Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1945-2016

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Szkocji na Żużlu
(Scottish Junior Speedway Championship)

Thanks to Charles McKay, deveallan and coombes
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1945Norman EvansNewcastleFinał
1953Arthur MalmGlasgowFinał
1965Bill McMillanGlasgowFinał
1967Brian CollinsEdinburghFinał
1968Alistair BradyCoatbridgeFinał
1969Kenny Omand-Finał
1970Alistair Brady-Finał
1972Alan Mackie-Finał
1973George Wells-Finał
1974Vic HardingAustraliaFinał
1975Frank Hall-Finał
1976Benny Rourke-Finał
1976Colin Caffrey-Finał
1977Peter Waite-Finał
1978Bill Logan-Finał
1979Kenny McKinna-Finał
1980Willie MirtleGlasgowFinał
1981Alastair Craig-Finał
1982Geoff Powell-Finał
1983Dennis Gallagher-Finał
1984Kenny Brailsford-Finał
1986Jim Bentley-Finał
1987George Wells-Finał
1988Colin Smith-Finał
1991Michael Lowrie-Finał
1992Stewart McDonald-Finał
1995Neil Hewitt-Finał
1996Neil Hewitt-Finał
1997David McAllan-Finał
1998Wesley Waite-Finał
1999Derek SneddonDale DevilsFinał
2003Gary Beaton-Finał
2004Sean Stoddard-Finał
2005Adam McKinnaNewcastleFinał
2006Cal McDadeGlasgowFinał
2007Gary Beaton-Finał
2008Adam McKinnaBerwickFinał
2009Gary Beaton-Finał
2010Greg Blair-Finał

1945

Glasgow (White City) - 17 październik (17.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Norman EvansNewcastle(3,2,3,2) 10
2Will LowtherGlasgow(3,3,1,1) 8
3Wilf PlantBradford(3,2,2,0) 7
4Jack Gordon-(d,d,3,3) 6
5Joe CrowtherGlasgow(2,2) 4
6Leo LungoGlasgow(2,d,d) 2
7Wal MortonBradford(1,1,0) 2
8Maurice StobbartNewcastle(d,d,0) 0
9Charlie SpinksGlasgow(ns) ns
9Nick NicholNewcastle(ns) ns


1953

Motherwell - 7 sierpień (07.01).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Arthur MalmGlasgow(1,3,3,3,3) 13
2Gordon Mitchell-(3,0,3,3,3) 12
3Stuart Irvine-(3,3,3,3,w) 12
4Jim Russell-(2,2,3,2,3) 12
5Harry DarlingEdinburgh(0,3,3,1,3) 10
6Slim Irvine-(3,0,2,2,2) 9
7Jock Scott-(2,1,2,3,1) 9
8Tammy Woods-(2,2,1,2,2) 9
9Vic Conners-(1,3,1,1,2) 8
10Don Adams-(3,0,2,0,2) 7
11Milner Rennie-(1,2,1,2,0) 6
12Douglas Craig-(2,1,1,0,1) 5
13Bill Finnie-(0,1,w,2,w) 3
14Jock PrydeMotherwell(0,2,-,-,-) 2
15Jack Jones-(1,0,0,0,1) 2
16Arty FisherEdinburgh(0,1,0,1,0) 2
17Lex Orr-(0,0,1) 1R


1954-1964

Brak danych o młodzieżowych mistrzostwach Szkocji w latach 1954-1964.



1965

Cowdenbeath - 5 czerwiec (05.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bill McMillanGlasgow(3,3,3,3) 12+3
2Red MonteithGlasgow(2,2,2,3) 9+3
3Ross NickissonEdinburgh(3,2,3,3) 11+u
4Kevin Russell-(3,1,3,2) 9+ns
5Alec HughsonEdinburgh(2,3,1,2) 8
6Allan Butterfield-(0,3,3,u) 6
7Jimmy TannockEdinburgh(1,1,2,2) 6
8Maury Robinson-(3,2,0,1) 6
9Eric Hanlon-(1,3,0,2) 6
10Dave GiffordNewcastle(2,0,1,3) 6
11Joe HicksGlasgow(0,1,2,1) 4
12Fred Finnigan-(1,1,2,u) 4
13Brian Black-(2,0,1,u) 3
14Milton Caisley-(1,0,0,1) 2
15Ken Ormand-(0,0,0,ns) 0
16David Reid-(0,ns,ns,ns) 0
17Leo Ramm-(2,1,0) 3R
18Forbes MacKenzie-(0) 0R


1966

W sezonie 1966 młodzieżowych mistrzostwach Szkocji nie rozgrywano.



1967

Edinburgh - 14 październik (14.10).

Format zawodów: półfinały i finał.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Brian CollinsEdinburgh- 3+3F
2Ken Omand-- 2+2F
3Brian Black-- 3+dF
4Tony Hall-- 2+dF
5Mark Hall-- 1
5Lex Milloy-- 1
7Frank McKenzie-- 0
7Alistair Brady-- 0


1968

Coatbridge - 14 wrzesień (14.09).

Format zawodów: kwalifikacje, półfinały i finał.

Zawody odbyły się po meczu Coatbridge Kings - Berwick.

Kwalifikacje (Qualifying heats):
Nicol, Maxwell, McConkey, McKenzie (73.6)
Brady, Beaton, Porteous, Holmes (72,6)
Williams, Hall, Hartley, Anderson (72,8)
Whaley, Skinner, Meldrum, Nicol (76,4)
Półfinały (Semifinals):
Bobby Beaton, Al Brady, Alec Nicol, Bill Maxwell (73.2)
Mark Hall, Roy Williams, Frank Skinner, Brian Whaley (ns) (72.6)
Finał (Final):
Alisteir Brady, Roy Williams, Mark Hall, Bobby Beaton (u) (72.4)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alistair BradyCoatbridge- 3+2P+3F
2Roy WilliamsBerwick- 2+2P+2F
3Mark HallBerwick- 2+3P+1F
4Bobby BeatonCoatbridge- 2+3P+uF
5Alec NicolBerwick- 3+1P
6Frank SkinnerCoventry- 2+1P
7Bill MaxwellCoatbridge- 2+0P
8Brian WhaleyBerwick- 3+0P
9Mervin McConkeyCoatbridge- 1
9John Porteous-- 1
9Alan HartleyBerwick- 1
9Andy Meldrum-- 1
13Forbes McKenzie-- 0
13Terry HolmesCoatbridge- 0
13Bert Anderson-- 0


1969

Coatbridge - 11 październik (11.10).

Format zawodów: półfinały i finał.

Zawody odbyły się po meczu Monarchs - Cradley Heath.

Półfinały (Semifinals):
Brian Murray, Jim Clark, James Allan, George Beaton (72.6)
Jim Gallacher, Kenny Omand, John Yates, Charlie Paterson (74.0)
Finał (Final):
Kenny Omand, Jim Clark, Jim Gallacher (w/u), Brian Murray (u) (73.8)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kenny Omand-- 2P+3F
2Jim Clark-- 2P+2F
3Jim Gallacher-- 3P+w/uF
4Brian Murray-- 3P+uF
5James Allan-- 1
5John Yates-- 1
7Georger Beaton-- 0
7Charlie Paterson-- 0


1970

Glasgow

Format zawodów: półfinały i finał.

Półfinały (Semifinals):
Ken Omand, Alistair Brady, Lex Molloy, Jimmy Gallacher (w) (80,8)
Alan Mackie, Brian Murray, 80.8 George Beaton, Mick Beaton (ns) (80,8)
Finał (Final):
Alistair Brady, Ken Omand, Alan Mackie, Brian Murray (w) (79,4)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alistair Brady-- 2+3
2Ken Omand-- 3+2
3Alan Mackie-- 3+1
4Brian Murray-- 2+w
5Lex Molloy-- 1
5George Beaton-- 1
7Jimmy Gallacher-- w
8Mick Beaton-- ?


1971

W sezonie 1971 młodzieżowych mistrzostwach Szkocji nie rozgrywano.



1972

Glasgow (Hampden Park) - 29 wrzesień (29.09).

Format zawodów: półfinały i finał.

Zawody odbyły się po meczu Glasgow - Swindon.

Półfinały (Semifinals):
Mackie, Omand, Wilson, McLean (78.2)
Meldrum, Robertson, Beresford, G. Beaton (u) (77.4)

Finał (Final):
Alan Mackie, Andy Meldrum, Wattie Robertson, Kenny Omand (78.2).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alan Mackie-- 3F
2Andy MeldrumBerwick- 2F
3Wattie Robertson-- 1F
4Kenny Omand-- 0F
5Jim Beresford-- 1
5John Wilson-- 1
7Harry McLean-- 0
8George Beaton-- u


1973

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1George Wells-- -


1974

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vic HardingAustralia- -


1975

Coatbridge - 24 październik (24.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Frank Hall-- 13
2Fred Caffrey-- 12
3Colin Caffrey-- 12
4Peter Waite-- 12
5Kenneth Jarvie-- 10
6Paul Tilman-- 10
7Ian Darling-- 10
8Norrie Allan-- 9
9Jim McGuiness-- 8
10George Wells-- 7
11Ross Dow-- 5
12Tony Hall-- 3
13Allyvine-- 3
14Robert Steel-- 2
15Kevin Easton-- 2
16A. Nichol-- 1
17J. Logan-- 2R


1976

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Benny Rourke-- -
1Colin Caffrey-(1,3,3,3,3) 15
2Peter Waite-- 14
3Frank Hall-- 13
4Fred Caffrey-- 12
5Ally MacLean-- 11
6Ken Jarvie-- 10
7Jim McGuinness-- 9
8Ross Dow-- 7
9Norrie Allan-- 7
10Kevin Easton-- 6
11Tam Nichol-- 5
12Tony Hall-- 3
13J. McGlain-- 3
14J. King-- 2
15J. McEwan-- 1
16B. Steel-- 0


1977

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Peter Waite-- -


1978

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bill Logan-- -


1979

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kenny McKinna-- -


1980

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Willie MirtleGlasgow- -


1981

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alastair Craig-- -


1982

Glasgow (Craighead Park) - 22 październik (22.10).

Format zawodów: dwa półfinały i finał. Startowali również: Martin McKinna, Tam Baggley, Scott Cook.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Geoff Powell-- -
2Jackson Irving-- -
3Roy Varty-- -
4David Cassels-- -


1983

Blantyre (Craighead Park) - 23 wrzesień (23.09).

Format zawodów: kwalifikacje, półfinały i finał.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dennis Gallagher-(3,w,w,2) 5+3P+3F
2Kenny Brailsford-(2,2,2,3) 9+2P+2F
3Tam Baggley-(1,3,3,3) 10+2P+1F
4Ronnie Craig-(2,3,1,1) 7+1P+0F
5Ian Anderson-(2,3,1,1) 7+1P
6Jackson Irving-(2,1,1,3) 7+1P
7Ronnie Craig-(u,3,1,1) 5+0P
8Paul Cooper-(3,2,3,2) 10+wP
9Scott Cook-(0,1,2,2) 5
9Roy Varty-(1,2,2,0) 5
11Mike Baynham-(1,0,0,0) 1
12Tony Rizzo-(w,1,0,0) 1
13Graham Russell-- nsR1


1984

Glasgow (Craighead Park) - 12 październik (12.10).

Format zawodów: półfinały i finał.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kenny Brailsford-- 3+3F
2Alister Craig-- 2+2F
3Roy Varty-- 2+1F
4Tony Rizzo-- 2+uF
5Willie Barr-- 1
5Jim Shearer-- 1
7Rab Thomson-- u


1985

W sezonie 1985 młodzieżowych mistrzostwach Szkocji nie rozgrywano.



1986

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jim Bentley-- -


1987

Edinburgh - 10 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1George Wells-- 12
2Ian Atkinson-- 11
3Andy Buck-- 10
4Michael Irving-- 8
5Tony Rizzo-- 6
6James Hayhow-- 6
7Ray Taafe-- 6
8Steve Wicks-- 5
9Colin Smith-- 4
10Jon Jon-- 4
11Mike Baynham-- 3
12Shaun Bickley-- 3
13George Hislop-- 2
14Jim Bentley-- 1
15Jason Straughan-- 0
16Barrie Dixon-- 0


1988

Edinburgh - 8 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Colin Smith-- 14
2Tony Rizzo-- 13
3Mike Long-- 12
4Dave Stanford-- 11
5Ray Taafe-- 11
6Andy Sumner-- 10
7David Holiday-- 8
8Jason Straughan-- 7
9Steve Wicks-- 6
10Anthony Boyd-- 5
11Shaun Bickley-- 5
12Mike McLuskey-- 4
13Ian Atkinson-- 4
14Eddie Cox-- 3
15George Hislop-- 3
16Jamie Young-- 0
17George Wells-- 1R
18Jerry Glendinning-- 1R


1991

Uwaga ! Zawody rozegrano jako Scottish Under 21 Championship

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Michael Lowrie-- -


1992

Uwaga ! Zawody rozegrano jako Scottish Under 21 Championship

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stewart McDonald-- -


1993-1994

Brak danych na temat młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szkocji w latach 1993-1994.



1995

Glasgow (Shawfield)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Neil Hewitt-- -


1996

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Neil Hewitt-- -


1997

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1David McAllan-- -


1998

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wesley Waite-- -


1999

Linlithgow - 24 październik (24.10).

Uwaga ! Zawody odbyły się po czwórmeczu żużlowym.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Derek SneddonDale Devils- -
2Mark McIIkenny-- -
3James Denholm-- -
4Robert McNeilAshfield Giants- -


2000-2002

Brak danych na temat młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szkocji w latach 2000-2002 .



2003

Glasgow (Ashfield)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gary Beaton-- -


2004

Glasgow - 26 wrzesień

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Sean Stoddard-(3,3,3,3,2) 14
2Gary Beaton-(2,3,3,3,1) 12
3Andrew Tully-(2,3,w/u,3,2) 10
4Adam McKinnaNewcastle(1,3,1,2,2) 9
5James McBain-(2,1,2,1,2) 8
6Colin McDonald-(0,1,3,0,0) 4
7John McPhail-(1,0,2,0,1) 4
8Kieran Morris-(1,0,1,1,1) 4
9Cal McDadeGlasgow(0,1,1,1,w/u) 3
10Keith Maben-(0,1,d,0,1) 2


2005

Glasgow - 15 październik

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.
Po tym turnieju czterech najwyżej skalsyfikowanych Szkotów wystartowało w biegu o mistrzostwo Szkocji juniorów.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Adam McKinnaNewcastle(2,3,2,3,2) 12+3
2Sean Stoddart-(3,3,1,3,3) 13+2
3Gary Beaton-(3,3,2,2,2) 12+1
4Andrew Tully-(1,3,3,1,3) 11+0
5Cal McDadeGlasgow(0,2,2,2,2) 8
6Kieran Morris-(1,2,2,1,1) 7
7John McPhail-(2,0,1,3,0) 6
8Keith Maben-(0,1,0,1,0) 2


2006

Glasgow - 29 październik

Format zawodów: kwalifikacje, półfinał i finał.

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Cal McDadeGlasgow(3,2,3,1) 13
2Gary Beaton-(3,3,3,3) 12+2+w/u
3John McPhail-(2,1,1,3) 7+1
4Kieron Morris-(2,3,2,w) 7+u
5Robert McNeil-(1,w/u,1,2) 4
6Greg Blair-(0,0,1,1) 2
7Sean Paterson-(ns) ns


2007

Glasgow - 28 październik

Format zawodów: kwalifikacje i finał.

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gary Beaton-(3,3,3,3) 12+3
2Adam McKinnaRedcar(3,3,3,3) 12+2
3John Morrison-(3,2,2,2) 9+1
4James McBain-(2,3,2,3) 10+0
5John MacPhail-(1,1,3,0) 5
6Kieron Morris-(w/u,2,2,w/u) 4
7Cal McDadeKings Lynn(1,0,w/u,ns) 1


2008

Glasgow - 26 październik

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Adam McKinnaBerwick(3,3,3,3,3) 15
2Gary Beaton-(1,2,3,3,2) 11
3Robert McNeil-(3,0,1,2,3) 9
4John MacPhail-(1,2,2,1,0) 6
5James McBain-(2,ns,1,1,ns) 4
6Steven Morris-(w/2min,0,0,0,1,2,0) 3R


2009

Glasgow - 18 październik

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gary Beaton-(3,1,2,3) 9+3
2John MacPhail-(1,2,2,2) 7
3James McBain-(2,3,1,w/u) 6
4Kieron Morris-(1,1,1,2) 5
5Jimmy Culbert-(2,1,1,0) 4
6Steven Morris-(3,0,0,0) 3
7Phil Learmonth-(1,0,0,w/u) 1


2010

Glasgow - 17 październik

Format zawodów: kwalifikacje, półfinał i finał.

Zawody rozegrano jako Heathersfield Golden Helmet.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Greg Blair-(w,2,1,3) 6+3+3
2James McBain-(3,1,3,1) 8+2+1
3Steven Morris-(2,1,0,1) 4
4John MacPhail-(3,w,w,w) 3
5Dale Lamb-(d,0,1,2) 3
6Jimmy Culbert-(0,1,1,1) 3





Odwiedziny (Visitors):
7430786


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl