Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl



HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1974-1991

Mistrzostwa NRD Par na żużlu
(East German Pairs Speedway Championship)
(DDR-Meisterschaften Speedway Paarkampf)
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare

Thanks to Wojciech Wilde, David Austin and Christian Riviere-Ramond
Rok
(Year)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1974MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1975MC MeissenFinał - Klasyfikacja końcowa
1976MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1977MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1978MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1979MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1980MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1981MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1982MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1983MC Gustrow IFinał - Klasyfikacja końcowa
1984MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1985MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1985MC NubrandenburgPółfinał
1986MC GustrowFinał - Klasyfikacja końcowa
1987MC NeubrandenburgFinał - Klasyfikacja końcowa
1988MC NeubrandenburgFinał - Klasyfikacja końcowa
1989MC NeubrandenburgFinał - Klasyfikacja końcowa
1990MC NeubrandenburgFinał - Klasyfikacja końcowa
1991MC GustrowFinał

1974

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Hans Jurgen Fritz - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Meissen-b.d. - , b.d. - , -
3MC Gustrow II-b.d. - , b.d. - , -



1975

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Meissen-Jochen Dinse - , Peter Liebing - , -
2MC Dynamo Stralsund-Rolf Perner - , Hartmut Ernst - , -
3MC Gustrow-Clemens Bever - , Werner Mell - , -



1976

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Clemens Bever - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Meissen-Peter Liebing - , Wilfried Schneider - , -
3MC Meissen II-Jochen Dinse - , Jurgen Schumann - , -



1977

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Clemens Bever - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Meissen-Peter Liebing - , Wilfried Schneider - , -
3MC Gustrow II-Werner Mell - , Jochen Mell - , -



1978

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Clemens Bever - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Meissen-Wilfried Schneider - , Jurgen Schumann - , -
3MC Gustrow II-Werner Mell - , Jochen Mell - , -



1979

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Clemens Bever - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Meissen-Wilfried Schneider - , Jurgen Schumann - , -
3MC Gustrow II-Werner Mell - , Jochen Mell - , -



1980

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Clemens Bever - , Dieter Tetzlaff - , -
2MC Lubbenau-Diethelm Triemer - , Dietmar Lieschke - , -
3MC Meissen-Norbert Gummer - , Wilfried Schneider - , -



1981

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Diethelm Triemer - , Werner Mell - , -
2MC Gustrow II-Clemens Bever - , Jochen Mell - , -
3MC Meissen-Norbert Gummer - , Wilfried Schneider - , -



1982

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Diethelm Triemer - , Werner Mell - , -
2MC Lubbenau-Dietmar Lieschke - , Thomas Frobel - , -
3MC Meissen-Norbert Gummer - , Wilfried Schneider - , -



1983
2 rundy: ?, Neubrandenburg - 2 lipiec.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow I53Diethelm Triemer - ?, 10 (3,02,3,2,u), Werner Mell - -, ?, 16 (2,3,3,2,3,3) -
2MC Meissen I53Jurgen Schumann - ?, 11 (3,2,2,1,2,1), Norbert Gummer - -, ?, 14 (2,1,3,3,3,2) -
3MC Gustrow II39Ronald Pusch - ?, 12 (1,3,3,2,3,w), Ralf Peters - -, ?, 7 (0,2,2,0,2,1) -
4MC Meissen II33Jurgen Raschke - ?, 11 (3,2,2,1,2,1), Bodo Meissner - -, ?, 11 (1,2,1,1,3,3) -
5MC Neubrandenburg39Herbert Mussehl - ?, 4 (1,0,0,2,0,1), Peter Kapuschinski - -, ?, 12 (3,1,1,3,1,3) -
6MC Stralsund28Ingo Muschke - ?, 0 (0,0,0,0,0,0), Hartmut Ernst - -, ?, 13 (3,3,3,1,1,2) -
7MC Leipzig18Dietmar Tripke - ?, 4 (2,1,1,0,0,0), Andreas Heilbich - -, ?, 5 (0,2,0,1,1,1) -



1984
2 rundy

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow48Diethelm Triemer - -, Werner Mell - -, -
2MC Meissen48Joachim Mell - -, Mike Jenning - -, -
3MC Gustrow II47Norbert Gummer - -, Jurgen Schumann - -, -
4MC Meissen II44Herbert Mussehl - -, Gerhard Nicolas - -, -
5MC Neubrandenburg22Dietmar Tripke - -, Andreas Heilbich - -, -
6MC Stralsund20Detlef Landowski - -, Roland Sass - -, -
7MC Leipzig19Hartmut Ernst - -, Peter Boganowski - -, -



1985
2 rundy: ?, Neubrandenburg - 20 lipiec.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow46Diethelm Triemer - ?, 18 (3,3,3,3,3,3), Werner Mell - ?, 5 (1,1,2,0,0,1), -
2MC Gustrow II46Joachim Mell - ?, 12 (1,1,3,2,2,3), Mike Jenning - ?, 8 (0,2,2,1,1,2), -
3MC Meiseen45Norbert Gummer - ?, 14 (3,3,3,1,1,3), Jurgen Schumann - ?, 11 (2,2,1,2,2,2), -
4MC Neubrandenburg38Hubert Mussehl - ?, 15 (3,3,2,2,3,2), Bernard Nicolas - ?, 4 (1,0,0,1,2,0), -
5MC Ludwigslust29Thomas Frobel - ?, 13 (2,2,3,3,3,0), Thomas Mannenprediger - ?, 0 (0,0,0,0,0,0), -
6MC Teterow25Jorg Hilgendorf - ?, 10 (2,2,1,2,0,3), Thomas Diehr - ?, 4 (0,0,0,1,1,2), -
7MC Gustrow III22Ralf Peters - ?, 1 (0,1,0,0,0,0), Ronald Pusch - ?, 10 (1,3,1,3,1,1), -


Neubrandenburg - 5 lipiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Nubrandenburg22Herbert Mussehl - 14 (3,3,3,2,3), Bernard Nicolas - 8 (2,2,2,0,2), -
2MC Gustrow III19Ralf Peters - 11 (2,1,3,2,3), Ronald Pusch - 8 (3,0,1,3,1), -
3MC Gustrow II19Joachim Mell - 11 (3,3,1,3,1), Roland Sass - 8 (2,2,0,1,3), -
4MC Lubbenau13Dietmar Lieschke - 9 (1,2,3,2,1), Claudio Pudenz - 4 (2,0,2,0,0), -
5MC Rostock10Tom Lagoda - 10 (1,3,1,3,2), b.d. Knuppel - 0 (0,0,0,0,0), -
6MC Wittstock7Fred Wehland - 5 (1,0,1,1,2), b.d. Weichsel - 2 (0,1,0,0,1), -


1986

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow-Jochen Mell - , Ralf Peters - , -
2MC Gustrow II-Diethelm Triemer - , Werner Mell - , -
3MC Neubrandenburg-Herbert Mussehl - , Mike Ott - , -



1987

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Neubrandenburg-Mike Ott - , Tom Lagoda - , -
2MC Gustrow-Diethelm Triemer - , Jochen Mell - , -
3MC Neubrandenburg II-Herbert Mussehl - , Bernhard Nicolas - , -



1988

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Neubrandenburg-Mike Ott - , Tom Lagoda - , -
2MC Gustrow-Diethelm Triemer - , Jochen Mell - , -
3MC Lubbenau-Wolfgang Buske - , Norbert Gummer - , -



1989

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Neubrandenburg-b.d. - , b.d. - , -
2MC Bergering Teterow-b.d. - , b.d. - , -
3MC Gustrow-b.d. - , b.d. - , -



1990
2 rundy: Gustrow - 22 wrzesień (22.09), Neubrandenburg - 23 wrzesień (23.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Neubrandenburg48 (25+23)Wolfgang Buske - 21, Mike Ott - 20, Nicolas Berhard - 7
2MC Gustrow41 (18+23)Thomas Koch - 24, Ralf Peters - 17, Mike Jenning - 0
3MC Stralsund38 (17+21)Kenneth Arnfred - 32, Mario Busch - 3, Torsten Berger - 3
4MC Wolfslake37 (19+18)Jan Holub II - 24, Frank Biljuk - 13, -
5MC Teterow35 (18+17)Thomas Diehr - 26, Frank Leonhardt - 8, Steffen Leonhardt - 1
6MC Ludwigslust28 (16+12)Ronald Pusch - 18, Raik Arnheim - 10, -
7MC Parchim25 (13+12)Thomas Hopp - 20, Raik Baumann - 5, -



1991
Uwaga ! Mistrzostwa miały charakter nieoficjalny.
Zawody odbyły się pod nazwą "Ostdeutsche Bahnmeisterschaft".

Finał

Pozycja
(Position)
Klub
(Club)
Punkty
(Position)
Zawodnicy
(Riders)
1MC Gustrow26Antonin Kasper II - 18, Roland Sass - 6, Matthias Koch - 2
2MSC Neubrandenburg24Mike Ott - 10, Wolfgang Buske - 8, Herbert Mussehl - 6
3MC Teterow20Thomas Diehr - 15, Torsten Grams - 5, Matthias Beckmayer - 1
4MC Ludwigslust17Ralf Baumann - 13, Raik Arnheim - 3, Ronald Busch - 1
5MC Leipzig17Peter Hehlert - 13, Fred Opitz - 4, -
6MC Stralsund11Mario Busch - 6, Christian Goertz - 4, Frank Krolzig - 1
7MC Wolfslake10Andy Miericke - 7, Frank Biljuk - 3, -






Odwiedziny (Visitors):
7551717


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl