Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1967-1992

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa ZSRR
(Indvidual Junior USRR Championship)

Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare
Rok Zawodnik Klub
1967Jurij DubininNowosybirsk
1967Jurij ŁombockiLeningrad
1968Jurij DubininNowosybirsk
1969Nikołaj AksionowKemerowo
1971Walerij GordiejewBałakowo
1972Nikołaj KorniewUfa
1973Wiktor NikipiełowBałakowo
1974Michaił StarostinUfa
1975Walerij SimakoTogliatti
1975Rinat SulejmanowNowosybirsk
1976Siergiej DienisowBałakowo
1977Witalij KozłowTogliatti
1977Władimir PankinBałakowo
1978Ajrat FajzulinOktiabrskij
1978Siergiej BiełokurowWoźniesiensk
1978Ajrat FajzulinOktiabrskij
1978Jurij PawluczenkoNowosybirsk
1979Flur KalimulinOktiabrskij
1979Ajrat FajzulinOktiabrskij
1979Władimir TkaczukDaugavpils
1980Władimir TkaczukDaugavpils
1980Aleksandr MuchinUfa
1981Rif SaitgariejewUfa
1982Siergiej DanuDaugavpils
1982Ihor ZwieriewOktiabrskij
1982Olegs BudkoBaku
1983Ihor ZwieriewOktiabrskij
1983Ihor ZwieriewOktiabrskij
1983Nikołaj IwanowElista
1983Wołodymyr TrofymowCzerwonograd
1984Arkadij KononiecWładywostok
1985Andriej WołochowBałakowo
1985Aleksandr KrisztalRówno
1985Siergiej BałdinNowosybirsk
1985Fedor ZacharowUfa
1986Jewgienij RodinKemerowo
1986Wiaczesław SzaripowTogliatti
1986Ihor MarkoRówno
1987Andriej WołochowBałakowo
1987Rene AasTallin
1987Oleg KurguskinElista
1988Andrejs KorolovsDaugavpils
1988Igor DubininLwów
1988Igor DubininLwów
1988Andriej WołochowBałakowo
1989Wołodymyr KołodijLwów
1989Andrejs KorolovsDaugavpils
1989Andrejs KorolovsDaugavpils
1989Aleksandr BielskiKemerowo
1990Andrejs KorolovsDaugavpils
1990Aleksandr GanowNowosybirsk
1990Rene AasTallin
1991Wiktor HajdymLwów
1991Siergiej KuzinBałakowo
1991Siergiej KuzinBałakowo
1992Siergiej KuzinBałakowo

1967

2 rundy: Ufa - 26-27 sierpień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Jurij DubininNowosybirsk(3,3,3,3,3)+(3,3,2,3,3) 29+3
2Władimir SmirnowLeningrad(3,3,2,3,3)+(3,3,3,3,3) 29+u
3Jurij ŁombockiLeningrad(3,3,1,3,3)+(3,3,1,3,3) 26
4Walerij KlemientjewTbilisi(2,3,3,1,3)+(2,3,3,2,2) 23
5Władimir DagajewUfa(3,2,3,2,2)+(1,2,3,1,2) 21
6Witalij BuwajewTbilisi(2,1,0,2,3)+(3,1,d,3,1) 16
7Iwan SibiriewBałakowo(1,2,1,0,2)+(2,2,3,0,2) 15
8Igor AndriejewLeningrad(d,2,1,2,2)+(0,2,2,1,2) 14
9Anatolij MironowBałakowo(2,1,2,1,1)+(u,1,2,2,0) 12
10Władimir KoczetowNowosybirsk(1,1,0,2,1)+(2,1,1,1,1) 11
11Władimir JefriemowKadiewka(0,1,0,1,0)+(1,2,0,2,3) 10
12Władimir CharczenkoBałakowo(0,d,2,0,1)+(2,d,2,0,1) 9
13Giennadij KarcewNowosybirsk(0,2,3,0,1)+(0,1,-,-,-) 7
14Wiktor KałmykowBałakowo(1,0,2,3,d)+(1,d,-,-,ns) 7
15Giennadij BykowMoskwa(2,0,1,0,0)+(1,0,0,2,0) 6
16Anatolij SamczukCzerwonograd(1,0,0,1,0)+(0,0,1,1,0) 4
17Aleksandr SawczenkoMoskwa(ns+(1,u,1) 2
18Władimir CzapałoSterlitamak(ns+(0,0) 0

Saławat - 23 sierpień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Jurij ŁombockiLeningrad- 14
2Władimir SmirnowLeningrad- 13
3Iwan AndriejewLeningrad- 13
4Wiktor KałmykowBałakowo- 11
5Iwan SibiriewBałakowo- 9
6Władimir CharczenkoBałakowo- 8
7Giennadij BykowMoskwa- 7
8Aleksandr SawczenkoMoskwa- 6
9Anatolij GonczarowSaławat- 6
10Witalij WołkowSaławat- 6
11A. MaszkowBałakowo- 4
12W. LebedkowSaławat- 3
13A. MierkułowSaławat- 3
14W. MatiuchinMoskwa- 2
15W. AkszencewSaławat- 1

1968

2 rundy: Leningrad - 10-11 sierpień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Jurij DubininNowosybirsk(3,3,3,3,3)+(3,d,3,3,3) 27
2Gieorgij IwanowLeningrad(3,u,2,3,3)+(1,3,3,3,3) 24+3
3Władimir KoczetowNowosybirsk(1,2,3,2,2)+(3,3,2,3,3) 24+2
4Anatolij RajewskiRówno(2,3,3,2,3)+(3,2,2,2,2) 24+1
5Anatolij MironowBałakowo(3,3,0,1,2)+(2,2,3,3,2) 21
6Gieorgij MarkatanowLeningrad(u,2,3,3,1)+(1,3,1,-,0) 14
7Wasilij WieniediktowTogliatti(u,1,2,0,1)+(3,1,2,1,3) 14
8Igor AndriejewLeningrad(2,2,2,1,d)+(2,1,3,u,1) 14
9Nikołaj AksionowKemerowo(3,3,0,0,1)+(1,1,1,2,0) 12
10Wiktor SuworowAłmałyk(1,1,2,0,3)+(0,2,0,2,1) 12
11Grigorij ChłynowskiRówno(2,2,1,1,1)+(2,0,2,1,0) 12
12Wiaczesław MierkułowElista(0,1,1,2,2)+(0,3,0,1,1) 11
13Andriej PodgornyLwów(2,1,1,0,2)+(1,2,1,0,1) 11
14Anatolij SamczukCzerwonograd(0,0,0,3,0)+(2,1,0,2,2) 10
15Witalij WołkowMeleuz(1,0,1,2,0)+(0,0,1,0,2) 7
16Władimir CzapałoSterlitamak(1,d,0,1,0)+(0,0,d,-,-) 2
17Jurij FejdmanLwów(ns+(1,0) 1
18Iwan SibiriewBałakowo(ns+(0) 0

1969

2 rundy: Nowosybirsk - 19-20 lipiec.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Nikołaj AksionowKemerowo(2,3,3,1,3)+(3,3,3,3,3) 27
2Władimir GordiejewBałakowo(3,3,3,3,1)+(2,3,3,3,u) 25
3Władimir PaznikowNowosybirsk(2,3,2,3,2)+(2,2,2,3,3) 24+3
4Władimir KoczetowNowosybirsk(3,2,2,3,3)+(3,3,3,u,2) 24+2
5Władimir DagajewTogliatti(3,2,0,3,3)+(3,2,2,2,2) 22
6Anatolij KuźminDaugavpils(3,1,1,2,2)+(2,3,1,2,3) 20
7Wiktor SuworowAłmałyk(1,1,2,1,3)+(2,2,0,1,1) 14
8Boris WichoriewNowosybirsk(2,1,0,0,ns)+(1,1,2,3,3) 13
9Oleg DobrinskiLeningrad(u,2,2,2,1)+(0,1,3,1,1) 13
10Boris StupakowDaugavpils(2,2,1,0,w)+(d,u,2,2,2) 11
11Walerij KobiakowMoskwa(3,1,1,1)+(2,2) 10
12Nasim AmirowBałakowo(1,d,-,2,2)+(3,0,1,d,1) 10
13Anatolij SuchowUfa(1,3,1,0,ns)+(1,1,1,1,1) 10
14Wiktor KubanowBałakowo(0,ns,3,2,1)+(0,2,0,0,0) 8
15Aleksandr BogomołowMeleuz(0,u,u,-,ns)+(1,d,1,1,ns) 3
16Michaił GusiewBałakowo(1,0,1,0,1)+(0) 3
17Wiktor ZotowBałakowo(d,-,-,-,-)+(1,1,0,u,0) 2
18Wiktor GładkowElista(0,-,-,-,-)+(d,-,0,-,-) 0

1970

W sezonie 1970 młodzieżowych mistrzostw ZSRR nie rozegrano.


1971

2 rundy: Bałakowo - 25-26 sierpień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Walerij GordiejewBałakowo- 28
2Oleg DziadykLwów- 26
3Nasim AmirowKadiewka- 24
4Wiktor KubanowBałakowo- 23
5Nikołaj KorniewUfa- 21
6Michaił GusiewBałakowo- -
7Oleg DobrinskiLeningrad- -
8Władimir CzistiakowLeningrad- -
9Nikołaj DubrowinTogliatti- -
10Wiktor NikipiełowBałakowo- -
11Anatolij PawluczenkoNowosybirsk- -
12Siergiej GawriłowWładywostok- -
13Szamil NigmatulinDaugavpils- -
14Aleksandr ŻurawlowBałakowo- -
15Anatolij SiemizarowTogliatti- -
16Aleksandr GagolinTogliatti- -
17Władimir MazanowTbilisi- -
18Walerij KobiakowMoskwa- -

1972

2 rundy: Togliatti - 28-29 październik.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Nikołaj KorniewUfa- 27
2Wasilij MuraszkoRówno- 26
3Wiktor NikipiełowBałakowo- 24
4Władimir RożanczukLwów- 23
5Aleksandr ŻurawlowLwów- 18
6Jurij NikołajewUfa- 17
7Aleksandr GagolinTogliatti- 16
8Oleg RachimowNowosybirsk- 15
9Władimir ManczilinKadiewka- 14
10Iwan RybnikowDaugavpils- 12
11Walerij MichajlenkoWładywostok- 10
12Wiktor KubanowElista- 7
13Aleksandr MikłaszewskiBałakowo- 6
14Władimir SimakRówno- 5
15Aleksandr ZwonikLwów- 4
16Siergiej WigowskiWładywostok- 1
17Anatolij FrołowWoźniesieńsk- 0
18Władimir NiestierowWładywostok- 0

1973

Bałakowo - 27 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Wiktor NikipiełowBałakowo- 15
2Walerij GordiejewBałakowo- 14
3Oleg RachimowUfa- 11
4Aleksandr UchowBałakowo- 11
5Aleksandr MikłaszewskiBałakowo- 10
6Aleksandr ŻurawlowLwów- 10
7Pawieł ChłynowskiRówno- 8
8Anatolij PawluczenkoNowosybirsk- 6
9Michaił StarostinUfa- 6
10Jurij SkorniakowSterlitamak- 6
11Aleksandr ZwonikLwów- 5
12Siergiej DowżenkoDaugavpils- 5
13Władimir ŻidowBałakowo- 4
14Iwan RybnikowDaugavpils- 4
15Władimir RożanczukRówno- 1
16Anatolij FrołowDonieck- 1

1974

2 rundy: Czerkiessk - 30 listopad-1 grudzień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Michaił StarostinUfa- 28
2Wiktor SieliwanowUfa- 24
3Pawieł ChłynowskiLwów- 22
4Anatolij FrołowKijów- 20
5Aleksandr PołtawcewPołtawa- 20
6Wiktor NiestierowDonieck- 19
7Nikołaj DułowWiatskie Polany- 16
8Dmitrij ZacharopułoCzerkiessk- 15
9Giennadij SzczerbininNowosybirsk- 14
10Siergiej CzuwaszkinDaugavpils- 12
11Anatolij MaksimowWiatskie Polany- 11
12Siergiej SołowjowDaugavpils- 10
13Jurij CunajewCzerwonograd- 10
14A. NaliwajkoPołtawa- 8
15Zajtun GafurowOktiabrskij- 4
16Aleksandr SmyszlajewNowosybirsk- 4
17Aleksandr MuraszkoLwów- 3
18Wiktor ChisamowLwów- 0

1975

2 rundy: Woźniesieńsk - 18-19 październik.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Walerij SimakoTogliatti(3,3,2,3,2.5)+(3,2,2,3,3) 26,5
2Rinat SulejmanowNowosybirsk(2,3,0,3,3)+(3,2,3,2.5,2) 23,5
3Zajtun GafurowUfa(3,2,w,3,1)+(2,3,3,3,u) 20
4Giennadij SzczerbininNowosybirsk(3,w,3,0,2)+(2,3,3,d,3) 19
5Pawieł ChłynowskiLwów(3,u,1,2,2.5)+(3,3,u,2.5,2) 19
6Jurij PopcowLeningrad(0,3,2,2,2)+(1,w,2,2,3) 17
7Wiktor NiestierowDonieck(2,1,3,1,2)+(1,2,2,1,2) 17
8Anatolij MaksimowWiatskie Polany(2,2,2,2,1)+(2,2,1,1,1) 16
9Siergiej SołowjowDaugavpils(1,0,u,2,0+(3,1,w,2,2) 11
10Witalij KozłowTogliatti(1,1,2,0,1)+(0,1,2,2,1) 11
11Dmitrij ZacharopułoCzerkiessk(1,1,3,w,1)+(2,1,0,0,0) 9
12Wiktor ChisamowCzerwonograd(0,1,1,1,0)+(0,0,0,1,1) 5
13Aleksandr ChalawinUfa(1,2,1,u,w)+ns) 4
14Walerij BielakDonieck(2,0,u,1,0)+(0,0,u,ns,ns) 3
15Piotr BriciukLwów(d,2,1,-,-)+ns) 3
16Wiktor BliachaDaugavpils(u,-,-,-,-)+ns) 0
17Anatolij FrołowDonieck(3,3,3,3,3)+(w,3,3,3,3) 27 (RT)
18Nikołaj KizimowUfa(ns+(1,1,1,1,1) 5 (RT)
19Wiktor SiergiejewSterlitamak(1)+(1,0,1) 3 (RT)

Donieck - 4-5 październik

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Rinat SulejmanowNowosybirsk- 21
2Witalij KozłowTogliatti- 17
3Giennadij SzczerbininNowosybirsk- 15
4Walerij SimakoTogliatti- 15
5Walerij BielakDonieck- 13
6Wiktor NiestierowDonieck- 12+3
7Aleksandr SmyszlajewNowosybirsk- 12+d
8Nikołaj SokołowskiDonieck- 10
9Siergiej KoniszczewKemerowo- 10
10Aleksiej SuchanowNowosybirsk- 9
11Jewgienij WoznicaDonieck- 8
12W. PuczkowKemerowo- 6
13b.d. WołoszkiewiczDonieck- 2
14Wiktor SurchajewDonieck- 2
15b.d. KorszunowTogliatti- 1

1976

Szachty - 19 wrzesień

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej DienisowBałakowo- 15
2Zajtun GafurowUfa- 14
3Władimir KłyczkowKemerowo- 13
4Aleksandr ChalawinUfa- 12
5Władimir PankinBałakowo- 10
6Aleksiej AlakiszewTogliatti- 10
7Mars DiwiejewOktiabrskij- 7
8Wasilij ZaruckiErewań- 6
9Władimir MartyniukWoźniesieńsk- 6
10Nikołaj SimonowBałakowo- 5
11Jurij CunajewCzerkiessk- 5
12Nikołaj BasanowElista- 4
13Witalij KozłowTogliatti- 3
14W. MielnikowCzerkiessk- 3
15Aleksandr Popow IISzachty- 3
16Jurij PupkowWładywostok- 2

1977

2 rundy: Daugavpils - 24-25 wrzesień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Witalij KozłowTogliatti(3,3,3,3,3)+(3,3,2,3,3) 29
2Władimir PankinBałakowo(w,2,2,3,3)+(2,3,3,3,3) 24
3Władimir KłyczkowNowosybirsk(2,3,3,3,3)+(3,d,d,3,3) 23+3
4Mars DiwiejewOktiabrskij(2,3,2,2,1)+(3,2,3,2,3) 23+2
5Walerij CharitonowDaugavpils(3,3,3,2,2)+(d,1,2,3,d) 19
6Jurij PawluczenkoKemerowo(2,1,3,1,3)+(1,0,3,2,2) 18
7Ajrat FajzulinOktiabrskij(3,2,1,2,2)+(3,d,1,1,2) 17
8Roman LucanCzerwonograd(0,1,1,1,1)+(2,3,2,2,1) 14
9Wiaczesław JaszkowBałakowo(1,2,2,1,2)+(1,2,d,1,2) 14
10Guntis BirzaksRyga(1,1,2,u,1)+(2,2,3,1,0) 13
11Aleksiej OlchowskiElista(1,w,1,2,1)+(0,3,2,1,2) 13
12Flur KalimulinOktiabrskij(d,2,1,1,2)+(2,1,2,1) 10
13Jurij PupkowWładywostok(3,1,d,3,0)+(1,1,-,-,-) 9
14Aleksandr BiessarabowLwów(2,0,0,0,u)+(1,1,1,0,1) 6
15Nikołaj SimonowBałakowo(u,-,-,-,-)+(2,1,-,ns,ns) 3
16Aleksandr SzyszkinTogliatti(1,0,-,ns,ns)+(u,-,-,-,-) 1
17Igor DiediajewCzerwonograd(u,-,-,-,-)+ns) 0
18Giennadij GrigorjewLeningrad(w,0,0,0)+(0,0,0,0) 0

Bałakowo - 18 wrzesień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Władimir PankinBałakowo- 14
2Nikołaj SimonowBałakowo- 13
3Wiaczesław JaszkowBałakowo- 11
4Władimir KłyczkowNowosybirsk- 10
5Aleksandr SzyszkinTogliatti- 9
6Aleksiej OlchowskiElista- 9
7Jurij PawluczenkoKemerowo- 8
8Igor DiediajewCzerkiessk- 8

1978

2 rundy: Woźniesieńsk - 2-3 wrzesień.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ajrat FajzulinOktiabrskij(15+13) 28
2Nikołaj SimonowBałakowo(11+14) 25
3Flur KalimulinOktiabrskij(11+13) 24
4Władimir PankinBałakowo(11+11) 22
5Jurij UszanowOktiabrskij(9+11) 20
6Roman LucanCzerwonograd(10+9) 19
7Siergiej BiełokurowWoźniesieńsk(8+9) 17
8Giennadij PotiechinWładywostok(7+7) 14
9Jurij PawluczenkoNowosybirsk(7+7) 14
10Guntis BirzaksDaugavpils(8+5) 13
11Władimir TkaczukDaugavpils(0+9) 9
12Wiktor ParubinWoźniesieńsk(5+2) 7
13Aleksandr KlimantowCzerwonograd(3+4) 7
14Kamo SarkisianFergana(4+0) 4
15Ramił TimierbułatowSaławat(4+0) 4
16Igor DiediajewCzerwonograd(0+3) 3

Woźniesiensk - 26-27 sierpień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej BiełokurowWoźniesiensk- -
2Roman ŁuczanCzerwonograd- -
3Aleksandr KlimantowCzerwonograd- -
4Igor DiediajewCzerskiessk- -
5Wiktor ParubinWoźniesiensk- -

Ryga - 26-27 sierpień

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ajrat FajzulinOktiabrskij- -
2Władimir TkaczukDaugavpils- -
3Giennadij PotiechinWładywostok- -
4Flur KalimulinOktiabrskij- -
5Guntis BirzaksRyga- -

Sterlitamak - 26-27 sierpień

Półfinał 3

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Jurij PawluczenkoNowosybirsk- -
2Nikołaj SimonowBałakowo- -
3Władimir PankinBałakowo- -
4Ramił TimierbułatowSaławat- -
5Rif SaitgariejewUfa- -

Ufa - 26-27 sierpień

Półfinał 4

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Aleksandr ChalawinUfa- -
2Witalij KozłowTogliatti- -
3Jurij UszanowOktiabrskij- -
4W. SierditowTogliatti- -
5Kamo SarkisianFergana- -

1979

2 rundy: Leningrad - 14-15 lipiec.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Flur KalimulinOktiabrskij(3,3,3,3,3)+(2,3,2,2,2) 26
2Władimir TkaczukDaugavpils(2,3,2,3,1)+(2,3,3,2,3) 24
3Walerij CharitonowDaugavpils(3,2,2,2,2)+(1,3,3,3,2) 23
4Ajrat FajzulinOktiabrskij(3,0,3,u,3)+(3,1,3,3,1) 20
5Siergiej SmirnowLeningrad(2,2,1,d,3)+(3,d,3,3,3) 20
6Piotr BielajewNowosybirsk(d,2,3,1,1)+(3,2,2,3,3) 20
7Jurij PawluczenkoNowosybirsk(3,3,u,2,3)+(3,u,1,2,1) 18
8Wiktor SurchajewFergana(2,d,2,3,2)+(1,2,1,1,2) 16
9Farit KalimulinOktiabrskij(u,3,3,3,0)+(2,0,2,d,2) 15
10Giennadij BułanowSzachty(2,1,1,1,2)+(0,u,2,1,3) 13
11Walerij JanczełowskiLeningrad(1,ns,2,1,2)+(0,2,1,2,u) 11
12Giennadij PotiechinWładywostok(0,2,0,2,1)+(2,3,ns,ns,ns) 10
13Igor LapachDaugavpils(1,1,1,2,0)+(1,2,0,1,1) 10
14Roman KremerLeningrad(1,1,0,1,ns)+(0,1,0,ns,1) 5
15Aleksandr SiebrienkowLeningrad(1,ns,1,0,ns)+(1,d,0,ns,ns) 3
16Andriej BanLeningrad(u,w,0,d,d)+ns) 0

Oktiabrskij - 12-13 maj

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ajrat FajzulinOktiabrskij- 25
2Flur KalimulinOktiabrskij- 24
3Piotr BielajewNowosybirsk- 23
4Farit KalimulinOktiabrskij- 22
5Jurij PawluczenkoNowosybirsk- 18
6Nikołaj SimonowBałakowo- 17
7Władimir PankinBałakowo- 17
8Aleksiej AlakiszewTogliatti- 15
9Aleksandr SzyszkinTogliatti- 15
10Giennadij PotiechinWładywostok- 14
11Jurij UszanowOktiabrskij- 12
12Igor StolarowWładywostok- 7
13I. Kizimow- 7
14Aleksiej OlchowskiElista- 5
15Oleg PonarinNowosybirsk- 5
16Aleksandr MuchinUfa- 4
17Rif SaitgariejewUfa- 1

Daugavpils - 12-13 maj

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Władimir TkaczukDaugavpils- 24
2Walerij CharitonowDaugavpils- 21
3Siergiej SmirnowLeningrad- 18
4Kamo SarkisianFergana- 14
5Giennadij BułanowSzachty- 12
6Wiktor SurchajewFergana- 12
7Guntis BirzaksRyga- 12
8Nikołaj PawluczkowDaugavpils- 10+3
9Siergiej BiełokurowWoźniesiensk- 10+2
10Wiktor SaprykinDonieck- 10+1
11Igor LapachDaugavpils- 6

1980

2 rundy: Ryga - 21-22 czerwiec.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Władimir TkaczukDaugavpils(3,u,3,3)+(3,3,3,3) 21
2Ajrat FajzulinOktiabrskij(3,3,3,2)+(3,d,3,2) 19
3Aleksandr BasmanowNowosybirsk(u,3,1,3)+(3,2,2,3) 17
4Wołodymyr TrofymowRówno(3,2,2,1)+(3,0,2,1) 14
5Aleksandr MuchinUfa(2,2,2,w)+(2,1,3,2) 14
6Nikołaj PawluczkowDaugavpils(2,2,0,3)+(0,0,3,2) 12
7Rif SaitgariejewUfa(3,u,d,1)+(2,1,2,3) 12
8Siergiej DanuDaugavpils(3,2,w,0)+(1,2,3,u) 11
9Farit KalimulinOktiabrskij(w,2,2,3)+(1,2,d,u) 10
10Władimir RybnikowDaugavpils(2,1,1,1)+(1,d,2,1) 9
11Janis ApsitisRyga(1,1,u,2)+(1,0,1,0) 6
12Witalij SaprykinDonieck(u,1,1,w)+(1,0,2,0) 5
13Anatolij KuszelsRyga(1,0,d,0)+(w,ns,ns,ns) 1

Półfinał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Aleksandr MuchinUfa- 24
2Flur KalimulinOktiabrskij- 23
3Władimir BabinMeleuz- 22
4Aleksandr BasmanowNowosybirsk- 20
5Ramił TimierbułatowSaławat- 20
6Rawil SzabanowSterlitamak- 19
7Władimir KaratajewSterlitamak- 18
8Piotr BielajewNowosybirsk- 17
9Oleg KaratajewSterlitamak- 16
10Siergiej MielniczenkoSterlitamak- 9
11Dmitrij SidorowSterlitamak- 8
12Władimir FokinTogliatti- 5
13W. DienisowMeleuz- 4
14Aleksandr KortSterlitamak- 4
15Jewgienij TokunowUfa- 3
16Olegs BudkoBaku- 2
17Jurij KustowOktiabrskij- 2
18Igor DoroninSterlitamak- 0

1981

2 rundy: Ufa - 13-14 czerwiec.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Rif SaitgariejewUfa(3,3,3,3,3)+(3,3,3,3,3) 30
2Igor StolarowWładywostok(3,2,3,1,1)+(1,3,3,3,3) 23+3
3Wołodymyr TrofymowRówno(2,3,2,d,3)+(3,2,3,3,2) 23+2
4Władimir RybnikowDaugavpils(1,2,2,2,3)+(3,3,2,2,1) 21
5Farit KalimulinOktiabrskij(2,2,3,2,2)+(2,2,2,2,2) 21
6Oleg WołochowBałakowo(3,1,2,3,2)+(1,3,1,w,3) 19
7Władimir FokinTogliatti(2,3,2,3,3)+(1,2,1,1,0) 18
8Siergiej DanuDaugavpils(1,1,0,3,2)+(2,w,2,2,3) 16
9Aleksandr PawłowBałakowo(2,0,3,2,1)+(3,0,1,d,2) 14
10Władimir DubsBałakowo(1,1,1,u,1)+(0,2,3,3,1) 13
11Władimir KaratajewSterlitamak(0,2,1,1,2)+(2,1,w,2,d) 10
12Siergiej ArchangielskiNowosybirsk(3,3,1,1,1)+(0,d,-,-,-) 9
13Nikołaj ŁukjanowBałakowo(0,1,0,1,d)+(2,1,0,2,w) 7
14Jewgienij WoznicaDonieck(ns+(1,0,2,1,0) 4
15Siergiej MielniczenkoSterlitamak(0,0,1,2,d)+(0,1,0,u,ns) 4
16Walerij SzliapuginBałakowo(0,0,d,d,-)+(d,0,d,0,ns) 0
17Ildar JelusizowUfa(1,0,0,0,0)+(0,0) 1 (RT)
18Giennadij WorobjowUfa(0)+(u) 0 (RT)

1982

2 rundy: Daugavpils - 10-11 lipiec.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej DanuDaugavpils(3,3,1,3,2)+(3,3,3,3,3) 27
2Oleg WołochowBałakowo(3,2,3,3,3)+(3,2,3,1,3) 26
3Władimir FokinTogliatti(2,3,3,3,3)+(d,3,3,2,1) 23
4Władimir RybnikowDaugavpils(3,w,3,2,d)+(3,2,2,3,3) 21
5Wołodymyr TrofymowRówno(1,2,2,3,3)+(1,3,0,3,2) 20
6Władimir KaratajewSterlitamak(3,2,2,2,1)+(2,2,3,1,2) 20
7Ihor ZwieriewOktiabrskij(0,3,2,2,2)+(1,1,2,3,1) 17
8Olegs BudkoBaku(1,3,3,1,d)+(3,3,1,1,0) 16
9Dmitrij SidorowSterlitamak(2,1,1,1,2)+(2,1,0,2,2) 14
10Arkadij KononiecWładywostok(2,1,0,1,1)+(2,0,1,2,1) 11
11Rawil SzabanowMeleuz(w,0,1,1,3)+(2,0,1,2,w) 10
12Siergiej MielniczenkoSterlitamak(0,1,0,2,2)+(0,1,1,w,3) 10
13Walerij SzliapuginBałakowo(2,1,-,d,-)+(d,1,2,0,2) 8
14Aleksandr PawłowBałakowo(1,2,-,-,-)+(0,2,1,2,-) 8
15Witalij KapłunowDonieck(0,0,2,0,d)+(1,0,0,1,0) 4
16Nikołaj IwanowElista(1,0,0,0,1)+(0,0,-,-,-) 2
17Igor LapachDaugavpils(1,0)+(d) 1
18Wasilij MatwiejewDaugavpils(0,0,0)+(0,w) 0

2 rundy: Oktiabrskij - 26-27 czerwiec.

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ihor ZwieriewOktiabrskij- 29
2Walerij SzliapuginBałakowo- 26
3Rawil SzabanowMeleuz- 23
4Władimir FokinTogliatti- 22
5Aleksandr PawłowBałakowo- 22
6Walerij GawrikowOktiabrskij- 18
7Oleg JudachinUfa- 17
8Giennadij WorobjowUfa- 16
9Ildar JelusizowUfa- 16
10Władimir KorotinTogliatti- 9
11Anatolij UchowBałakowo- 9
12Wiktor GierasimowUfa- 9
13Siergiej CariowOktiabrskij- 8
14I. MiedianowTogliatti- 5
15Piotr JakowczenkoUfa- 3
16Albert JaszynBałakowo- 2
17Witalij MatwiejewOktiabrskij- 2
18Ilgizar MuchametzianowOktiabrskij- 2

Fergana - 5 czerwiec

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Olegs BudkoBaku- 14
2Dmitrij SidorowSterlitamak- 13
3Władimir KaratajewSterlitamak- 11
4Siergiej MielniczenkoSterlitamak- 11
5Wiktor GolenkowFergana- 7
6Władimir KriukowBarnauł- 6
7Siergiej BałdinFergana- 4
8Bachtijar AlijewBaku- 2

1983

Bałakowo - 31 lipiec

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ihor ZwieriewOktiabrskij(3,3,2,3,3) 14
2Oleg JudachinUfa(2,2,3,3,3) 13+3
3Walerij SzliapuginBałakowo(3,2,2,3,3) 13+2
4Wołodymyr TrofymowCzerwonograd(3,3,3,2,2) 13+d
5Oleg WołochowBałakowo(w,3,3,1,3) 10
6Rinat MardanszinOktiabrskij(2,3,2,1,1) 9
7Michaił PochmielnowTogliatti(0,2,3,1,2) 8
8Aleksandr PawłowBałakowo(1,1,1,2,2) 7
9Nikołaj IwanowElista(3,0,0,1,1) 5
10Wasilij MatwiejewDaugavpils(1,0,3,1,0) 5
11Władimir JemieljanowBaku(1,1,0,2,1) 5
12Albert JaszynBałakowo(1,2,0,2) 5
13Witalij MatwiejewOktiabrskij(1,2,0,2,w) 5
14Witalij KapłunowDonieck(2,0,1,0,1) 4
15Vladimirs VoronkovsLeningrad(2,1,0,0,0) 3
16Rusłan GarifowCzerkiessk(0,0,1,0,0) 1
17Władimir RybnikowDaugavpils(u,-,-,-,-) 0

Oktiabrskij - 5 czerwiec

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ihor ZwieriewOktiabrskij- 15
2Oleg JudachinUfa- 12
3Rinat MardanszinOktiabrskij- 12
4Witalij MatwiejewOktiabrskij- 11
5Walerij SzliapuginBałakowo- 11
6Siergiej BałdinFergana- 9
7Michaił PochmielnowTogliatti- 9
8Aleksandr PawłowBałakowo- 8
9Witalij SzepielewKemerowo- 7
10Wiktor ZasorinNowosybirsk- 6
11Wiaczesław SzaripowTogliatti- 4
12Walentin NikołajewBarnauł- 3
13Jurij KałowOktiabrskij- 3
14Piotr JakowczenkoUfa- 1
15Wiktor OnackinKemerowo- 1
16Rim GazijewFergana- 0
17Władimir KriukowBarnauł- 0

Szachty - 5 czerwiec

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Nikołaj IwanowElista- 15
2Władimir JemieljanowBaku- 14
3Rusłan GarifowCzerkiessk- 13
4Witalij KapłunowDonieck- 11
5Wiktor NielubaPołtawa- 11
6Siergiej GlebowErewań- 9
7Artur ArutiunianErewań- 9
8Anatolij KuźminowPołtawa- 8
9Boris DoroszenkoSzachty- 7
10Fargat UsmanowSzachty- 5
11Anatolij PietrienkoElista- 4
12Garaftin TuchwatulinElista- 4
13Wiktor KlujewSzachty- 2
14Tałgat GalejewCzerkiessk- 1

Daugavpils - 5 czerwiec

Półfinał 3

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Wołodymyr TrofymowCzerwonograd- 15
2Vladimirs VoronkovsLeningrad- 13
3Władimir RybnikowDaugavpils- 13
4Oleg KołpakowDaugavpils- 11
5Wasilij MatwiejewDaugavpils- 10
6Oleg BurczewskiCzerwonograd- 9
7Andriej KorżewojWładywostok- 8
8Igor DubowskiLeningrad- 8
9Andriej MaruchinWładywostok- 8
10Guntis RulejksRyga- 6
11Leonid AnuszonokDaugavpils- 3
12Andriej KlimowTiumeń- 2

1984

Ryga - 17 czerwiec

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Arkadij KononiecWładywostok(3,3,3,3,2) 14
2Oleg WołochowBałakowo(2,3,3,3,1) 12+3
3Vladimirs VoronkovsLeningrad(3,u,3,3,3) 12+2
4Witalij KapłunowDonieck(3,1,2,3,3) 12+1
5Andriej KorżewojWładywostok(2,3,3,2,u) 10
6Wasilij MatwiejewDaugavpils(2,u,2,2,3) 9
7Siergiej BałdinNowosybirsk(0,3,1,1,3) 8
8Iwan RybnikowNowosybirsk(3,1,0,2,2) 8
9Grigorij MorozowLeningrad(1,2,1,2,2) 8
10Michaił PochmielnowTogliatti(2,w,2,0,1) 5
11Witautas DraznieksRyga(1,2,2,u,u) 5
12Jurij BraucejsDaugavpils(1,2,d,1,1) 5
13Władimir KorotinTogliatti(1,0,0,1,2) 4
14Wiaczesław LewanowTogliatti(0,1,1,1,0) 3
15Wadim PietriszczewNowosybirsk(d,2,u/w,ns,ns) 2
16Władimir PapakulDaugavpils(0,u,ns,ns,ns) 0

1985

2 rundy: Czerkiessk - 12-13 październik.

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Fedor ZacharowUfa(3,3,3,3,3)+(3,3,3,3,1) 28
2Andriej WołochowBałakowo(2,2,3,2,3)+(3,3,1,3,2) 24
3Ihor MarkoRówno(w,d,3,3,3)+(3,3,3,2,3) 23+3
4Ihor ZwieriewRówno(2,3,2,3,3)+(1,3,3,d,3) 23+2
5Tałgat GalejewCzerkiessk(3,2,3,0,2)+(2,2,3,2,3) 22
6Witalij MatwiejewOktiabrskij(3,3,2,2,1)+(3,1,w,3,3) 21
7Michaił PochmielnowTogliatti(0,1,2,3,2)+(1,0,1,3,1) 14
8Wiaczesław SzaripowTogliatti(2,2,1,1,1)+(2,0,2,1,2) 14
9Wiaczesław KoczerginOktiabrskij(3,3,1,1,0)+(0,2,0,2,0) 12
10Siergiej CariowCzerkiessk(1,w,2,2,2)+(1,1,2,u,ns) 11
11Aleksandr KrisztalRówno(1,1,1,0,1)+(2,2,2,1,0) 11
12Rusłan KowalCzerkiessk(1,1,0,0,2)+(1,2,2,1,u) 10
13Igor SzwiecWładywostok(2,w,1,2,0)+(0,1,0,0,1) 7
14Siergiej BałdinNowosybirsk(1,0,0,1,0)+(2,0,1,0,2) 7
15Jurij BraucejsDaugavpils(w,d,0,w,1)+(0,1,1,2,2) 7
16Andriej MaruchinWładywostok(0,2,0,1,d)+(0,0,ns,ns,ns) 4
17Armen TumanianErewań(ns+ns) ns

2 rundy: Czerkiessk - 21-22 wrzesień.

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andriej WołochowBałakowo- 28
2Witalij Matwiejew Oktiabrskij- 25
3Wiaczesław Koczergin Oktiabrskij- 24
4Siergiej CariowCzerkiessk- 22
5Boris Ignatow Sewastopol- 21
6Ildus GaripowOktiabrskij- 18
7Armen Tumanian Erewań- 17
8Sergiej DerkaczBałakowo- 13
9Oleg Kirilenko Sewastopol- 13
10Siergiej Konowałow Bałakowo- 11
11Rusłan Kowal Czerkiessk- 10
12Giennadij Griebienin Bałakowo- 10
13Leonid AleksiejewCzerkiessk- 8
14Walerij Mamajew Czerkiessk- 8
15Oleg ArtiemienkoCzerkiessk- 4
16Wiaczesław KuźniecowBałakowo- 3

2 rundy: Donieck - 21-22 wrzesień.

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Aleksandr KrisztalRówno- 25
2Michaił PochmielnowTogliatti- 23
3Jurij BraucejsDaugavpils- 23
4Wiaczesław SzaripowTogliatti- 22
5Nikolajs KokinsDaugavpils- 21
6Oleh NemczukRówno- 20
7Aleksandr PopowLeningrad- 19
8Wiaczesław CzmutRówno- 18
9Siergiej ParchomienkoDonieck- 13
10Oleg FilippowDonieck- 11
11Ihor MatwiejewDonieck- 11
12Władimir PapakulDaugavpils- 10
13Jurij OczkanPołtawa- 7
14Ihor DawydkoPołtawa- 7
15Dmitrij Kiriłłowmosk. obw.- 2
16Dmitrij Marakanowmosk. obw.- 1

2 rundy: Tiumeń - 21-22 wrzesień.

Półfinał 3

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej BałdinNowosybirsk- 29
2Fedor ZacharowUfa- 25
3Igor SzwiecWładywostok- 24
4Andriej MaruchinWładywostok- 23
5Walerij NikołajewTiumeń- 19
6Witalij JefimowWładywostok- 17
7Andriej KarłowKemerowo- 16
8Jewgienij MarusinNowosybirsk- 14
9Pawieł CzernowNowosybirsk- 14
10Anatolij TrubicynNowosybirsk- 13
11Dinar WafinUfa- 12
12Jewgienij RodinKemerowo- 10
13Andriej ChmielowTiumeń- 5
14Igor KuroczkinOmsk- 3
15Jurij SzatałowOmsk- 1
16Albert IsłanowUfa- 0

1986

Bałakowo - 11 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Ihor MarkoRówno(3,3,3,3,3) 15
2Andriej WołochowTogliatti(2,2,3,3,3) 13
3Fedor ZacharowTogliatti(3,3,1,3,2) 12+3
4Igor SzwiecWładywostok(3,2,2,2,3) 12+u
5Wiaczesław SzaripowTogliatti(3,0,2,3,2) 10
6Iwan RybnikowNowosybirsk(2,3,1,1,3) 10
7Wołodymyr KołodijRówno(1,2,1,2,2) 8
8Jewgienij RodinKemerowo(1,3,2,0,1) 7
9Wiktor PastuchowRówno(2,u/w,3,1,0) 6
10Pawieł CzernowNowosybirsk(1,2,2,1) 6
11Aleksandr SzumiłowTogliatti(d,u/w,3,w,2) 5
12Siergiej KonowałowBałakowo(1,2,0,0,1) 4
13Aleksandr BielskiKemerowo(0,1,1,1,1) 4
14Witalij JefimowWładywostok(u,1,0,2,0) 3
15Walerij MamajewCzerkiessk(2,u,-,-,-) 2
16Władimir CzernowKemerowo(1,0,d,1,0) 2
17Jurij BieriezinNowosybirsk(0,1,0,u/w,0) 1
18Władimir OczabrukCzerkiessk(ns) ns

Oktiabrskij - 5 październik

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Jewgienij RodinKemerowo- 12
2Wiktor PastuchowRówno- 11
3Iwan RybnikowNowosybirsk- 11
4Siergiej KonowałowBałakowo- 10
5Igor SzwiecWładywostok- 10
6Aleksandr BielskiKemerowo- 9
7Władimir CzernowKemerowo- 9
8Witalij JefimowWładywostok- 9
9Konstantin SawieljewOktiabrskij- 8
10Ildus GaripowOktiabrskij- 7
11Ruzil WalijewOktiabrskij- 6
12Konstantin SwinkinCzerkiessk- 5
13Igor JemieljanowDaugavpils- 4
14Jurij BraucejsDaugavpils- 4
15A. KuźminMeleuz- 3
16Witalij RudniewMeleuz- 1
17Rusłan KowalCzerkiessk- 0
18Albert IsłanowUfa- 0

Togliatti - 5 październik

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Wiaczesław SzaripowTogliatti- 14
2Ihor MarkoRówno- 14
3Aleksandr SzumiłowTogliatti- 12
4Jurij BieriezinNowosybirsk- 9
5Walerij MamajewCzerkiessk- 9
6Wołodymyr KołodijRówno- 9
7Andriej WołochowTogliatti- 8+3
8Pawieł CzernowNowosybirsk- 8+2
9Władimir OczabrukCzerkiessk- 7
10Saławat AchmadulinUfa- 7
11Siergiej RiabowBałakowo- 6
12Aleksiej IwanowTogliatti- 4
13Siergiej DerkaczBałakowo- 4
14Oleg KurguskinElista- 3
15Oleg DragobieckiCzerkiessk- 2
16Aleksandr AndrosowTogliatti- 2
17Władimir BolszakowTogliatti- 1

1987

Bałakowo - 3 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Oleg KurguskinElista(2,3,2,3,3) 13
2Rene AasTallin(3,2,2,3,2) 12
3Rusłan KowalCzerkiessk(3,2,3,3,u) 11+3
4Igor DubininNowosybirsk(2,3,3,u,3) 11+2
5Władimir CzernowKemerowo(0,2,2,2,3) 9
6Wiktor PastuchowRówno(2,d,3,3,u) 8
7Aleksandr GanowNowosybirsk(0,3,1,2,1) 7
8Dmytro HrezinOktiabrskij(3,1,2,0,1) 7
9Pawieł CzernowNowosybirsk(1,1,1,1,3) 7
10Konstantin SwinkinCzerkiessk(3,3,u,u,-) 6
11Siergiej KonowałowBałakowo(2,1,3,w,0) 6
12Wiaczesław KoczerginOktiabrskij(1,0,u,2,2) 5
13Anatolij ŻadanPołtawa(1,2,2) 5
14Andriej WołochowBałakowo(1,2,d,w,1) 4
15Siergiej DerkaczBałakowo(1,0,1,2,w) 4
16Aleksandr BielskiNowosybirsk(0,1,w,1,w) 2
17Ruzil WalijewOktiabrskij(0,0,0,1,-) 1

Elista - 26 wrzesień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andriej WołochowBałakowo- 15
2Oleg KurguskinElista- 14
3Wiktor PastuchowRówno- 11
4Siergiej DerkaczBałakowo- 10
5Władimir CzernowKemerowo- 10
6Aleksandr GanowNowosybirsk- 9
7Siergiej KonowałowBałakowo- 9
8Pawieł CzernowNowosybirsk- 8
9Konstantin SwinkinCzerkiessk- 7
10Siergiej CzeriedniakowCzerkiessk- 6
11Jurij JurczenkoCzerkiessk- 6
12Walerij MamajewUfa- 4
13Saławat AchmadulinUfa- 4
14Jewgienij JepanczincewRudnyj- 3
15Aleksiej LebiedienkoElista- 2

Pińsk - 26 wrzesień

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Rene AasTallin- 9
2Rusłan Kowal Czerkiessk- 8
3Dmytro Hrezin Oktiabrskij- 7
4Igor DubininNowosybirsk- 6
5Ruzil Walijew Oktiabrskij- 5
6Aleksandr BielskiNowosybirsk- 5
7Wiaczesław Koczegrin Oktiabrskij- 4
8Władimir Oczabruk Czerkiessk- 4
9Anatolij ŻadanPołtawa- 4
10Jurij BraucejsDaugavpils- 3
11Witalij Jefimow Władywostok- 3
12Aleksandr Krisztal Pińsk- 2
13Andrejs Korolovs Daugavpils- 2
14Albert IsłanowUfa- 2
15Valerijs Sokolovsski Pińsk- 1
16Oleg DragobieckiCzerkiessk- 1
17Jewgienij Rodin Kemerowo- 0

1988

Równo - 1 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Igor DubininLwów(3,2,2,3,3) 13+3
2Andrejs KorolovsDaugavpils(2,3,3,3,2) 13+2
3Pawieł CzernowNowosybirsk(3,3,1,3,3) 13+1
4Andriej WołochowBałakowo(3,3,3,0,2) 11
5Rene AasLwów(3,2,3,2,u) 10
6Dmytro HrezinOktiabrskij(1,1,0,3,3) 8
7Wiktor PastuchowLwów(u,1,3,2,2) 8
8Walerij MamajewUfa(2,1,1,1,3) 8
9Rusłan KowalLwów(2,w,2,2,1) 7
10Wiaczesław NikulinWładywostok(1,2,1,1,1) 6
11Wołodymyr KołodijLwów(u,3,2,u/w,-) 5
12Ruzil WalijewOktiabrskij(0,1,1,2,1) 5
13Arkadij SuszkowWładywostok(2,u,2,0,u) 4
14Witalij JefimowWładywostok(0,2,d,1,u) 3
15Władimir OczabrukCzerkiessk(1,0,0,1,u) 2
16Siergiej MiszenkinOktiabrskij(1,0,0,0,u) 1
17Walerij KuźminowPołtawa(0.) 0

Daugavpils - 24 wrzesień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andrejs KorolovsDaugavpils(3,3,3,3,2) 14
2Rene AasLwów(3,2,3,3,2) 13
3Wiktor PastuchowLwów(2,3,2,3,3) 13
4Rusłan KowalLwów(3,3,3,d,3) 12
5Oleg DragobieckiCzerkiessk(2,2,3,3,u) 10
6Siergiej CzeriedniakowCzerkiessk(3,1,1,2,3) 10
7Normunds DobumsRyga(2,3,2,2,d) 9
8Aleksandr PopowLeningrad(1,2,0,2,3) 8
9Oleg PupyszewMagnitogorsk(d,2,2,1,2) 7
10Aleksiej WołoszanCzerkiessk(1,1,2,2,u) 6
11Oleg FilippowDonieck(2,d,u,ns,2) 4
12Ihor MatwiejewDonieck(1,1,1,u,1) 4
13Igor GrigorjewCzerkiessk(1,0,1,1,1) 4
14Wiktor TrambolakPołtawa(ns) ns
15Iwan NikiporiecBałakowo(ns) ns
16b.d. OgniewMagnitogorsk(ns) ns
17Oleg Czurkin-(ns) ns
18Roman PawlukLwów(ns) ns

Pińsk - 24 wrzesień

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Igor DubininLwów- 15
2Wołodymyr KołodijLwów- 14
3Arkadij SuszkowWładywostok- 13
4Walerij KuźminowPołtawa- 12
5Armen TumanianErewań- 11
6Jewgienij JepanczincewOmsk- 10
7Ołeksandr LatosinskiLwów- 8
8Dmitrij SuchininSewastopol- 8
9Janis StiwrinDaugavpils- 7
10Misak KirokosianErewań- 5
11Oleg KołodinskiDaugavpils- 4
12Ildar KarimowSterlitamak- 4
13Władimir LifszycPołtawa- 3
14Albert MaksiutowSterlitamak- 3

Półfinał 3

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andriej WołochowBałakowo- 14+3
2Dmytro HrezinOktiabrskij- 14+2
3Walerij MamajewUfa- 14+1
4Witalij JefimowWładywostok- 12
5Pawieł CzernowNowosybirsk- 11
6Ruzil WalijewOktiabrskij- 8
7Siergiej DerkaczBałakowo- 7
8Władimir OczabrukCzerkiessk- 6
9Wiaczesław NikulinWładywostok- 6
10Siergiej MiszenkinOktiabrskij- 6
11Andriej SmirnowKemerowo- 5
12Władimir CzernowKemerowo- 5
13Aleksandr GanowNowosybirsk- 5
14Aleksandr KutkinNowosybirsk- 3
15Władimir MałachowOktiabrskij- 2
16Andriej KarłowKemerowo- 2

1989

Togliatti - 30 wrzesień

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andrejs KorolovsDaugavpils(3,3,3,3,3) 15
2Igor DubininNowosybirsk(3,3,3,2,2) 13
3Rene AasLwów(3,1,1,3,3) 11
4Władimir CzernowKemerowo(2,3,0,3,2) 10
5Aleksandr GanowNowosybirsk(2,2,3,3,u) 10
6Wołodymyr KołodijLwów(d,3,2,1,3) 9
7Władimir OczabrukCzerkiessk(d,2,2,2,3) 9
8Aleksandr BielskiKemerowo(2,2,2,2,u) 8
9Walerij KuźminowPołtawa(1,1,3,0,2) 7
10Ruzil WalijewLwów(3,0,1,2,1) 7
11Anatolij ChłynowSaławat(0,2,1,1,2) 6
12Oleg PupyszewUfa(2,1,0,1,1) 5
13Oleg KołodinskiDaugavpils(0,0,2,u,ns) 2
14Siergiej MichajłowUfa(1,u,1,0) 2
15Oleg DragobieckiCzerkiessk(1,-,0,-,ns) 1
16Władimir MałachowOktiabrskij(1,u,-,-,ns) 1
17Dmytro HrezinLwów(u,ns,ns,ns,ns) 0

Równo - 23 wrzesień

Półfinał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Wołodymyr KołodijLwów- 15
2Ruzil WalijewLwów- 12+3
3Walerij KuźminowPołtawa- 12+2
4Ołeksandr LatosinskiLwów- 11
5Dmytro HrezinLwów- 11
6Andrejs KorolovsDaugavpils- 10
7Oleg KołodinskiDaugavpils- 9
8Dmitrij SuchininSewastopol- 6
9Normunds DobumsRyga- 6
10Nikołaj AristowLwów- 5
11Walerij JekuszewLwów- 5
12Oleg FilippowDonieck- 4
13Siergiej DarkinFergana- 2
14Giennadij NiesienczukRówno- 2
15Guntis DobumsRyga- 2
16Wołodymyr DubanyczCzerwonograd- 0

Czerkiessk - 24 wrzesień

Półfinał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Aleksandr BielskiKemerowo(3,3,3,3,3) 15
2Aleksandr GanowNowosybirsk(2,3,3,2,3) 13
3Igor DubininNowosybirsk(3,3,3,3,t) 12+3
4Anatolij ChłynowSaławat(3,1,3,3,2) 12+2
5Władimir MałachowOktiabrskij(2,1,2,2,3) 10
6Rusłan KowalCzerkiessk(1,2,3,d,3) 9
7Władimir OczabrukCzerkiessk(3,2,2,d,2) 9
8Władimir CzernowKemerowo(1,1,2,2,2) 8
9Oleg DragobieckiCzerkiessk(2,w,1,2,1) 6
10Siergiej DerkaczBałakowo(1,0,1,1,2) 5
11Siergiej CzeriedniakowCzerkiessk(3,2,u,ns,ns) 5
12Oleg PupyszewUfa(1,2,0,1,1) 5
13Arkadij SuszkowWładywostok(u,1,2,1,1) 5
14Siergiej MichajłowUfa(2,0,0,0,1) 3
15Iwan DromienkoBałakowo(0,1,0,1,0) 2
16Siergiej KuzinBałakowo(0,0,1,0,0) 1
17Igor GrigorjewCzerkiessk(ns) ns
18Wiktor JelszynBałakowo(ns) ns

Pińsk - 19 wrzesień

Ćwierćfinał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andrejs KorolovsDaugavpils- 12
2Wołodymyr KołodijLwów- 11
3Dmytro HrezinLwów- 10
4Normunds DobumsRyga- 9
5Nikołaj AristowLwów- 8
6Guntis DobumsRyga- 7
7Wołodymyr DubanyczCzerwonograd- 6
8Giennadij NiesienczukRówno- 5
9Oleg KołodinskiDaugavpils- 4
10Arturs JudinsRyga- 0
11Siergiej BorodijLwów- 0

1990

Lwów - 28 lipiec

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Rene AasTallin(4,4,4,4,4) 20
2Wiktor HajdymRówno(4,4,3,4,4) 19
3Siergiej KuzinBałakowo(4,3,4,4,3) 18
4Ruzil WalijewLwów(3,3,4,3,3) 16
5Andrejs KorolovsDaugavpils(2,3,2,4,4) 15
6Dmytro HrezinLwów(2,4,3,3,2) 14
7Aleksiej MorozowBałakowo(4,2,1,2,4) 13
8Anatolij ChłynowSaławat(2,3,2,3,3) 13
9Aleksiej IwanowTogliatti(3,-,3,2,3) 11
10Aleksandr GanowNowosybirsk(3,2,3,1,2) 11
11Ołeksandr LatosinskiLwów(2,4,1,2,1) 10
12Siergiej DarkinFergana(1,1,4,1,2) 9
13Wiaczesław NikulinWładywostok(1,2,2,2,2) 9
14Władimir MałachowOktiabrskij(3,1,1,3,u) 8
15Igor OniszczukRówno(1,1,2,1,1) 6
16Albert ŁatypowOktiabrskij(1,1,1,1,1) 5
17Witalij SmirnickichCzerkiessk(2.) 2
18Igor GławinskiOktiabrskij(ns) ns

Równo - 29 lipiec

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Andrejs KorolovsDaugavpils- 18+4
2Wiktor HajdymRówno- 18+3
3Wiaczesław NikulinWładywostok- 17
4Rene AasTallin- 16
5Ruzil WalijewLwów- 15
6Ołeksandr LatosinskiLwów- 13
7Dmytro HrezinLwów- 13
8Igor OniszczukRówno- 13
9Witalij SmirnickichCzerkiessk- 12+4
10Oleg GulukRówno- 12+3
11Normunds DobumsRyga- 11
12Oleg KołodinskiDaugavpils- 10
13Oleg KiptiewCzerkiessk- 10
14Walerij JekuszewLwów- 7
15Guntis DobumsRyga- 5
16Boris PackowRówno- 4
17Ihor BorysenkoElista- 3
18Arkadij SuszkowWładywostok- 0

Oktiabrskij - 22 lipiec

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Aleksandr GanowNowosybirsk- 18
2Anatolij ChłynowSaławat- 18
3Siergiej KuzinBałakowo- 17
4Władimir MałachowOktiabrskij- 16
5Aleksiej IwanowTogliatti- 15
6Aleksiej MorozowBałakowo- 14
7Siergiej DarkinFergana- 14
8Albert ŁatypowOktiabrskij- 14
9Igor GławinskiOktiabrskij- 13+4
10Andriej LewiczewSaławat- 13+3
11Wiktor SawinowSaławat- 10
12Siergiej CzekmariowTogliatti- 10
13Marat GaniejewOktiabrskij- 7
14Oleg JakuninOktiabrskij- 1
15Nasim AmirowOktiabrskij- 0

1991

Daugavpils - 8 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej KuzinBałakowo(3,3,3,3,3) 15
2Aleksiej MorozowBałakowo(3,3,2,3,2) 13
3Oleg KiptiewCzerkiessk(2,d,3,3,3) 11
4Dmytro HrezinOktiabrskij(3,2,3,2,u) 10
5Siergiej CzekmariowTogliatti(3,2,0,1,3) 9
6Siergiej JeroszynTogliatti(u,2,2,3,2) 9
7Wiaczesław NikulinWładywostok(2,0,2,2,3) 9
8Albert ŁatypowOktiabrskij(2,2,1,2,2) 9
9Agris BezmersRyga(1,1,3,2,u) 7
10Aleksandr KutkinNowosybirsk(1,3,1,1,0) 6
11Igor GławinskiLwów(d,3,w,1,1) 5
12Aleksandrs BizniaDaugavpils(1,1,d,d,2) 4
13Jewgienij TichowNowosybirsk(2,1,1) 4
14Ihor BorysenkoLwów(2,1,u,u,-) 3
15Vitalijs BizniaDaugavpils(u,0,1,1,-) 2
16Anatolij ChłynowSaławat(d,1,0,u/w,0) 1
17Aleksandr OsokaLwów(1,0,0,0,ns) 1

Daugavpils - 14 sierpień

Półfinał 1

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Wiktor HajdymLwów- 15
2Aleksandrs BizniaDaugavpils- 12
3Vitalijs BizniaDaugavpils- 11
4Igor GławinskiLwów- 10
5Aleksandr OsokaLwów- 10
6Agris BezmersRyga- 10
7Ihor BorysenkoLwów- 9
8Olegs KoscinskisDaugavpils- 8
9Oleg GulukRówno- 7
10Igor OniszczukRówno- 6
11Igor DmitriszynCzerwonograd- 6
12Wołodymyr DubanyczLwów- 5
13Jevgenijs MatvejevsDaugavpils- 3
14Ihor MuraszkoRówno- 2
15Guntis DobumsRyga- 2
16Arturs JudinsRyga- 1
17Mykoła ŁuszczykCzerwonograd- 1

Bałakowo - 14 wrzesień

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej KuzinBałakowo- 15
2Siergiej CzekmariowTogliatti- 12
3Aleksiej MorozowBałakowo- 11
4Anatolij ChłynowSaławat- 10
5Dmytro HrezinOktiabrskij- 9
6Siergiej JeroszynTogliatti- 9
7Albert ŁatypowOktiabrskij- 8
8Wiaczesław NikulinWładywostok- 8
9Oleg KiptiewCzerkiessk- 7
10Aleksandr KutkinNowosybirsk- 7
11Jewgienij TichowNowosybirsk- 7
12Eduard MarczukowKemerowo- 6
13Witalij SmirnickichCzerkiessk- 6
14Andriej KuklinUfa- 4
15Walerij PopowBałakowo- 1
16Pawieł ZieninCzerkiessk- 0
17Andriej KriwokoniewSaławat- 0
18Wiaczesław LebiediewTogliatti- 0

1992

Oktiabrskij - 5 październik

Finał

Pozycja Zawodnik Klub >Punkty Suma
1Siergiej KuzinBałakowo- 14
2Aleksiej MorozowBałakowo- 13+3
3Anatolij ChłynowSaławat- 13+d
4Siergiej JeroszynTogliatti- 12
5Oleg KiptiewCzerkiessk- 9
6Pawieł ZieninCzerkiessk- 8
7Siergiej CzekmariowTogliatti- 7
8Albert ŁatypowOktiabrskij- 7
9Marat GaniejewSaławat- 3
10Andriej KriwokoniewSaławat- 3
11Andriej PietruszynCzerkiessk- 3
12Witalij SmirnickichCzerkiessk- 3
13Siergiej DarkinTogliatti- 9 (RT)
14Andriej KuklinBałakowo- 9 (RT)
15Eduard SzajchulinOktiabrskij- 3 (RT)
16Rinat GalimowOktiabrskij- 3 (RT)
17Marat KujukowOktiabrskij- 1 (RT)




Odwiedziny (Visitors):
7430527


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl