0,0), -
6Norwegia11Dag Lovaas - 7 (0,1,1,1,3,1), Reidar Eide - 4 (1,0,0,0,1,2), -
7Finlandia11Ilkka Teromaa - 10 (2,1,2,2,1,2), Markku Helminen - 1 (0,0,0,1,0,0), -


1977
Manchester (Anglia) - 2 lipiec (02.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia28Peter Collins - 15 (3,3,3,3,1,2), Malcolm Simmons - 13 (2,2,2,2,2,3), -
2Szwecja18+3Anders Michanek - 16+3 (3,3,1,3,3,3), Bernt Persson - 2 (w,1,0,0,w,1), -
3RFN18+2Egon Mueller - 11+2 (2,1,3,3,2,0), Hans Wassermann - 7 (1,0,2,2,w,2), -
4Czechosłowacja17Jiri Stancl II - 11 (3,3,2,w,2,1), Jan Verner - 6 (1,2,1,1,1,0), -
5Nowa Zelandia17Ivan Mauger - 16 (2,3,3,2,3,3), Larry Ross - 1 (0,0,0,0,0,1), -
6Finlandia14Ilkka Teromaa - 7 (2,2,1,0,u,2), Kai Niemi - 7 (0,1,2,1,3,0), -
7Australia12Phil Crump - 10 (1,w,1,3,2,3), Billy Sanders - 2 (w,-,w,1,0,1), -

Pocking (RFN) - 12 czerwiec (12.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1RFN A25Egon Muller - 16, Hans Wasserman - 10, -
2Australia24Billy Sanders - 14, Phil Crump - 10, -
3Finlandia21Ilkka Teromaa - 14, Kai Niemi - 7, -
4Dania18Ole Olsen - 12, Finn Thomsen - 6, -
5Holandia17Henny Kroeze - 13, Henk Steman II - 4, -
6Norwegia10Tormod Langli - 5, Jan Gravningen - 5, -
7RFN B9Christoph Betzl - 7, Fritz Lang - 2, -

Lonigo (Włochy) - 12 czerwiec (12.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja25Bernt Persson - 14 (3,2,3,2,3,1), Anders Michanek - 11 (2,1,1,3,2,2), -
2Nowa Zelandia23Ivan Mauger - 18 (3,3,3,3,3,3), Larry Ross - 5 (0,0,0,1,2,2), -
3Czechosłowacja21Jan Verner - 12 (1,3,2,1,3,2), Jiri Stancl II - 9 (2,2,0,2,0,3), -
4Polska20Edward Jancarz - 12 (3,3,2,w,1,3), Marek Cieślak - 8 (2,w,3,3,w,u), -
5Włochy17Giuseppe Marzotto - 10 (0,0,3,2,2,3), Francesco Biginato - 7 (1,1,2,1,1,1), -
6Węgry11Laszlo Meszaros - 1 (0,1,0,0,0,0), Herbert Szerecz - 10 (3,2,1,2,1,1), -
7Austria9Adi Funk - 8 (2,1,1,1,2,1), Hubert Fischabacher - 1 (1,0,0,0,0,0), -


1978
Chorzów (Polska) - 15 czerwiec (15.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia24+3Malcolm Simmons - 15+3 (3,3,0,3,3,3), Gordon Kennett - 9 (2,1,3,1,1,1), -
2Nowa Zelandia24+2Ivan Mauger - 12+2 (3,2,2,1,3,1), Larry Ross - 12 (2,3,1,2,2,2), -
3Dania21Ole Olsen - 16 (2,3,3,2,3,3), Finn Thomsen - 5 (1,2,0,w,1,1), -
4Czechosłowacja18Jiri Stancl II - 9 (1,0,1,2,2,3), Vaclav Verner - 9 (0,2,2,3,0,2), -
5Polska15Edward Jancarz - 13 (1,2,3,2,3,2), Bolesław Proch - 2 (0,1,0,1,0,0), -
6RFN13Georg Hack - 8 (1,1,3,3,0,0), Hans Wassermann - 5 (0,2,0,0,2,1), -
7Szwecja11Jan Andersson - 10 (3,3,1,w,1,2), Borje Klingberg - 1 (0,0,0,1,0,0), -

Debreczyn (Węgry) - 11 czerwiec (11.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia30Malcolm Simmons - 15, Gordon Kennett - 15, -
2Czechosłowacja23Jiri Stancl II - 13, Jan Verner - 11, -
3RFN22Hans Wasserman - 16, Georg Hack - 6, -
4Włochy17Giuseppe Marzotto - 11, Mauro Ferracioli - 6, -
5Węgry16Istvan Sziraczki - 12, Janos Oresko - 4, -
6Austria10Adi Funk - 7, Walter Grubmuller - 3, -
7Jugosławia3Djuro Fleten - 2, Joze Mavser - 1, -

Skien (Norwegia) - 11 czerwiec (11.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania28Ole Olsen - 17, Finn Thomsen - 11, -
2Nowa Zelandia25Ivan Mauger - 14, Larry Ross - 11, -
3Szwecja22Anders Michanek - 15, Jan Andersson - 7, -
4Australia17Phil Crump - 11, Phil Herne - 6, -
5Finlandia15Ilkka Teromaa - 10, Kai Niemi - 5, -
6Holandia12Henny Kroeze - 6, Rudi Muts - 6, -
7Norwegia6Audun Ove Olsen - 5, Trond Skretting - 1, -


1979
Vojens (Dania) - 23 czerwiec (23.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania25Ole Olsen - 15 (2,3,2,3,2,3), Hans Nielsen - 10 (1,2,0,2,3,2), -
2Anglia24Michael Lee - 15 (3,3,3,1,3,2), Malcolm Simmons - 9 (2,2,2,3,0,0), -
3Polska20Edward Jancarz - 13 (1,3,3,2,3,1), Zenon Plech - 7 (2,0,1,3,1,0), -
4Australia19Phil Crump - 13 (3,2,1,3,2,2), John Titman - 6 (w,1,2,1,1,1), -
5Stany Zjednoczone14Bruce Penhall - 14 (3,3,1,1,3,3), Kelly Moran - ns, -
6Nowa Zelandia12Ivan Mauger - 6 (0,1,w,w,2,3), Larry Ross - 6 (1,0,3,w,w,2), -
7Finlandia7Kai Niemi - 7 (1,w,2,2,1,1), Ilkka Teromaa - 0 (0,u,-,-,-,-), -

Lubljana (Jugosławia) - 10 czerwiec (10.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska26Edward Jancarz - 16 (3,3,2,3,2,3), Zenon Plech - 10 (2,1,0,2,3,2), -
2Nowa Zelandia25Ivan Mauger - 13 (1,w,3,3,3,3), Larry Ross - 12 (3,2,1,2,2,2), -
3Stany Zjednoczone22Kelly Moran - 8 (0,0,1,2,3,2), Bruce Penhall - 14 (2,3,3,3,2,1), -
4Czechosłowacja18Jiri Stancl II - 11 (3,2,2,0,3,1), Jan Verner - 7 (1,1,3,1,1,0), -
5Węgry15Istvan Sziraczki - 11 (3,1,3,2,0,2), Laszlo Meszaros - 4 (2,0,1,0,1,0), -
6Austria13Adi Funk - 10 (2,3,2,1,0,2), Frits Koppe - 3 (w,2,0,0,1,0), -
7Jugosławia6Franc Zagar - 5 (1,0,1,1,1,1), Vlado Kocuvan - 1 (0,1,0,0,0,w), -

Landshut (RFN) - 9 czerwiec (09.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Australia28Phil Crump - 16 (3,3,2,3,3,2), John Titman - 12 (2,2,3,2,0,3), -
2Finlandia23Kai Niemi - 15 (3,3,3,1,2,3), Ilkka Teromaa - 8 (2,1,2,0,1,2), -
3Anglia20Michael Lee - 13 (3,2,3,w,2,3), Gordon Kennett - 7 (0,0,1,3,1,2), -
4Szwecja14Jan Andersson - 7 (1,2,0,1,3,0), Bernt Persson - 7 (2,3,1,0,0,1), -
5RFN14Georg Hack - 11 (0,3,2,2,3,1), Waldemar Bacik - 3 (1,w,0,0,2,0), -
6Holandia13Rudi Muts - 8 (0,2,3,w,2,1), Frits Koppe - 5 (1,1,w,2,1,0), -
7Norwegia13Tormod Langli - 10 (1,1,2,3,3,0), Reidar Eide - 3 (0,0,1,1,0,1), -

Tyrgowiszte (Bułgaria) - 13 maj (13.05).

Na zawodach nie pojawiły się reprezentację ZSRR i Rumunii.

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Czechosłowacja28Jiri Stancl II - 15, Jan Verner - 13, -
2Węgry26Istvan Sziraczki - 13, Laszlo Meszaros - 13, -
3Austria21Herbert Szerecz - 11, Adi Funk - 10, -
4Włochy16Francesco Biginato - 11, Paolo Noro - 5, -
5Bułgaria A13Nikołaj Manew - 7, Orlin Janakijew - 6, -
6Bułgaria B14NSAngel Jeftimow - 9, Atanas Janakijew - 5, -
7Bułgaria/Węgry8NSJanos Oresko - 6, Stojan Todorow - 2, -

1980
Krsko (Jugosławia) - 22 czerwiec (22.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia29Dave Jessup - 15 (2,3,2,2,3,3), Peter Collins - 14 (3,2,3,3,2,1), -
2Polska22Edward Jancarz - 15 (3,1,2,3,3,3), Zenon Plech - 7 (2,w,3,1,1,0), -
3Dania21Ole Olsen - 13 (1,3,3,1,3,2), Hans Nielsen - 8 (2,2,2,0,1,1), -
4Szwecja19Jan Andersson - 9 (1,3,0,3,0,2), Richard Hellsen - 10 (2,2,1,2,2,0), -
5Nowa Zelandia16Ivan Mauger - 11 (3,1,3,1,3,0), Larry Ross - 5 (w,0,1,0,2,2), -
6Finlandia14Ilkka Teromaa - 8 (0,1,2,2,1,2), Kai Niemi - 6 (3,0,0,0,0,3), -
7Jugosławia6Stefan Kekec - 6 (1,1,1,1,1,1), Vlado Kocuvan - 0 (0,0,0,0,0,0), -

Częstochowa (Polska) - 8 czerwiec (08.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska25Edward Jancarz - 10 (1,3,2,2,2,0), Zenon Plech - 15 (2,2,3,3,3,2), -
2Dania22Ole Olsen - 10 (1,2,3,3,w,1), Hans Nielsen - 12 (3,3,0,w,3,3), -
3Anglia22Dave Jessup - 12 (w,w,3,3,3,3), Peter Collins - 10 (3,1,2,1,2,1), -
4Australia20Billy Sanders - 13 (2,3,3,0,3,2), John Titman - 7 (0,2,2,1,2,0), -
5Norwegia14Audun Ove Olsen - 4 (2,1,0,0,0,1), Rolf Gramstad - 10 (3,2,1,1,1,2), -
6Węgry12Istvan Sziraczki - 9 (1,1,1,2,1,3), Laszlo Meszaros - 3 (0,0,2,0,0,1), -
7Holandia10Henny Kroeze - 7 (3,1,1,2,w,w), Rudy Muts - 3 (0,w,0,1,w,2), -

Olching (RFN) - 5 czerwiec (05.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia25Ivan Mauger - 17 (3,3,3,3,3,2), Larry Ross - 8 (0,2,2,2,2,w), -
2Finlandia23Ilka Teromaa - 12 (1,3,2,2,1,3), Kai Niemi - 11 (2,0,3,3,3,0), -
3Szwecja21Jan Andersson - 16 (2,2,3,3,3,3), Richard Hellsen - 5 (0,1,1,2,0,1), -
4Stany Zjednoczone20Bruce Penhall - 12 (3,2,3,w,2,2), Scott Autrey - 8 (1,1,1,1,3,1), -
5Czechosłowacja16Jiri Stancl II - 11 (2,2,2,1,2,2), Petr Ondrasik - 5 (3,1,0,0,0,1), -
6RFN13Georg Hack - 10 (1,3,2,0,1,3), Christoph Betzl - 3 (0,0,w,1,0,2), -
7Austria8Herbert Szerecz - 8 (3,1,1,1,1,1), Adi Funk - 0 (0,w,0,0,0,w), -

Miskolc (Węgry) - 27 kwiecień (27.04).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Węgry23Istvan Sziraczki - 15, Laszlo Meszaros - 8, -
2Austria23Adi Funk - 12, Herbert Szerecz - 11, -
3Finlandia22Ilka Teromaa - 13, Veijo Tuoriniemi - 9, -
4Holandia21Frits Koppe - 12, Henny Kroeze - 9, -
5Włochy19Mauro Ferraccioli - 13, Mario Andriolo - 6, -
6Bułgaria10Nikołaj Manew - 6, Atanas Janakiejew - 4, -
7Jugosławia8Joze Zibert - 5, Albert Kocomut - 3, -

1981
Chorzów (Polska) - 20 czerwiec

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone23Bruce Penhall - 14 (3,d,3,3,3,2), Bobby Schwartz - 9 (2,3,0,2,1,1), -
2Nowa Zelandia22Ivan Mauger - 12 (0,1,3,2,3,3), Larry Ross - 10 (1,3,2,0,2,2), -
3Polska21Zenon Plech - 15 (3,3,1,3,3,2), Edward Jancarz - 6 (1,2,0,2,0,1), -
4Czechosłowacja18Ales Dryml - 12 (2,0,2,3,3,2), Jan Verner - 6 (0,2,1,1,2,0), -
5Dania17Ole Olsen - 10 (3,3,1,2,1,0), Hans Nielsen - 7 (2,2,0,0,0,3), -
6Anglia17Chris Morton - 10 (1,1,2,1,2,3), Dave Jassup - 7 (d,0,3,3,0,1), -
7RFN3Egon Mueller - 2 (2,w,-,-,-,-), Georg Gilgenreiner - 1 (1,u,-,-,-,-), -
8Polska B (Rezerwa Toru)4Jerzy Rembas - 4 (1,1,1,1), Józef Kafel - 0 (0,0,0,0), -

Treviso (Włochy) - 7 czerwiec (07.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania29Ole Olsen - 17 (3,3,2,3,3,3), Hans Nielsen - 12 (2,2,3,2,2,1), -
2Stany Zjednoczone22+3Bruce Penhall - 13+3 (3,1,3,1,2,3), Bobby Schwartz - 9 (2,2,2,0,1,2), -
3Czechosłowacja22+2Ales Dryml - 15+2 (3,3,3,2,2,2), Jan Verner - 7 (2,0,1,1,3,0), -
4Australia22+1Billy Sanders - 11+1 (0,3,3,0,3,2), John Titman - 11 (1,2,2,3,0,3), -
5Włochy14Giuseppe Marzotto - 7 (0,0,1,2,3,1), Mauro Ferraccioli - 7 (1,1,0,3,2,0), -
6Austria9Adi Funk - 8 (1,3,2,0,1,1), Walter Grubmuller - 1 (0,0,0,1,0,0), -
7Jugosławia8Stefan Kekec - 7 (2,1,1,1,1,1), Vlado Kocuvan - 1 (1,0,0,0,0,0), -

Norden (RFN) - 7 czerwiec (07.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1RFN23+3Egon Muller - 13+3 (0,3,3,2,2,3), Georg Gilgenreiner - 10 (2,1,2,0,3,2), -
2Anglia23+2Chris Morton - 12 (2,3,2,3,0,2), Dave Jessup - 11+2 (3,1,3,1,3,0,2), -
3Nowa Zelandia23+1Ivan Mauger - 15+1 (3,3,1,2,3,3), Larry Ross - 8 (2,2,0,1,2,1), -
4Szwecja20Jan Andersson - 10 (3,0,3,2,2,0), Richard Hellsen - 10 (1,1,1,3,1,3), -
5Finlandia17Kai Niemi - 10 (3,2,1,w,3,1), Ari Koponen - 7 (w,0,0,3,2,2), -
6Norwegia11Rolf Gramstaad - 8 (2,2,2,w,1,1), Audun Ove Olesen - 3 (1,0,1,1,0,0), -
7Holandia9Henny Kroeze - 7 (1,w,2,3,w,1), Frits Koppe - 2 (w,1,0,0,1,w), -

Prelog (Jugosławia) - 3 maj (03.05).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Norwegia21+3Rolf Gramstad - 17, Jorn Haugvalstad - 4, -
2Jugosławia21+2Stefan Kekec - 15, Vlado Kocuvan - 6, -
3Austria20Adi Funk - 9, Herbert Szerecz - 11, -
4Holandia19Henny Kroeze - 6, Frits Koppe - 13, -
5Węgry18Zoltan Adorjan - 16, Istvan Sziraczki - 2, -
6Bułgaria13Angel Jeftimow - 8, Nikołaj Manew - 5, -
7Szwajcaria11Marcel Gerhard - 8, Fritz Ender - 3, -

1982
Sydeny, Liverpoole Speedway (Australia) - 11 grudzień (11.12).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone30Bobby Schwartz - 12 (2,2,2,2,2,2), Dennis Sigalos - 18 (3,3,3,3,3,3), -
2Anglia22Kenny Carter - 7 (0,1,2,0,2,2), Peter Collins - 15 (2,3,3,1,3,3), -
3Dania21Hans Nielsen - 11 (3,1,3,2,1,1), Ole Olsen - 10 (2,0,2,3,0,3), -
4Australia16Billy Sanders - 11 (2,2,3,2,w,2), Gary Guglielmi - 5 (0,0,1,3,1,w), -
5Finlandia16Kai Niemi - 12 (3,2,2,1,3,1), Ari Koponen - 4 (1,3,0,w,0,0), -
6Nowa Zelandia13Larry Ross - 5 (1,1,1,0,w,2), Mitch Shirra - 8 (3,0,0,1,3,1), -
7Czechosłowacja8Ales Dryml - 3 (0,1,1,0,1,), Jiri Stancl II - 5 (1,0,0,1,2,1), -

Praga (Czechosłowacja) - 5 czerwiec (05.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia29Peter Collins - 14 (2,1,3,3,3,2), Kenny Carter - 15 (3,3,2,2,2,3), -
2Stany Zjednoczone26Bruce Penhall - 11 (2,3,2,2,2,0), Dennis Sigalos - 15 (3,2,3,3,3,1), -
3Czechosłowacja22Ales Dryml - 14 (1,3,3,1,3,3), Petr Ondrasik - 8 (0,2,2,0,2,2), -
4Węgry14Zoltan Hajdu - 4 (1,0,1,1,0,1), Zoltan Adorjan - 10 (0,2,2,3,3,0), -
5Polska12Edward Jancarz - 11 (3,1,3,1,0,3), Zenon Plech - 1 (w,0,0,0,1,w), -
6Norwegia12Dag Haaland - 6 (2,1,u,1,2,0), Roy Otto - 6 (1,2,1,0,1,1), -
7Holandia11Henny Kroeze - 9 (3,1,w,2,1,2), Rudy Muts - 2 (0,w,1,w,0,1), -

Vojens (Dania) - 5 czerwiec (05.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania28Ole Olsen - 16 (3,3,3,2,3,2), Erik Gundersen - 12 (2,2,2,3,2,1), -
2Nowa Zelandia24Ivan Mauger - 16 (3,3,3,3,3,1), Larry Ross - 8 (2,2,1,1,2,0), -
3Finlandia23Kai Niemi - 15 (2,2,2,3,3,3), Ari Koponen - 8 (3,3,0,0,2,0), -
4Szwecja21Jan Andersson - 13 (1,3,2,2,3,2), Tommy Nilsson - 8 (0,2,0,1,2,3), -
5RFN11Egon Muller - 9 (1,1,3,3,1,0), Georg Gilgenreiner - 2 (0,0,1,w,0,1), -
6Włochy11Francesco Biginato - 6 (1,1,1,1,1,1), Armando Dal Chiele - 5 (0,0,0,2,u,3), -
7Bułgaria8Nikołaj Manew - 6 (0,1,2,1,w,2), Weselin Markow - 2 (1,0,0,0,1,0), -

Krsko (Jugosławia) - 2 maj (02.05).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Węgry24Zoltan Adorjan - 13, Zoltan Hajdu - 11, -
2Włochy21Armando Dal Chiele - 12, Francesco Biginato - 9, -
3Bułgaria20Nikołaj Manew - 10, Weselin Markow - 10, -
4Holandia20Henny Kroeze - 7, Rudy Muts - 13, -
5Jugosławia18Stefan Kekec - 9, Vlado Kocuvan - 9, -
6Austria17Adi Funk - 10, Herbert Szerecz - 7, -
7Szwajcaria6Romano Reutimann - 5, Paul Kaspar - 1, -

1983
Goeteborg (Szwecja) - 17 czerwiec (17.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia25Kenny Carter - 15 (2,3,3,2,2,3), Peter Collins - 10 (3,2,2,1,1,1), -
2Australia24Billy Sanders - 15 (3,3,3,3,w,3), Gary Guglielmi - 9 (2,2,1,0,3,1), -
3Dania19Hans Nielsen - 11 (2,3,t,1,3,2), Erik Gundersen - 8 (3,2,w,3,0,0), -
4Stany Zjednoczone18Dennis Sigalos - 10 (0,w,3,1,3,3), Bobby Schwartz - 8 (1,1,2,2,0,2), -
5Szwecja16Jan Andersson - 12 (3,1,2,2,1,3), Pierre Brannefors - 4 (2,0,0,0,0,2), -
6RFN12Karl Maier - 6 (0,1,3,0,2,w), Egon Mueller - 6 (1,0,0,3,1,1), -
7Nowa Zelandia11Larry Ross - 4 (0,1,1,1,1,0), Ivan Mauger - 7 (1,0,w,2,2,2), -

Bremen (RFN) - 5 czerwiec (05.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone28Bobby Schwartz - 13 (2,2,2,2,2,3), Dennis Sigalos - 15 (1,3,3,3,3,2), -
2Anglia25Peter Collins - 10 (0,2,3,2,2,1), Kenny Carter - 15 (3,3,2,1,3,3), -
3RFN21+3Egon Muller - 14+3 (3,3,2,3,u,3), Karl Maier - 7 (2,1,1,0,1,2), -
4Finlandia21+wKai Niemi - 8 (1,2,0,3,2,0), Ari Koponen - 13+w (0,3,3,2,3,2), -
5Węgry13Zoltan Adorjan - 8 (3,2,1,0,1,1), Zoltan Hajdu - 5 (2,0,0,1,0,2), -
6Norwegia10Tormod Langli - 9 (0,1,1,3,1,3), Dag Haaland - 1 (1,u,0,0,0,0), -
7Włochy8Armando Dal Chiele - 3 (0,0,0,1,1,1), Valentino Furlanetto - 5 (1,1,1,2,0,u), -

Wrocław (Polska) - 5 czerwiec (05.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Nowa Zelandia27Ivan Mauger - 14 (2,2,3,2,2,3), Larry Ross - 13 (3,3,1,3,1,2), -
2Australia25Billy Sanders - 15 (0,3,3,3,3,3), Gary Guglielmi - 10 (1,2,2,2,2,1), -
3Dania23Hans Nielsen - 13 (3,1,2,3,2,2), Erik Gundersen - 10 (2,0,0,2,3,3), -
4Czechosłowacja19Jiri Stancl II - 11 (3,3,3,1,0,1), Ales Dryml - 8 (2,2,2,0,2,0), -
5Polska14Roman Jankowski - 11 (1,1,1,3,3,2), Zenon Plech - 3 (0,0,0,1,2,0), -
6Holandia9Henny Kroeze - 9 (3,1,2,1,1,1), Henk Steman II - 0 (0,0,0,d,0,t), -
7Bułgaria8Weselin Markow - 4 (1,0,1,1,1,0), Nikołaj Manew - 4 (2,1,0,0,0,1), -

Krsko (Jugosławia) - 1 maj (01.05).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Węgry27Zoltan Hajdu - 14, Zoltan Adorjan - 13, -
2Holandia21Henny Kroeze - 13, Frits Koppe - 8, -
3Bułgaria20Nikołaj Manew - 15, Weselin Markow - 5, -
4Włochy18Armando Dal Chiele - 9, Valentino Furlanetto - 9, -
5Jugosławia A17Kreso Omerzel - 14, Joze Zibert - 3, -
6Austria15Adi Funk - 10, Robert Funk - 5, -
7Jugosławia B8Zvonko Pavlic - 5, Artur Horvat - 3, -

1984
Lonigo (Włochy) - 17 czerwiec (17.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia27Chris Morton - 14 (3,3,2,2,2,2), Peter Collins - 13 (2,1,3,1,3,3), -
2Dania25+3Hans Nielsen - 15+3 (3,2,2,3,3,2), Erik Gundersen - 10 (2,0,3,2,w,3), -
3Nowa Zelandia25+2Ivan Mauger - 9+2 (2,1,3,w,1,2), Mitch Shirra - 16 (3,3,2,3,2,3), -
4Stany Zjednoczone19Bobby Schwartz - 11 (2,2,2,3,1,1), Shawn Moran - 8 (3,w,3,2,0,0), -
5Australia14Billy Sanders - 6 (1,3,0,0,2,0), Gary Guglielmi - 6 (0,2,1,1,3,1), -
6Czechosłowacja10Ales Dryml - 5 (1,0,0,1,2,1), Jiri Stancl II - 5 (0,1,1,0,3,0), -
7Włochy6Armando Castagna - 5 (1,1,1,1,1,0), Armando Dal Chiele - 1 (0,0,0,0,0,1), -

Pardubice (Czechosłowacja) - 3 czerwiec (03.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia30Peter Collins - 16, Chris Morton - 14, -
2Australia22Gary Guglielmi - 14, Billy Sanders - 8, -
3Czechosłowacja19+3Jiri Stancl II - 13+3, Antonin Kasper II - 6, -
4Polska19+2Zenon Plech - 10+2, Andrzej Huszcza - 9, -
5RFN17Klaus Lausch - 11, Stefan Deser - 6, -
6Holandia13Henny Kroeze - 8, Frits Koppe - 5, -
7Norwegia5Tormod Langli - 5, Einar Kyllingstad - 0, -

Fjelsted (Dania) - 3 czerwiec (03.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania25Hans Nielsen - 13, Erik Gundersen - 12, -
2Stany Zjednoczone24Dennis Sigalos - 14, Shawn Moran - 10, -
3Nowa Zelandia23Mitch Shirra - 14, Ivan Mauger - 9, -
4Szwecja20Jan Andersson - 15, Bjorn Andersson - 6, -
5Finlandia17Kai Niemi - 11, Ari Koponen - 6, -
6Węgry11Jozsef Petrikovics - 9, Sandor Tihanyi - 2, -
7Bułgaria6Nikołaj Manew - 3, Weselin Markow - 3, -

Neustadt (RFN) - 13 maj (13.05).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Węgry27+3Sandor Tihanyi - 15 (3,2,2,2,3,3), Jozsef Petrikovics - 12+3 (2,3,3,1,1,2), -
2NRD27+2Peter Wuertele - 17+2 (3,3,3,3,3,2), Stefan Deser - 10 (2,2,1,0,2,3), -
3Norwegia17+3Dag Haaland - 10+3 (3,3,0,2,2,0), Einar Kyllingstad - 7 (0,1,2,3,0,1), -
4Bułgaria17+2Rudolf Walentinow - 11 (2,1,3,2,2,1), Weselin Markow - 6+2 (1,0,1,1,3,0), -
5Holandia16Frits Koppe - 10 (1,2,0,3,2,2), Henk Steman II - 6 (0,w,2,1,0,3), -
6Austria15Siegfried Eder - 13 (3,1,3,2,3,1), Adi Funk - 2 (1,0,0,u,1,0), -
7Jugosławia6Joze Zibert - 0 (0,0,-,0,0,0), Kreso Omerzel - 6 (2,1,u,1,1,1), -

1985
Rybnik (Polska) - 15 czerwiec (15.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania29Erik Gundersen - 16 (3,3,3,2,2,3), Tommy Knudsen - 13 (2,2,1,3,3,2), -
2Anglia27Kenny Carter - 14 (3,2,2,2,2,3), Kelvin Tatum - 13 (2,3,0,3,3,2), -
3Stany Zjednoczone22Shawn Moran - 13 (3,1,3,2,0,2), Bobby Schwartz - 9 (2,0,2,3,1,3), -
4Nowa Zelandia15Ivan Mauger - 8 (0,1,3,0,1,3), Mitch Shirra - 7 (3,0,2,1,0,1), -
5Szwecja14Jan Andersson - 10 (0,1,1,3,3,2), Per Jonsson - 4 (1,0,0,1,2,0), -
6Australia11Steve Regeling - 6 (2,1,1,0,1,1), Phil Crump - 5 (1,2,0,2,0,0), -
7Polska8Andrzej Huszcza - 4 (0,3,1,0,0,0), Grzegorz Dzikowski - 4 (1,0,0,1,1,1), -
8Rezerwa torunsPiotr Pyszny - ns, Jerzy Kochman - ns, -

Bradford (Anglia) - 1 czerwiec (01.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone27Shawn Moran - 15, Bobby Schwartz - 12, -
2Anglia24Kenny Carter - 13, Kelvin Tatum - 11, -
3Szwecja21Jan Andersson - 14, Per Jonsson - 7, -
4Włochy17Armando Castagna - 9, Valentino Furlanetto - 8, -
5Finlandia15Kai Niemi - 12, Ari Koponen - 3, -
6Czechosłowacja14Antonin Kasper II - 9, Ales Dryml - 5, -
7Norwegia8Einar Kyllingstad - 7, Roy Otto - 1, -

Norden (RFN) - 26 maj (26.05)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania28Erik Gundersen - 16, Tommy Knudsen - 12, -
2Australia24Phil Crump - 13, Steve Regeling - 11, -
3Nowa Zelandia24Mitch Shirra - 14, Ivan Mauger - 10, -
4RFN19Karl Maier - 14, Klaus Lausch - 5, -
5Austria12Heinrich Schatzer - 8, Toni Pilotto - 4, -
6Holandia11Henny Kroeze - 7, Frits Koppe - 4, -
7Węgry8Zoltan Adorjan - 5, Zoltan Hajdu - 3, -

Blijham (Holandia) - 21 kwiecień (21.04).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Włochy26Armando Castagna - 17, Valentino Furlanetto - 9, -
2Holandia24Henny Kroeze - 17, Frits Koppe - 7, -
3Węgry19+3Zoltan Adorjan - 13+3, Zoltan Hajdu - 6, -
4Norwegia19+2Roy Otto - 10+2, Einar Kyllingstad - 9, -
5Austria17Heinrich Schatzer - 13, Toni Pilotto - 4, -
6Bułgaria11Orlin Janakijew - 8, Stanisław Cankow - 3, -
7Jugosławia10Artur Kocmut - 6, Kreso Omerzel - 4, -

1986
Pocking (RFN) - 15 czerwiec (15.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania46+5Hans Nielsen - 27+5 (5,4,5,4,4,5), Erik Gundersen - 19 (w,5,w,5,5,4), -
2Stany Zjednoczone46+4Kelly Moran - 23+4 (3,5,3,5,4,3), Sam Ermolenko - 23 (4,4,4,4,5,2), -
3Czechosłowacja32Antonin Kasper II - 22 (1,5,5,5,5,1), Roman Matousek - 10 2,1,4,w,3,0), -
4Szwecja32Jan Andersson - 17 (4,3,5,1,2,2), Tommy Nilsson - 15 (5,1,1,2,3,3), -
5Nowa Zelandia32Larry Ross - 20 (3,3,3,3,4,4), Mitch Shirra - 12 (4,2,2,4,w,w), -
6RFN27Karl Meier - 22 (3,4,4,3,3,5), Klaus Lausch - 5 (2,0,0,1,1,1), -
7Anglia23Jeremy Doncaster - 12 (5,2,2,1,0,2), Simon Wigg - 11 (0,3,0,3,2,3), -
8Włochy15Valentino Furlanetto - 9 (1,1,1,0,1,5), Armando Castagna - 6 (0,0,0,2,0,4), -
9Australia15Phil Crump - 10 (2,2,3,0,2,1), Steve Regeling - 5 (1,0,2,2,u,-), -

Pardubice (Czechosłowacja) - 18 maj (18.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania52Hans Nielsen - 27, Erik Gundersen - 25, -
2Szwecja45Jan Andersson - 24, Tommy Nilsson - 23, -
3Czechosłowacja39Roman Matousek - 22, Antonin Kasper II - 17, -
4Nowa Zelandia34,5Mitch Shirra - 17,5, Larry Ross - 17, -
5Polska30,5Roman Jankowski - 16,5, Wojciech Żabiałowicz - 14, -
6Finlandia30Kai Niemi - 19, Ari Koponen - 11, -
7Jugosławia20Kreso Omerzel - 12, Zvonko Pavlic - 8, -
8Bułgaria14Nikołaj Manew - 7, Angel Jewtimow - 7, -
9Francja8Patrice Blondy - 6, Thierry Hilaire - 2, -

Lonigo (Włochy) - 11 maj (11.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia49Simon Wigg - 27, Kenny Carter - 22, -
2Stany Zjednoczone41Shawn Moran - 25, Bobby Schwartz - 16, -
3Australia41Phil Crump - 22, Steve Regeling - 19, -
4Włochy A37Armando Castagna - 21, Valentino Furlanetto - 16, -
5Węgry29Zoltan Adorjan - 17, Sandor Tihanyi - 12, -
6Włochy B29Paolo Salvatelli - 21, Francesco Biginato - 8, -
7Austria15Toni Pilotto - 12, Heinrich Schatzer - 3, -
8Holandia14Frtis Koppe - 12, Henny Kroeze - 4, -
9Norwegia11Ingvar Skogland - 6, Arnt Forland - 5, -
RT.Rezerwa toru3Gaetano Bressan - 2 (0,2), Giuseppe Scolazaro - 1 (1,0), -


1987
Pardubice (Czechosłowacja) - 28 czerwiec (28.06)

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania52Erik Gundersen - 26 (4,4,5,4,4,5), Hans Nielsen - 26 (3,5,4,5,5,4), -
2Anglia44Kelvin Tatum - 24 (5,5,5,5,3,1), Simon Wigg - 20 (1,4,4,4,5,2), -
3Stany Zjednoczone36Sam Ermolenko - 18 (3,0,5,2,5,3), Kelly Moran - 18 (4,3,4,3,4,d), -
4Nowa Zelandia20David Bargh - 20 (2,3,3,5,3,4), Mitch Shirra - 16 (5,1,2,4,1,3), -
5Czechosłowacja30Roman Matousek - 16 (2.1.3.2.3.5), Antonin Kasper II - 14 (3,2,2,3,2,2), -
6Finlandia19Olli Tyrvainen - 11 (5,4,0,d,2,0), Kai Niemi - 8 (1,d,1,1,4,1), -
7Australia21Steve Baker - 16 (4,2,0,3,2,5), Steve Regeling - 5 (0,d,1,2,0,2), -
8Włochy18Armando Castagna - 11 (2,5,2,1,1,0), Valentino Furalnetto - 7 (0,3,3,0,0,1), -
9Polska14Wojciech Żabiałowicz - 8 (0,2,1,1,1,3), Roman Jankowski - 6 (1,1,0,0,0,4), -

Norden (RFN) - 6 czerwiec (6.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone49Shawn Moran - 26, Kelly Moran - 23, -
2Anglia40Kelvin Tatum - 21, Simon Wigg - 19, -
3Włochy38Valentino Furlanetto - 23, Armando Castagna - 15, -
4Australia36Steve Regeling - 18, Steve Baker - 18, -
5Węgry25Zoltan Adorjan - 15, Jozsef Petrikovics - 10, -
6RFN23Karl Maier - 19, Gerd Riss - 4, -
7Austria23Toni Pilotto - 17, Heinrich Schatzer - 6, -
8Holandia14Robert Jan Munnecom - 10, Will Stroes - 4, -
9Belgia14Vital Cardeynaels - 9, Geert Cools - 5, -

Toruń (Polska) - 6 czerwiec (6.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania54Hans Nielsen - 27 (5,4,4,5,4,5), Erik Gundersen - 27 (4,5,5,4,5,4), -
2Nowa Zelandia44Mitch Shirra - 23 (5,5,4,2,5,2), David Bargh - 21 (3,3,5,3,4,3), -
3Polska36Wojciech Żabiałowicz - 21 (3,4,4,5,4,1), Roman Jankowski - 15 (2,2,5,4,2,0), -
4Finlandia35Kai Niemi - 20 (4,4,3,2,3,4), Olli Tyrvainen - 15 (2,5,1,0,5,2), -
5Szwecja30Jimmy Nilsen - 17 (5,3,0,1,3,5), Per Jonsson - 13 (4,0,3,3,0,3), -
6Bułgaria26Angeł Jeftimow - 10 (1,1,2,2,0,4), Nikołaj Manew - 16 (0,3,1,5,2,5), -
7Norwegia20Arne Svendsen - 13 (3,0,2,4,3,1), Tor Einar Hielm - 7 (2,1,0,3,1,0), -
8Francja16Thierry Hilaire - 9 (1,2,2,1,1,3), Patrice Blondy - 7 (0,1,3,0,0,2), -
9Jugosławia9Csaba Lazar - 5 (1,0,1,1,2,1), Artur Horvat - 4 (0,2,0,0,1,0), -


1988
Bradford (Anglia) - 31 lipiec (31.07)

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania45Hans Nielsen - 27 (5,5,4,5,4,4), Erik Gundersen - 18 (0,1,5,2,5,5), -
2Anglia41Kelvin Tatum - 21 (3,5,5,5,3,0), Simon Wigg - 20 (2,3,4,4,4,3), -
3Stany Zjednoczone39Shawn Moran - 23 (4,4,4,4,5,2), Sam Ermolenko - 16 (1,5,1,5,3,1), -
4Nowa Zelandia32Mitch Shirra - 24 (4,4,3,3,5,5), Alan Rivett - 8 (1,0,1,2,2,2), -
5Szwecja29Jimmy Nilsen - 17 (5,1,5,3,2,0), Per Jonsson - 12 (1,2,3,0,1,3), -
6Węgry25Antal Kosco - 15 (2,4,0,1,4,4), Zoltan Adorjan - 10 (1,2,3,0,1,3), -
7Włochy21Armando Castagna - 14 (4,1,2,2,3,5), Valentino Furlanetto - 4 (0,3,0,0,0,1), -
8RFN21Gerd Riss - 17 (2,3,3,3,2,4), Tommy Dunker - 4 (3,0,0,1,0,0), -
9Polska17Piotr Świst - 9 (0,2,2,1,1,3), Roman Jankowski - 8 (5,0,1,0,0,2), -

Wiener Neustadt (Austria) - 30 maj (30.05)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone50Shawn Moran - 25, Sam Ermolenko - 25, -
2Szwecja43Per Jonsson - 25, Jimmy Nilsen - 18, -
3Węgry40Zoltan Adorjan - 23, Antal Kosco - 17, -
4Włochy37Paolo Salvatelli - 22, Valentino Furlanetto - 15, -
5Austria32Henirich Schatzer - 20, Toni Pilotto - 12, -
6Australia22Steve Regeling - 12, Steve Baker - 10, -
7Francja14Patrice Blondy - 11, Alain Blondy - 3, -
8Belgia10Geert Cools - 8, Frans Cools - 2, -
9Jugosławia4Csaba Lazar - 3, Artur Horvat - 1, -

Abensberg (RFN) - 23 maj (23.05)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania45Hans Nielsen - 23, Erik Gundersen - 22, -
2Nowa Zelandia41Mitch Shirra - 24, David Bargh - 17, -
3RFN40Gerd Riss - 25, Karl Maier - 15, -
4Polska34Piotr Świst - 19, Roman Jankowski - 15, -
5Czechosłowacja31Roman Matousek - 17, Antonin Kasper II - 14, -
6Finlandia31Kai Niemi - 19, Olli Tyrvainen - 10, -
7Bułgaria18Nikołaj Manew - 9, Angeł Jeftimow - 9, -
8Norwegia16Tor Einar Hielm - 16, Ingvar Skogland - 10, -
9Holandia15Robert Jan Munnecom - 8, Rene Elzinga - 7, -


1989
Leszno (Polska) - 5 sierpień (05.08).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania48Hans Nielsen - 28 (5,3,5,5,5,5), Erik Gundersen - 20 (4,5,4,4,2,1), -
2Szwecja44Jimmy Nilsen - 23 (5,4,4,3,4,3), Per Jonsson - 21 (4,5,3,2,3,4), -
3Anglia37Kelvin Tatum - 21 (5,2,5,4,3,2), Paul Thorp - 16 (0,4,2,5,5,0), -
4RFN36Karl Maier - 22 (3,5,5,0,4,5), Gerd Riss - 14 (1,4,1,1,3,4), -
5Finlandia31Kai Niemi - 18 (3,0,3,5,4,3), Olli Tyrvainen - 13 (1,1,4,4,1,2), -
6Węgry22Antal Kosco - 14 (4,3,0,2,5,0), Zoltan Adorjan - 8 (2,0,3,1,1,1), -
7Czechosłowacja25Bohumil Brhel - 14 (2,2,2,3,0,5), Zdenek Tesar - 11 (3,1,0,2,2,3), -
8Włochy15Armando Dal Chiele - 9 (2,2,2,0,1,2), Valentino Furlanetto - 6 (0,1,1,0,0,4), -
9Polska11Piotr Świst - 11 (1,3,1,3,2,1), Roman Jankowski - 0 (0,0,0,0,0,0), -

Fjelsted (Dania) - 9 lipiec (09.07).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania48Hans Nielsen - 25, Erik Gundersen - 23, -
2Szwecja41Henrik Gustafsson - 23, Jimmy Nilsen - 18, -
3Finlandia34Kai Niemi - 24, Olli Tyrvainen - 10, -
4Australia32Troy Butler - 23, Stephen Davies - 9, -
5Norwegia31Lars Gunnestad - 21, Einar Kyllingstad - 10, -
6Nowa Zelandia31Mitch Shirra - 20, Gary Allan - 11, -
7ZSRR30Władymyr Trofymow - 15, Rif Saitgariejew - 15, -
8Holandia17Rene Elzinga - 10, Ron Koppe - 7, -
9Belgia16Frans Cools - 3, Geert Cools - 3, -

Ljubljana (Jugosławia) - 9 lipiec (09.07).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1RFN47Gerd Riss - 24, Karl Maier - 23, -
2Węgry43Zoltan Adorjan - 22, Antal Kocso - 21, -
3Czechosłowacja38Roman Matousek - 23, Petr Vandirek - 15, -
4Włochy38Armando Castagna - 23, Valentino Furlanetto - 15, -
5Stany Zjednoczone37Lance King - 19, Rick Miller - 18, -
6Bułgaria19Georgi Petranow - 13, Zacharia Jordanow - 6, -
7Austria18Heinrich Schatzer - 11, Walter Nebel - 7, -
8Jugosławia17Gregor Pintar - 15, Artur Horvat - 2, -
9Francja12Thierry Hilaire - 12, Joel Tresarrieu - 0, -


1990
Landshut (RFN) - 21 lipiec (21.07)

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania43Jan O. Pedersen - 24 (4,4,2,5,5,4), Hans Nielsen - 19 (0,2,5,4,3,5), -
2Australia41Todd Wiltshire - 25 (5,5,3,4,5,3), Leigh Adams - 16 (3,1,4,2,4,2), -
3Węgry33Zoltan Adorjan - 21 (5,5,4,5,1,1), Sandor Tihanyi - 12 (3,2,1,3,3,0), -
4Szwecja33Jimmy Nilsen - 18 (4,4,1,3,4,2), Per Jonsson - 15 (2,2,3,2,5,1), -
5Nowa Zelandia32Mitch Shirra - 23 (4,5,4,1,4,5), David Bargh - 9 (2,0,5,0,2,0), -
6USA28Ronnie Correy - 15 (5,0,0,5,2,3), Kelly Moran - 13 (1,3,3,1,1,4), -
7Czechosłowacja21Antonin Kasper II - 11 (0,3,2,3,0,3), Roman Matousek - 10 (1,1,0,2,1,5), -
8Anglia20Kelvin Tatum - 20 (3,4,5,1,3,4), Simon Cross - 0 (u,ns,ns,ns,ns,ns), -
9RFN15Klaus Lausch - 15 (2,3,2,4,2,2), Gerd Riss - 0 (u,ns,ns,ns,ns,ns), -
RTRezerwa toru3Alois Bachhuber - 3 (1,1,0,0,0,1), - , -

Praga (Czechosłowacja) - 17 czerwiec (17.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania50Hans Nielsen - 25 (2,4,4,5,5,5), Jan O. Pedersen - 25 (4,5,5,3,4,4), -
2USA44Ronnie Correy - 24 (5,4,4,3,5,3), Kelly Moran - 20 (3,3,3,5,4,2), -
3Węgry37Zoltan Adorjan - 22 (5,5,1,5,5,1), Sandor Tihanyi - 15 (4,2,3,4,2,0), -
4Czechosłowacja38Roman Matousek - 21 (3,5,5,4,4,0), Antonin Kasper II - 17 (2,3,2,2,3,5), -
5Finlandia31Olli Tyrvainen - 19 (4,4,0,4,3,4), Kai Niemi - 12 (5,2,2,0,2,1), -
6Norwegia24Lars Gunnestad - 15 (3,1,5,1,3,2), Arnt Forland - 9 (0,0,4,0,2,3), -
7Bułgaria21Nikołaj Manew - 12 (1,2,0,3,1,5), Zdrawko Jordanow - 9 (2,0,1,2,0,4), -
8Holandia18Ron Koppe - 9 (w,1,3,1,1,3), Rene Elzinga - 9 (1,3,2,2,0,1), -
9Francja7David Ochocki - 7 (1,1,1,1,1,2), Patrice Blondy - 0 (0,0,0,0,0,0), -

Wiener Neustadt (Austria) - 16 czerwiec (16.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia45Simon Cross - 24 (4,4,4,3,5,4), Kelvin Tatum - 21 (5,5,5,5,w,1), -
2Szwecja40Per Jonsson - 20 (3,3,4,4,3,3), Jimmy Nilsen - 20 (2,2,5,5,4,2), -
3Australia39Todd Wiltshire - 25 (4,5,4,2,5,5), Leigh Adams - 14 (1,4,5,4,d,0), -
4Nowa Zelandia41Mitch Shirra - 24 (3,5,3,3,5,5), David Bargh - 17 (5,4,2,w,2,4), -
5Austria28Heinrich Schatzer - 17 (3,3,3,2,3,3), Toni Pilotto - 11 (2,2,1,1,4,1), -
6Włochy20Armando Dal Chiele - 11 (2,1,1,2,3,2), Armando Castagna - 9 (d,0,3,5,2,0), -
7ZSRR27Rif Saitgariejew - 17 (1,3,0,4,4,5), Wołodymyr Trofymow - 10 (0,2,2,3,d,3), -
8Jugosławia14Gregor Pintar - 8 (0,0,2,1,1,4), Martin Peterca - 6 (1,1,0,0,2,2), -
9Polska9Piotr Świst - 5 (5,u,-,-,-,-), Ryszard Dołomisiewicz - 4 (4,w,-,-,-,-), -


1991
Poznań (Polska) - 20 lipca (20.07)

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania28Hans Nielsen - 14 (2,3,2,3,2,2), Jan O. Pedersen - 14 (3,d,3,2,3,3), Tommy Knudsen - 0 (ns)
2Szwecja24Henrik Gustafsson - 9 (3,2,-,-,1,3), Per Jonsson - 7 (2,-,3,2,0,-), Jimmy Nilsen - 8 (3,2,1,2)
3Norwegia19Lars Gunnestad - 11 (2,0,3,3,0,3), Einar Kyllingstad - 8 (0,1,2,2,1,2), Tor Einar Hielm - 0 (ns)
4Niemcy18Gerd Riss - 9 (1,3,1,2,1,1), Klaus Lausch - 9 (3,0,0,3,3,0), Tommy Dunker - 0 (ns)
5Czechosłowacja18Bohumil Brhel - 12 (2,2,0,3,2,3), Roman Matousek - 6 (1,1,1,-,1,2), Zdenek Tesar - 0 (0)
6Włochy10Armando Castagna - 9 (0,3,1,1,3,1), Valentino Furalnetto - 1 (1,0,0,0,-,0), Fabrizio Vesprini - 0 (0)
7Polska9Ryszard Dołomisiewicz - 5 (1,1,0,1,2,0), Wojciech Załuski - 1 (0,-,0,-,1), Piotr Świst - 3 (2,1,0)

Pocking (Niemcy) - 16 czerwca (16.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Dania26Hans Nielsen - 14, Tommy Knudsen - 12, -
2Włochy20+3Armando Castagna - 16+3, Valentino Furalnetto - 4, -
3Niemcy20+2Gerd Riss - 12, Klaus Lausch - 7+2, Tommy Dunker - 1
4USA19Ronnie Correy - 12, Sam Ermolenko - 7, -
5Nowa Zelandia17Mitch Shirra - 15, Gary Allan - 2, -
6ZSRR14Rif Saitgariejew - 9, Oleg Kurguskin - 5, Michaił Starostin - 0
7Finlandia10Juha Moksunen - 5, Veas Ylinen - 4, -

Pardubice (Czechosłowacja) - 16 czerwca (16.06)

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja27Per Jonsson - 14 (2,3,2,3,3,1), Henrik Gustafsson - 13 (3,1,3,1,2,3), Jimmy Nilsen - 0 (ns)
2Norwegia20+3Lars Gunnestad - 14+3 (2,2,2,2,3,3), Einar Kyllingstad - 6 (1,0,1,1,1,2), Tor Einar Hielm - 0 (ns)
3Czechosłowacja20+2Antonin Kasper II - 0 (-,0,0,-,-,-), Zdenek Tesar - 4+2 (0,-,-,2,2,0), Bohumil Brhel - 16 (1,3,3,3,3,3)
4Anglia19Kelvin Tatum - 9 (0,-,3,3,1,2), Gary Havelock - 6 (3,1,2,0,-,-), Jeremy Doncaster - 4 (2,2,0)
5Australia18Todd Wiltshire - 5 (2,-,1,0,-,2), Leigh Adams - 5 (1,2,-,2,0,-), Glenn Doyle - 8 (3,2,2,1)
6Węgry16Zoltan Adorjan - 8 (2,3,0,0,0,3), Sandor Tihanyi - 8 (3,0,3,1,1,0), Antal Kocso - 0 (ns)
7Austria6Franz Leitner - 5 (0,1,1,1,1,1), Andreas Bossner - 1 (1,0,-,0,-,0), Toni Pilotto - 0 (0,0)

Wiener Neustadt (Austria) - 7 kwiecień (7.04)

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Norwegia28Lars Gunnestad - 15 (3,3,2,3,1,3), Einar Kyllingstad - 13 (2,2,3,2,2,2), -
2ZSRR26Rif Saitgariejew - 14 (3,2,3,3,3,0), Michaił Starostin - 12 (2,3,2,2,2,1), -
3Austria20Toni Pilotto - 11 (3,1,2,1,2,2), Heinrich Schatzer - 6 (0,-,-,-,3,3), Andreas Bossner - 3 (0,3,0)
4Finlandia19Vesa Ylinen - 13 (3,3,1,2,3,1), Kai Niemi - 6 (2,1,2,1,0,-), Petri Vaatsio - 0 (0)
5Jugosławia14Kreso Omerzel - 7 (1,2,2,1,0,1), Gregor Pintar - 7 (0,0,3,0,1,3), -
6Holandia11Robert Jan Munnecom - 7 (1,1,1,-,2,2), Rene Elzinga - 4 (0,0,-,3,1,0), Ron Koppe - 0 (0,0)
7Bułgaria10Georgi Petranow - 8 (2,0,1,1,1,3), Milen Manew - 2 (1,1,0,-,-,-), Zdrawko Jordanow - 0 (0,0,0)

1992
Lonigo (Włochy) - 18 lipiec (18.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone23+3Sam Ermolenko - 9 (1,2,2,1,1,2), Ronnie Correy - 3 (2,1,-,-,-,-), Greg Hancock - 11+3 (-,-,3,2,3,3)
2Anglia23+2Gary Havelock - 15+2 (3,3,1,3,3,2), Kelvin Tatum - 8 (0,1,2,2,0,3), Martin Dugard - ns
3Szwecja22Per Jonsson - 14 (2,2,3,3,2,2), Henrik Gustafsson - 8 (3,0,0,2,3,0), Tony Rickardsson - ns
4Włochy18Armando Castagna - 16 (3,3,2,3,2,3), Valentino Furlanetto - 2 (1,0,-,0,1,0), Armando Dal Chiele - 0 (-,-,0,-,-,-)
5Dania16Hans Nielsen - 13 (3,3,3,2,1,1), Tommy Knudsen - 1 (1,-,-,-,0,-), Brian Karger - 2 (-,0,1,1,-,0)
6Nowa Zelandia14Mitch Shirra - 12 (1,2,1,3,3,2), Mark Thorpe - 0 (0,0,0,-,-,-), David Bargh - 2 (-,-,-,0,1,1)
7Australia10Craig Boyce - 5 (0,2,0,-,2,1), Leigh Adams - 4 (2,1,1,0,-,0), Shane Parker - 1 (-,-,-,1,0,-)

Norden (Niemcy) - 7 czerwiec (07.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia28Gary Havelock - 18 (3,3,3,3,3,3), Paul Thorp - 10, -
2Dania26Tommy Knudsen - 14, Hans Nielsen - 2, -
3Nowa Zelandia21Mitch Shirra - 11, Mark Thorpe - 10, -
4Norwegia19Lars Gunnestad - 11, Einar Kyllingstad - 7, -
5Niemcy17Gerd Riss - 11, Tommy Dunker - 3, Andre Pollehn - 0
6Wspólnota Niepodległych Państw11Rene Aas - 6, Rinat Mardanszin - 5, -
7Austria8Andreas Boessner - 6, Heinrich Schatzer - 2, -

Pardubice (Czechosłowacja) - 7 czerwiec (07.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Stany Zjednoczone26Ronnie Correy - 16, Sam Ermolenko - 10, -
2Szwecja22Per Jonsson - 15, Tony Rickardsson - 4, Jimmy Nilsen - 3
3Australia19Leigh Adams - 13, Shane Parker - 4, Craig Boyce - 2
4Czechosłowacja18Bohumil Brhel - 12, Roman Matousek - 4, Antonin Kasper - 2
5Polska14Tomasz Gollob - 9, Piotr Świst - 4, Sławomir Drabik - 1
6Węgry14Zoltan Adorjan - 10, Sandor Tihanyi - 2, Antal Kocso - 2
7Finlandia13Vesa Ylinen - 9, Juha Moksunen - 4, -

Wrocław (Polska) - 17 maj (17.05).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Polska26Piotr Świst - 11 (3,-,2,3,-,3), Sławomir Drabik - 8 (2,2,0,-,3,1), Mirosław Kowalik - 7 (3,2,2)
2ZSRR24Michaił Starostin - 11 (3,2,0,3,3,0), Rif Saitgariejew - 13 (2,3,2,2,2,2), Oleg Kurguskin - ns
3Finlandia23Juha Moksunen - 13 (3,3,1,1,3,2), Vesa Ylinen - 10 (2,0,3,0,2,3), -
4Austria22Henrich Schatzer - 9 (3,1,3,0,-,2), Andreas Boessner - 12 (2,2,1,1,3,3), Franz Leitner - 1 (1)
5Jugosławia12Kreso Omerzel - 6 (1,0,3,0,1,1), Gregor Pintar - 6 (0,1,2,3,0,0), -
6Łotwa12Andrejs Korolovs - 8 (1,0,3,2,1,1), Jurijs Sokolovs - 3 (0,-,2,1,-,0), Olegs Budko - 1 (1,0)
7Holandia7Henk Bangma - 7 (1,1,1,1,2,1), Rob Steman - 0 (0,0,0,0,0,0), -

1993
Vojens (Dania) - 31 lipiec (31.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Szwecja26Per Jonsson - 5 (1,1,3,-,-,-), Tony Rickardsson - 15 (3,2,2,3,2,3), Henrik Gustafsson - 6 (1,3,2)
2USA23Sam Ermolenko - 9 (1,2,2,1,1,2), Ronnie Correy - 14 (2,3,3,3,0,3), Greg Hancock - ns
3Dania21Hans Nielsen - 14 (2,3,2,2,3,2), Tommy Knudsen - 6 (3,0,3,0,0,-), Brian Karger - 1 (1)
4Anglia18Joe Screen - 9 (1,-,3,3,2,0), Martin Dugard - 8 (3,0,1,2,1,1), Gary Havelock - 1 (1)
5Polska15Tomasz Gollob - 15 (3,2,2,2,3,3), Piotr Świst - 0 (0,0,-,-,-,-), Piotr Baron - 0 (0,0,u,0)
6Australia13Leigh Adams - 7 (2,0,0,-,3,2), Jason Lyons - 5 (0,2,1,w,1,1), Craig Boyce - 1 (1)
7Węgry10Zoltan Adorjan - 6 (1,1,1,-,2,1), Antal Kocso - 3 (0,3,0,0,-,-), Jozsef Petrikovics - 1 (1,0,0)

Miskolc (Węgry) - 6 czerwiec (06.06).

Pólfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1USA25Sam Ermolenko - 14 (2,3,3,3,1,2), Ronnie Correy - 11 (3,2,2,2,2,-), Greg Hancock - 0 (0)
2Węgry23Zoltan Adorjan - 18 (3,3,3,3,3,3), Zoltan Hajdu - 1 (0,-,-,-,-,1), Jozsef Petrikovics - 4 (0,2,2,0)
3Australia20Leigh Adams - 11 (2,0,3,2,2,2), Jason Lyons - 4 (3,1,-,-,-,-), Craig Boyce - 5 (1,d,1,3)
4Włochy19Armando Castagna - 17 (3,2,3,3,3,3), Paolo Salvatelli - 1 (0,-,1,-,0,d), Valentino Furlanetto - 1 (1,0)
5Niemcy19Gerd Riss - 13 (1,2,2,2,3,3), Robert Barth - 6 (0,1,w,1,2,2), Mike Ott - ns
6Czechy10Bohumil Brhel - 5 (1,3,w,1,w,-), Roman Matousek - 3 (d,d,1,d,1,1), Vaclav Millik - 2 (2)
7Rosja10Siergiej Kuzin - 6 (1,2,1,u,1,1), Flur Kalimulin - 4 (2,1,0,1,0,0), -

Budgoszcz (Polska) - 6 czerwiec (06.06).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Anglia25+3Andy Smith - 14 (2,2,2,3,3,2), Joe Screen - 10+3 (-,-,3,2,2,3), Gary Havelock - 1 (0,1,-,-,-,-)
2Szwecja25+2Per Jonsson - 14+2 (1,3,3,2,3,2), Henrik Gustafsson - ns, Tony Rickardsson - 11 (3,d,2,3,2,1)
3Polska23Tomasz Gollob - 17 (3,3,3,3,2,3), Jacek Krzyżaniak - 1 (1,-,0,-,-,-), Sławomir Drabik - 5 (-,0,-,2,3,0)
4Nowa Zelandia16Mitch Shirra - 11 (2,1,3,1,3,1), Mark Thorpe - 5 (0,2,1,0,2,0), Gary Allan - ns
5Norwegia14Lars Gunnestad - 10 (3,3,1,2,1,0), Rune Holta - 3 (2,1,0,-,u,-), Einar Kyllingstad - 1 (-,-,-,0,-,1)
6Finlandia13Vesa Ylinen - 12 (2,3,2,1,1,3), Kai Laukkanen - 1 (0,0,1,0,0,0), Roy Malminheimo - ns
7Austria10Andreas Boessner - 5 (1,2,0,1,0,1), Heinrich Schatzer - 4 (0,1,-,-,1,2), Franz Leitner - 1 (-,-,1,d,-,-)

Wiener Neustadt (Austria) - 18 kwiecień (18.04).

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Kraj
(Country)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1Rosja26Rif Saitgariejew - 15, Oleg Kurguskin - 11, Rinat Mardanszin - 0
2Austria20+3Andreas Bossner - 13+3, Toni Pilotto - 7, Franz Leitner - 0
3Francja20+2Phillipe Berge - 15+2, Christoph Dubernard - 5, -
4Łotwa19Nikolajs Kokins - 9, Andrejs Korolovs - 7, Vladimirs Voronkovs - 3
5Ukraina18Wołodymyr Trofymow - 13, Ołeksandr Latosinski - 4, Wołodymyr Kołodij - 1
6Słowenia16Gregor Pintar - 8, Martin Peterca - 4, Kreso Omerzel - 4
7Holandia2Rob Steman - 1, Henk Bangma - 1, -




Odwiedziny (Visitors):
6951135


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl