Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1932-2013

Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu
(Polish Individual Speedway Championship)

Thanks to Wojciech Wilde.
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1932Alfred WeylKM Unia PoznańFinał - 250ccm
1933Alfred WeylKM Unia PoznańFinał - 250ccm
1933b.d. DziechKM BielskoPółfinał - 250ccm
1933Alfred WeylKM Unia PoznańPółfinał - 250ccm
1935Jan WitkowskiKlub Motocyklistów BydgoszczFinał
1935Jan KrystaKlub Motocyklistów BielskoEliminacje - kl. wyśc. 500ccm
1935Jan WitkowskiKlub Motocyklistów BydgoszczEliminacje - kl. spor. 500ccm
1935Rudolf BreslauerKlub Motocyklistów SosnowiecEliminacje - kl. wyśc. 350ccm
1935Jan WitkowskiKlub Motocyklistów BydgoszczEliminacje - kl. spor. 350ccm
1935Erwin GeyerKlub Motocyklistów CieszynEliminacje - kl. wyśc. 250ccm
1935b.d. ŚwiderskiZwiązek Strzelecki BydgoszczEliminacje - kl. spor. 250ccm
1947Tadeusz WikaryjczykSSM GdyniaKlasa - 500ccm
1947Eryk PierchałaRKM RybnikKlasa - 350ccm
1947Zygmunt SmigielPolonia BydgoszczKlasa - 250ccm
1947Bolesław DobrowolskiLKM LesznoKlasa - 125ccm
1949Alfred SmoczykLesznoFinał
1950Józef OlejniczakLesznoFinał
1951Włodzimierz SzwendrowskiBytomFinał
1952Edward KupczyńskiWrocławFinał
1953Florian KapałaKolejarz RawiczKlasyfikacja końcowa
1953Marian KuśnierekLesznoFinał nr 1
1953Florian KapałaRawiczFinał nr 2
1953Bolesław BoninBydgoszczFinał nr 3
1953Florian KapałaRawiczFinał nr 4
1954Mieczysław PołukardSpójnia WrocławKlasyfikacja końcowa
1954Józef OlejniczakLesznoFinał nr 1
1954Mieczysław PołukardWrocławFinał nr 2
1954Andrzej KrzesińskiLesznoFinał nr 3
1954Edward KupczyńskiSpójnia WrocławFinał nr 4
1954Mieczysław PołukardSpójnia WrocławFinał nr 5
1955Włodzimierz SzwendrowskiŁódźKlasyfikacja końcowa
1955Andrzej KrzesińskiLesznoFinał nr 1
1955Edward KupczyńskiWrocławFinał nr 2
1955Włodzimierz SzwendrowskiŁódźFinał nr 3
1955Włodzimierz SzwendrowskiŁódźFinał nr 4
1956Florian KapałaRawiczKlasyfikacja końcowa
1956Florian KapałaRawiczFinał nr 1
1956Florian KapałaRawiczFinał nr 2
1956Florian KapałaRawiczFinał nr 3
1956Jan MalinowskiBydgoszczEliminacje
1957Marian KaiserWarszawaFinał
1957Stanisław TkoczRybnikPółfinał
1957Joachim MajRybnikPółfinał
1958Stanisław TkoczRybnikFinał
1958Konstanty PociejkowiczWrocławPółfinał
1958Mieczysław PołukardBydgoszczPółfinał
1958Stanisław TkoczRybnikĆwierćfinał
1958Kazimierz BentkeOstrów WlkpĆwierćfinał
1958Konstanty PociejkowiczWrocławĆwierćfinał
1958Kazimierz BentkeOstrów WlkpĆwierćfinał
1959Stefan KwoczałaCzęstochowaFinał
1959Mieczysław PołukardBydgoszczPółfinał
1960Konstanty PociejkowiczWrocławFinał
1961Florian KapałaRzeszówFinał
1962Florian KapałaRzeszówFinał
1963Henryk ŻytoLesznoFinał
1963Andrzej WyglendaRybnikEliminacja
1964Andrzej WyglendaRybnikFinał
1965Stanisław TkoczRybnikFinał
1966Antoni WorynaRybnikFinał
1966Andrzej WyglendaRybnikPółfinał
1967Zygmunt PytkoTarnówFinał
1967Henryk GlucklichBydgoszczPółfinał
1967Zygmunt PytkoTarnówPółfinał
1967Bohdan JaroszewiczWrocławĆwierćfinał
1968Andrzej WyglendaRybnikFinał
1968Henryk GlucklichBydgoszczPółfinał
1968Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpPółfinał
1968Józef JarmułaŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1968Stanisław KasaBydgoszczĆwierćfinał
1968Zbigniew PodleckiGdańskĆwierćfinał
1968Andrzej PogorzelskiGorzów WlkpĆwierćfinał
1969Andrzej WyglendaRybnikFinał
1969Jan MuchaŚwiętochłowicePółfinał
1969Jerzy TrzeszkowskiWrocławPółfinał
1969Zygfryd FriedekOpoleĆwierćfinał
1969Erwin BrabainskiŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1969Stanisław BombikOpoleĆwierćfinał
1969Wiktor WaloszekŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1970Edmund MigośGorzów WlkpFinał
1970Piotr BruzdaWrocławPółfinał
1970Jerzy TrzeszkowskiWrocławPółfinał
1970Paweł WaloszekŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1970Jan MuchaŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1970Jerzy SzczakielOpoleĆwierćfinał
1971Jerzy GrytRybnikFinał
1971Paweł WaloszekŚwiętochłowicePółfinał
1971Henryk GlucklichBydgoszczPółfinał
1971Andrzej WyglendaRybnikĆwierćfinał
1971Paweł WaloszekŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1971Edward JancarzGorzów WlkpĆwierćfinał
1971Henryk GlucklichBydgoszczĆwierćfinał
1972Zenon PlechGorzów WlkpFinał
1972Zbigniew MarcinkowskiZielona GóraPółfinał
1972Marek CieślakCzęstochowaPółfinał
1972Leszek MarszGdańskĆwierćfinał
1972Zbigniew PodleckiGdańskĆwierćfinał
1972Stanisław TkoczOpoleĆwierćfinał
1972Stanisław KasaBydgoszczĆwierćfinał
1973Andrzej WyglendaRybnikFinał
1973Kazimierz BuryŚwiętochłowicePółfinał
1973Stanisław KasaBydgoszczPółfinał
1973Andrzej WyglendaRybnikPółfinał
1974Zenon PlechGorzów WlkpFinał
1974Zbigniew FilipiakZielona GóraPółfinał
1974Paweł ProtasiewiczZielona GóraĆwierćfinał
1974Paweł WaloszekŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1975Edward JancarzGorzów WlkpFinał
1975Bogusław NowakGorzów WlkpPółfinał
1975Jerzy RembasGorzów WlkpPółfinał
1976Zdzisław DobruckiLesznoFinał
1976Jerzy KowalskiLesznoĆwierćfinał
1977Bogusław NowakGorzów WlkpFinał
1977Józef JarmułaCzęstochowaPółfinał
1977Zdzisław DobruckiLesznoPółfinał
1977Piotr PysznyRybnikĆwierćfinał
1977Andrzej TkoczRybnikĆwierćfinał
1977Józef JarmułaCzęstochowaĆwierćfinał
1977Tadeusz GortatŁódźĆwierćfinał
1978Bernard JąderLesznoFinał
1978Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1978Bolesław ProchGorzów WlkpPółfinał
1978Zenon PlechGdańskĆwierćfinał
1978Bogdan SkrobiszGdańskĆwierćfinał
1978Mieczysław WoźniakGorzów WlkpĆwierćfinał
1978Antoni FojcikRybnikĆwierćfinał
1979Zenon PlechGdańskFinał
1980Bernard JąderLesznoFinał
1981Roman JankowskiLesznoFinał
1981Edward JancarzGorzów WlkpPółfinał
1981Bogdan SkrobiszGdańskPółfinał
1981Mariusz OkoniewskiLesznoĆwierćfinał
1981Jerzy KochmanŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1981Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1981Edward JancarzGorzów WlkpĆwierćfinał
1982Andrzej HuszczaZielona GóraFinał
1982Edward JancarzGorzów WlkpPółfinał
1982Leonard RabaOpolePółfinał
1983Edward JancarzGorzów WlkpFinał
1983Edward JancarzGorzów WlkpPółfinał
1983Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1983Paweł WaloszekŚwiętochłowiceĆwierćfinał
1983Piotr PysznyRybnikĆwierćfinał
1983Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1983Eugeniusz BłaszakGnieznoĆwierćfinał
1984Zenon PlechGdańskFinał
1984Leonard RabaOpolePółfinał
1984Roman JankowskiLesznoPółfinał
1984Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1984Piotr PysznyRybnikĆwierćfinał
1984Wiesław PawlakZielona GóraĆwierćfinał
1984Lech KędzioraGrudziądzĆwierćfinał
1985Zenon PlechGdańskFinał
1985Henryk BemRybnikPółfinał
1985Jan KrzystyniakZielona GóraPółfinał
1985Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1985Zenon PlechGdańskĆwierćfinał
1985Jan KrzystyniakZielona GóraĆwierćfinał
1985Grzegorz DzikowskiGdańskĆwierćfinał
1986Maciej JaworekZielona GóraFinał
1986Zenon KasprzakLesznoPółfinał
1986Ryszard FranczyszynGorzów WlkpPółfinał
1986Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1986Wojciech ŻabiałowiczToruńĆwierćfinał
1986Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1986Maciej JaworekZielona GóraĆwierćfinał
1986Zbigniew KrakowskiLesznoRunda wstępna
1986Dariusz RachwalikCzęstochowaRunda wstępna
1987Wojciech ŻabiałowiczToruńKlasyfikacja końcowa
1987Wojciech ŻabiałowiczToruńFinał nr 1
1987Wojciech ŻabiałowiczToruńFinał nr 2
1987Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1987Jan KrzystyniakLesznoPółfinał
1987Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1987Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1987Wojciech ŻabiałowiczToruńĆwierćfinał
1987Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1987Zbigniew KrakowskiLesznoRunda wstępna
1987Eugeniusz SkupieńRybnikRunda wstępna
1987Dariusz BalińskiLesznoRunda wstępna
1987Krzysztof ZiarnikBydgoszczRunda wstępna
1988Roman JankowskiLesznoKlasyfikacja końcowa
1988Zenon KasprzakLesznoFinał nr 1
1988Roman JankowskiLesznoFinał nr 2
1988Jan KrzystyniakLesznoPółfinał
1988Andrzej HuszczaZielona GóraPółfinał
1988Andrzej HuszczaZielona GóraĆwierćfinał
1988Dariusz MichalakZielona GóraĆwierćfinał
1988Janusz StachyraRzeszówĆwierćfinał
1988Jan KrzystyniakLesznoĆwierćfinał
1989Wojciech ZałuskiOpoleFinał
1989Piotr ŚwistGorzów WlkpPółfinał
1989Wojciech ŻabiałowiczToruńPółfinał
1989Jacek RempałaTarnówĆwierćfinał
1989Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1989Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
1989Dariusz StenkaGdańskĆwierćfinał
1989Marek MolkaZielona GóraRunda wstępna
1989Cezary OwiżycGorzów WlkpRunda wstępna
1990Zenon KasprzakLesznoFinał
1990Zenon KasprzakLesznoPółfinał
1990Mirosław KorbelRybnikPółfinał
1990Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1990Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1990Ryszard DołomisiewiczBydgoszczĆwierćfinał
1990Stanisław PogorzelskiOpoleĆwierćfinał
1991Sławomir DrabikCzęstochowaFinał
1991Piotr ŚwistGorzów WlkpPółfinał
1991Jacek GollobBydgoszczPółfinał
1991Sławomir DrabikCzęstochowaĆwierćfinał
1991Jacek KrzyżaniakToruńĆwierćfinał
1991Ryszard DołomisiewiczBydgoszczĆwierćfinał
1991Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1992Tomasz GollobBydgoszczFinał
1992Janusz StachyraRzeszówPółfinał
1992Sławomir DudekZielona GóraPółfinał
1992Marek KępaLublinĆwierćfinał
1992Adam PawliczekRybnikĆwierćfinał
1992Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
1992Janusz StachyraRzeszówĆwierćfinał
1993Tomasz GollobBydgoszczFinał
1993Dariusz ŚledźWrocławPółfinał
1993Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
1993Janusz StachyraRzeszówĆwierćfinał
1993Zenon KasprzakLesznoĆwierćfinał
1993Jacek KrzyżaniakToruńĆwierćfinał
1993Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1994Piotr ŚwistGorzów WlkpPółfinał
1994Krzysztof KuczwalskiToruńPółfinał
1994Dariusz ŚledźWrocławĆwierćfinał
1994Adam PawliczekRybnikĆwierćfinał
1994Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
1994Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1995Tomasz GollobBydgoszczFinał
1995Jacek RempałaTarnówPółfinał
1995Piotr ŚwistGorzów WlkpPółfinał
1995Jacek RempałaTarnówĆwierćfinał
1995Tomasz GollobBydgoszczĆwierćfinał
1995Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
1995Jarosław Olszewski IIGdańskĆwierćfinał
1996Sławomir DrabikCzęstochowaFinał
1996Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
1996Mirosław CierniakTarnówPółfinał
1996Zenon KasprzakRawiczĆwierćfinał
1996Mirosław CierniakTarnówĆwierćfinał
1996Tomasz GollobBydgoszczĆwierćfinał
1996Piotr ProtasiewiczWrocławĆwierćfinał
1997Jacek KrzyżaniakToruńFinał
1997Piotr ProtasiewiczBydgoszczPółfinał
1997Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
1997Adam PawliczekRybnikĆwierćfinał
1997Tomasz GollobBydgoszczĆwierćfinał
1997Robert SawinaGnieznoĆwierćfinał
1997Jacek GollobBydgoszczĆwierćfinał
1998Jacek GollobBydgoszczFinał
1998Jacek GollobBydgoszczPółfinał
1998Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
1998Roman JankowskiLesznoĆwierćfinał
1998Rafał DobruckiPiłaĆwierćfinał
1998Maciej KuciapaRzeszówĆwierćfinał
1998Piotr ŚwistRzeszówĆwierćfinał
1999Piotr ProtasiewiczBydgoszczFinał
1999Jacek GollobPiłaPółfinał
1999Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
1999Piotr ŚwistRzeszówĆwierćfinał
1999Jacek GollobPiłaĆwierćfinał
1999Adam PawliczekRybnikĆwierćfinał
1999Robert DadosGrudziądzĆwierćfinał
2000Jacek GollobPiłaFinał
2000Wiesław JaguśToruńPółfinał
2000Piotr ProtasiewiczBydgoszczPółfinał
2000Damian BalińskiLesznoĆwierćfinał
2000Wiesław JaguśToruńĆwierćfinał
2000Jarosław HampelPiłaĆwierćfinał
2000Piotr ŚwistGorzów WlkpĆwierćfinał
2001Tomasz GollobBydgoszczFinał
2001Sebastian UłamekWrocławPółfinał
2001Piotr ProtasiewiczBydgoszczPółfinał
2001Mirosław KowalikToruńĆwierćfinał
2001Sławomir DrabikPiłaĆwierćfinał
2001Sebastian UłamekWrocławĆwierćfinał
2001Tomasz JędrzejakCzęstochowaĆwierćfinał
2002Tomasz GollobBydgoszczFinał
2002Robert SawinaToruńPółfinał
2002Jacek KrzyżaniakWrocławPółfinał
2002Rafał DobruckiPiłaĆwierćfinał
2002Piotr WiniarzRzeszówĆwierćfinał
2002Jarosław ŁukaszewskiGnieznoĆwierćfinał
2002Jacek KrzyżaniakWrocławĆwierćfinał
2003Rune HoltaCzęstochowaFinał
2003Tomasz JędrzejakWrocławPółfinał
2003Tomasz GollobBydgoszczPółfinał
2003Damian BalińskiLesznoĆwierćfinał
2003Sebastian UłamekCzęstochowaĆwierćfinał
2003Jacek RempałaLesznoĆwierćfinał
2003Rafał SzombierskiRybnikĆwierćfinał
2004Grzegorz WalasekCzęstochowaFinał
2004Grzegorz WalasekCzęstochowaPółfinał
2004Tomasz ChrzanowskiGdańskPółfinał
2004Robert SawinaGrudziądzĆwierćfinał
2004Artur PietrzykOstrów WlkpĆwierćfinał
2004Roman ChromikRybnikĆwierćfinał
2004Maciej KuciapaRzeszówĆwierćfinał
2005Janusz KołodziejTarnówFinał
2005Janusz KołodziejTarnówPółfinał
2005Rune HoltaCzęstochowaPółfinał
2005Janusz KołodziejTarnówĆwierćfinał
2005Sebastian UłamekCzęstochowaĆwierćfinał
2005Piotr ProtasiewiczBydgoszczĆwierćfinał
2005Tomasz GapińskiWrocławĆwierćfinał
2006Tomasz GollobTarnówFinał
2006Jarosław HampelWrocławPółfinał
2006Wiesław JaguśToruńPółfinał
2006Wisław JaguśToruńĆwierćfinał
2006Robert SawinaBydgoszczĆwierćfinał
2006Andrzej HuszczaPoznańĆwierćfinał
2006Krzysztof SłabońToruńĆwierćfinał
2007Rune HoltaTarnówFinał
2007Wieslaw JaguśToruńPółfinał 2
2007Daniel JeleniewskiLublinPółfinał 1
2007Michał SzczepaniakBydgoszczĆwierćfinał 4
2007Krzysztof KasprzakLesznoĆwierćfinał 3
2007Sławomir DrabikCzęstochowaĆwierćfinał 2
2007Tomasz ChrzanowskiGdańskĆwierćfinał 1
2008Adam SkórnickiPoznańFinał
2008Tomasz GollobGorzów WlkpPółfinał
2008Jarosław HampelLesznoPółfinał
2008Piotr ProtasiewiczZielona GóraĆwierćfinał
2008Zbigniew CzerwińskiRówneĆwierćfinał
2008Jarosław HampelLesznoĆwierćfinał
2008Sebastian UłamekCzęstochowaĆwierćfinał
2009Tomasz GollobGorzów Wlkp.Finał
2009Adrian GomólskiOstrów Wlkp.Półfinał
2009Piotr ProtasiewiczZielona GóraPółfinał
2009Maciej JanowskiWrocławĆwierćfinał
2009Rafał TrojanowskiPoznańĆwierćfinał
2009Adrian MiedzińskiToruńĆwierćfinał
2009Rafał DobruckiZielona GóraĆwierćfinał
2010Janusz KołodziejLesznoFinał
2010Tomasz GollobGorzów Wlkp.Półfinał
2010Krzysztof KasprzakTarnówPółfinał
2010Rafał DobruckiZielona GóraĆwierćfinał
2010Adrian MiedzińskiToruńĆwierćfinał
2010Sebastian UłamekTarnówĆwierćfinał
2010Maciej KuciapaRzeszówĆwierćfinał
2011Jarosław HampelLesznoFinał
2011Jarosław HampelLesznoPółfinał
2011Piotr ProtasiewiczZielona_GóraPółfinał
2011Robert MiśkowiakPoznańĆwierćfinał
2011Tomasz GapińskiBydgoszczĆwierćfinał
2011Mateusz SzczepaniakŁódźĆwierćfinał
2011Norbert KościuchPoznańĆwierćfinał
2012Tomasz JędrzejakWrocławFinał
2012Grzegorz ZengotaCzęstochowaPółfinał
2012Piotr ProtasiewiczZielona GóraPółfinał
2012Robert MiśkowiakLublinĆwierćfinał
2012Krzysztof KasprzakGorzów Wlkp.Ćwierćfinał
2012Grzegorz WalasekRzeszówĆwierćfinał
2012Janusz KołodziejTarnówĆwierćfinał
2013Janusz KolodziejTarnówFinał
2013Bartosz ZmarzlikGorzów Wlkp.Półfinał
2013Maciej JanowskiTarnówPółfinał
2013Artur MroczkaGdańskĆwierćfinał
2013Grzegorz ZengotaLesznoĆwierćfinał
2013Zbigniew SucheckiWrocławĆwierćfinał
2013Adrian MiedzińskiToruńĆwierćfinał
2014Krzysztof KasprzakGorzów Wlkp.Finał
2014Piotr PawlickiLesznoPółfinał
2014Grzegorz ZengotaLesznoPółfinał
2014Oskar FajferToruńĆwierćfinał
2014Grzegorz WalasekCzęstochowaĆwierćfinał
2014Adrian MiedzińskiToruńĆwierćfinał
2014Piotr ProtasiewiczZielona GóraĆwierćfinał
2015Maciej JanowskiWrocławFinał
2015Janusz KołodziejTarnówPółfinał
2015Michał SzczepaniakOstrów Wlkp.Półfinał
2015Daniel JeleniewskiGrudziądzĆwierćfinał
2015Grzegorz ZengotaLesznoĆwierćfinał
2015Krzysztof BuczkowskiGrudziądzĆwierćfinał
2015Przemysław PawlickiLesznoĆwierćfinał

1932

Mysłowice - 7 sierpień

Finał - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alfred WeylKM Unia Poznań- -
2b.d. UrbantkeKM Bielsko- -
3b.d. ChrostekŚląski KM Katowice- -






1933

Mysłowice

Finał - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alfred WeylKM Unia Poznań- -
2b.d. DziechKM Bielsko- -
3b.d. FabijanekMysłowice- -

Mysłowice

Półfinał - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1b.d. DziechKM Bielsko- -
2b.d. FabijanekMysłowice- -
3b.d. KiełpińskiKM Unia Poznań- -

Półfinał - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alfred WeylKM Unia Poznań- -
2b.d. UrbantkeKM Bielsko- -
3Michał NagengastKM Unia Poznań- -





1935

Bydgoszcz - 15 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan WitkowskiKlub Motocyklistów Bydgoszcz- -
2Erwin GeyerKlub Motocyklowy Cieszyn- -
3Jan KrystaKlub Motocyklowy Bielsko- -
4b.d. ŚwiderskiZwiązek Strzelecki Bydgoszcz- -
5Rudolf BreslauerKlub Motocyklowy Sosnowiec- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. wyśc. 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrystaKlub Motocyklistów Bielsko- -
2Jan BathletKlub Motocyklistów Bielsko- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. spor. 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan WitkowskiKlub Motocyklistów Bydgoszcz- -
2Józef DochaLegia Warszawa- -
3Rudolf KunkielKlub Motocyklistów Bydgoszcz- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. wyśc. 350ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rudolf BreslauerKlub Motocyklistów Sosnowiec- -
2Edward LangerLegia Warszawa- -
3Hubert JungRKM Rybnik- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. spor. 350ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan WitkowskiKlub Motocyklistów Bydgoszcz- -
2Maksymilian WitkowskiZwiązek Strzelecki Grudziądz- -
3b.d. ŚwiderskiZwiązek Strzelecki Bydgoszcz- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. wyśc. 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Erwin GeyerKlub Motocyklistów Cieszyn- -
2Alfred GeyerKlub Motocyklistów Cieszyn- -
3Eryk PokholmZwiązek Strzelecki Bydgoszcz- -

Bydgoszcz - 15 sierpień

Eliminacje - kl. spor. 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1b.d. ŚwiderskiZwiązek Strzelecki Bydgoszcz- -
2Eryk PokholmZwiązek Strzelecki Bydgoszcz- -
3Hubert JungRKM Rybnik- -





1947

Klasa - 500ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Tadeusz WikaryjczykSSM Gdynia(1,2,4,4) 11
2Stanisław BrunPKM Warszawa(4,4) 8

Klasa - 350ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Eryk PierchałaRKM Rybnik(4,4,4,4) 16
2Marian NowackiMotoklub Rawicz(3,3) 6

Klasa - 250ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zygmunt SmigielPolonia Bydgoszcz(4,4,4,4) 16
2Alfred SmoczykLKM Leszno(3,4,2,3) 12

9 rund: Rawicz - 1 czerwiec, Chorzów - 5 czerwiec, Gdynia - 22 czerwiec, Gdańsk-Wrzeszcz - 6 lipiec, Katowice - 14 lipiec, Łódź - 27 lipiec, Częstochowa - 24 sierpień, Bydgoszcz - 12 październik.

Klasa - 125ccm

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bolesław DobrowolskiLKM Leszno(4,4,2,2,2) 12
2Władysław GątkiewiczOlimpia Grudziądz(3,4,3) 10






1948

W sezonie 1948 mistrzostwa nie odbyły się. Zawody zaplanowano na 24 października (24.10) w Krakowie. Zawodnicy byli nominowani na podstawie punktów zdobytych w lidze.

1 Liga: Jan Wąsikowski (PKM Warszawa) - 35pkt., Józef Olejniczak (Leszno) - 32pkt., Jan Najdrowski (Grudziądz) - 31pkt., Jerzy Dąbrowski (PKM Warszawa) - 30pkt., Alfred Smoczyk (Leszno) - 29pkt., Jan Krakowiak (DKS Łódź) - 28pkt., Taduesz Zwoliński (Grudziądz) - 26pkt., Marian Rejek (Ostrów Wlkp.) - 26pkt., Tadeusz Kołeczek (Tramwajarz Łódź) - 25pkt., Stefan Maciejewski (Ostrów Wlkp.) - 24pkt., Czesław Szałkowski (Grudziądz) - 24pkt., Władysław Kamrowski (Gdańsk) - 21pkt..
2 Liga: Jerzy Jankowski (Bytom) - 35pkt., Jan Filipczak (Legia Warszawa) - 26pkt., Bogusław Osowiecki (Legia Warszawa) - 25pkt., Jan Paluch (Bytom) - 24pkt.







1949

Leszno - 23 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Alfred SmoczykLeszno(4,4,4,4) 16
2Eugeniuesz SzwenderowskiZwiązkowiec Warszawa(4,3,4,4) 15
3Jan PaluchBytom(4,4,2,4) 14
4Ludwik RatajOstrów Wlkp.(3,3,4,3) 13R
5Bonifacy SpitalniakOstrów Wlkp.(4,1,3,3) 11
6Jan NajdrowskiGrudziądz(3,3,2,2) 10
7Paweł DziuraBytom(2,2,3,2) 9
8Ryszard MorawskiZwiązkowiec Warszawa(3,1,ns,3) 7R
9Henryk WoźniakLeszno(d,2,ns,4) 6
10Tadeusz KołoczekŁódź(2,3,d,d) 5
11Czesław SzałkowskiGrudziądz(3,d,ns,ns) 4
12Mieczysław ChlebiczZwiązkowiec Warszawa(2,1,u,ns) 4R
13Józef OlejniczakLeszno(d,d,d,ns) 0
14Stefan MaciejewskiOstrów Wlkp.(ns) ns
14Józef PolakBytom(ns) ns
14Józef BudaBydgoszcz(ns) ns
14Józef DylągRzeszów(ns) ns
14Franciszek SzrubkowskiBydgoszcz(ns) ns
14Marian KaznowskiCzęstochowa(ns) ns






1950

Kraków - 8 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef OlejniczakLeszno(4,4,4,4,4) 20
2Tadeusz KołoczekŁódź(2,4,4,4,4) 18
3Florian KapałaRawicz(3,3,3,4,4) 17
4Marian KaznowskiCzęstochowa(4,4,3,2,3) 16
5Janusz SucheckiOgniwo Warszawa(4,3,4,3,d) 14
6Paweł DziuraRybnik(1,4,1,3,4) 13
7Tadeusz FijałkowskiZwiązkowiec Warszawa(3,2,2,3,3) 13
8Stefan MaciejewskiOstrów Wlkp.(3,d,3,4,2) 12
9Ludwik RatajOstrów Wlkp.(2,3,2,d,3) 10
10Stanisław GlapiakLeszno(4,2,2,2,d) 10
11Piotr PoprawaOstrów Wlkp.(3,d,2,3,2) 10
12Alfred SpyraRybnik(d,2,d,4,3) 9
13Zdzisław SmoczykLeszno(2,d,3,d,1) 6
14Jan SiekalskiCWKS Warszawa(d,d,1,1,2) 4
15Jan KrakowiakCWKS Warszawa(u,ns,ns,ns,ns) 0
16Jan MialinowskiGrudziądz(u,ns,ns,ns,ns) 0






1951

Wrocław - 14 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Włodzimierz SzwendrowskiBytom(2,3,3,3,3) 14
2Alfred SpyraRybnik(3,2,3,3,3) 14
3Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(3,3,1,3,3) 13
4Stanisław GlapiakLeszno(d,3,3,2,3) 11
5Tadeusz FijałkowskiBudowlWarszawa(3,2,2,2,1) 10
6Janusz SucheckiCWKS Warszawa(2,0,3,2,2) 9
7Bolesław BoninBydgoszcz(3,1,2,1,2) 9
8Paweł DziuraRybnik(2,3,1,1,w) 7
9Józef OlejniczakLeszno(1,u,d,3,2) 6
10Eugeniusz ZenderowskiBudWarszawa(d,1,2,2,1) 6
11Leszek PróchniakŁódź(2,2,d,0,2) 6
12Jan KwaśniewskiBudowlani Warszawa(1,1,1,0,1) 4
13Edward KupczyńskiWrocław(1,2,u,0,0) 3
14Marian KaznowskiCzęstochowa(1,1,0,1,0) 3
15Stefan MaciejewskiOstrów Wlkp(2,0,0) 2
16Marian SpychałaRawicz(1,0,1) 2






1952

Wrocław - 17 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward KupczyńskiWrocław(3,2,3,3,3) 14
2Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(3,3,2,2,3) 13
3Janusz SucheckiCWKS Warszawa(2,2,3,2,3) 12
4Stanisław GlapiakLeszno(3,1,3,3,1) 11
5Bolesław BoninBydgoszcz(u,3,3,2,2) 10
6Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(u,3,0,3,3) 9
7Mieczysław KosierbWrocław(2,3,2,1,wu) 8
8Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(1,wu,3,2,1) 7
9Paweł DziuraRybnik(3,0,1,1,d) 5
10Jan KrakowiakCWKS Warszawa(1,2,2,0,0) 5
11Józef OlejniczakLeszno(d,u,ns,2,2) 4
12Marian KaznowskiCzęstochowa(2,0,1,1,wu) 4
13Joachim MajRybnik(u,1,1,w/u,2) 4
14Roman WielgoszOstrów Wlkp(0,2,1,d,1) 4
15Bolesław PuperŁódź(2,1,0,0,0) 3
16Henryk IgnasiakRawicz(1,1,0,1,0) 3






1953

4 rundy: Rybnik - 14 czerwiec (14.06), Warszawa - 30 sierpień (30.08), Leszno - 13 wrzesień (13.09), Wrocław - 4 październik (04.10).

Uwaga ! Wliczano trzy najlepsze wyniki.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaKolejarz Rawicz(8,11,9,11) 31
2Bolesław BoninGwardia Bydgoszcz(10,4,10,10) 30
3Tadeusz FijałkowskiBudowlani Warszawa(8,10,10,9) 29
4Marian KuśnierekUnia Leszno(12,6,8,5) 26
4Edward KupczyńskiŚlęza Wrocław(7,8,6,8) 23
6Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(8,5,8,6) 22
7Włodzimierz SzwendrowskiSparta Łódź(8,6,-,5) 19
8Józef OlejniczakUnia Leszno(-,8,8,1) 17
9Norbert ŚwiatalaCWKS Wrocław(4,4,4,8) 16
10Zbigniew RaniszewskiGwardia Bydgoszcz(4,5,5,5) 15
11Waldemar MiechowskiWłókniarz Częstochowa(-,0,4,9) 13
12Paweł DziuraGórnik Rybnik(2,3,3,3) 9
13Robert NawrockiStal Świętochłowice(2,4,2,2) 8

Rybnik - 14 czerwiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KuśnierekLeszno(3,3,3,3) 12
2Bolesław BoninBydgoszcz(3,3,1,3) 10
3Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(3,3,2,0) 8
4Florian KapałaRawicz(2,3,2,1) 8
5Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(2,2,1,3) 8
6Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(1,2,3,2) 8
7Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(3,2,2,u) 7
8Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław(2,1,1,u) 4
9Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(1,2,1,0) 4
10Paweł DziuraRybnik(2,0,0) 2
11Robert NawrockiŚwiętochłowice(2) 2
12Jan PaluchRybnik(1,1,0) 2
13Jerzy BrendlerCzęstochowa(1,1,0,0) 2

Warszawa - 30 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(2,3,3,3) 11
2Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(3,2,2,3) 10
3Józef OlejniczakLeszno(3,2,3,u) 8
4Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(1,2,2,3) 8
5Marian KuśnierekLeszno(3,3,d,d) 6
6Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(2,2,2,u) 6
7Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(u,2,u,3) 5
8Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(1,d,3,1) 5
9Bolesław BoninBydgoszcz(3,u,1,d) 4
10Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław(u,2,2) 4
11Robert NawrockiŚwiętochłowice(2,d,1,1) 4
12Paweł DziuraRybnik(1,1,0,1) 3
13Waldemar MiechowskiCzęstochowa(d,d,ns,ns) 0

Leszno - 13 wrzesień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bolesław BoninBydgoszcz(3,2,2,3) 10+3
2Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(3,2,2,3) 10+2
3Florian KapałaRawicz(3,u,3,3) 9
4Marian KuśnierekLeszno(3,3,2,u) 8
5Józef OlejniczakLeszno(3,2,3,d) 8
6Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(3,2,1,2) 8
7Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(1,2,1,2) 6
8Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(1,1,2,1) 5
9Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław(0,u,1,3) 4
10Waldemar MiechowskiCzęstochowa(2,2,ns,0) 4
11Paweł DziuraRybnik(1,1,0,1) 3
12Robert NawrockiŚwiętochłowice(1,1) 2
13Włodzimierz SzwendrowskiŁódź- nsR

Wrocław - 4 październik

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(3,3,3,2) 11
2Bolesław BoninBydgoszcz(3,1,3,3) 10
3Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(3,3,2,1) 9
4Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław(0,3,2,3) 8
5Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(2,2,2,2) 8
6Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(1,2,3,0) 6
7Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(d,d,3,1,1) 5
8Marian KuśnierekLeszno(3,1,1,0) 5
9Waldemar MiechowskiCzęstochowa(2,2,0,1) 5
10Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(2,d,1,2) 5
11Paweł DziuraRybnik(1,2,0,0) 3
12Robert NawrockiŚwiętochłowice(1,1,0,0) 2
13Józef OlejniczakLeszno(1,d,d,0) 1





1954

5 rund: Wrocław - 30 maj (30.05), Katowice-Muchowice - 30 czerwiec (30.06), Leszno - 8 sierpień (08.08), Bydgoszcz - 3 październik (03.10), Warszawa - 17 październik (17.10).

Uwaga ! Wliczano trzy najlepsze wyniki.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardSpójnia Wrocław(-,12,2,9,12) 33
2Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(9,5.5,10,9,1) 29
3Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(9,8,8,10,6) 27
4Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(-,7,10,0,10) 27
5Andrzej KrzesińskiLeszno(8,6,11,-,6) 25
6Eugeniusz NazimekBydgoszcz(9,4,8,8,7) 25
7Józef OlejniczakLeszno(10,-,6,7,-) 23
8Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(5,8,6,9,5) 23
9Marian KaznowskiCzęstochowa(-,2,4,6,5) 15
10Florian KapałaRawicz(-,6,1,-,8) 15
11Alojzy FrachSpójnia Wrocław(6,1,4,4,1) 14
12Tadeusz FijałkowskiBudWarszawa(5,-,2,1,6) 13
13Bernard KacperakCzęstochowa(-,7.5,0,-,2) 9,5
14Józef WieczorekRybnik(5,0,-,-,0) 5

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef OlejniczakLeszno- 10
2Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław- 9
3Janusz SucheckiBudowlani Warszawa- 9
4Eugeniusz NazimekBydgoszcz- 9
5Andrzej KrzesińskiLeszno- 8
6Alojzy FrachSpójnia Wrocław- 6
7Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz- 5
8Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa- 5
9Józef WieczorekRybnik- 5
10Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław- 4
11Włodzimierz SzwendrowskiŁódź- nsR
11Florian KapałaRawicz- nsR
11Mieczysław PołukardSpójnia Wrocław- nsR

Katowice-Muchowice - 30 czerwiec

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardWrocław(3,3,3,3) 12
2Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław- 8
3Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz- 8
4Bernard KacperakCzęstochowa- 7,5
5Włodzimierz SzwendrowskiŁódź- 7
6Florian KapałaRawicz- 6
7Andrzej KrzesińskiLeszno- 6
8Janusz SucheckiBudowlani Warszawa- 5,5
9Eugeniusz NazimekBydgoszcz- 4
10Marian KaznowskiCzęstochowa- 2
11Alojzy FrachSpójnia Wrocław- 1
12Norbert ŚwitałaCWKS Wrocław- 1
13Józef WieczorekRybnik- 0

Leszno - 8 sierpień

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej KrzesińskiLeszno(3,3,3,2) 11
2Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(2,3,3,2) 10
3Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(2,3,2,3) 10
4Eugeniusz NazimekBydgoszcz(3,ns,3,2) 8
5Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(1,3,1,3) 8
6Józef OlejniczakLeszno(0,2,3,1) 6
7Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(2,0,3,1) 6
8Marian KaznowskiCzęstochowa(2,2,u,ns) 4
9Stanisław GlapiakLeszno(1,1,1,1) 4
10Tadeusz FijałkowskiBudowWarszawa(2,ns,ns,ns) 2
11Mieczysław PołukardSpójnia Wrocław(0,0,1,1) 2
12Florian KapałaRawicz(1,0,ns,ns) 1
13Bernard KacperakCzęstochowa(0,0,0,ns) 0
14Alojzy FrachWrocław- 4R

Bydgoszcz - 3 październik

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(3,2,3,2) 10
2Mieczysław PołukardSpójnia Wrocław(3,d,3,3) 9
3Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(3,0,3,3) 9
4Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(2,3,3,1) 9
5Eugeniusz NazimekBydgoszcz(3,2,3,u) 8
6Jan KrakowiakŁódź(2,2,2,1) 7
7Józef OlejniczakLeszno(2,2,2,1) 7
8Marian KaznowskiCzęstochowa(1,0,3,2) 6
9Alojzy FrachSpójnia Wrocław(1,1,2,d) 4
10Feliks BłajdaBydgoszcz(1,0,0,2) 3
11Tadeusz FijałkowskiBudWarszawa(1,1,d,ns) 2
12Antoni KowalskiBydgoszcz(0,0,1,1) 2
13Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(d,d,ns,ns) 0
14Bernard KacperakCzęstochowa- nsR
14Andrzej KrzesińskiLeszno- nsR
14Florian KapałaRawicz- nsR

Warszawa - 17 październik

Finał nr 5

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardSpójnia Wrocław(3,3,3,3) 12
2Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(2,3,2,3) 10
3Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(3,3,2,2) 10
4Florian KapałaRawicz(2,1,2,3) 8
5Eugeniusz NazimekBydgoszcz(3,1,3,u) 7
6Andrzej KrzesińskiLeszno(3,2,u,1) 6
7Edward KupczyńskiSpójnia Wrocław(3,2,1,0) 6
8Tadeusz FijałkowskiBudWarszawa(1,2,1,2) 6
9Marian KaznowskiCzęstochowa(2,1,1,1) 5
10Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(0,2,1,2) 5
11Bernard KacperakCzęstochowa(1,1,0,0) 2
12Alojzy FrachSpójnia Wrocław(1,0,0,1) 1
13Józef WieczorekRybnik(u) 0
14Jan KrakowiakŁódź(0) 0R
15Józef OlejniczakLeszno- nsR





1955

4 rundy: Rybnik - 26 czerwiec (26.06), Leszno - 21 sierpień (21.08), Bydgoszcz - 30 październik (30.10), Wrocław - 6 listopad (06.11).

Uwaga ! Wliczano trzy najlepsze wyniki.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(-,13,14,15) 42
2Andrzej KrzesińskiLeszno(15,11,12,8) 38
3Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(13,6,13,12) 38
4Edward KupczyńskiWrocław(9,15,11,11) 37
5Florian KapałaRawicz(13,11,12,12) 37
6Mieczysław PołukardBydgoszcz(12,8,7,6) 27
7Eugeniusz NazimekRzeszów(4,7,8,10) 25
8Tadeusz TeodorowiczWrocław(7,7,8,9) 24
9Marian SpychałaRawicz(7,9,5,8) 24
10Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(10,7,0,-) 17
11Kazimierz BentkeCWKS Warszawa(5,6,3,5) 16
12Marian KaiserCWKS Warszawa(0,6,0,-) 6

Rybnik - 26 czerwiec

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej KrzesińskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz- 13
3Florian KapałaRawicz- 13
4Mieczysław PołukardBydgoszcz- 12
5Janusz SucheckiBudowlani Warszawa- 10
6Edward KupczyńskiWrocław- 9
7Stanisław KowalskiLeszno- 9
8Tadeusz FijałkowskiBudowlWarszawa- 8
9Tadeusz TeodorowiczWrocław- 7
10Marian SpychałaRawicz- 7
11Kazimierz BentkeCWKS Warszawa- 5
12Eugeniusz NazimekRzeszów- 4
13Paweł DziuraRybnik- 4
14Waldemar MiechowskiCzęstochowa- 3
15Bernard KacperakCzęstochowa- 1
16Marian KaiserCWKS Warszawa- 0

Leszno - 21 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward KupczyńskiWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(3,3,3,2,2) 13
3Florian KapałaRawicz(0,3,2,3,3) 11
4Andrzej KrzesińskiLeszno(3,3,2,1,2) 11
5Marian SpychałaRawicz(3,2,1,3,0) 9
6Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,0,3,0,3) 8
7Eugeniusz NazimekRzeszów(1,2,1,ns,3) 7
8Tadeusz TeodorowiczWrocław(1,0,2,3,1) 7
9Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(d,2,2,1,2) 7
10Kazimierz BentkeCWKS Warszawa(0,1,1,3,1) 6
11Marian KaiserCWKS Warszawa(2,1,0,2,1) 6
12Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(1,2,0,2,1) 6
13Konstanty PociejkowiczWrocław(1,1,0,1,2) 5
14Norbert ŚwitałaBydgoszcz(2,0,1,d,0) 3
15Stanisław KowalskiLeszno(2,1,0,d,ns) 3
16Waldemar MiechowskiCzęstochowa(ns,ns,ns,ns,ns) nsR

Bydgoszcz - 30 październik

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(3,2,3,3,3) 14
2Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(3,3,2,2,3) 13
3Andrzej KrzesińskiLeszno(3,3,u,3,3) 12
4Florian KapałaRawicz(2,1,3,3,3) 12
5Edward KupczyńskiWrocław(0,3,3,3,2) 11
6Tadeusz TeodorowiczWrocław(1,3,1,1,2) 8
7Eugeniusz NazimekRzeszów(2,2,2,2,d) 8
8Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,d,3,u,2) 7
9Tadeusz FijałkowskiBudowlWarszawa(ns,0,2,2,1) 5
10Alojzy FrachWrocław(1,2,2,u,ns) 5
11Marian SpychałaRawicz(1,1,1,2,) 5
12Czesław SzyplińskiLeszno(1,1,1,1,1) 5
13Józef WieczorekRybnik(0,2,1,0) 3
14Kazimierz BentkeCWKS Warszawa(ns,2,1,0,d) 3
15Janusz SucheckiBudowlWarszawa(u/ns,ns,ns,ns,ns) 0
16Marian KaiserCWKS Warszawa(u/ns,ns,ns,ns,ns) 0

Wrocław - 6 listopad

Finał nr 4

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(3,3,3,3,3) 15
2Zbigniew RaniszewskiBydgoszcz(2,3,1,3,3) 12
3Florian KapałaRawicz(2,2,3,2,3) 12
4Edward KupczyńskiWrocław(d,3,2,3,3) 11
5Eugeniusz NazimekRzeszów(3,1,3,1,2) 10
6Tadeusz TeodorowiczWrocław(3,1,2,2,1) 9
7Marian SpychałaRawicz(0,2,1,3,2) 8
8Andrzej KrzesińskiLeszno(3,3,2,u,ns) 8
9Czesław SzyplińskiLeszno(1,u,2,2,2) 7
10Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,2,0,u,2) 6
11Kazimierz BentkeCWKS Warszawa(1,0,3,0,1) 5
12Jan KrakowiakŁódź(2,0,0,2,u) 4
13Zdzisław JałowieckiCzęstochowa(0,2,1,1,0,) 4
14Mieczysław StaszczakBudowlani Warszawa(1,0,0,1,1) 3
15Paweł DziuraRybnik(u,1,1,1,0) 3
16Józef WieczorekRybnik(1,1,ns,d,1) 3





1956

3 rundy: Rzeszów - 5 sierpień, Leszno - 19 sierpień, Bydgoszcz - 4 listopad.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(14,15,15) 44
2Edward KupczyńskiWrocław(13,12,11) 36
3Stanisław TkoczRybnik(11,13,9) 33
4Mieczysław PołukardBydgoszcz(10,2,14) 26
5Jan MalinowskiBydgoszcz(7,11,8) 26
6Stefan TeodorowiczWrocław(5,7,12) 24
7Joachim MajRybnik(9,11,0) 20
8Eugeniusz NazimekRzeszów(9,9,-) 18
9Marian SpychałaRawicz(2,4,9) 16
10Henryk ŻytoLeszno(2,2,11) 15
11Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(1,6,8) 15
12Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(7,8,-) 15
13Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(-,7,5) 12
14Jerzy BłochWrocław(3,2,6) 11
15Marian WieczorekRybnik(10,-,-) 10
16Marian JankowskiOstrów Wlkp(-,4,4) 8
17Andrzej KrzesińskiCWKS Warszawa(-,7,-) 7
18Marian MielcarskiBydgoszcz(-,-,5) 5
19Zdzisław JałowieckiCzęstochowa(1,-,-) 1

Rzeszów - 5 sierpień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(3,3,2,3,3) 14
2Edward KupczyńskiWrocław(3,2,2,3,3) 13
3Stanisław TkoczRybnik(2,2,2,3,2) 11
4Mieczysław PołukardBydgoszcz(1,3,2,2,2) 10
5Józef WieczorekRybnik(3,1,3,3,ns) 10
6Joachim MajRybnik(3,3,3,u,ns) 9
7Eugeniusz NazimekRzeszów(2,3,1,u,3) 9
8Jan MalinowskiBydgoszcz(1,2,1,1,2) 7
9Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(0,2,3,2,w) 7
10Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(2,0,0,1,3) 7
11Tadeusz TeodorowiczWrocław(1,0,1,2,1) 5
12Marian JankowskiOstrów Wlkp(2,1,0,d,1) 4
13Jerzy BłochWrocław(d,1,3,0,0) 3
14Marian SpychałaRawicz(1,0,0,0,1) 2
15Henryk ŻytoLeszno(d,2) 2
16Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(0,1,u) 1
17Zdzisław JałowieckiCzęstochowa(d,d,1,d) 1
18Włodzimierz SzwendrowskiŁódź(0) 0
19Jerzy StercelGorzów Wlkp(0) 0R

Leszno - 19 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(3,3,3,3,3) 15
2Stanisław TkoczRybnik(3,2,2,3,3) 13
3Edward KupczyńskiWrocław(3,1,3,3,2) 12
4Jan MalinowskiBydgoszcz(2,3,2,2,2) 11
5Joachim MajRybnik(2,2,2,3,2) 11
6Eugeniusz NazimekRzeszów(0,0,3,3,3) 9
7Janusz SucheckiBudowlani Warszawa(1,2,1,1,3) 8
8Andrzej KrzesińskiCWKS Warszawa(2,3,2,0,u) 7
9Tadeusz TeodorowiczWrocław(1,3,1,u,2) 7
10Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(1,1,1,2,1) 6
11Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(3,u,d,1,1) 5
12Marian SpychałaRawicz(0,0,2,2,0,) 4
13Marian JankowskiOstrów Wlkp(2,2,0,u) 4
14Mieczysław PołukardBydgoszcz(0,1,0,0,1) 2
15Henryk ŻytoLeszno(d,1,u,1,0) 2
16Jerzy BłochWrocław(1,0,1,u) 2
17Zbigniew FlegelLeszno(0) 0R
17Zdzisław WalinskiLeszno(d) 0R

Bydgoszcz - 4 listopad

Finał nr 3

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRawicz(3,3,3,3,3) 15
2Mieczysław PołukardBydgoszcz(3,3,2,3,3) 14
3Tadeusz TeodorowiczWrocław(2,2,3,3,2) 12
4Edward KupczyńskiWrocław(1,2,3,2,3) 11
5Henryk ŻytoLeszno(3,3,1,3,1) 11
6Stanisław TkoczRybnik(u,2,2,2,3) 9
7Marian SpychałaRawicz(2,1,2,2,2) 9
8Jan MalinowskiBydgoszcz(3,3,2,d,d) 8
9Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(1,2,3,d,2) 8
10Jerzy BłochWrocław(2,1,2,0,1) 6
11Marian MielcarskiBydgoszcz(2,d,1,1,1) 5
12Joachim MajRybnik(d,ns,ns,ns,ns) 0
13Janusz SucheckiBudowlani Warszawa- nsR
13Andrzej KrzesińskiCWKS Warszawa- nsR
13Kazimierz BentkeOstrów Wlkp- nsR
13Marian JankowskiOstrów Wlkp- nsR
13Józef WieczorekRybnik- nsR
13Eugeniusz NazimekRzeszów- nsR

Warszawa - 3 czerwiec (03.06).

W zawodach startowali również: Wacław Wechmann - (Rawicz), Marian Stawecki - (Lublin), Władysław Bistroń - (Stal Rzeszów), Janusz Suchecki - (Budowlani Warszawa), Tadeusz Stercel - (Gorzów Wlkp.), Bolesław Bonin (Bydgoszcz), Marian Spychała - (Rawicz), Henryk Ignasiak - (Rawicz), Eugeniusz Wróżyński - (Łódź).

Uwaga ! Decyzją PZMot reprezentanci kraju: Włodzimierz Szwendrowski - (Łódź), Mieszysław Połukard (Bydgoszcz), Tadeusz Teodorowicz (Wrocław) zostali zwolnieni z obowiązku startu i otrzymali bezpośredni awans do rozgrywki finałowej.

Eliminacje

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MalinowskiBydgoszcz(3,3,3,3,3) 15
2Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(2,3,3,3,3) 14
3Jan KrakowiakŁódź- 12
4Alojzy FrachWrocław- 11





1957

Rybnik - 18 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marian KaiserWarszawa(3,3,3,3,3) 15
2Joachim MajRybnik(3,2,3,3,3) 14
3Edward KupczyńskiWrocław(1,3,2,2,3) 11
4Stanisław TkoczRybnik(2,1,3,3,2) 11
5Paweł WaloszekKatowice(3,1,3,2,1) 10
6Tadeusz TeodorowiczWrocław(1,3,1,2,3) 10
7Marian PhilippRybnik(3,2,0,2,2) 9
8Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,2,3,1,1) 9
9Konstanty PociejkowiczWrocław(1,3,2,d,2) 8
10Marian WieczorekRybnik(2,2,1,2,0) 7
11Jan MalinowskiBydgoszcz(0,0,2,1,0) 3
12Paweł MirowskiŁódź(0,1,w,0,2) 3
13Norbert ŚwitałaBydgoszcz(2,0,1) 3
14Janusz KościelakRzeszów(0,0,1,0,1) 2
15Henryk ŻytoLeszno(1,1,0,0,d) 2
16Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(0,0,0,1,0) 1
17Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(1) 1R
18Stanisław RurarzŚwiętochłowice- nsR

Łódź - 15 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik- 12
2Paweł WaloszekKatowice- 12
3Paweł MirowskiŁódź- 12
4Edward KupczyńskiWrocław- 12
5Konstanty PociejkowiczWrocław- 12
6Mieczysław PołukardBydgoszcz- -
7Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- -
8Norbert ŚwitałaBydgoszcz- -

Leszno - 15 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Joachim MajRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Tadeusz TeodorowiczWrocław- 11
3Jan MalinowskiBydgoszcz- 11
4Marian KaiserWarszawa- -
5Janusz KościelakRzeszów- -
6Henryk ŻytoLeszno- -
7Marian PhilippRybnik- -
8Józef WieczorekRybnik- -





1958

Rybnik - 31 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Edward KupczyńskiWrocław(3,3,3,2,3) 14
3Joachim MajRybnik(3,2,3,3,2) 13
4Konstanty PociejkowiczWrocław(2,1,3,3,3) 12
5Mieczysław PołukardBydgoszcz(3,2,2,1,2) 10
6Marian KaiserLegia Warszawa(2,3,2,2,1) 10
7Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(1,3,2,3,0) 9
8Jan MalinowskiRzeszów(2,0,1,2,2) 7
9Bolesław BoninBydgoszcz(2,0,1,1,3) 7
10Eugeniusz WróżyńskiŁódź(1,1,2,0,1) 5
11Stanisław RurarzŚwiętochłowice(1,2,w,2,0) 5
12Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(u,2,0,0,2) 4
13Norbert ŚwitałaBydgoszcz(1,1,1,0,1) 4
14Bronisław RogalLegia Warszawa(0,1,0,w,1) 2
15Jan KusiakLeszno(0,0,1,1,0,) 2
16Zdzisław JałowieckiCzęstochowa(0,0,w,1,0) 1
17Zdzisław WalinskiLeszno- nsR
17Janusz KościelakRzeszów- nsR
17Paweł WaloszekŚwiętochłowice- nsR

Łódź

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Konstanty PociejkowiczWrocław- 13
2Bronisław RogalLegia Warszawa- 13
3Marian StaweckiLublin- 11
4Zdzisław JałowieckiCzęstochowa- 11
5Eugeniusz NazimekRzeszów- 8
6Bogdan CuryłoTarnów- 8
7Norbert ŚwitałaBydgoszcz- 8
8Eugeniusz WróżyńskiŁódź- 8
9Henryk KaczmarekŚrem- -

Bydgoszcz

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardBydgoszcz(3,3,3,3,3) 15
2Jan MalinowskiRzeszów- 14
3Roman GąsiorKrosno- 13
4Edward KupczyńskiWrocław- 8
5Marian PhilippRybnik- 8
6Tadeusz FijałkowskiSkra Warszawa- 8
7Jan KusiakLeszno- 8
8Wacław KucharekSkra Warszawa- 8

Kraków - 15 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Stefan KępaRzeszów- 12
3Bolesław BoninBydgoszcz- 11
4Janusz KościelakRzeszów- 11
5Jan KolberRawicz- 10
6Czesław OdrzywolskiGniezno- 10
7Janusz SucheckiLegia Warszawa- 10
8Bohdan JaroszewiczNowa Huta- 10

Lublin - 15 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Florian KapałaRzeszów- 14
3Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- -
4Wacław AndrzejewskiŚwiętochłowice- -
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice- -
6Wiktor BrzozowskiWarszawa- -
7Jan KrakowiakŁódź- -
8Andrzej PogorzelskiGniezno- -

Ostrów Wlkp - 15 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Konstanty PociejkowiczWrocław- 13
2Janusz KościelakRzeszów- 13
3Janusz SucheckiLegia Warszawa- 12
4Stanisław TkoczRybnik- 11
5Bronisław RogalLegia Warszawa- 11
6Zdzisław JałowieckiCzęstochowa- 10
7Eugeniusz WróżyńskiŁódź- 9

Gorzów Wlkp - 15 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kazimierz BentkeOstrów Wlkp- 14
2Jan MalinowskiRzeszów- 12
3Stanisław RurarzŚwiętochłowice- 11
4Zdzisław WalinskiLeszno- 10
5Rajmund ŚwitałaBydgoszcz- 10
6Edward KupczyńskiWrocław- 9
7Mieczysław PołukardBydgoszcz- 8





1959

Rybnik - 30 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stefan KwoczałaCzęstochowa(3,3,3,2,3) 14
2Jan MalinowskiRzeszów(3,3,2,3,1.5) 12.5
3Florian KapałaRzeszów(3,t,3,3,3) 12
4Stefan KępaRzeszów(3,1,3,3,1.5) 11,5
5Stanisław RurarzCzęstochowa(0,3,3,2,2) 10
6Norbert ŚwitałaBydgoszcz(2,0,0,3,3) 8
7Joachim MajRybnik(w,3,2,1,2) 8
8Stanisław TkoczRybnik(1,w,2,1,3) 7
9Henryk ŻytoLeszno(2,1,2,2,) 7
10Julian KuciakCzęstochowa(2,1,1,2,0) 6
11Marian PhilippRybnik(1,2,2,0,1) 6
12Józef WieczorekRybnik(2,2,1,1,w) 6
13Konstanty PociejkowiczWrocław(2,2,w) 4
14Kazimierz BentkeOstrów Wlkp(1,1,0,0,1) 3
15Bernard KacperakCzęstochowa(0,1,1,0,1) 3
16Ryszard ŚwiątkowskiRawicz(1,0,0,0,0) 1
17Czesław OdrzywolskiGniezno(1) 1R
17Mieczysław PołukardBydgoszcz- nsR

Rawicz

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław PołukardBydgoszcz- -





1960

Rybnik - 28 sierpień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Konstanty PociejkowiczWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Marian KaiserGdańsk(2,3,3,2,3) 13+3
3Bernard KacperakCzęstochowa(3,2,3,3,2) 13+2
4Paweł WaloszekGdańsk(3,2,2,3,3) 13+1
5Joachim MajRybnik(1,3,1,3,3) 11
6Jan MalinowskiRzeszów(3,2,0,2,2) 9
7Bronisław RogalGorzów Wlkp.(2,3,2,1,d) 8
8Kazimierz BentkeLeszno(0,1,3,1,1,) 6
9Stanisław RurarzCzęstochowa(1,1,2,u,2) 6
10Jan GąsiorKrosno(0,2,2,0,1) 5
11Wiesław RutkowskiPiła(1,1,0,1,2) 5
12Edward KupczyńskiBydgoszcz(1,0,1,2,0) 4
13Janusz KościelakRzeszów(2,0,1,u,0) 3
14Norbert ŚwitałaBydgoszcz(0,d,d,2,1) 3
15Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(2) 2
16Stanisław KaiserGdańsk(0,1,1,d,d) 2
17Bronisław IdzikowskiCzęstochowa(1) 1R
18Stefan KwoczałaCzęstochowa- nsR
18Marian PhilippRybnik- nsR
18Stefan KępaRzeszów- nsR






1961

Rzeszów - 24 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(2,3,3,3,3) 14
2Marian KaiserGdańsk(3,2,3,3,2) 13+3
3Henryk ŻytoLeszno(3,2,3,2,3) 13+2
4Mieczysław PołukardBydgoszcz(3,3,1,3,2) 12
5Joachim MajRybnik(2,3,2,2,3) 12
6Jan MalinowskiRzeszów(3,0,2,2,3) 10
7Janusz SucheckiBydgoszcz(2,2,1,1,1) 7
8Norbert ŚwitałaBydgoszcz(1,3,1,1,1) 7
9Jan MuchaŚwiętochłowice(w,1,2,d,2) 5
10Andrzej DomiszewskiWrocław(1,1,0,2,0) 4
11Jan KolberRzeszów(1,w,1,1,0) 3
12Antoni WorynaRybnik(0,0,-,-,2) 2
13Marian RoseToruń(0,1,0,1,0) 2
14Stanisław TkoczRybnik(2,u) 2
15Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(0,u,0,0,1) 1
16Marian SpychałaRzeszów(u/,-,) 0
17Stefan KępaRzeszów(1,3,3) 7
18Janusz KościelakRzeszów(1,2,w,0,1) 4
19Marian StaweckiRzeszów(2,0,0) 2






1962

Rzeszów - 2 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Florian KapałaRzeszów(3,3,3,3,3) 15
2Henryk ŻytoLeszno(3,3,3,3,2) 14
3Joachim MajRybnik(2,2,3,3,3) 13
4Marian KaiserGdańsk(1,3,2,3,3) 12
5Konstanty PociejkowiczWrocław(3,0,3,2,2) 10
6Antoni WorynaRybnik(1,1,2,1,3) 8
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,0,2,2,2) 8
8Janusz SucheckiBydgoszcz(2,1,1,2,2) 8
9Janusz KościelakRzeszów(3,2,1,1,1) 8
10Zdzisław WalinskiLeszno(2,2,0,1,0) 5
11Marian SpychałaRzeszów(1,d,2,2,d) 5
12Mieczysław PołukardBydgoszcz(1,3,d,d,1) 5
13Karol PeszkeRybnik(0,2,1,1,d) 4
14Stanisław RurarzCzęstochowa(0,1,1,0,1) 3
15Bogdan BerlińskiRybnik(0,1,0,0,0) 1
16Marian StaweckiRzeszów(1) 1
17Norbert ŚwitałaBydgoszcz- nsR
17Włodzimierz SzwendrowskiŁódź- nsR






1963

Rybnik - 8 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk ŻytoLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Joachim MajRybnik(2,2,3,3,3) 13
3Marian KaiserGdańsk(3,1,2,3,3) 12
4Stanisław TkoczRybnik(2,u,3,2,3) 10
5Marian SpychałaRzeszów(3,3,2,1,1) 10
6Konstanty PociejkowiczWrocław(1,3,u,3,2) 9
7Andrzej WyglendaRybnik(2,2,1,2,2) 9
8Stanisław RurarzCzęstochowa(0,1,3,2,1) 7
9Jan MuchaŚwiętochłowice(1,3,1,2,0) 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,2,0,1,2) 7
11Kazimierz BentkeLeszno(d,2,2,w,2) 6
12Antoni WorynaRybnik(3,1,1,d,d) 5
13Zygmunt PytkoTarnów(1,1,2,0,d) 4
14Zbigniew PodleckiGdańsk(d,0,d,0,1) 1
15Jerzy TrzeszkowskiWrocław(d,0,d,1,0) 1
16Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(u) 0
17Stefan KępaRzeszów(0,1,1,0) 2R

Tarnów - 1 maj

Eliminacja

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Adolf SłabońWrocław(3,2.5,3,2,3) 13,5
3Marian KaiserGdańsk(3,3,2,3,1) 12
4Stefan KępaRzeszów(2,2,2,2,3) 11
5Waldemar MotykaRybnik(2,2.5,2,3,1) 10,5
6Jan MuchaŚwiętochłowice(1,3,2,2,2) 10
7Marian RoseToruń(3,2,3,1,d) 9
8Edmund MigośGorzów Wlkp(1,0,3,3,0) 7
9Jerzy BłochWrocław(2,1,1,1,1) 6
10Krystian FoltynŚwiętochłowice(0,0,1,1,3) 5
11Jan FijałkowskiTarnów(1,1,0,1,2) 5
12Jan KusiakLeszno(2,2,0,0,0) 4
13Bogumił GrudzińskiWrocław(0,0,0,2,2,) 4
14Włodzimierz SumińskiŁódź(u,0,1,d,2) 3
15Tadeusz JankowskiPiła(1,1,0,d,1) 3
16Władysław DeptaTarnów(w,1,1,0,0) 2





1964

Rybnik - 27 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,2,3) 14
2Joachim MajRybnik(2,3,2,3,3) 13+3
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(1,3,3,3,3) 13+2
4Stanisław TkoczRybnik(2,3,2,1,3) 11
5Zbigniew PodleckiGdańsk(3,2,3,1,d) 9
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław(2,0,3,2,2) 9
7Andrzej DomiszewskiWrocław(0,2,2,3,1) 8
8Marian RoseToruń(1,2,d,3,2) 8
9Józef BatkoRzeszów(3,1,1,2,1) 8
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,2,u,d,2) 7
11Jan MuchaŚwiętochłowice(0,0,2,2,1) 5
12Jan TkoczGdańsk(1,1,1,1,0) 4
13Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,1,0,0,0) 3
14Edmund MigośGorzów Wlkp(0,1,0,0,2) 3
15Stanisław SkowronOpole(1,0,0,1,1) 3
16Stanisław KaiserGdańsk(0,0,1,0,0) 1






1965

Rybnik - 12 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Andrzej WyglendaRybnik(2,3,3,3,3) 14
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(2,3,2,3,2) 12+3
4Marian KaiserGdańsk(3,2,3,2,2) 12+2
5Joachim MajRybnik(3,1,2,1,3) 10
6Zbigniew PodleckiGdańsk(2,3,2,2,1) 10
7Marian RoseToruń(1,0,3,3,0) 7
8Antoni WorynaRybnik(0,2,u,2,3) 7
9Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(1,1,2,1,2) 7
10Jan MuchaŚwiętochłowice(0,2,1,0,2) 5
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,2,0,1,0) 4
12Adolf SłabońWrocław(0,1,1,1,1) 4
13Edmund MigośGorzów Wlkp(1,0,1,0,1) 3
14Stefan KępaRzeszów(3,0) 3
15Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,0,0,0,0) 2
16Henryk ŻytoGdańsk(0,1,0,0,0) 1
17Stanisław SkowronOpole(1,2,1) 4R






1966

Rybnik - 2 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni WorynaRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Marian RoseToruń(3,2,2,3,3) 13
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,2,3,2,2) 12
4Joachim MajRybnik(2,0,2,3,3) 10
5Kazimierz BentkeLeszno(3,2,3,0,2) 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz(1,3,3,1,1) 9
7Andrzej WyglendaRybnik(0,3,2,3,1) 9
8Jan TkoczGdańsk(2,1,2,2,2) 9
9Jerzy TrzeszkowskiWrocław(1,1,1,2,3) 8
10Czesław OdrzywolskiGniezno(2,0,1,2,2) 7
11Bohdan JaroszewiczWrocław(1,3,1,0,1) 6
12Bronisław RogalGorzów Wlkp(2,2,0,1,0) 5
13Andrzej MazurLublin(0,0,1,1,1) 3
14Wiktor JastrzębskiCzęstochowa(1,1,0,0,0) 2
15Stanisław RurarzCzęstochowa(0,1,0,1,0) 2
16Jan KolberRzeszów(0,0,0,0,ns) 0
17Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- nsR
17Stanisław TkoczRybnik- nsR

Gorzów Wlkp - 28 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,2,3) 14
2Joachim MajRybnik(2,3,3,3,2) 13
3Marian RoseToruń(3,1,3,3,2) 12
4Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,2,w,3,3) 11
5Wiktor JastrzębskiCzęstochowa(3,3,2,1,2) 11
6Bronisław RogalGorzów Wlkp(2,3,2,2,2) 11
7Jan KolberRzeszów(1,0,3,2,3) 9
8Stanisław RurarzCzęstochowa(0,2,2,2,3) 9
9Andrzej MazurLublin(2,2,1,3,1) 9
10Adam CiepielaRzeszów(1,2,1,0,1) 5
11Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(2,1,w,1,0) 4
12Marian KwarcińskiGniezno(0,1,2,0,1) 4
13Alojzy NorekRybnik(1,0,1,1,1) 4
14Jerzy ŁotockiCzęstochowa(1,0,0,w,w) 1
15Marian KaiserGdańsk- nsR
15Edward JancarzGorzów Wlkp- nsR
15Władysław OpalaGorzów Wlkp- nsR
15Paweł WaloszekŚwiętochłowice- nsR





1967

Rybnik - 1 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zygmunt PytkoTarnów(2,3,3,3,3) 14
2Antoni WorynaRybnik(3,3,3,1,3) 13
3Zygfryd FriedekOpole(3,1,2,3,3) 12
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,2,3,3,3) 11
5Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(u,3,2,3,2) 10
6Konstanty PociejkowiczWrocław(1,1,3,2,1) 8
7Andrzej WyglendaRybnik(3,u,2,2,1) 8
8Czesław OdrzywolskiGniezno(1,2,1,2,2) 8
9Henryk GlucklichBydgoszcz(1,0,2,2,2) 7
10Stanisław TkoczRybnik(3,0,1,0,2) 6
11Bohdan JaroszewiczWrocław(2,3,0,1,0) 6
12Jan MuchaŚwiętochłowice(2,2,1,1,0) 6
13Joachim MajRybnik(2,2,0,0,1) 5
14Jerzy TrzeszkowskiWrocław(0,1,0,1,1) 3
15Zbigniew PodleckiGdańsk(1,1,0,u,ns) 2
16Jan MalinowskiRzeszów(0,0,1,0,d) 1
17Wiktor JastrzębskiCzęstochowa- nsR
17Karol PeszkeRybnik- nsR

Gorzów Wlkp - 17 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz(3,w,3,3,3) 12
2Zbigniew PodleckiGdańsk(3,3,1,3,2) 12
3Czesław OdrzywolskiGniezno(1.5,3,1,3,3) 11.5
4Jan MuchaŚwiętochłowice(1,2,3,3,2) 11.5
5Joachim MajRybnik(3,3,2,2,1) 11
6Konstanty PociejkowiczWrocław(2,2,2,2,3) 11
7Wiktor JastrzębskiCzęstochowa(3,3,3,u,ns) 9
8Zdzisław WalinskiLeszno(2,1,2,2,2) 9
9Jan TkoczGdańsk(1,1,d,1,3) 6
10Stanisław ChorabikTarnów(2,d,1,2,1) 6
11Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(1,2,2,0,1) 6
12Zbigniew FlegelTarnów(0,1,3,u,ns) 4
13Edward KupczyńskiŁódź(0,0,0,1,2) 3
14Wojciech JuraszGorzów Wlkp(0,2,0,1,u) 3
15Kazimierz BentkeLeszno(1,1,1,0,d) 3
16Stanisław BombikOpole(0,0,0,1,1) 2

Rzeszów

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zygmunt PytkoTarnów(,) 14

Częstochowa

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bohdan JaroszewiczWrocław- -
2Wiesław RutkowskiPiła- -
3Jan MalinowskiRzeszów- -
4Zygmunt PytkoTarnów- -





1968

Rybnik - 15 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,3,2) 14
2Edmund MigośGorzów Wlkp(2,2,3,2,3) 12+3
3Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,2,2,2) 12+2
4Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(2,2,3,3,1) 11
5Stanisław TkoczRybnik(0,1,3,3,3) 10
6Jerzy TrzeszkowskiWrocław(1,1,1,3,3) 9
7Joachim MajRybnik(2,3,2,1,1) 9
8Zbigniew PodleckiGdańsk(3,2,0,2,1) 8
9Jan MuchaŚwiętochłowice(1,3,1,2,1) 8
10Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,1,2,1,u) 7
11Piotr BruzdaWrocław(1,2,0,0,3) 6
12Bohdan JaroszewiczWrocław(2,0,2,0,0) 4
13Andrzej TanaśTarnów(1,d,0,1,2) 4
14Henryk GlucklichBydgoszcz(0,1,0,0,2) 3
15Paweł WaloszekŚwiętochłowice(u,0,1,1,0) 2
16Henryk CiorgaZielona Góra(w,0,1,0,0) 1
17Stanisław SkowronOpole- nsR
17Antoni WorynaRybnik- nsR

Gdańsk - 8 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,1,3,3) 13
2Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,2,1) 11
3Andrzej TanaśTarnów(3,1,2,2,3) 11
4Bohdan JaroszewiczWrocław(0,3,2,3,2) 10
5Stanisław TkoczRybnik(3,d,1,3,3) 10
6Stanisław SkowronOpole(2,3,0,2,2) 9+3
7Bogdan BerlińskiGdańsk(0,2,3,3,1) 9+2
8Wojciech KowalskiLublin(3,w,2,1,2) 8
9Jan KolberRzeszów(2,w,3,2,d) 7
10Andrzej JędrejLublin(1,1,1,1,3) 7
11Józef JarmułaŚwiętochłowice(u,2,3,1,u) 6
12Jan MalinowskiRzeszów(2,2,2,d,0) 6
13Zdzisław WalinskiLeszno(1,2,0,0,2) 5
14Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(1,1,1,0,0) 3
15Jan JeziorowskiŚwiętochłowice(0,u,0,0,1) 1
16Jan KusiakLeszno(d,0,d,1,0) 1
17Stanisław KasaBydgoszcz(u) 0
18Marian SpychałaRzeszów- nsR
18Stanisław ChorabikTarnów- nsR

Wrocław - 8 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Piotr BruzdaWrocław(3,3,2,3,2) 13
3Edmund MigośGorzów Wlkp(2,1,3,2,3) 11
4Joachim MajRybnik(0,3,3,2,2) 10
5Andrzej WyglendaRybnik(1,2,2,2,3) 10
6Zbigniew PodleckiGdańsk(2,1,2,3,1) 9+3
7Henryk CiorgaZielona Góra(3,2,1,1,2) 9+2
8Paweł MirowskiŁódź(3,0,3,1,1) 8
9Zdzisław DobruckiLeszno(2,2,1,u,3) 8
10Stanisław BombikOpole(2,3,1,1,d) 7
11Jan TkoczGdańsk(1,d,1,3,1) 6
12Mieczysław MendykaZielona Góra(0,1,0,1,2) 4
13Alojzy NorekRybnik(1,2,0,0,d) 3
14Karol PeszkeRybnik(0,0,0,2,1) 3
15Zygmunt PytkoTarnów(0,u,2,d,ns) 2
16Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(1,1,0,0,0) 2
17Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp- nsR
17Jerzy KowalskiLeszno- nsR

Świętochłowice - 22 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,3,u,3,3) 12
2Andrzej JędrejLublin(1,2,2,3,3) 11
3Henryk GlucklichBydgoszcz(3,1,3,d,3) 10
4Jan JeziorowskiŚwiętochłowice(3,3,2,2,0) 10
5Andrzej TanaśTarnów(2,2,d,2,3) 9+3
6Jan MalinowskiRzeszów(1,d,3,3,2) 9+2
7Jan KolberRzeszów(u,3,2,3,1) 9+1
8Jan KusiakLeszno(2,3,3,u,u) 8
9Jerzy ŁotockiCzęstochowa(3,1,0,2,2) 8
10Czesław KolmanTarnów(2,2,3,1,u) 8
11Krystian FoltynŚwiętochłowice(1,2,1,2) 6
12Jerzy OwocKrosno(1,2,1,0,2) 6
13Andrzej MazurLublin(2,w,1,2,u) 5
14Ryszard BieleckiLublin(1,d,1,1,1) 4
15Emil JakubowskiKrosno(0,0,1,d,1) 2
16Jan LuśniaKrosno(0,1,0,1,0) 2
17Jerzy GrytRybnik(0) 0

Ostrów Wlkp - 23 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław KasaBydgoszcz(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech KowalskiLublin(3,3,2,3,2) 13
3Stanisław ChorabikTarnów(2,3,2,3,2) 12
4Stanisław TkoczRybnik(3,2,3,2,2) 12
5Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,3,1,3,0) 9
6Bohdan JaroszewiczWrocław(3,d,2,d,3) 8
7Marian SpychałaRzeszów(1,2,d,2,3) 8
8Zdzisław WalinskiLeszno(1,2,3,2,u) 8
9Stanisław SkowronOpole(2,1,3,1,1) 8
10Lech ZapartCzęstochowa(0,2,2,1,1) 6
11Zygmunt MatjanLublin(w,0,u,2,3) 5
12Kazimierz GrudzińskiGniezno(1,0,1,0,2) 4
13Zdzisław HapKrosno(2,1,0,0,1) 4
14Bogdan BerlińskiGdańsk(0,w,1,1,d) 2
15Ludwik JaskulskiZielona Góra(1,d,w,d,1) 2
16Jerzy SzczakielOpole(0,1,w,1,0) 2

Zielona Góra - 23 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew PodleckiGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Paweł MirowskiŁódź(1,3,3,3,3) 13
3Henryk CiorgaZielona Góra(3,2,3,3,2) 13
4Mieczysław MendykaZielona Góra(2,3,3,2,2) 12
5Edmund MigośGorzów Wlkp(d,3,2,3,3) 11
6Jan TkoczGdańsk(2,2,0,2,3) 9+3
7Piotr BruzdaWrocław(3,1,2,2,1) 9+2
8Karol PeszkeRybnik(3,1,1,1,1) 7
9Kazimierz BentkeLeszno(2,1,2,d,1) 6
10Bogdan KrzyżaniakToruń(0,3,1,1,1) 6
11Zbigniew JąderLeszno(2,1,0,0,2) 5
12Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(1,0,1,2,0) 4
13Benedykt KosekBydgoszcz(0,d,w,1,2) 3
14Wojciech JuraszGorzów Wlkp(1,2,0,0,0) 3
15Józef BatkoRzeszów(0,0,2,1,d) 3
16Wiesław RutkowskiGniezno(1,0,1,u,0) 2

Leszno - 23 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(2,2,2,3,3) 12
3Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(3,1,0,3,3) 10
4Jerzy KowalskiLeszno(0,3,3,2,2) 10
5Zdzisław DobruckiLeszno(2,3,2,1,2) 10
6Stanisław BombikOpole(3,3,1,1,1) 9
7Alojzy NorekRybnik(w,2,3,1,2) 8+3
8Mieczysław PołukardBydgoszcz(2,w,1,2,3) 8+2
9Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(3,0,3,1,0) 7
10Włodzimierz SumińskiŁódź(2,2,1,u,2) 7
11Edward KupczyńskiŁódź(1,d,2,2,1) 6
12Marian KwarcińskiGniezno(1,2,2,d,0) 5
13Marian RoseToruń(w,d,1,2,1) 4
14Marian StaweckiRzeszów(0,1,d,3,u) 4
15Stanisław PacuraTarnów(1,1,0,d,1) 3
16Jan KwaśniewiczTarnów(d,d,d,d,d) 0





1969

Rybnik - 12 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,2,3,3) 14+3
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,2,3,3,3) 14+2
3Jerzy TrzeszkowskiWrocław(3,3,2,2,3) 13
4Zygmunt PytkoTarnów(3,3,2,0,2) 10
5Jerzy SzczakielOpole(0,1,3,3,2) 9
6Józef JarmułaŚwiętochłowice(2,u,3,1,2) 8
7Stanisław TkoczRybnik(0,2,2,1,3) 8
8Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(2,0,1,3,2) 8
9Zbigniew PodleckiGdańsk(1,3,1,2,1) 8
10Jan MuchaŚwiętochłowice(2,2,3,u,ns) 7
11Henryk GlucklichBydgoszcz(1,2,d,2,1) 6
12Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(2,1,1,u,1) 5
13Piotr BruzdaWrocław(0,0,0,2,1) 3
14Edmund MigośGorzów Wlkp(1,1,1,0,w) 3
15Jerzy KowalskiLeszno(1,1,d,u) 2
16Andrzej PerczyńskiLublin(0,d,0,1,0) 1
17Jerzy GrytRybnik(0) 0
17Edward JancarzGorzów Wlkp- nsR

Wrocław - 3 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MuchaŚwiętochłowice(3,3,3,2,2) 13
2Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,3,2,3,2) 13
3Edmund MigośGorzów Wlkp(2,2,3,3,3) 13
4Zygmunt PytkoTarnów(3,3,w,3,3) 12
5Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,2,1) 12
6Andrzej PerczyńskiLublin(2,1,2,2,3) 10
7Andrzej WyglendaRybnik(0,2,3,1,2) 8
8Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,2,2,1,1) 8
9Bogdan BerlińskiGdańsk(1,0,2,0,3) 6
10Stanisław BombikOpole(1,1,1,3,0) 6
11Bernard KacperakCzęstochowa(1,w,1,2,1) 5
12Henryk ŻytoGdańsk(1,2,1,u,d) 4
13Andrzej TanaśTarnów(0,1,0,1,2) 4
14Czesław KolmanTarnów(0,0,1,1,1) 3
15Stanisław RurarzCzęstochowa(2,u,ns,ns,ns) 2
16Mieczysław MendykaZielona Góra(w,0,ns,ns,ns) 0
17Paweł MirowskiŁódź- nsR
17Jan TkoczRybnik- nsR

Gorzów Wlkp - 3 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy TrzeszkowskiWrocław(2,3,3,2,3) 13
2Jerzy SzczakielOpole(3,3,2,3,2) 13
3Piotr BruzdaWrocław(3,1,1,3,3) 11
4Jerzy KowalskiLeszno(3,2,3,2,0) 10
5Stanisław TkoczRybnik(3,3,2,d,2) 10
6Józef JarmułaŚwiętochłowice(u,3,u,3,3) 9
7Zygfryd FriedekOpole(d,w,3,2,3) 8
8Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(1,2,2,2,1) 8
9Zbigniew JąderLeszno(1,1,2,1,2) 7
10Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(1,3,2,) 6
11Leszek MarszGdańsk(0,2,3,u,ns) 5
12Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(2,1,1,1,0) 5
13Zdzisław DobruckiLeszno(2,1,0,1,1) 5
14Stanisław SkowronOpole(1,2,0,1,1) 5
15Andrzej JędrejLublin(2,0,1,0,1) 4
16Benedykt KosekBydgoszcz(1,0,0,d,0) 1
17Marian RoseToruń- nsR

Leszno - 28 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zygfryd FriedekOpole(3,3,3,3,1) 13
2Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,u,3,2,3) 11
3Piotr BruzdaWrocław(1,3,2,2,3) 11
4Stanisław SkowronOpole(3,2,2,1,3) 11
5Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(2,2,w,3,3) 10+3
6Leszek MarszGdańsk(2,2,1,3,2) 10+2
7Jerzy KowalskiLeszno(3,3,3,0,u) 9
8Konstanty PociejkowiczWrocław(2,1,3,3,u) 9
9Andrzej MazurLublin(1,3,2,1,2) 9
10Bogdan KrzyżaniakToruń(2,1,1,2,2) 8
11Marian KwarcińskiGniezno(0,1,w,2,2) 5
12Zygmunt AntosWrocław(0,2,w,1,1) 4
13Bogumił GrudzińskiOpole(1,0,1,1,1) 4
14Jan ZąbikToruń(1,0,2,0,0) 3
15Jan SulewskiGdańsk(0,1,1,0,1) 3
16Andrzej ZielińskiLeszno(0,0,0,d,ns) 0

Ostrów Wlkp - 29 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(3,3,2,3,3) 14
2Jerzy SzczakielOpole(3,2,3,3,2) 13
3Marian RoseToruń(3,2,3,2,3) 13
4Zbigniew JąderLeszno(2,3,3,3,1) 12
5Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(2,3,2,3,2) 12
6Andrzej JędrejLublin(3,2,3,2,0) 10
7Benedykt KosekBydgoszcz(1,1,2,2,2) 8
8Wojciech KowalskiLublin(w,3,0,1,3) 7
9Wiesław RutkowskiGniezno(0,2,2,0,3) 7
10Alojzy NorekRybnik(2,0,1,2,2) 7
11Jan KozubskiOpole(1,1,1,1,1) 5
12Leon MajewiczGniezno(1,u,1,1,1) 4
13Jerzy ŁotockiCzęstochowa(0,1,0,1,1) 3

Lublin - 29 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław BombikOpole(2,3,3,3,3) 14
2Henryk ŻytoGdańsk(2,2,3,3,3) 13
3Paweł MirowskiŁódź(3,3,0,3,2) 11
4Andrzej PerczyńskiLublin(2,3,3,2,1) 11
5Bernard KacperakCzęstochowa(3,2,3,2,1) 11
6Stanisław RurarzCzęstochowa(3,3,2,2,d) 10
7Andrzej TanaśTarnów(1,d,1,3,3) 8
8Czesław KolmanTarnów(1,1,w,2,3) 7
9Stanisław GołofitŁódź(2,2,2,1,u) 7
10Grzegorz KuźniarRzeszów(3,u,u,1,2) 6
11Edmund MadejTarnów(1,1,1,1,2) 6
12Marek CieślakCzęstochowa(1,d,2,d,2) 5
13Zdzisław HapKrosno(0,2,1,0,1) 4
14Jerzy OwocKrosno(0,0,2,0,1) 3
15Marian KrajewskiRzeszów(w,1,w,1,d) 2
16Tomasz SochackiKrosno(0,1,0,0,0) 1

Świętochłowice - 26 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,3,3,3,3) 14
2Edmund MigośGorzów Wlkp(3,3,2,3,3) 14
3Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,3,1,3,2) 12
4Bogdan BerlińskiGdańsk(3,w,3,2,3) 11
5Jan TkoczRybnik(0,2,3,3,3) 11
6Mieczysław MendykaZielona Góra(1,3,2,2,1) 9
7Ryszard BieleckiLublin(2,1,1,2,2) 8
8Krystian FoltynŚwiętochłowice(2,0,3,0,2) 7
9Zdzisław WalinskiLeszno(2,2,1,1,1) 7
10Jan JeziorowskiŚwiętochłowice(3,1,0,2,0) 6
11Kazimierz BentkeLeszno(d,2,2,1,1) 6
12Henryk BarylskiLublin(1,1,0,1,2) 5
13Zenon NowakZielona Góra(0,2,0,1,u) 3
14Ryszard ZawadzkiŚwiętochłowice(0,0,0,2,u) 2
15Andrzej NawrockiŚwiętochłowice(0,u,1,1,0) 2
16Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(1,u) 1
17Norbert ŚwitałaBydgoszcz(1) 1





1970

Gorzów Wlkp - 27 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edmund MigośGorzów Wlkp(3,3,3,2,3) 14
2Andrzej WyglendaRybnik(2,2,3,3,2) 12
3Antoni WorynaRybnik(3,2,1,2,3) 11
4Piotr BruzdaWrocław(3,1,u,3,3) 10
5Stanisław BombikOpole(3,0,2,3,2) 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz(0,3,2,3,1) 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,d,3,1,3) 9
8Jerzy SzczakielOpole(u,3,3,d,1) 7
9Jan MuchaŚwiętochłowice(1,2,1,1,2) 7
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław(1,3,w,w,2) 6
11Jerzy GrytRybnik(2,1,0,2,1) 6
12Henryk ŻytoGdańsk(w,2,2,1,1) 6
13Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(1,1,1,2,0) 5
14Jan TkoczGdańsk(0,1,2,0,0) 3
15Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(2,w,0,1,u) 3
16Marek CieślakCzęstochowa(0,0,1,0,0) 1
17Erwin BrabainskiŚwiętochłowice- nsR

Świętochłowice - 12 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr BruzdaWrocław(2,3,3,2,3) 13
2Henryk ŻytoGdańsk(3,1,2,3,3) 12
3Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(3,2,1,3,2) 11
4Jerzy GrytRybnik(2,3,1,3,2) 11
5Jan TkoczGdańsk(u,2,3,2,2) 9
6Stanisław NowakWrocław(1,3,w,3,1) 8
7Zdzisław WalinskiLeszno(2,1,1,0,3) 7
8Paweł ProtasiewiczZielona Góra(w,0,2,1,2) 5
9Andrzej TkoczRybnik(0,1,2,1,1) 5
10Zygmunt PytkoTarnów(1,1,0,2,1) 5
11Andrzej TanaśTarnów(1,2,d,0,0) 3
12Kazimierz TylińskiZielona Góra(u,0,1,0,0) 1
13Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,1,3) 13RT
14Krystian FoltynŚwiętochłowice(3,2,3,2,w) 10RT
15Andrzej NawrockiŚwiętochłowice(2,u,2,u,1) 5RT
16Paweł AdamŚwiętochłowice(1,0,d,1,0) 2RT

Rybnik - 13 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy TrzeszkowskiWrocław(3,3,3,3,3) 15
2Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(1,2,3,3,3) 12
3Andrzej WyglendaRybnik(3,2,3,3,1) 12
4Stanisław BombikOpole(2,3,2,2,3) 12
5Marek CieślakCzęstochowa(3,2,3,2,2) 12
6Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(2,3,0.5,1,3) 9.5
7Stanisław SkowronOpole(2,3,0.5,1,1) 7.5
8Paweł MirowskiŁódź(3,0,2,2,0) 7
9Bohdan JaroszewiczWrocław(1,2,1,3,0) 7
10Krystian FoltynŚwiętochłowice(0,1,1,1,2) 5
11Ryszard BieleckiLublin(1,1,1,0,1) 4
12Adam CiepielaRzeszów(0,0,d,1,1) 2
13Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(1,ns,ns,ns,ns) 1
14Andrzej MazurLublin(0,u,0,0,d) 0
15Karol PeszkeRybnik(2,1,2,2,2) 9RT
16Bronisław RajnholdRybnik(0,d,2,u,2) 4RT
17Edward JancarzGorzów Wlkp- nsR

Opole - 3 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(1,3,3,3,3) 13
3Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(3,2,2,3,2) 12
4Adam CiepielaRzeszów(3,3,2,2,2) 12
5Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(2,3,3,0,3) 11
6Zygmunt MalinowskiCzęstochowa(1,1,3,2,2) 9
7Henryk GolecOpole(1,2,0,1,3) 7
8Marek CieślakCzęstochowa(0,2,2,1,2) 7
9Krystian FoltynŚwiętochłowice(2,1,1,2,1) 7
10Lech ZapartCzęstochowa(1,2,2,0,1) 6
11Wojciech KowalskiLublin(2,1,0,2,0) 5
12Jerzy KowalskiLeszno(u,0,1,3,0) 4
13Stanisław ChorabikTarnów(3,1,d) 4
14Grzegorz KuźniarRzeszów(2,0,1,0,0) 3
15Joachim HylaOpole(0,1,1) 2
16Stefan WarzechaOpole(1,1) 2
17Bernard KacperakCzęstochowa(0,0,0,1,0) 1
18Konstanty PociejkowiczWrocław(u) 0

Tarnów - 3 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan MuchaŚwiętochłowice(3,3,1,3,3) 13
2Edward JancarzGorzów Wlkp(1,3,3,3,3) 13
3Stanisław SkowronOpole(3,3,3,2,2) 13
4Edmund MigośGorzów Wlkp(2,3,2,3,3) 13
5Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(2,2,3,2,3) 12
6Ryszard BieleckiLublin(3,1,1,2,1) 8
7Bohdan JaroszewiczWrocław(0,2,2,2,2) 8
8Stanisław BombikOpole(w,2,2,1,2) 7+3
9Paweł MirowskiŁódź(3,2,0,0,2) 7+2
10Marian SpychałaRzeszów(2,0,3,1,1) 7
11Andrzej MazurLublin(2,1,1,1,1) 6
12Edward KupczyńskiŁódź(1,1,2,0,d) 4
13Marian StaweckiRzeszów(d,3,d) 3
14Zygmunt AntosWrocław(u,1,1,0,0) 2
15Stanisław LalickiRzeszów(0,0,0,1,1) 2
16Andrzej PerczyńskiLublin(1,0,d,0,d) 1
17Józef JarmułaCzęstochowa(u) 0

Zielona Góra - 3 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy SzczakielOpole(3,3,1,3,3) 13
2Zdzisław WalinskiLeszno(3,3,3,2,d) 11
3Zygfryd FriedekOpole(2,u,3,3,3) 11
4Henryk GlucklichBydgoszcz(2,u,3,3,3) 11
5Antoni WorynaRybnik(3,2,1,3,2) 11
6Kazimierz TylińskiZielona Góra(1,2,2,2,3) 10
7Jerzy GrytRybnik(0,3,1,2,2) 8
8Paweł ProtasiewiczZielona Góra(3,2,2,1,0) 8
9Jan TkoczGdańsk(1,1,3,1,1) 7
10Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(2,d,2,2,1) 7
11Jan SulewskiGdańsk(2,0,0,1,2) 5
12Bogdan SzulukToruń(1,1,2,0,1) 5
13Zbigniew JąderLeszno(d,3) 3
14Marian ZaranekBydgoszcz(0,2,0,1,0) 3
15Stanisław KasaBydgoszcz(1,w,d,u,2) 3
16Jan MichalakWrocław(d,0,1,0,0) 1
17Jan RatajczykZielona Góra(1) 1





1971

Rybnik - 3 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy GrytRybnik(3,3,2,3,3) 14
2Jerzy SzczakielOpole(1,3,3,3,3) 13
3Andrzej WyglendaRybnik(1,3,3,3,2) 12+3
4Henryk GlucklichBydgoszcz(2,2,3,2,3) 12+2
5Zygfryd FriedekOpole(3,2,2,2,2) 11
6Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,2,2,1) 10
7Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,1,0,1) 8
8Zdzisław DobruckiLeszno(2,2,2,d,1) 7
9Henryk ŻytoGdańsk(0,2,1,3,d) 6
10Grzegorz KuźniarRzeszów(1,d,1,1,3) 6
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,1,3,1,0) 5
12Zbigniew PodleckiGdańsk(2,1,w,u,2) 5
13Konstanty PociejkowiczWrocław(0,w,w,2,2) 4
14Marek CieślakCzęstochowa(1,0,1,1,1) 4
15Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(1,0,0,1,0) 2
16Jan RatajczykZielona Góra(0,1,d,0,0) 1
17Antoni WorynaRybnik- nsR
17Józef JarmułaŚwiętochłowice- nsR

Świętochłowice - 11 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,3,3,3,2) 14
3Andrzej WyglendaRybnik(3,3,2,2,1) 11
4Jerzy GrytRybnik(2,2,3,2,2) 11
5Grzegorz KuźniarRzeszów(1,3,2,1,3) 10
6Henryk ŻytoGdańsk(2,2,1,2,3) 10
7Marek CieślakCzęstochowa(1,1,3,3,1) 9
8Konstanty PociejkowiczWrocław(2,2,0,3,1) 8
9Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(0,2,1,1,3) 7
10Zbigniew JąderLeszno(0,1,2,2,2) 7
11Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(3,w,2,u,0) 5
12Andrzej PerczyńskiLublin(1,1,1,0,2) 5
13Jerzy OwocRzeszów(0,1,1,1,0) 3
14Czesław KolmanTarnów(2,wu) 2
15Zdzisław HapRzeszów(0,0,0,0,1) 1
15Jerzy TrzeszkowskiWrocław(1,0,0,) 1
17Zenon PlechGorzów Wlkp(0,1,0) 1R
18Stanisław KasaBydgoszcz- nsR
18Jerzy PadewskiGorzów Wlkp- nsR

Opole - 12 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,3,2,3) 14
2Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
3Jan MuchaŚwiętochłowice(3,3,2,3,0) 11
4Zygfryd FriedekOpole(d,2,3,3,2) 10
5Antoni WorynaRybnik(1,3,3,2,1) 10
6Zbigniew PodleckiGdańsk(2,2,2,3,1) 10
7Zdzisław DobruckiLeszno(2,d,2,2,3) 9
8Jan RatajczykZielona Góra(3,2,1,0,3) 9
9Janusz PlewińskiToruń(2,0,d,1,3) 6
10Andrzej TkoczRybnik(1,2,u,1,2) 6
11Bogdan SzulukToruń(1,1,1,1,2) 6
12Leszek MarszGdańsk(1,1,2,0,1) 5
13Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(2,1,d,1,1) 5
14Zygmunt PytkoTarnów(u,0,1,2,0) 3
15Stanisław TkoczRybnik(0,1,0,0,0) 1
16Andrzej KoselskiBydgoszcz(d,0,0,0,d) 0
17Stanisław SkowronOpole- nsR
17Stanisław BombikRybnik- nsR

Lublin - 16 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,2,3,3,2) 13
2Jerzy GrytRybnik(2,3,1,3,3) 12
3Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(2,3,2,2,2) 11
4Andrzej PerczyńskiLublin(2,3,0,2,3) 10
5Jerzy TrzeszkowskiWrocław(1,2,3,3,1) 10
5Henryk ŻytoGdańsk(3,1,3,1,2) 10
5Jerzy OwocRzeszów(3,3,2,1,1) 10
8Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(1,2,2,2,3) 10
9Zbigniew JąderLeszno(0,2,2,1,3) 8
10Andrzej MazurLublin(3,1,d,3,u) 7
11Piotr BruzdaWrocław(2,w,3,2,w) 7
12Marian KrajewskiRzeszów(0,1,1,0,2) 4
13Zygmunt MatjanLublin(0,u,1,0,1) 2
13Jan TkoczGdańsk(1,0,u,0,1) 2
13Marian GomułkaLublin(1,1,u,) 2
13Henryk BarylskiLublin(0,1,1,0,) 2R
17Stanisław NowakWrocław(0) 0

Rzeszów - 16 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,3,3,2) 13
3Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,3,3,3,0) 12
4Stanisław KasaBydgoszcz(3,3,2,3,1) 12
5Konstanty PociejkowiczWrocław(1,2,3,2,3) 11
6Czesław KolmanTarnów(2,3,2,2,1) 10
7Marek CieślakCzęstochowa(1,2,2,1,3) 9
8Józef JarmułaŚwiętochłowice(2,2,2,0,0) 6+3
9Zdzisław HapRzeszów(2,0,0,2,2) 6+2
10Zenon PlechGorzów Wlkp(0,1,1,2,2) 6+1
11Karol PeszkeRybnik(1,1,1,1,2) 6+0
12Benedykt KosekBydgoszcz(0,1,0,1,3) 5
13Jan LuśniaRzeszów(2,0,1,0,0) 3
14Jacek GierzyńskiCzęstochowa(0,0,1,1,1) 3
15Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(1,1,0,0,0) 2
16Antoni MasłowskiRybnik(0,0,0,0,1) 1

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Zbigniew PodleckiGdańsk(3,2,3,3,1) 12
3Antoni WorynaRybnik(3,3,0,3,2) 11
4Stanisław BombikRybnik(2,0,3,2,3) 10
5Leszek MarszGdańsk(1,3,1,2,3) 10
6Stanisław SkowronOpole(2,3,2,1,2) 10
7Andrzej TkoczRybnik(3,1,3,1,1) 9
8Stanisław TkoczRybnik(2,1,2,1,2) 8
9Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(1,0,2,3,0) 6+3
10Jan RatajczykZielona Góra(2,2,2,u) 6+2
11Jan ZąbikToruń(u,2,1,1,2) 6+1
12Andrzej TanaśTarnów(0,d,1,2,3) 6+0
13Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,1,1,d,1) 5
14Ludwik JaskulskiZielona Góra(1,2,d,0,d) 3
15Zbigniew TylińskiZielona Góra(1,1,d,0,w) 2
16Stanisław ChorabikTarnów(u,d,d,d,1) 1
17Wojciech KaczmarekGniezno(u) 0

Tarnów - 16 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk GlucklichBydgoszcz(2,2,3,3,3) 13
2Zygmunt PytkoTarnów(3,3,3,3,0) 12
3Janusz PlewińskiToruń(0,3,3,3,3) 12
4Andrzej KoselskiBydgoszcz(3,2,2,3,2) 12
5Zygfryd FriedekOpole(2,3,2,1,3) 11
6Zdzisław DobruckiLeszno(3,1,3,2,2) 11
7Jan MuchaŚwiętochłowice(3,2,1,2,2) 10
8Jerzy SzczakielOpole(2,3,2,2,1) 10
9Bogdan SzulukToruń(1,1,0,2,3) 7
10Paweł ProtasiewiczZielona Góra(1,2,1,1,1) 6
11Marian ZaranekBydgoszcz(1,0,2,0,2) 5
12Stanisław PacuraTarnów(2,0,1,0,0) 3
13Rajmund ŚwitałaBydgoszcz(0,1,1,0,1) 3
14Mieczysław MendykaZielona Góra(1,0,0,1,1) 3
15Wojciech KowalskiLublin(0,1,0,1,u) 2
16Ryszard BieleckiLublin(0,0,0,d,0) 0





1972

Bydgoszcz - 1 październik

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(3,2,3,3,3) 14
2Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,1,3,3,3) 13
3Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,3,3,d1) 12
4Henryk ŻytoGdańsk(1,2,2,3,3) 11
5Bogdan SzulukToruń(2,ns,3,1,3) 9
6Marek CieślakCzęstochowa(2,3,u,2,2) 9
7Jerzy GrytRybnik(3,2,1,1,2) 9
8Stanisław SkowronOpole(0,3,1,1,2) 7
9Stanisław KasaBydgoszcz(2,u,2,2,1) 7
10Józef JarmułaŚwiętochłowice(1,3,2,d,d) 6
11Andrzej TkoczRybnik(u,2,2,0,2) 6
12Piotr BruzdaWrocław(2,0,1,2,1) 6
13Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(1,1,1,2,1) 6
14Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(w/u,1,ns,ns,ns) 1
15Zdzisław DobruckiLeszno(u,ns,ns,ns,ns) 0
16Jerzy KowalskiLeszno(u,ns,ns,ns,ns) 0
17Jan MuchaŚwiętochłowice(,) nsR

Chorzów - 17 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(3,3,3,3,2) 14
2Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,2,3,3) 14
3Henryk ŻytoGdańsk(1,2,3,2,3) 11
4Bogdan SzulukToruń(2,3,2,d,3) 10
5Andrzej TkoczRybnik(3,2,3,2,1) 10
6Stanisław SkowronOpole(2,2,1,3,2) 10
7Zdzisław DobruckiLeszno(3,3,1,1,1) 9
8Antoni MasłowskiRybnik(1,0,3,2,3) 9
9Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(2,1,1,2,2) 8
10Joachim HylaOpole(2,1,2,1,1) 7
11Bernard JąderLeszno(1,d,2,3,0) 6
12Jerzy PadewskiGniezno(u,2,d,1,2) 5
13Franciszek StachOpole(0,d,1,1,1) 3
14Leszek MarszGdańsk(d,2,0,0,d) 2
15Stanisław TkoczOpole(1,1,0,d) 2
16Antoni HelińskiLeszno(0,0,0,0,0) 0
17Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp- nsR
17Andrzej WyglendaRybnik- nsR

Gorzów Wlkp - 17 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marek CieślakCzęstochowa(1,3,3,3,2) 12
2Jan MuchaŚwiętochłowice(2,3,3,2,2) 12
3Jerzy KowalskiLeszno(1,2,3,2,3) 11
4Stanisław KasaBydgoszcz(3,3,2,d,2) 10
5Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,w,d,3,3) 9
6Jerzy GrytRybnik(2,1,3,w,3) 9
7Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(d,2,1,3,3) 9
8Piotr BruzdaWrocław(3,1,2,2,1) 9
9Jerzy SzczakielOpole(1,3,1,2,1) 8
10Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,2,2,0,0) 7
11Marian ZaranekBydgoszcz(1,3,2) 6
12Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,1,2,1,0) 6
13Romuald ŁośZielona Góra(0,2,0,1,0,) 3
14Antoni FojcikRybnik(w,1,0,1,1,) 3
15Antoni WorynaRybnik(1,w,0,1,1) 3
16Zygmunt SłowińskiWrocław(2,w) 2
17Zygmunt PytkoTarnów(0,w,0) 0
18Zbigniew PodleckiGdańsk- nsR
18Antoni MasłowskiRybnik- nsR
18Zbigniew FilipiakZielona Góra- nsR

Leszno - 25 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leszek MarszGdańsk(1,3,3,2,3) 12
2Andrzej TkoczRybnik(3,3,1,3,2) 12
3Ryszard DziatkowiakGorzów Wlkp(2,3,3,3,d) 11
4Henryk ŻytoGdańsk(2,2,1,3,3) 11
5Antoni HelińskiLeszno(3,3,2,1,2) 11
6Andrzej WyglendaRybnik(u,2,1,3,3) 9
7Andrzej PogorzelskiGorzów Wlkp(3,2,2,2,0) 9
8Bernard JąderLeszno(1,1,3,2,2) 9
9Stanisław SkowronOpole(3,1,2,2,1) 9
10Hubert PolokOpole(0,2,2,1,2) 7
11Mieczysław MendykaZielona Góra(2,0,0,0,3) 5
12Paweł ProtasiewiczZielona Góra(1,0,3,0,0) 4
13Alojzy NorekLeszno(2,1,0,0,1) 4
14Konrad LiborOpole(1,0,1,1,1) 4
15Zygmunt GołębiowskiCzęstochowa(0,1,0,1,1) 3
16Jan ChudzikowskiWrocław- nsR

Zielona Góra - 25 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew PodleckiGdańsk(2,2,3,3,3) 13
2Antoni WorynaRybnik(3,0,3,3,2) 11
3Romuald ŁośZielona Góra(3,3,2,2,1) 11
4Piotr BruzdaWrocław(3,3,2,1,2) 11
5Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,3,1,0,3) 10
6Antoni FojcikRybnik(1,2,3,1,3) 10
7Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,1,2,2,3) 10
8Zbigniew FilipiakZielona Góra(0,2,3,3,0) 8
9Zygmunt SłowińskiWrocław(2,2,u,3,1) 8
10Roman KościechaToruń(0,1,3,1,2) 7
11Benedykt KosekBydgoszcz(w,1,1,2,1) 5
12Andrzej KoselskiBydgoszcz(2,w,0,0,2) 4
13Stanisław NowakWrocław(0,1,2,1,0) 4
14Bogdan KrzyżaniakToruń(1,0,0,2,0) 3
15Jan GągolewiczGdańsk(0,0,0,1,1) 2
16Jan GrabowskiZielona Góra(1,u) 1

Toruń - 2 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław TkoczOpole(u,3,3,3,3) 12
2Jerzy PadewskiGniezno(3,2,3,2,2) 12
3Zdzisław DobruckiLeszno(0,3,3,2,3) 11
4Joachim HylaOpole(3,3,1,1,3) 11
5Bogdan SzulukToruń(3,1,3,2,2) 11
6Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(3,2,0,3,2) 10+3
7Franciszek StachOpole(2,u,2,3,3) 10+2
8Marek CzernyCzęstochowa(2,2,2,1,2) 9
9Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(1,1,2,3) 7
10Stanisław ChorabikTarnów(1,2,2,1,d) 6
11Wiktor JastrzębskiCzęstochowa(1,3,1) 5
12Jerzy OwocRzeszów(2,0,0,2,1) 5
13Jan ZąbikTarnów(1,1,0,1,1) 4
14Andrzej SzostekGniezno(0,1,1,0,1) 3
15Grzegorz KuźniarRzeszów(2,w) 2
16Jerzy KniaźGniezno(0,0,1,w,1) 2

Częstochowa - 2 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Stanisław KasaBydgoszcz(3,2,3,2,3) 13
2Jerzy KowalskiLeszno(2,3,2,3,2) 12
3Jerzy GrytRybnik(1,2,2,3,3) 11
4Zygmunt PytkoTarnów(1,3,3,2,2) 11
5Józef JarmułaŚwiętochłowice(3,d,2,3,3) 11
6Jan MuchaŚwiętochłowice(3,1,3,1,2) 10+3
7Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(1,3,1,2,3) 10+2
8Antoni MasłowskiRybnik(3,2,1,3,1) 10+1
9Marian ZaranekBydgoszcz(2,u,2,2,2) 8
10Zenon UrbaniecCzęstochowa(2,3,0,1,d) 6
11Marian WardzałaTarnów(0,0,3,0,1) 4
12Jerzy WilimRybnik(2,2,d,d,d) 4
13Stanisław GołofitŁódź(0,1,1,1,0) 3
14Kazimierz BuryŚwiętochłowice(1,1,0,0,1) 3
15Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(0,0,1,0,1) 2
16Andrzej MazurLublin(0,0,d,1,d) 1





1973

Rybnik - 30 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Jerzy GrytRybnik(3,2,3,3,3) 14
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,1,2,2,3) 11
4Edward JancarzGorzów Wlkp(w,3,2,3,2) 10
5Henryk GlucklichBydgoszcz(2,3,3,d,1) 9
6Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(2,2,1,1,3) 9
7Jan MuchaŚwiętochłowice(2,1,2,2,2) 9
8Bernard JąderLeszno(1,0,3,3,1) 8
9Zenon PlechGorzów Wlkp(3,2,0,0,2) 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,2,2,0,0) 6
11Leszek MarszGdańsk(1,1,0,2,2) 6
12Andrzej TkoczRybnik(1,3,1,0,0) 5
13Zdzisław DobruckiLeszno(0,0,1,1,1) 3
14Stanisław KasaBydgoszcz(0,1,d,1,1) 3
15Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(0,0,w,2,0) 2
16Piotr PysznyRybnik(1,u,1,u) 2
17Paweł ProtasiewiczZielona Góra(0) 0R

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kazimierz BuryŚwiętochłowice(0,2,0,1,1) 4
1Stanisław KasaBydgoszcz(3,3,2,3,3) 14
2Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(2,3,3,2,2) 13
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,0,3) 12
4Bernard JąderLeszno(2,2,2,3,2) 11
5Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,3,1,0) 10
6Jerzy KowalskiLeszno(0,2,3,2,3) 10
7Jerzy GrytRybnik(3,2,2,2,1) 10
8Franciszek StachOpole(2,1,1,3,2) 9
9Wiktor WaloszekŚwiętochłowice(1,1,0,3,2) 7
10Zygmunt SłowińskiWrocław(1,0,1,1,2) 5
12Konrad LiborOpole(2,0,1,0,1) 4
13Andrzej NawrockiŚwiętochłowice(1,1,0,1,1) 4
14Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(0,0,1,2,0) 3
15Joachim HylaOpole(0,0,2,0,0) 2
16Jerzy KniaźToruń(1,1,0,0,0) 2
17Eugeniusz WyciślikŚwiętochłowice- nsR

Bydgoszcz - 16 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej WyglendaRybnik(3,3,1,3,2) 12
2Zdzisław DobruckiLeszno(3,3,2,2,2) 12
3Zbigniew MarcinkowskiZielona Góra(2,3,3,1,2) 11
4Andrzej TkoczRybnik(1,3,0,3,3) 10
5Leszek MarszGdańsk(3,2,1,2,2) 10
6Piotr PysznyRybnik(2,2,1,2,3) 10
7Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,0,3,2,3) 9
8Paweł ProtasiewiczZielona Góra(0,1,2,3,3) 9
9Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(3,2,0,3,1) 9
10Jerzy TrzeszkowskiWrocław(2,1,3,1,d) 7
11Antoni FojcikRybnik(1,2,2,1,0) 6
12Jan ZąbikToruń(0,1,3,0,0) 4
13Andrzej PogorzelskiLeszno(0,1,0,1,2) 4
14Stanisław NowakGorzów Wlkp(2,w,1,0,w) 3
15Bogdan SkrobiszGdańsk(0,0,2,0,1) 3
16Zygfryd KostkaWrocław(1,0,w,0,1) 2





1974

Gorzów Wlkp - 29 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Edward JancarzGorzów Wlkp(1,3,3,3,3) 13+3
3Piotr BruzdaWrocław(2,3,3,3,2) 13+2
4Zbigniew FilipiakZielona Góra(2,1,2,3,3) 11
5Zygfryd KostkaWrocław(3,3,2,0,2) 10
6Zenon UrbaniecCzęstochowa(3,2,1,2,2) 10
7Piotr PysznyRybnik(d,2,2,1,3) 8
8Jacek GoerlitzŚwiętochłowice(1,1,3,2,0) 7
9Andrzej TkoczRybnik(1,2,2,1,1) 7
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,1,1,2,1) 7
11Henryk GlucklichBydgoszcz(3,2,0,0,1) 6
12Józef JarmułaCzęstochowa(0,1,0,2,2) 5
13Leszek MarszGdańsk(1,0,1,1,1) 4
14Andrzej WyglendaRybnik(2,0,0,d,0) 2
15Jan ZąbikToruń(0,0,1,1,0) 2
16Jan ChudzikowskiWrocław(u,0,d,0,d) 0
17Marek CieślakCzęstochowa- nsR
17Jan MuchaŚwiętochłowice- nsR

Zielona Góra - 8 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew FilipiakZielona Góra(3,3,3,3,2) 14
2Marek CieślakCzęstochowa(3,3,1,3,2) 12
3Jan ZąbikToruń(1,1,3,2,3) 10
4Jan MuchaŚwiętochłowice(2,1,2,2,3) 10
5Leszek MarszGdańsk(1,2,2,3,2) 10
6Józef JarmułaCzęstochowa(3,2,u,1,3) 9
7Zenon UrbaniecCzęstochowa(0,2,0,3,3) 8
8Jan ChudzikowskiWrocław(3,1,1,0,2) 7
9Janusz PlewińskiToruń(w,3,2,2,ns) 7
10Paweł ProtasiewiczZielona Góra(2,3,0,1,1) 7
11Zygfryd FriedekOpole(1,2,2,1,1) 7
12Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,0,3,d,1) 6
13Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(2,0,3,1,u) 6
14Tadeusz BerejLublin(0,0,1,2,1,) 4
15Jerzy KowalskiLeszno(1,1,1,0,d) 3
16Andrzej MazurLublin(0,d,0,0,d) 0

Toruń - 1 wrzesień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł ProtasiewiczZielona Góra(3,3,2,3,2) 13
2Janusz PlewińskiToruń(3,1,3,2,3) 12
3Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(2,2,3,3,2) 12
4Zygfryd FriedekOpole(3,2,2,3,2) 12
5Andrzej MazurLublin(1,3,1,3,2) 10
6Tadeusz BerejLublin(2,3,2,2,1) 10
7Józef JarmułaCzęstochowa(d,3,3,d,3) 9
8Zbigniew KrawczykLublin(1,2,1,w,3) 7
9Marian MichaliszynBydgoszcz(0,1,2,1,3) 7
10Konrad LiborOpole(0,1,3,1,d) 5
11Zygmunt SłowińskiWrocław(3,0,u,1,1) 5
12Henryk ŻytoGdańsk(2,1,u,2,d) 5
13Leonard RabaOpole(2,0,0,2,1) 5
14Jerzy KnyterToruń(0,2,0,0,0) 2
15Witold ZwierzchowskiLublin(1,u,w,0,0) 1
16Bolesław GorczycaWrocław(1,u) 1
17Stanisław Kowalski IIGdańsk(3,1,1) 4R
18Jerzy KowalczykCzęstochowa- nsR

Tarnów - 1 wrzesień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Henryk GlucklichBydgoszcz(3,3,3,3,2) 14
3Andrzej WyglendaRybnik(2,3,3,2,1) 11
4Piotr BruzdaWrocław(2,2,1,3,3) 11
5Jacek GoerlitzŚwiętochłowice(3,1,2,2,2) 10
6Andrzej TkoczRybnik(2,3,2,2,d) 9
7Piotr PysznyRybnik(3,2,1,1,2) 9
8Gerard StachOpole(1,1,3,d,3) 8
9Zygfryd KostkaWrocław(u,1,d,3,3) 7
10Ryszard JanyWrocław(w,2,2,2,0) 6
11Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,2,0,0,2) 5
12Zbigniew StudzińskiLublin(1,w,2,1,1) 5
13Franciszek StachOpole(2,1,0,0,d) 3
14Grzegorz KuźniarRzeszów(0,0,1,1,1) 3
15Antoni FojcikRybnik(0,0,1,1,0) 2
16Jerzy KniaźRzeszów(0,0,d,d,d) 0





1975

Częstochowa - 29 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Marek CieślakCzęstochowa(2,3,3,3,2) 13+3
3Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,3,2,3) 13+2
4Józef JarmułaCzęstochowa(3,w,2,3,3) 11
5Henryk GlucklichBydgoszcz(2,1,3,3,0) 9
6Ryszard JanyWrocław(1,1,2,2,2) 8
7Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(3,1,0,0,3) 7
8Andrzej TkoczRybnik(0,3,0,2,2) 7
9Zenon PlechGorzów Wlkp(3,w,1,2,1) 7
10Grzegorz KuźniarRzeszów(0,2,2,1,1) 6
11Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,0,1,1,1) 5
12Bogusław NowakGorzów Wlkp(w,2,2,0,0) 4
13Piotr PysznyRybnik(u,1,0,1,2,) 4
14Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,w,1,1,1) 4
15Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(1,0,1,0,0) 2
16Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(0,0,0,0,0) 0
17Jerzy KowalskiLeszno(1,2,0,2,) 5R
18Jerzy KniaźRzeszów(,) ns

Gorzów Wlkp - 7 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Józef JarmułaCzęstochowa(2,2,2,3,3) 12
3Jerzy PadewskiGorzów Wlkp(2,1,2,3,2) 10
4Andrzej TkoczRybnik(3,3,1,1,1) 9
5Ryszard JanyWrocław(2,0,2,3,2) 9
6Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,1,1,2,1) 8+3
7Jerzy SzczakielOpole(1,1,3,u,3) 8+2
8Stanisław KasaBydgoszcz(3,0,3,0,2) 8+1
9Tadeusz BerejLublin(w,2,3,1,1) 7
10Zdzisław DobruckiLeszno(1,2,1,2,d) 6
11Antoni FojcikRybnik(1,1,1,1,2) 6
12Zygmunt SłowińskiWrocław(2,3,0,u) 5
13Bernard JąderLeszno(w,0,u,2,3) 5
14Eugeniusz BłaszakGniezno(u,3,w,1,1) 5
15Bogdan SkrobiszGdańsk(0,2,2,0,0) 4
16Leszek MarszGdańsk(0,0,0,2,0) 2
17Andrzej KoselskiBydgoszcz(0,0) 0R
18Andrzej MielczarekGorzów Wlkp(1) 1R

Rybnik - 7 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,3,3,2,3) 13
3Grzegorz KuźniarRzeszów(1,2,3,3,3) 12
4Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,1,3,3,2) 11
5Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,2,2,3,1) 10+3
6Piotr PysznyRybnik(3,3,1,0,3) 10+d2
7Jerzy KowalskiLeszno(1,3,2,2,2) 10+wu
8Jerzy KniaźRzeszów(3,0,2,1,3) 9
9Erwin BrabainskiŚwiętochłowice(3,0,1,1,2) 7
10Janusz PlewińskiToruń(1,2,1,2,0) 6
11Jan ZąbikToruń(0,1,2,2,0) 5
12Leonard RabaOpole(d,2,1,1,1) 5
13Konrad LiborOpole(2,1,u,1,1) 5
14Jan ChudzikowskiWrocław(1,0,0,0,1) 2
15Zygfryd KostkaWrocław(u,1,d,d,d) 1
16Marian WardzałaTarnów(0,0,d) 0
17Czeslaw PiwoszLeszno(0,d) 0R





1976

Gorzów Wlkp - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zdzisław DobruckiLeszno(3,2,3,3,3) 14
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,3,d1,3) 12
3Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,d1,3) 11
4Jan MuchaŚwiętochłowice(w,3,2,1,2) 8
5Andrzej TkoczRybnik(2,1,1,2,2) 8
6Jerzy SzczakielOpole(1,3,w,3,0) 7
7Piotr BruzdaWrocław(0,1,1,3,2,) 7
8Marek Cieślakczęstochowa(0,0,1,3,2) 6
9Bogusław NowakGorzów Wlkp(d,2,1,2,1) 6
10Jerzy KowalskiLeszno(2,3,0,0,0) 5
11Wojciech KaczmarekGniezno(3,2,0,u,w) 5
12Zbigniew JąderLeszno(1,0,2,1,1) 5
13Bernard JąderLeszno(0,1,2,0,1) 4
14Piotr PysznyRybnik(2,0,0,1,w) 3
15Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,1,0,0,0) 1
16Czesław PiwoszLeszno(1,0,u/-) 1
17Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,3,3) 7R
17Jan ZąbikToruń(2,w,2,2,1) 7R

Toruń - 17 czerwiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy KowalskiLeszno(3,3,1,3,2) 12
2Janusz PlewińskiToruń(3,1,3,3,2) 12
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,2,3,1,3) 12
4Jan ZąbikToruń(u,3,2,3,3) 11
5Henryk ŻytoGdańsk(2,3,2,1,2) 10
6Zdzisław DobruckiLeszno(2,1,3,d,3) 9
7Roman JanczuroŁódź(w,3,2,2,1) 8
8Kazimierz BuryŚwiętochłowice(3,2,1,0,2) 8
9Jan WilkRzeszów(u,2,u,2,3) 7
10Grzegorz KuźniarRzeszów(u,0,3,2,d) 5
11Kazimierz PakulskiŁódź(1,0,2,2,0) 5
12Krzysztof KwiatkowskiToruń(2,1,1,d,1) 5
13Bolesław ŚlazGdańsk(1,d,w,3,d) 4
14Jan RatajczykZielona Góra(0,2,0,1,1) 4
15Leszek PapakulGdańsk(2,1,d,1,d) 4
16Marian WięckowskiToruń(2,0,1) 3
17Eugeniusz MiastkowskiToruń(0,0) 0R





1977

Gorzów Wlkp - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Andrzej TkoczRybnik(1,3,3,3,3) 13
3Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,2,2,3,3) 12
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,1,1,3) 11
5Zenon PlechGdańsk(3,2,1,3,1) 10
6Józef JarmułaCzęstochowa(d,1,3,2,3) 9
7Robert SłabońWrocław(2,2,2,1,2) 9
8Zdzisław DobruckiLeszno(d,3,0,2,2) 7
9Piotr BruzdaWrocław(3,1,0,2,1) 7
10Grzegorz KuźniarRzeszów(2,2,0,1,1) 6
11Kazimierz AdamczakLeszno(1,1,3,u,d) 5
12Piotr PysznyRybnik(0,u,2,1,2) 5
13Czesław PiwoszLeszno(2,0,0,2,0) 4
14Tadeusz BerejLublin(1,0,2,0,1) 4
15Henryk GlucklichBydgoszcz(0,1,1,0,0) 2
16Paweł WaloszekŚwiętochłowice(0,0,1,0,0) 1
17Zenon UrbaniecCzęstochowa- nsR
17Marek TowalskiGorzów Wlkp- nsR
17Antoni FojcikRybnik- nsR

Częstochowa - 29 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef JarmułaCzęstochowa(2,3,3,2,3) 13
2Henryk GlucklichBydgoszcz(2,3,2,3,3) 13
3Zenon UrbaniecCzęstochowa(3,3,3,d,3) 12
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,d,2,3) 10
5Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(3,3,2,1,1) 10
6Czesław PiwoszLeszno(3,0,3,1,2) 9
7Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,1,3,3,1) 9
8Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,1,2,2,2) 9
9Mariusz OkoniewskiLeszno(0,2,2,3,0) 7
10Antoni FojcikRybnik(2,2,0,d,2) 6
11Franciszek StachOpole(0,2,0,2,2) 6
12Marian ZaranekBydgoszcz(1,0,u,3,1) 5
13Zbigniew JąderRzeszów(1,1,1,1,d) 4
14Zbigniew StudzińskiLublin(1,0,1,1) 3
15Jerzy KniaźToruń(0,0,1,d,1) 2
16Tadeusz GortatŁódź(0,1,1,0,0) 2

Leszno - 29 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zdzisław DobruckiLeszno(3,3,2,3,3) 14
2Robert SłabońWrocław(2,3,3,2,3) 13
3Zenon PlechGdańsk(3,3,2,2,3) 13
4Kazimierz AdamczakLeszno(w,3,3,3,2) 11
5Grzegorz KuźniarRzeszów(3,1,3,1,2) 10
6Tadeusz BerejLublin(2,2,1,3,1) 9
7Piotr BruzdaWrocław(1,2,1,3,1) 8
8Andrzej TkoczRybnik(3,1,3,0,u) 7
9Piotr PysznyRybnik(d,2,w,2,3) 7
10Leszek MarszGdańsk(2,2,0,u,2) 6
11Henryk KrawczykWrocław(2,d,2,d,2) 6
12Andrzej KoselskiBydgoszcz(1,0,1,1,1) 4
13Joachim HylaOpole(0,u,2) 2
14Roman KościechaToruń(1,d,1,d) 2
15Norbert CiomberOpole(0,1,0,0,d) 1
16Zbigniew KrawczykLublin(,) nsR
16Jerzy SzczakielOpole(,) nsR
16Jerzy WilimRybnik(,) nsR
16Jan MuchaŚwiętochłowice(,) nsR

Tarnów - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Zenon UrbaniecCzęstochowa(3,2,3,3,2) 13
3Antoni FojcikRybnik(2,3,2,3,3) 13
4Jan MuchaŚwiętochłowice(1,3,3,2,2) 11
5Joachim HylaOpole(2,2,2,1,3) 10
6Andrzej KoselskiBydgoszcz(3,1,2,2,2) 10
7Roman KościechaToruń(0,3,3,2,1) 9
8Jan ChudzikowskiWrocław(1,1,1,3,3) 9
9Norbert CiomberOpole(3,2,0,1,0) 6
10Lech BewiczBydgoszcz(2,0,2,0,2) 6
11Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(2,2,1,w,0) 5
12Jan ZąbikToruń(0,1,1,2,1) 5
13Marian StrobaŚwiętochłowice(u,1,0,1,2) 4
14Stanisław WojtanowskiTarnów(1,0,1,0,1) 3
15Witold ZwierzchowskiLublin(d,d,0,0,1) 1
16Rudolf ProszowskiTarnów(1,0,ns) 1
17Marek DobekTarnów(1) 1R

Zielona Góra - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej TkoczRybnik(3,3,3,3,2) 14
2Grzegorz KuźniarRzeszów(2,2,3,2,3) 12
3Zbigniew KrawczykLublin(2,2,3,3,2) 12
4Piotr BruzdaWrocław(1,3,1,3,2) 10
5Tadeusz BerejLublin(3,3,2,2,u) 10
6Leszek MarszGdańsk(3,1,2,1,3) 10
7Jerzy WilimRybnik(1,1,2,3,3) 10
8Marian WardzałaTarnów(3,2,1,2,1) 9
9Grzegorz SzczepanikRybnik(w,3,3,1,1) 8
10Stanisław BartnikTarnów(2,2,2,2,0) 8
11Stanisław ChorabikTarnów(2,1,1,1,1) 6
12Aleksander GrygorZielona Góra(1,0,0,0,3) 4
13Bolesław GorczycaWrocław(0,d,0,1,2) 3
14Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,0,1,0,1) 3
15Tadeusz SwaczynaZielona Góra(u,1,0,0,0) 1
16Jan WilkRzeszów(0,u,0,0) 0R
17Józef DrużkowskiLublin(w) 0

Ruda Śląska - 7 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Józef JarmułaCzęstochowa(3,3,3,3,3) 15
2Franciszek StachOpole(3,3,2,3,2) 13
3Zdzisław DobruckiLeszno(2,3,3,2,2) 12
4Jerzy SzczakielOpole(3,1,3,1,2) 10
5Jerzy KniaźToruń(1,2,3,d,3) 9
6Kazimierz AdamczakLeszno(1,2,u,2,3) 8
7Zbigniew JąderRzeszów(2,2,1,1,2) 8
8Kazimierz BuryŚwiętochłowice(1,2,2,3) 8R
9Janusz PlewińskiToruń(3,0,1,2,1) 7
10Wojciech KaczmarekGniezno(2,1,0,3,1) 7
11Mirosław ŁukaszewiczZielona Góra(2,3,1,0,u) 6
12Ryszard JanyWrocław(0,0,2,3,0) 5
13Zygmunt SłowińskiToruń(1,u,2,1,1) 5
14Benedykt KosekŁódź(u,1,0,1,1) 3
15Paweł ProtasiewiczZielona Góra(1,0,1,0,0) 2
16Romuald ŁośGniezno(0,2,0,0,d) 2
17Henryk JatczakŁódź(u) 0

Łódź - 7 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Tadeusz GortatŁódź(3,3,3,3,d) 12
2Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,2,3,2,3) 11
3Henryk GlucklichBydgoszcz(3,1,2,3,1) 10
4Czesław PiwoszLeszno(2,1,2,3,2) 10
5Marian ZaranekBydgoszcz(2,2,3,1,2) 10
6Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,1,2,1) 9
7Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,0,0,2) 8
8Andrzej MarynowskiGdańsk(2,0,1,2,3) 8
9Henryk ŻytoGdańsk(d,d,2,3,3) 8
10Bogdan SkrobiszGdańsk(1,2,2,1,2) 8
11Jan GrabowskiZielona Góra(3,1,1,2,1) 8
12Bernard JąderLeszno(u,3,1,0,3) 7
13Jerzy KowalskiLeszno(1,1,0,1,d) 3
14Zbigniew MarcinkowskiToruń(0,0,u,1,1) 2
15Bogdan KrzyżaniakGrudziądz(u,2,0,0,0) 2
16Roman JanczuroŁódź(1,0,w,0,0) 1
17Zygmunt BanasiakŁódź(3) 3R





1978

Gorzów Wlkp - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bernard JąderLeszno(3,3,2,3,2) 13
2Bolesław ProchGorzów Wlkp(3,3,3,w,3) 12
3Robert SłabońWrocław(2,w,3,3,3) 11+3
4Andrzej HuszczaZielona Góra(1,3,3,2,2) 11+2
5Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,2,2,3,w) 9
6Stanisław TurekLeszno(3,0,1,1,3) 8
7Bogdan SkrobiszGdańsk(2,2,3,1,w) 8
8Mariusz OkoniewskiLeszno(0,1,0,2,3) 6
9Antoni FojcikRybnik(3,2,1,w) 6
10Zbigniew FilipiakZielona Góra(0,1,2,2,1) 6
11Alfred SiekierkaOpole(0,2,t,3,d) 5
12Grzegorz KuźniarRzeszów(2,t,2,0,1) 5
13Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(t,3,u,ns) 3
14Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,0,0,1,d) 2
15Piotr PysznyRybnik(1,1,d,t,2) 2
16Franciszek StachOpole(1,u) 1
17Grzegorz SzczepanikRybnik(1,2,1,2,2) 8R
18Bolesław RzewińskiGorzów Wlkp(1,1,0) 2RT
19Marek TowalskiGorzów Wlkp(0,0,0,1) 1RT
20Daniel ChmielowskiCzęstochowa(d,u) 0R
20Bogusław NowakGorzów Wlkp- nsR

Leszno - 8 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,2,3) 14
2Bernard JąderLeszno(u,3,3,3,3) 12
3Zbigniew FilipiakZielona Góra(1,3,3,3,1) 11
4Stanisław TurekLeszno(3,2,3,1,2) 11
5Grzegorz KuźniarRzeszów(2,2,2,3,2) 11
6Bogdan SkrobiszGdańsk(2,3,2,2,2) 11
7Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(w,1,2,3,3) 9
8Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,d,1,2,3) 8
9Daniel ChmielowskiCzęstochowa(3,1,d,2,1) 7
10Kazimierz BuryŚwiętochłowice(3,1,1,1,w) 6
11Andrzej KoselskiBydgoszcz(1,2,d,1,2) 6
12Jan PukGniezno(1,0,2,1,0) 4
13Włodzimierz HelińskiLeszno(d,2,1,u,d) 3
14Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,1,1,0,ns) 3
15Zdzisław DobruckiLeszno(2,d,ns,ns,ns) 2
16Henryk BrodalaLeszno(d,0,0,d,1) 1
17Marian ZaranekBydgoszcz- nsR
17Marian WitelusOpole- nsR
17Zbigniew JąderRzeszów- nsR

Opole - 8 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bolesław ProchGorzów Wlkp(3,3,3,1,3) 13
2Mariusz OkoniewskiLeszno(0,3,3,3,2) 11
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,3,3,2,0) 11
4Piotr PysznyRybnik(2,2,2,3,2) 11
5Robert SłabońWrocław(1,2,2,3,2) 10
6Franciszek StachOpole(0,2,3,1,3) 9
7Antoni FojcikRybnik(2,3,0,2,1) 8
8Alfred SiekierkaOpole(1,2,2,2,1) 7
9Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,0,2,2) 7
10Paweł BukiejBydgoszcz(3,1,0,1,2) 7
11Andrzej MarynowskiGdańsk(1,1,1,3,0) 6
12Grzegorz SzczepanikRybnik(2,1,1,w,1) 5
13Kazimierz AdamczakLeszno(0,1,1,1,1) 4
14Roman JankowskiLeszno(0,0,0,d,3) 3
15Wiesław PatynekBydgoszcz(2,u,0,0,0) 2
16Stanisaw KowalskiGdańsk(1,0,1,w) 2
17Marek CieślakCzęstochowa- nsR
17Zenon PlechGdańsk- nsR
17Jerzy RembasGorzów Wlkp- nsR
17Norbert CiomberOpole- nsR
17Jacek GoerlitzOpole- nsR
17Stanisław PogorzelskiOpole- nsR

Toruń - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,3,3,2,3) 14
2Wiesław PatynekBydgoszcz(2,2,3,3,3) 13
3Robert SłabońWrocław(3,2,3,3,2) 13
4Mariusz OkoniewskiLeszno(2,3,3,3,2) 13
5Roman JankowskiLeszno(2,1,2,3,3) 11
6Andrzej MarynowskiGdańsk(1,3,1,3,2) 10
7Kazimierz AdamczakLeszno(3,3,1,1,1) 9
8Stanisław Kowalski IIGdańsk(1,2,1,1,3) 8
9Paweł BukiejBydgoszcz(0,2,2,2,1) 7
10Lech BewiczBydgoszcz(3,u,0,0,2) 5
11Janusz PlewińskiToruń(2,0,2,1,u) 5
12Jan ZąbikToruń(1,1,d,2,1) 5
13Krzysztof KwiatkowskiToruń(1,0,2,0,0) 3
14Jan GrabowskiZielona Góra(d,0,1,d,1) 2
15Wojciech ŻabiałowiczToruń(0,1) 1
16Henryk OlszakZielona Góra(0,1,d,w,w) 1
17Marek MakowskiToruń(0) 0
18Stefan ŻeromskiZielona Góra(d,d,d) 0

Gniezno - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bogdan SkrobiszGdańsk(1,3,3,3,3) 12
2Marian ZaranekBydgoszcz(3,3,3,1,3) 13
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,d,3,2,3) 11
4Zbigniew FilipiakZielona Góra(3,3,2,2,1) 11
5Marian WitelusOpole(2,3,u,3,2) 10
6Jan PukGniezno(d,2,3,3,2) 10
7Andrzej KoselskiBydgoszcz(3,1,0,1,3) 8
8Kazimierz BuryŚwiętochłowice(2,2,2,1,1) 8
9Zbigniew MarcinkowskiToruń(2,2,d,3,0) 7
10Romuald ŁośGniezno(0,2,2,0,1) 5
11Jerzy KniaźToruń(2,0,w,d,2) 4
12Jacek GoerlitzOpole(0,1,1,2,d) 4
13Wojciech KaczmarekGniezno(0,1,1,2,0) 4
14Ryszard RogulaOpole(1,d,1,1,1) 4
15Leszek PapakulGdańsk(0,0,1,2,d) 3
16Krzysztof GłowackiBydgoszcz(0,0,0,0,2) 2
17Leszek MarszGdańsk(1,1,0,d,0) 2

Rzeszów - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(3,3,3,3,3) 15
2Ryszard FabiszewskiGorzów Wlkp(3,3,2,2,2) 13
3Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,2,3,1) 12
4Daniel ChmielowskiCzęstochowa(3,1,3,w,3) 10
5Zdzisław DobruckiLeszno(2,w,2,3,3) 10
6Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,2,1,3,3) 10
7Zbigniew JąderRzeszów(1,3,2,2,2) 10
8Bernard JąderLeszno(2,0,3,2,1) 8
9Stanisław TurekLeszno(2,2,0,1,2) 7
10Bolesław GorczycaWrocław(2,2,1,1,1) 7
11Ryszard JanyWrocław(1,3,1,0,0) 5
12Tadeusz BerejLublin(d,1,w,2,w) 3
13Tadeusz GortatŁódź(1,1,0,1,0) 3
14Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(d,0,1,0,0) 1
15Marek ZiarnikBydgoszcz(0,1,d,0,ns) 1
16Andrzej MaroszekBydgoszcz(0,0,0,0,ns) 0

Lublin - 6 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Antoni FojcikRybnik(3,3,2,3,3) 14
2Bolesław ProchGorzów Wlkp(2,3,3,3,3) 14
3Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,3,3,1,3) 13
4Piotr PysznyRybnik(3,3,u,2,2) 10
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,1,2,2,2) 10
6Franciszek StachOpole(d,2,3,3,1) 9
7Alfred SiekierkaOpole(1,1,2,3,2) 9
8Grzegorz SzczepanikRybnik(2,2,1,2,1) 8
9Norbert CiomberOpole(1,1,1,1,3) 7
10Zygfryd FriedekRzeszów(2,1,1,1,1) 6
11Krzysztof NurzyńskiLublin(2,0,3,0,0) 5
12Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,2,0,2,0) 5
13Stanisław BartnikTarnów(1,2,d) 3
14Witold ZwierzchowskiLublin(0,d,2,w,1) 3
15Marek KępaLublin(0,u,u,d,2) 2
16Czesław GoszczyńskiCzęstochowa(d,d,d) 0
17Jerzy SzczakielOpole(d,d) 0





1979

Gorzów Wlkp - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(2,3,2,3,3) 13+3
2Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(3,2,3,3,2) 13+2
3Robert SłabońWrocław(3,3,3,u,3) 12
4Bernard JąderLeszno(1,3,2,2,3) 11
5Eugeniusz BłaszakGniezno(3,3,1,2,2) 11
6Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,3,0,2) 9
7Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,2,3,2,0) 8
8Piotr PysznyRybnik(1,2,0,3,1) 7
9Bolesław ProchGorzów Wlkp(u,0,2,3,1) 6
10Kazimierz AdamczakLeszno(2,2,2,w,d) 6
11Andrzej MarynowskiGdańsk(2,0,1,1,1) 5
12Jan ZąbikToruń(d,1,1,1,1) 4
13Grzegorz KuźniarRzeszów(2,u,1) 3
14Eugeniusz MiastkowskiToruń(d,1,d,2,0) 3
15Antoni FojcikRybnik(0,0,0,d,2) 2
16Bolesław GorczycaWrocław(0,1,0,d) 1
17Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,3,) 4R
18Marek TowalskiGorzów Wlkp(u,) 0R






1980

Leszno - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bernard JąderLeszno(3,3,3,3,2) 14
2Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,3,2,3) 13+3
3Henryk OlszakZielona Góra(3,3,3,1,3) 13+2
4Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,2,3,3) 13+1
5Roman JankowskiLeszno(0,3,2,3,2) 10
6Zenon PlechGdańsk(1,1,2,3,3) 10
7Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,2,3,1,1) 9
8Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,2,1,2,w) 8
9Kazimierz AdamczakLeszno(0,2,2,0,1) 5
10Marek TowalskiGorzów Wlkp(0,2,2,0,1) 5
11Eugeniusz BłaszakGniezno(2,1,0) 3
12Alfred KrzystyniakZielona Góra(1,u,0,1,1) 3
13Czesław PiwoszLeszno(1,1,1,w) 3
14Marek ZiarnikBydgoszcz(1,0,0,1,0) 2
15Józef JarmułaCzęstochowa(0,u,1) 1
16Marek KępaLublin(0,1,d,0,d) 1
18Wojciech KaczmarekGniezno(u) 0R






1981

Leszno - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Zenon PlechGdańsk(3,3,3,2,2) 13
3Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,1,3) 12+3
4Ryszard BuśkiewiczLeszno(1,2,3,3,3) 12+u
5Leon KujawskiGniezno(2,3,2,2,1) 10
6Alfred SiekierkaOpole(3,1,2,3,w) 9
7Jan ZąbikToruń(1,2,2,2,2) 9
8Henryk OlszakZielona Góra(2,3,u,3,0) 8
9Kazimierz WójcikGniezno(0,1,1,2,3) 7
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,1,d,d,2) 5
11Antoni SkupieńRybnik(1,0,2,1,1) 5
12Mariusz OkoniewskiLeszno(2,0,w,1,1) 4
13Maciej JaworekZielona Góra(w,2,u,1,1) 4
14Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(w,d,d,0,2) 2
15Bogdan SkrobiszGdańsk(1,1,0,0,0) 2
16Wojciech KaczmarekGniezno(u,0,1,0,d) 1
17Włodzimierz HelińskiLeszno(1) 1R
18Bernard JąderLeszno(0) 0R
19Jerzy RembasGorzów Wlkp- nsR
19Andrzej HuszczaZielona Góra- nsR

Gniezno - 20 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Alfred SiekierkaOpole(3,2,3,3,2) 13
3Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,3,d,3,3) 11
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,1,2,3) 11
5Leon KujawskiGniezno(2,1,3,1,3) 10
6Kazimierz WójcikGniezno(2,1,2,3,2) 10
7Wojciech KaczmarekGniezno(2,2,2,2,1) 9+3
8Henryk OlszakZielona Góra(1,3,d,2,3) 9+2
9Maciej JaworekZielona Góra(3,1,2,0,2) 8
10Mirosław BerlińskiGdańsk(0,1,3,1,1) 6
11Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,3,d,0,1) 5
12Henryk JasekWrocław(d,2,2,d,d) 4
13Lech KędzioraGrudziądz(1,0,1,1,1) 4
14Leonard RabaOpole(1,d,w,ns) 1
15Bronisław KlimowiczRybnik(0,d,d,ns) 0
16Jan NowakRybnik(0,ns) 0
17Marek MierkiewiczGniezno(0,1,1,2,1) 5R
18Henryk GlucklichBydgoszcz- nsR
18Józef JarmułaCzęstochowa- nsR

Gdańsk - 20 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Bogdan SkrobiszGdańsk(3,2,3,3,3) 14
2Jan ZąbikToruń(2,3,3,3,3) 14
3Roman JankowskiLeszno(2,3,2,2,3) 12
4Antoni SkupieńRybnik(3,3,u,3,2) 11
5Mariusz OkoniewskiLeszno(3,3,1,1,3) 11
6Andrzej HuszczaZielona Góra(3,2,2,2,2) 11
7Ryszard BuśkiewiczLeszno(0,2,3,3,0) 8+3
8Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,0,2,2,2) 8+2
9Piotr PysznyRybnik(2,1,3,0,1) 7
10Antoni FojcikRybnik(0,2,2,0,1) 5
11Grzegorz KuźniarRzeszów(1,1,1,2,0) 5
12Mirosław ĆwikłaOstrów Wlkp(1,0,0,1,1) 3
13Jan KrzystyniakZielona Góra(1,0,1,1,d) 3
14Jacek GoerlitzOpole(1,1,0,d) 2
15Włodzimierz HelińskiLeszno(0,0,0,0,0) 0
16Józef KafelCzęstochowa(u) 0
17Bogusław NowakGorzów Wlkp(1) 1R
17Marian WitelusOpole(1,1,1,2) 5R
19Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(,) nsR

Ostrów Wlkp - 26 marzec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mariusz OkoniewskiLeszno(3,1,3,3,3) 13
2Andrzej JurczyńskiCzęstochowa(2,3,3,3,1) 12
3Mirosław ĆwikłaOstrów Wlkp(2.5,3,1,1,3) 10.5
4Roman JankowskiLeszno(3,0,2,2,3) 10
5Jacek GoerlitzOpole(3,3,2,1,1) 10
6Bogdan SkrobiszGdańsk(1,2,3,2,2) 10
7Grzegorz KuźniarRzeszów(0,2,1,3,3) 9
8Jan ZąbikToruń(2,2,3,2,u) 9
9Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,0,1,3,2) 8
10Bogusław NowakGorzów Wlkp(2.5,1,2,1,1) 7.5
11Krzysztof NurzyńskiLublin(0,1,2,1,2) 6
12Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,0,d,2,2) 5
13Paweł SzkobelLublin(0,3,0,0,d) 3
14Ryszard CzarneckiRzeszów(1,2,0,0,0) 3
15Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,1,0,0,0) 2
16Antoni KrzywonosRzeszów(0,d,1,0,1) 2

Świętochłowice - 9 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,3,3,3,3) 15
2Jan NowakRybnik(3,3,2,3,2) 13
3Leonard RabaOpole(1,3,3,3,1) 11
4Kazimierz WójcikGniezno(2,2,3,2,2) 11
5Alfred SiekierkaOpole(2,3,w,2,3) 10
6Henryk GlucklichBydgoszcz(2,2,1,1,3) 11
7Henryk JasekWrocław(0,1,d,3,3) 7+3
8Mirosław BerlińskiGdańsk(3,1,w,1,2) 7+2
9Czesław PiwoszLeszno(3,w,1,-,ns) 4
10Ryszard RomaniakRzeszów(2,2,w,d,ns) 4
11Stanisław KiljanRybnik(1,0,1,1,1) 4
12Grzegorz SternaLeszno(0,1,u,1,1) 3
13Tadeusz BerejLublin(0,1,u,1,1) 3
14Andrzej WęgrzykRybnik(u,0,1,0,0) 1
15Stanisław PogorzelskiOpole(0,0,w,0,1) 1
16Marek TowalskiGorzów Wlkp(d,0,w,u,ns) 0
17Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(2,2,3,2,2) 11R
18Bronisław KlimowiczRybnik(0,2,2,d,2) 4R

Poznań - 22 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,2,3) 14
2Ryszard BuśkiewiczLeszno(3,2,3,3,3) 14
3Jan KrzystyniakZielona Góra(3,3,2,1,3) 12
4Włodzimierz HelińskiLeszno(3,1,3,3,1) 11
5Antoni SkupieńRybnik(2,3,1,2,3) 11
6Piotr PysznyRybnik(2,2,2,3,2) 11
7Antoni FojcikRybnik(1,1,3,1,2) 8
8Józef KafelCzęstochowa(2,1,2,1,1) 7+3
9Marian WitelusOpole(2,1,1,2,1) 7+2
10Herbert KarwatOpole(0,3,1,0,2) 6+3
11Edward GawełczykTarnów(1,2,0,3,0) 6+2
12Marek KępaLublin(0,2,0,1,2) 5
13Franciszek StachOpole(1,0,2,0,0) 3
14Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,0,0,2,0) 3
15Jan PukGniezno(1,0,1) 2
16Andrzej TkoczRybnik(0,0,d) 0
17Stanisław KępowiczTarnów(0) 0R
18Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(0) 0RT

Grudziądz - 30 kwiecień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,2,3) 13
2Henryk OlszakZielona Góra(3,3,3,3,d) 12
3Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,3,2,3,2) 11
4Józef JarmułaCzęstochowa(3,u,3,1,3) 10
5Leon KujawskiGniezno(3,3,1,2,1) 10
6Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,3,1,2,3) 10
7Maciej JaworekZielona Góra(2,w,2,3,2) 9
8Lech KędzioraGrudziądz(2,1,u,2,3) 8+3
9Wojciech KaczmarekGniezno(2,0,3,3,w) 8+2
10Kazimierz AdamczakLeszno(2,2,2,1,u) 7
11Paweł BukiejBydgoszcz(1,1,1,1,2) 6
12Andrzej MarynowskiGdańsk(0,2,2,0,1) 5
13Andrzej MaroszekBydgoszcz(1,1,u,0,2) 4
14Stanisław GałaGniezno(0,2,0,0,1) 3
15Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(w,0,1,1,d) 2
16Marek ZiarnikBydgoszcz(u,1,0,d) 1
17Andrzej CichyLeszno(d,1) 1R





1982

Zielona Góra - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,3,3,3) 14+3
2Leonard RabaOpole(3,3,3,2,3) 14+2
3Roman JankowskiLeszno(1,3,3,3,3) 13
4Edward JancarzGorzów Wlkp(3,3,1,2,2) 11
5Ryszard CzarneckiRzeszów(3,2,2,0,2) 9
6Piotr PysznyRybnik(3,2,1,2,1) 9
7Marek KępaLublin(2,1,2,3,1) 9
8Henryk OlszakZielona Góra(2,0,3,w,d) 5
9Mirosław BerlińskiGdańsk(0,2,0,w,3) 5
10Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,2,2,w,1) 6
11Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0,0,2,1,2) 5
12Andrzej MarynowskiGdańsk(0,1,1,1,1) 4
13Bolesław ProchBydgoszcz(2,1,0,u) 3
14Grzegorz KuźniarRzeszów(1,1,d,d,d) 2
15Ryszard BuśkiewiczLeszno(1,d) 1
16Antoni KrzywonosRzeszów(0,0,1,0,u) 1
17Andrzej MaroszekBydgoszcz(0,2,1,2) 5R
18Jan KrzystyniakZielona Góra(3) 3R
19Zenon PlechGdańsk- nsR
19Eugeniusz BłaszakGniezno- nsR
19Alfred SiekierkaOpole- nsR

Gdańsk - 20 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,2,3) 13
2Andrzej MarynowskiGdańsk(3,2,3,1,3) 12
3Bolesław ProchBydgoszcz(3,1,2,3,3) 12
4Ryszard CzarneckiRzeszów(2,3,3,3,d) 11
5Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,2,2,1) 9
6Grzegorz KuźniarRzeszów(1,2,1,3,2) 9
7Eugeniusz BłaszakGniezno(2,0,1,2,2) 7+3
8Henryk OlszakZielona Góra(2,1,2,1,1) 7+2
9Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,0,1,2) 7+1
10Andrzej MaroszekBydgoszcz(1,3,1,0,d) 5
11Leon KujawskiGniezno(1,3,d,0,1) 5
12Jan ZąbikToruń(2,1,0,d,2) 5
13Wojciech ŻabiałowiczToruń(0,0,2,2,0) 4
14Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,2,0,0,1) 3
15Marek ZiarnikBydgoszcz(d) 0
16Maciej JaworekZielona Góra(u) d0
17Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,3,3,3) 9R
18Jan KrzystyniakZielona Góra(1,1,3) 5R

Rzeszów - 20 maj

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leonard RabaOpole(2,2,3,3,3) 13
2Zenon PlechGdańsk(3,3,2,1,3) 12
3Alfred SiekierkaOpole(1,2,2,3,3) 11
4Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,1,2,3,2) 11
5Mirosław BerlińskiGdańsk(0,3,3,3,1) 10
6Roman JankowskiLeszno(3,3,2,2,d) 10
7Ryszard BuśkiewiczLeszno(d,3,3,1,2) 9
8Antoni KrzywonosRzeszów(d,0,3,2,3) 8
9Piotr PysznyRybnik(2,2,1,1,1) 7+3
10Marek KępaLublin(2,1,1,2,1) 7+d
11Bernard JąderLeszno(2,0,1,0,2) 5
12Bronisław KlimowiczRybnik(3,1,u,0,0) 4
13Włodzimierz HelińskiLeszno(0,d,d,2,2) 4
14Antoni SkupieńRybnik(1,2,0,1,0) 4
15Józef KafelCzęstochowa(1,0,u,0,1) 2
16Robert SłabońWrocław(1,1,d,0,d) 2
17Stanisław PogorzelskiOpole- nsR
17Jacek BrucheiserOstrów Wlkp- nsR





1983

Gdańsk - 22 lipiec

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(3,2,3,3,2) 13
2Zenon PlechGdańsk(3,3,3,3,d) 12+3
3Andrzej HuszczaZielona Góra(2,2,2,3,3) 12+2
4Bolesław ProchBydgoszcz(3,1,2,2,3) 11
5Piotr PysznyRybnik(1,3,3,2,2) 11
6Mirosław BerlińskiGdańsk(3,1,3,3,0) 10
7Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,1,2,2) 9
8Włodzimierz HelińskiLeszno(1,1,1,2,3) 8R
9Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,2,1,1) 8
10Jerzy RembasGorzów Wlkp(0,3,0,0,3) 6
11Grzegorz KuźniarRzeszów(2,u,1,d,2) 5
12Ryszard CzarneckiRzeszów(0,2,1,1,1) 5
13Kazimierz WójcikGniezno(1,2,d,0) 3R
14Eugeniusz BłaszakGniezno(2,u) 2
15Grzegorz SternaLeszno(1,0,0,1,0) 2
16Janusz StachyraRzeszów(0,0,d,u,1) 1
17Roman JankowskiLeszno(u/,-) 0
18Jan KrzystyniakZielona Góra(w) 0
19Bogdan SkrobiszGdańsk(1) 1RT
19Andrzej MarynowskiGdańsk(0,1) 1RT

Rzeszów - 2 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Edward JancarzGorzów Wlkp(2,3,3,3,3) 14
2Ryszard CzarneckiRzeszów(3,2,3,3,2) 13
3Roman JankowskiLeszno(3,3,3,d,3) 12
4Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,2,3,d) 10
5Jan KrzystyniakZielona Góra(1,2,3,w,3) 9
6Grzegorz SternaLeszno(0,3,2,2,2) 9
7Piotr PysznyRybnik(2,1,1,3,2) 9
8Janusz StachyraRzeszów(0,1,2,2,2) 7
9Włodzimierz HelińskiLeszno(2,0,3,1,u) 6+3
10Henryk JasekWrocław(1,2,d,0,3) 6+2
11Paweł WaloszekŚwiętochłowice(1,2,1,1,1) 6+1
12Marek KępaLublin(2,1,d,1,1) 5
13Antoni SkupieńRybnik(3,0,0,1,0) 4
14Henryk BemRybnik(0,1,1,d,1) 3
15Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0,0,1,2,0) 3
16Robert SłabońLublin(1,0,d) 1
17Zbigniew StudzińskiLublin(2) 2R
18Stanisław PogorzelskiOpole(d) 0R

Bydgoszcz - 2 czerwiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,3,2) 14
2Bolesław ProchBydgoszcz(2,2,3,3,3) 13
3Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,3,w,2) 11
4Zenon PlechGdańsk(1,3,2,3,1) 10
4Mirosław BerlińskiGdańsk(2,2,2,3,1) 10
6Jerzy RembasGorzów Wlkp(1,1,2,2,3) 9
7Eugeniusz BłaszakGniezno(0,2,2,2,2) 8
8Bogusław NowakGorzów Wlkp(w,2,1,1,3) 7
9Kazimierz WójcikGniezno(2,0,1,0,3) 6+3
10Bernard JąderLeszno(3,0,1,2,0) 6+2
11Leon KujawskiGniezno(3,1,0,0,1) 5
12Andrzej MarynowskiGdańsk(0,0,1,1,1) 3
13Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,1,d,1,u) 3
14Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(2,0,u,0,d) 2
15Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,1,0,1,d) 2
16Marek ZiarnikBydgoszcz(d) 0
17Maciej JaworekZielona Góra(3,2) 5R
18Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,2) 5R

Wrocław - 14 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Paweł WaloszekŚwiętochłowice(3,2,2,3,3) 13
2Grzegorz KuźniarRzeszów(3,3,3,w,3) 12
3Włodzimierz HelińskiLeszno(3,3,2,3,1) 12
4Jan KrzystyniakZielona Góra(2,1,3,3,2) 11
5Henryk BemRybnik(1,3,1,2,3) 10
6Grzegorz SternaLeszno(2,1,3,1,2) 9
7Henryk JasekWrocław(1,3,0,2,3) 9
8Stanisław PogorzelskiOpole(3,3,1) 7+3
9Herbert KarwatOpole(3,0,1,2,1) 7+2
10Bronisław KlimowiczRybnik(2,2,1,2,0) 7+1
11Antoni KrzywonosRzeszów(0,2,2,1,2) 7+0
12Wiesław PawlakZielona Góra(0,1,2,1,1) 5
13Stefan ŻeromskiZielona Góra(2,1,d,1,d) 4
14Sławomir TroninaLublin(0,2,1,0,0) 3
15Krzysztof NurzyńskiLublin(1,0,0,0,0) 1
16Jarosław GlinkaZielona Góra(1,w) 0
17Ryszard JanyWrocław(0,0,w,0) 0
18Henryk PiekarskiWrocław(2) 2R

Lublin - 15 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik(1,3,3,3,3) 13
2Marek KępaLublin(2,2,3,2,3) 12
3Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,u,3,3,2) 11
4Ryszard CzarneckiRzeszów(2,1,3,3,2) 11
5Antoni SkupieńRybnik(3,1,2,2,3) 11
6Robert SłabońLublin(1,3,1,3,2) 10
7Janusz StachyraRzeszów(1,3,2,w,2) 8+3
8Zbigniew StudzińskiLublin(3,2,1,1,1) 8+2
9Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(2,2,2,w,1) 7
10Franciszek StachOpole(0,w,2,d,3) 5
11Leonard RabaOpole(2,3,w) 5
12Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(1,2,0,2,0) 5
13Paweł SzkobelRzeszów(3,w,1,w,d) 4
14Zygmunt NocuńCzęstochowa(0,1,d,2) 3
15Marian WitelusOpole(d,d,1,1,1) 3
16Adam JanikRzeszów(0,1,0,1,d) 2
17Piotr PawłowskiLublin(1,w) 1R
18Dariusz KamińskiLublin(0) 0R

Zielona Góra - 15 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,3,3,3) 14
2Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,1,2,2,3) 11
3Grzegorz DzikowskiGdańsk(1,3,2,2,3) 11
4Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(2,2,3,2,2) 11
5Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,d,3,1) 10
6Mirosław BerlińskiGdańsk(3,2,3,1,0) 9
7Maciej JaworekZielona Góra(2,0,2,2,2) 8+3
8Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,0,2,3,3) 8+2
9Mirosław ĆwikłaOstrów Wlkp(3,1,0,1,2) 7
10Piotr PodrzyckiGniezno(1,2,3,d,1) 7
11Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,1,1,3,1) 7
12Czesław PiwoszLeszno(2,3,1,0) 6
13Marek BzdęgaLeszno(0,2,1,0,0) 3
14Andrzej MaroszekBydgoszcz(0,1,1,1,0) 3
15Wojciech KaczmarekGniezno(1,0,0,d) 1
16Bogdan SkrobiszGdańsk(0,d,0,0) 0

Gniezno - 15 maj

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Eugeniusz BłaszakGniezno(3,3,2,1,3) 12
2Leon KujawskiGniezno(2,3,1,3,2) 11
3Marek TowalskiGorzów Wlkp(1,3,2,2,3) 11
4Bernard JąderLeszno(3,1,3,0,3) 11
5Andrzej MarynowskiGdańsk(2,1,3,3,1) 10
6Kazimierz WójcikGniezno(3,u,3,3,0) 9
7Marek ZiarnikBydgoszcz(3,0,2,1,2) 8
8Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,2,3,2,d) 8
9Marek MakowskiToruń(0,2,0,3,2) 7
10Jan ZąbikToruń(1,3,2,w,1) 7
11Zenon KasprzakLeszno(2,2,1,w,2) 7
12Lech KędzioraGrudziądz(2,1,0,2,1) 6
13Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(1,1,0,w,3) 5
14Krzysztof GłowackiBydgoszcz(0,2,1,1,1) 5
15Wiesław OśkiewiczGrudziądz(0,d,1,2,0) 3
16Józef KafelCzęstochowa(d,d,0,0,0) 0





1984

Gorzów Wlkp - 16 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,3,3,2,3) 14
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,2,3,2) 13+3
3Andrzej HuszczaZielona Góra(3,2,3,3,2) 13+2
4Bolesław ProchBydgoszcz(1,3,3,1,3) 11
5Piotr PysznyRybnik(2,2,1,3,3) 11
6Leonard RabaOpole(3,1,2,2,2) 10
7Maciej JaworekZielona Góra(1,2,1,3,2) 9
8Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,1,3,2,1) 9
9Bogusław NowakGorzów Wlkp(1,3,1,1,0) 6
10Tadeusz WiśniewskiToruń(0,1,2,1,1) 5
11Włodzimierz HelińskiLeszno(0,1,d,d,3) 4
12Roman JankowskiLeszno(2,d,0,2,d) 4
13Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,w,2,0,u) 4
14Lech KędzioraGrudziądz(1,2,0,0,1) 4
15Antoni SkupieńRybnik(0,0,0,1,0) 1
16Zenon KasprzakLeszno(d,d) 0
17Wiesław PawlakZielona Góra(1,1) 2R
18Stanisław MiedzińskiToruń(0) 0R

Opole - 1 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Leonard RabaOpole(3,3,3,2,3) 14
2Piotr PysznyRybnik(2,2,2,3,3) 12
3Bogusław NowakGorzów Wlkp(2,2,3,3,2) 12
4Zdzisław RuteckiBydgoszcz(3,3,2,3,u) 11
5Tadeusz WiśniewskiToruń(3,2,1,2,3) 11
6Maciej JaworekZielona Góra(1,3,3,2,1) 10
7Antoni SkupieńRybnik(2,3,2,1,2) 10
8Zenon KasprzakLeszno(3,1,2,2,1) 9
9Wiesław PawlakZielona Góra(1,0,3,3,1) 8
10Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,1,1,1,2) 7
11Marek BzdęgaLeszno(1,1,1,0,3) 6
12Karol LisOpole(0,2,0,1,0) 3
13Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(0,w,1,0,2) 3
14Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,0,0,1,1) 3
15Bernard DropałaOpoleu(u,1,0,0,0,) 1RT
16Ryszard CzarneckiRzeszów- nsR
16Antoni KrzywonosRzeszów- nsR

Gniezno - 1 wrzesień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,2) 14
2Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,2,3,3,3) 13
3Włodzimierz HelińskiLeszno(2,3,2,3,3) 13
4Zenon PlechGdańsk(3,1,3,1,3) 11
5Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,3,2,2) 11
6Bolesław ProchBydgoszcz(2,3,2,1,1) 9
7Lech KędzioraGrudziądz(1,2,2,2,1) 8+3
8Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,1,3,0) 8+d
9Stanisław MiedzińskiToruń(1,1,2,2,1) 7
10Eugeniusz BłaszakRzeszów(1,d,d,2,3) 6
11Janusz StachyraRzeszów(3,2,1,0,0) 6
12Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,3,1,0,0) 5
13Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,1,1,u,2) 4
14Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(0,0,0,0,2) 2
15Czesław MiastkowskiGrudziądz(d,0,0,1,1) 2
16Eugeniusz MiastkowskiToruń(0,0,0,1) 1
17Kazimierz WójcikGniezno(u) 0R

Ostrów Wlkp - 21 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Eugeniusz BłaszakRzeszów(3,2,2,2,3) 12
3Janusz StachyraRzeszów(1,3,0,3,3) 10
4Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(3,1,3,1,2) 10
5Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(2,2,2,3,1) 10
6Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,2,3,2,2) 10
7Eugeniusz MiastkowskiToruń(3,2,1,0,2) 8+3
8Włodzimierz HelińskiLeszno(0,3,2,0,3) 8+2
9Kazimierz WójcikGniezno(0,0,3,3,2) 8+1
10Paweł WaloszekŚwiętochłowice(2,3,1,u,0) 6
11Marek KępaGniezno(1,1,1,2,1) 6
12Józef GórskiTarnów(0,1,2,2,0) 5
13Jan KrzystyniakZielona Góra(2,w,1,1,0) 4
14Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(2,1,0,0,1) 4
15Henryk BemRybnik(1,0,0,1,b) 2
16Bernard JąderTarnów(0,0,0,1,1) 2
17Andrzej SzczepaniakOstrów Wlkp( ) nsR
17Adam JanikRzeszów( ) nsR

Lublin - 21 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Piotr PysznyRybnik(1,3,3,2,3) 12
2Antoni KrzywonosRzeszów(3,3,1,3,2) 12
3Ryszard CzarneckiRzeszów(3,2,2,3,2) 12
4Bogusław NowakGorzów Wlkp(3,1,0,3,3) 10
5Zdzisław RuteckiBydgoszcz(0,3,3,2,2) 10
6Robert SłabońLublin(2,2,3,1,1) 9
7Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(1,2,2,1,3) 9
8Zbigniew StudzińskiLublin(3,0,3,1,1) 8
9Antoni SkupieńRybnik(1,0,1,3,3) 8
10Zbigniew BizońBydgoszcz(0,2,2,2,1) 7
11Marek ZiarnikBydgoszcz(2,1,1,1,2) 7
12Józef KafelCzęstochowa(w,3,2,0,1) 6
13Wojciech ZałuskiOpole(2,0,1,2,0) 5
14Marian WardzałaTarnów(2,1,0,0,0) 3
15Andrzej SurowiecRzeszów(1,1,0,0,0) 2
16Marian WitelusOpole(0,d,d) 0
17Piotr PawłowskiLublin(0,0) 0R

Zielona Góra - 21 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wiesław PawlakZielona Góra(3,3,3,2,3) 14
2Maciej JaworekZielona Góra(3,2,3,3,2) 13
3Leonard RabaOpole(1,2,3,3,2) 11
4Tadeusz WiśniewskiToruń(2,3,2,1,3) 11
5Bronisław KlimowiczRybnik(2,3,1,2,3) 11
6Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,0,2,3,3) 10
7Marek BzdęgaLeszno(3,2,3,1,1) 10
8Karol LisOpole(3,3,0,3,d) 9
9Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,1,2,1,1) 6+3
10Grzegorz SternaLeszno(1,1,0,2,2) 6+2
11Ryszard KowalskiGrudziądz(2,1,1,2,0) 6+1
12Jan NowakRybnik(0,1,2,0,2) 5
13Mirosław ĆwikłaOstrów Wlkp(u,2,1,0,1) 4
14Jan WoźnickiToruń(1,0,1,1,0) 3
15Dariusz BiedaCzęstochowa(0,0,0,0,1) 1
16Krzysztof KałużaWrocław(0,0,0,0,0) 0

Grudziądz - 21 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Lech KędzioraGrudziądz(3,3,3,2,2) 13
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,1,3,2) 12
3Czesław PiwoszLeszno(2,3,2,3,2) 12
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,2,0,3,3) 11
5Stanisław MiedzińskiToruń(2,2,3,1,3) 11
6Czesław MiastkowskiGrudziądz(1,2,2,2,3) 10
7Grzegorz KuźniarRzeszów(3,1,1,1,3) 9
8Marek MakowskiGrudziądz(1,3,1,2,w) 7
9Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(2,0,2,1,2) 7
10Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,2,3,0,1) 6
11Dariusz StenkaGdańsk(2,1,3,w,d) 6
12Krzysztof NurzyńskiLublin(1,1,0,3,0) 5
13Leon KujawskiGniezno(0,1,1,0,1) 3
14Piotr PodrzyckiGniezno(1,u,w,u) 1
15Piotr StyczyńskiLublin(0,0,0,0,0) 0
16Ryszard BuśkiewiczBydgoszcz(w,0) 0
17Andrzej MaroszekBydgoszcz(2,2,1) 5R
18Ryszard FabiszewskiBydgoszcz(0,1) 1R





1985

Gorzów Wlkp - 15 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,2,3,3,2) 13
2Bolesław ProchBydgoszcz(2,3,3,3,1) 12+3
3Maciej JaworekZielona Góra(2,1,3,3,3) 12+2
4Andrzej HuszczaZielona Góra(3,2,2,2,3) 12+1
5Piotr PysznyRybnik(1,3,3,3,u) 10
6Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,3,1,2,0) 8
7Wojciech ZałuskiOpole(1,0,2,2,2) 7
8Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,1,2,1,2) 7
9Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,1,2,1,1) 6
10Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,2,0,1,0) 5
11Roman JankowskiLeszno(3,0,1,d) 4
12Tadeusz WiśniewskiToruń(3,0,0,0,1) 4
13Mirosław BerlińskiGdańsk(1,0,0,2,) 3
14Jan KrzystyniakZielona Góra(0,0,0,2,d) 2
15Zdzisław RuteckiBydgoszcz(0) 0
16Wiesław PawlakZielona Góra(u) 0
17Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(3,1,0,3,3) 10R
18Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(2,1,1,1) 5R
19Henryk BemRybnik- nsR
19Jerzy KochmanŚwiętochłowice- nsR

Toruń - 29 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Henryk BemRybnik(3,1,3,3,3) 13
2Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,2,3,3) 13
3Wojciech ZałuskiOpole(3,3,3,1,2) 12
4Eugeniusz MiastkowskiToruń(2,2,3,3,2) 12
5Wojciech ŻabiałowiczToruń(u,3,3,2,3) 11
6Zenon PlechGdańsk(1,1,2,3,3) 10
7Piotr PysznyRybnik(3,3,2,1,0) 9+3
8Roman JankowskiLeszno(2,2,1,2,2) 9+2
9Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,2,2,2,2) 9+d
10Stanisław PogorzelskiOpole(3,0,1,0,1) 5
11Dariusz StenkaGdańsk(u,2,0,0,1) 3
12Janusz StachyraRzeszów(1,0,1,1) 3
13Franciszek StachOpole(2) 2
14Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,1,0,0,d) 2
15Jerzy RembasGorzów Wlkp(d,0,1,1,0) 2
16Roman TajchertOstrów Wlkp(d,0,0,d,d) 0
17Eugeniusz BłaszakRzeszów(1,1,2,1) 5R
18Marek ZiarnikBydgoszcz- nsR

Zielona Góra - 29 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakZielona Góra(3,3,3,2,3) 14
2Mirosław BerlińskiGdańsk(3,1,3,3,2) 12
3Wiesław PawlakZielona Góra(2,3,3,1,3) 12
4Maciej JaworekZielona Góra(2,3,d,3,3) 11
5Tadeusz WiśniewskiToruń(3,2,1,3,2) 11
6Bolesław ProchBydgoszcz(3,d,3,2,2) 10
7Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(2,2,2,w,3) 9
8Jerzy KochmanŚwiętochłowice(1,2,2,2,1) 8
9Marek MierkiewiczŚwiętochłowice(1,3,0,1,1) 6
10Włodzimierz HelińskiLeszno(2,1,2,u/-) 5
11Marek MakowskiGrudziądz(1,2,d,1,0) 4
12Zenon KasprzakLeszno(0,d,1,2,0) 3
13Marek KępaLublin(d,1,1,1,0) 3
14Marian WardzałaTarnów(0,1,0,0,1) 2
15Lech KędzioraGrudziądz(d,d,1,0,1) 2
16Edward JancarzGorzów Wlkp(1) 1
17Zbigniew BłażejczakZielona Góra(3,2) 5RT
18Jan WoźnickiToruń(2,0,w) 2R
19Grzegorz DzikowskiGdańsk- nsR
19Antoni SkupieńRybnik- nsR

Ostrów Wlkp - 15 sierpień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,3,2,3) 14
2Andrzej HuszczaZielona Góra(3,1,3,3,3) 13
3Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,3,2,3,2) 12
4Franciszek StachOpole(0,2,3,3,2) 10
5Stanisław PogorzelskiOpole(1,1,3,2,2) 9
6Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(3,3,2,0,1) 9
7Roman TajchertOstrów Wlkp(2,2,0,2,2) 8
8Wojciech ZałuskiOpole(3,2,2,1,0) 8
9Marek ZiarnikBydgoszcz(d,3,d,3,1) 7
10Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,2,1,d,3) 6
11Marek BzdęgaLeszno(1,0,1,1,3) 6
12Grzegorz SternaLeszno(2,0,2,1,1) 6
13Kazimierz WójcikGniezno(2,0,1,1,u) 4
14Stefan ŻeromskiZielona Góra(1,1,1,0,1) 4
15Kazimierz ZiarnikBydgoszcz(1,1,0,2,d) 4
16Wojciech KończyłoWrocław(0,u,) 0
17Ryszard MałeckiOstrów Wlkp(0,0,0) 0R
18Roland WieczorekOpole- nsR

Tarnów - 15 sierpień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon PlechGdańsk(3,3,3,3,2) 14
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,3,3,2) 13
3Dariusz StenkaGdańsk(3,3,2,2,3) 13
4Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,3,2,2,3) 12
5Piotr PysznyRybnik(1,3,3,1,2) 10
6Janusz StachyraRzeszów(2,u,3,3,1) 9
7Eugeniusz MiastkowskiToruń(2,2,2,0,3) 9
8Henryk BemRybnik(3,2,1,2,1) 9
9Eugeniusz BłaszakRzeszów(2,1,2,3,w) 8
10Bogusław NowakTarnów(1,1,2,3,) 7
11Janusz ŁukasikLublin(1,0,1,0,2) 4
12Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(1,1,1,1,0) 4
13Leon KujawskiGniezno(1,1,0,1,1) 4
14Piotr PodrzyckiGniezno(0,2,d,ns) 2
15Bernard JąderTarnów(0,0,0,1,0) 1
16Roman FeldLublin(0,d,d,d) 0
17Grzegorz ŚniegowskiToruń(1) 1R
18Józef GórskiTarnów(0) 0R

Lublin - 15 sierpień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakZielona Góra(3,3,3,3,2) 14
2Marian WardzałaTarnów(2,3,3,1,3) 12
3Zenon KasprzakLeszno(3,1,3,3,2) 12
4Włodzimierz HelińskiLeszno(0,3,2,2,1) 11
5Marek KępaLublin(2,3,2,0,3) 10
6Antoni SkupieńRybnik(1,2,1,3,3) 10
7Bolesław ProchBydgoszcz(3,1,0,2,3) 9+3
8Jerzy KochmanŚwiętochłowice(2,2,2,1,2) 9+2
9Ryszard RomaniakRzeszów(1,2,2,2,2) 9+1
10Bronisław KlimowiczRybnik(0,0,3,3,d) 6
11Krzysztof NurzyńskiLublin(2,0,1,1,1) 5
12Marek MierkiewiczŚwiętochłowice(1,2,0,0,1) 4
13Adam PawliczekRybnik(0,1,1,2,0) 4
14Zbigniew BłażejczakZielona Góra(1,1,1,0,1) 4
15Henryk JasekTarnów(0,0,0,0,0) 0
16Ryszard CzarneckiRzeszów(0,0,0) 0
17Piotr PawłowskiLublin(1) 1R

Grudziądz - 15 sierpień

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,3,3,2,2) 13
2Maciej JaworekZielona Góra(3,3,1,3,2) 12
3Edward JancarzGorzów Wlkp(2,2,3,2,1) 10
4Tadeusz WiśniewskiToruń(3,1,2,2,2) 10
5Mirosław BerlińskiGdańsk(3,w,u,3,3) 9
6Wiesław PawlakZielona Góra(1,2,2,1,3) 9
7Lech KędzioraGrudziądz(w,3,d,3,2) 8+3
8Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(2,0,2,3,1) 8+2
9Marek MakowskiGrudziądz(2,2,3,0,1) 8+1
10Jan WoźnickiToruń(1,1,0,2,3) 7
11Stanisław MiedzińskiToruń(2,1,0,3,) 6
12Andrzej KułagaŚwiętochłowice(1,1,3,1,w) 6
13Mieczysław WoźniakGorzów Wlkp(3,1,1,0,) 5
14Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(2,0,1,1,0) 4
15Stefan TietzToruń(1,0,2,0,1) 4
16Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(1,0,0,0,) 1
17Grzegorz PodolskiGrudziądz(,) nsR
17Andrzej SokołowskiGrudziądz(,) nsR
17Dariusz TraczGrudziądz(,) nsR





1986

Zielona Góra - 14 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Maciej JaworekZielona Góra(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,3,2,3,3) 12+3
3Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,3,3,1) 12+2
4Andrzej HuszczaZielona Góra(3,2,2,2,3) 12+1
5Eugeniusz BłaszakTarnów(3,3,1,1,3) 11
6Zenon PlechGdańsk(2,2,3,1,1) 9
7Bolesław ProchBydgoszcz(2,1,3,2,d) 8
8Janusz StachyraRzeszów(0,1,2,2,2) 7
9Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(1,2,0,3,0) 6
10Bogusław NowakTarnów(1,3,u,0,2) 6
11Piotr ŚwistGorzów Wlkp(2,u,0,2,2) 6
12Grzegorz DzikowskiGdańsk(1,1,2,1,0) 5
13Henryk BemRybnik(0,0,1,1,2) 4
14Marek KępaLublin(2,0,1,d,1) 4
15Zenon KasprzakLeszno(0,0,1,0,1) 2
16Roman JankowskiLeszno(0,d) 0
17Leon KujawskiGniezno(0) 0R
17Mirosław BerlińskiGdańsk(0,0) 0R
17Zdzisław RuteckiBydgoszcz- nsR

Chorzów - 14 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon KasprzakLeszno(1,3,3,3,3) 13
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,2,3,2) 13
3Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,1,3,2,3) 12
4Piotr ŚwistGorzów Wlkp(3,2,1,3,2) 11
5Janusz StachyraRzeszów(2,2,3,w,3) 10
6Bolesław ProchBydgoszcz(3,2,1,1,3) 10
7Henryk BemRybnik(2,3,2,2,0) 9
8Marek KępaLublin(0,1,3,3,1) 8+3
9Mirosław BerlińskiGdańsk(2,2,1,2,1) 8+d
10Piotr PysznyRybnik(0,3,d,0,2) 5
11Bogdan CiupakRzeszów(1,w,2,0,2) 5
12Jerzy RembasGorzów Wlkp(2,1,0,2,0) 5
13Leonard RabaOpole(1,1,2,1,0) 5
14Piotr PodrzyckiGniezno(0,0,1,1,1) 3
15Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(1,0,0,d,1) 2
16Roman FeldLublin(0,d,d) 0
17Sławomir DrabikCzęstochowa(0,0) 0R

Ostrów Wlkp - 14 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(3,3,3,3,2) 14
2Roman JankowskiLeszno(3,2,2,3,3) 13
3Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,3,w,3) 11
4Maciej JaworekZielona Góra(3,2,2,3,0) 10
5Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,0,3,2,3) 9
6Zenon PlechGdańsk(2,3,1,1,2) 9
7Eugeniusz BłaszakGniezno(2,1,2,3,1) 9
8Bogusław NowakTarnów(1,2,2,d,3) 8+3
9Grzegorz KuźniarRzeszów(2,1,1,2,2) 8+2
10Karol LisOpole(0,3,3,1,0) 7
11Leon KujawskiGniezno(3,1,0,2,1) 7
12Jerzy KochmanŚwiętochłowice(0,1,1,0,2) 4
13Wiesław PawlakZielona Góra(1,0,1,1,1) 4
14Grzegorz ŚniegowskiGniezno(d,2,0,0,1) 3
15Zbigniew BłażejczakZielona Góra(0,0,0,2,0) 2
16Andrzej KułagaŚwiętochłowice(1,0,0,1,0) 2
17Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz- nsR
17Marek ZiarnikBydgoszcz- nsR
17Wojciech ZałuskiOpole- nsR
17Eugeniusz MiastkowskiToruń- nsR

Opole - 12 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon KasprzakLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Leonard RabaOpole(3,3,2,2,2) 12
3Piotr PysznyRybnik(2,3,0,3,3) 11
4Piotr ŚwistGorzów Wlkp(1,3,1,3,3) 11
5Roman FeldLublin(2,d,3,3,1) 9
6Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(1,1,3,0,3) 8
7Piotr PodrzyckiGniezno(3,0,2,1,2) 8
8Marek KępaLublin(w,2,3,2,1) 8
9Sławomir DrabikCzęstochowa(2,1,0,2,2) 7
10Stanisław PogorzelskiOpole(3,1,1,1,0) 6
11Jarosław GałaGorzów Wlkp(0,0,2,1,2) 5
12Piotr TomaszewskiZielona Góra(1,0,1,2,1) 5
13Janusz ŁukasikLublin(0,2,2,0,0) 4
14Sławomir DudekZielona Góra(2,1,0,1,0) 4
15Roland WieczorekOpole(1,2,u,0,1) 4
16Dariusz BiedaCzęstochowa(0,2,1,0,0) 3
17Zygmunt NocuńCzęstochowa- nsR
17Kazimierz WójcikGniezno- nsR
17Marek BzdęgaLeszno- nsR

Rzeszów - 12 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,3,3,3,3) 14
2Henryk BemRybnik(3,3,1,3,2) 12
3Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,3,2,3,1) 12
4Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,2,2,2,3) 12
5Janusz StachyraRzeszów(1,3,3,1,2) 10
6Bogdan CiupakRzeszów(2,u,3,1,3) 9
7Bolesław ProchBydgoszcz(2,2,3,2,d) 9
8Mirosław BerlińskiGdańsk(d,2,0,3,3) 8+3
9Cezary OwiżycGorzów Wlkp(3,1,1,2,1) 8+2
10Stanisław MiedzińskiToruń(1,1,2,1,2) 7
11Józef KafelCzęstochowa(1,0,0,2,2) 5
12Piotr MaćkiewiczToruń(2,1,1,0,1) 5
13Grzegorz PodolskiGrudziądz(0,2,2,0,0) 4
14Ryszard GabrychBydgoszcz(1,0,1,2,d) 4
15Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(0,0,0,d) 0
16Dariusz RachwalikCzęstochowa(0,0,0,0) 0
17Kazimierz DziuraRzeszów(1) 1R
17Roman LuberaRzeszów(1) 1R

Świętochłowice - 12 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,2,2) 13
2Jerzy KochmanŚwiętochłowice(3,2,2,3,2) 12
3Grzegorz ŚniegowskiGniezno(2,3,3,w,3) 11
4Zenon PlechGdańsk(2,3,3,2) 10
5Wiesław PawlakZielona Góra(2,0,1,3,3) 9
6Karol LisOpole(0,2,3,3,1) 9
7Andrzej KułagaŚwiętochłowice(2,2,1,2,2) 9
8Grzegorz KuźniarRzeszów(0,1,2,3,1) 8+3
9Marek ZiarnikBydgoszcz(3,2,0,2,1) 8+2
10Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(3,3,0) 6
11Sławomir TroninaTarnów(0,1,0,1,3) 5
12Ryszard JasinowskiZielona Góra(1,0,1,0,3) 5
13Stefan TietzToruń(0,1,2,1,0) 4
14Bronisław KlimowiczRybnik(1,d,u,1,1) 3
15Mirosław KorbelRybnik(0,1,1,0,w) 2
16Dariusz StenkaGdańsk(1,u) 1
17Eugeniusz SkupieńRybnik(2,0) 2R
17Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(2,0) 2R
19Henryk JasekTarnów(0,0) 0R

Leszno - 12 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Maciej JaworekZielona Góra(3,3,3,3,3) 15
2Wojciech ZałuskiOpole(3,3,3,3,2) 14
3Roman JankowskiLeszno(3,3,2,2,3) 13
4Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(0,1,1,1,0) 3
4Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(2,2,1,3,3) 11
5Eugeniusz BłaszakGniezno(3,1,2,3,1) 10
6Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,1,3,2,2) 10
7Leon KujawskiGniezno(1,2,2,2,0) 7+3
8Bogusław NowakTarnów(0,2,2,2,1) 7+2
9Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,0,3,1,1) 6
10Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(2,2,d,0,2) 6
11Jacek GomólskiGniezno(2,0,d,w,3) 5
12Franciszek JaziewiczOstrów Wlkp(0,3,1,0,0) 4
13Zbigniew KrakowskiLeszno(1,0,0,1,2) 4
15Marek MolkaZielona Góra(0,1,1,u,1) 3
16Piotr GlucklichBydgoszcz(1,0,0,1,0) 2
17Grzegorz SternaLeszno- nsR
17Krzysztof KuczwalskiToruń- nsR

Grudziądz - 4 maj

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew KrakowskiLeszno(3,3,3,3,0) 12
2Ryszard GabrychGrudziądz(3,2,1,2,2) 10
3Stefan TietzToruń(2,3,3,d,1) 9
4Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(1,1,3,1,3) 9
5Krzysztof GrzelakGorzów Wlkp(2,3,0,2,2) 9
6Jarosław GałaGorzów Wlkp(3,2,2,u,2) 9
7Jacek GomólskiGniezno(1,2,2,3,1) 9
8Krzysztof KuczwalskiToruń(0,3,1,1,3) 8+3
9Janusz ŁukasikLublin(3,1,1,2,1) 8+2
10Piotr MaćkiewiczToruń(1,1,2,3,1) 8+1
11Arkadiusz ZielonkoLeszno(2,2,w,1,3) 8+0
12Piotr StyczyńskiLublin(1,u,u,2,3) 6
13Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(2,d,3,u,0) 5
14Robert OtmarLeszno(0,0,2,d,2) 4
15Kazimierz ŚwidzińskiOstrów Wlkp(0,1,1,w2,0) 2
16Sławomir AbakumowGdańsk(u) 0
17Grzegorz SmolińskiGniezno(3,u) 3R
18Andrzej SokołowskiGrudziądz(0,0,1,w2) 1R
19Paweł BieniekGrudziądz- nsRT

Częstochowa - 4 maj

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dariusz RachwalikCzęstochowa(3,3,3,3,3) 15
2Mirosław KorbelRybnik(3,3,3,2,3) 14
3Marek MolkaZielona Góra(3,3,1,2,1) 10
4Andrzej KułagaŚwiętochłowice(2,1,1,3,3) 10
5Roland WieczorekOpole(1,3,2,1,3) 10
6Piotr TomaszewskiZielona Góra(1,1,2,3,2) 9
7Bogdan CiupakRzeszów(3,2,2,1,1) 9
8Ryszard JasinowskiZielona Góra(0,1,3,2,2) 8+3
9Eugeniusz SkupieńRybnik(2,w,1,3,2) 8+u
10Marek GlinkaZielona Góra(2,2,3,w) 7
11Artur TaraszkaTarnów(1,2,0,u,2) 5
12Marek IwaniecTarnów(2,2,0,0,u) 4
13Alfred GalowyOpole(w,1,2,1) 4
14Andrzej TanaśTarnów(1,0,d,2,0) 3
15Janusz SikońRybnik(0,0,1,1,0) 2
16Antoni BielicaŚwiętochłowice(d,d) 0
17Jacek NowakCzęstochowa(0,1) 1R
17Andrzej PuczyńskiCzęstochowa(0,1) 1R





1987

2 rundy: Toruń 29-30 sierpień.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(15,14) 29
2Zenon KasprzakLeszno(12,12) 24
3Roman JankowskiLeszno(14,9) 23
4Piotr ŚwistGorzów Wlkp(10,12) 22
5Andrzej HuszczaZielona Góra(10,11) 21
6Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(7,12) 19
7Zbigniew KrakowskiLeszno(10,5) 15
8Zdzisław RuteckiBydgoszcz(4,9) 13
9Józef KafelCzęstochowa(3,9) 12
10Stanisław MiedzińskiToruń(7,5) 12
11Bogusław NowakTarnów(7,3) 10
12Jan KrzystyniakLeszno(8,2) 10
13Eugeniusz SkupieńRybnik(4,5) 9
14Grzegorz KuźniarRzeszów(5,2) 7
15Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,0) 2
16Wojciech ZałuskiOpole(2,-) 2

Toruń - 29 sierpień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,3,3,3,3) 15
2Roman JankowskiLeszno(3,3,2,3,3) 14
3Zenon KasprzakLeszno(1,2,3,3,3) 12
4Piotr ŚwistGorzów Wlkp(0,3,3,2,2) 10
5Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,1,2,1) 10
6Zbigniew KrakowskiLeszno(2,2,2,2,2) 10
7Jan KrzystyniakLeszno(2,0,2,1,3) 8
8Stanisław MiedzińskiToruń(2,d,2,3,0) 7
9Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(3,1,1,0,2) 7
10Bogusław NowakTarnów(1,1,3,2,0) 7
11Grzegorz KuźniarRzeszów(2,2,0,1,d) 5
12Zdzisław RuteckiBydgoszcz(1,2,0,0,1) 4
13Eugeniusz SkupieńRybnik(0,1,1,1,1) 4
14Józef KafelCzęstochowa(1,1,0,0,1) 3
15Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,0,0,w,2) 2
16Wojciech ZałuskiOpole(0,0,1,1,w) 2
17Dariusz StenkaGdańsk- nsR
17Mirosław KorbelRybnik- nsR

Toruń - 30 sierpień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(3,2,3,3,3) 14
2Zenon KasprzakLeszno(3,3,3,2,1) 12
3Piotr ŚwistGorzów Wlkp(2,3,3,1,3) 12
4Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(3,2,2,2,3) 12
5Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,1,3,1) 11
6Roman JankowskiLeszno(0,3,2,2,2) 9
7Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,2,3,1,1) 9
8Józef KafelCzęstochowa(2,1,1,3,2) 9
9Eugeniusz SkupieńRybnik(u,1,2,0,2) 5
10Zbigniew KrakowskiLeszno(1,d,1,2,1) 5
11Stanisław MiedzińskiToruń(1,1,2,1,0) 5
12Bogusław NowakTarnów(1,0,0,0,2) 3
13Jan KrzystyniakLeszno(0,2,0,0,d) 2
14Grzegorz KuźniarRzeszów(2,0,0) 2
15Grzegorz DzikowskiGdańsk(0,0) 0
16Wojciech ZałuskiOpole- ns
17Mirosław KorbelRybnik(0,0,3,d,3) 6R
18Dariusz StenkaGdańsk(0,0,1,0,0,) 2R

Gorzów Wlkp - 30 lipiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(2,3,3,3,3) 14
2Zenon KasprzakLeszno(3,3,2,3,2) 13
3Grzegorz DzikowskiGdańsk(2,3,3,1,3) 12
4Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,2,1,3) 11
5Bogusław NowakTarnów(2,3,1,2,2) 10
6Zbigniew KrakowskiLeszno(3,1,2,2,2) 10
7Zdzisław RuteckiBydgoszcz(d,2,3,3,1) 9
8Stanisław MiedzińskiToruń(3,2,1,1,2) 9
9Mirosław KorbelRybnik(1,1,0,2,3) 7
10Jarosław Olszewski IIGdańsk(1,1,2,0,1) 5
11Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(0,u,1,3,0) 4
12Zbigniew BizońBydgoszcz(0,d,3,1,0) 4
13Dariusz BalińskiLeszno(u,2,0,2,0) 4
14Eugeniusz MiastkowskiToruń(1,0,1,1) 3
15Janusz StachyraRzeszów(1,1,d,0,1) 3
16Ryszard KowalskiToruń(2,0,0,0) 2
17Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(0) 0R
17Stefan TietzToruń(d) 0R

Leszno - 30 lipiec

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakLeszno(3,2,3,3,3) 14
2Roman JankowskiLeszno(2,2,2,3,3) 12
3Piotr ŚwistGorzów Wlkp(3,3,3,1,0) 10
4Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(1,3,3,1,2) 10
5Wojciech ZałuskiOpole(1,2,1,3,3) 10
6Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,3,2,2,1) 10
7Józef KafelCzęstochowa(0,2,3,w,3) 8
8Eugeniusz SkupieńRybnik(2,3,2,d,1) 8
9Dariusz StenkaGdańsk(1,1,1,2,2) 7+3
10Zbigniew BłażejczakZielona Góra(1,1,0,3,2) 7+2
11Marek ZiarnikBydgoszcz(3,0,2,2,0) 7+1
12Sławomir DrabikCzęstochowa(0,1,1,2,2) 6
13Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(3,1,0,1,0) 5
14Józef CebulaOpole(2,0,0,0,1) 3
15Adam PawliczekRybnik(0,0,1,0,0) 1
16Krzysztof KuczwalskiToruń(0,0,u,d,1) 1
17Karol LisOpole- nsR
17Wiesław PawlakZielona Góra- nsR

Grudziądz - 14 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon KasprzakLeszno(3,3,3,3,2) 14+3
2Janusz StachyraRzeszów(2,3,3,3,3) 14+2
3Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,2,3,3,3) 14+1
4Ryszard KowalskiToruń(2,2,3,3,1) 11
5Eugeniusz MiastkowskiToruń(3,2,3,1,0) 9
6Zbigniew BizońBydgoszcz(1,3,2,2,1) 9
7Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,1,2,1,3) 9
8Jarosław Olszewski IIGdańsk(1,2,1,2,2) 8
9Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(1,0,1,2,3) 7
10Stefan TietzToruń(0,1,1,1,2) 5
11Krzysztof BasŚwiętochłowice(3,1,0,0,0) 4
12Ryszard CzarneckiRzeszów(2,1,0,d) 3
13Andrzej PietrzakBydgoszcz(1,u,0,1,1) 3
14Waldemar CisońBydgoszcz(0,0,0,2,d) 2
15Lech KędzioraGrudziądz(0,0,1,0,1) 2
16Bolesław ProchBydgoszcz(w) 0
17Ryszard MałeckiOstrów Wlkp(3,2,0,0) 5R
18Krzysztof KwiatkowskiGrudziądz(2) 2R

Wrocław - 14 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,3,3) 15
2Zbigniew KrakowskiLeszno(3,2,0,3,3) 11
3Stanisław MiedzińskiToruń(2,3,1,2,3) 11
4Dariusz BalińskiLeszno(3,0,2,3,2) 10
5Mirosław KorbelRybnik(w,2,2,3,3) 10
6Grzegorz KuźniarRzeszów(3,1,2,2,1) 9
7Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,1,3,2,2) 9
8Bogusław NowakTarnów(0,1,3,1,2) 7+3
9Piotr PawlickiLeszno(0,3,u,2,2) 7+2
10Marek BzdęgaWrocław(1,3,1,0,1) 6
11Arkadiusz ZielonkoWrocław(2,2,0,1,1) 6
12Ryszard FranczyszynGorzów Wlkp(2,2,1,1,0) 6
13Antoni KrzywonosRzeszów(1,0,3,0,1) 5
14Cezary OwiżycGorzów Wlkp(2,0,0,1,0) 3
15Andrzej PawliszakGorzów Wlkp(w,d,2,0,0) 2
16Janusz ŁukasikTarnów(0,1,1,0,0) 2
17Janusz KapustkaTarnów- nsR
17Robert PrussToruń- nsR

Opole - 14 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,3,3,3,3) 14
2Marek ZiarnikBydgoszcz(3,2,3,3,3) 14
3Ryszard DołomisiewiczBydgoszcz(2,3,3,3,1) 12
4Wojciech ZałuskiOpole(1,3,3,2,3) 12
5Dariusz StenkaGdańsk(3,2,2,1,2) 10
6Krzysztof KuczwalskiToruń(1,3,1,2,2) 9
7Zbigniew BłażejczakZielona Góra(3,1,2,1,2) 9
8Józef CebulaOpole(3,0,w,3,2) 8
9Karol LisOpole(0,1,1,2,3) 7+3
10Piotr MaćkiewiczToruń(2,1,2,2,0) 7+2
11Grzegorz ŚniegowskiGniezno(2,2,0,1,1) 6
12Mirosław BerlińskiGdańsk(1,1,2,0,1) 5
13Roman LuberaRzeszów(0,0,0,1,0) 1
14Bogdan CiupakRzeszów(u,0,1,0,0) 1
15Krzysztof WankowskiGniezno(1,0,0,0,0) 1
16Roland WieczorekOpole(w) 0
17Piotr ŻytoGdańsk(1,1) 2R
17Jacek GomólskiGniezno(2) 2R
19Edward ŚwiercOpole(0) 0R

Częstochowa - 15 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,2,3,3,3) 14
2Sławomir DrabikCzęstochowa(0,3,3,3,3) 12
3Józef KafelCzęstochowa(3,d,3,3,2) 11
4Adam PawliczekRybnik(1,3,2,2,2) 10
5Piotr ŚwistGorzów Wlkp(3,2,1,2,2) 10
6Eugeniusz SkupieńRybnik(0,3,w,3,3) 9
7Jan KrzystyniakLeszno(2,3,2,w,2) 9
8Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(1,1,2,1,3) 8
9Wiesław PawlakZielona Góra(2,0,3,1,1) 7+3
10Marek KępaLublin(d,2,2,2,1) 7+2
11Jerzy RembasGorzów Wlkp(3,0,1,2,0) 6
12Dariusz FliegertRybnik(1,1,1,1,1) 5
13Piotr GlucklichBydgoszcz(2,1,1,0,w) 4
14Sławomir DudekZielona Góra(2,0,0,1,0) 3
15Henryk BemRybnik(1,2,w) 3
16Roman FeldLublin(0,1,w) 1
17Dariusz BiedaCzęstochowa(0,1) 1R
18Marek IwaniecLublin(0,0,0) 0R

Gdańsk - 7 czerwiec

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zbigniew KrakowskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Jarosław Olszewski IIGdańsk(3,2,3,2,3) 13
3Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(3,3,2,2,2) 12
4Piotr LaskowskiGdańsk(1,3,2,3,2) 11
5Andrzej PawliszakGorzów Wlkp(3,1,3,2,1) 10
6Jacek GomólskiGniezno(1,2,2,3,1) 9
7Robert PrussToruń(0,3,1,1,3) 8+3
8Stefan TietzToruń(2,2,1,0,3) 8+2
9Kazimierz ŚwidzińskiOstrów Wlkp(2,2,3,1,0) 8+1
10Dariusz ŚledźLublin(2,w,u,3,2) 7
11Piotr KociembaOstrów Wlkp(1,0,2,1,1) 5
12Robert JuchaLublin(u,1,1,0,2) 4
13Andrzej PrzeworekGrudziądz(1,0,0,2,0) 3
14Piotr WłodarczykLublin(0,1,1,d,1) 3
15Leszek MischkeGdańsk(2,u,ns,ns,ns) 2
16Robert RaczykOstrów Wlkp(0,w,ns,ns,ns) 0

Świętochłowice - 7 czerwiec

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Eugeniusz SkupieńRybnik(3,3,3,3,3) 15
2Józef CebulaOpole(3,2,3,3,3) 14
3Antoni BielicaŚwiętochłowice(2,3,2,3,3) 13
4Piotr MaćkiewiczToruń(2,3,3,2,2) 12
5Arkadiusz ZielonkoWrocław(3,2,1,2,3) 11
6Joachim WranikŚwiętochłowice(1,3,2,1,2) 9
7Ryszard JasinowskiZielona Góra(2,1,2,1,2) 8+3
8Tomasz GałeczkaRybnik(1,2,3,0,2) 8+2
9Edward ŚwiercOpolew(w,1,2,3,0) 6
10Dariusz MichalakZielona Góra(3,0,1,0,1) 5
11Wojciech Kaczmarek IIBydgoszcz(1,2,0,1,1) 5
12Bernard JamborOpole(1,1,0,2,1) 5
13Adam KwiecińskiŚwiętochłowice(0,w,1,2,0) 3
14Mariusz StrzeleckiToruń(2,0,0,0,1) 3
15Waldemar KorczyńskiWrocław(0,1,1,w) 2
16Marian SzymaŚwiętochłowice(0,0,0) 0
17Janusz MuchaŚwiętochłowice(0,1) 1R
18Damian WaloszekŚwiętochłowice(0) 0R

Tarnów - 7 czerwiec

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dariusz BalińskiLeszno(3,3,3,3,3) 15
2Bogdan CiupakRzeszów(2,2,3,2,3) 12
2Janusz ŁukasikTarnów(3,3,1,2,3) 12
4Piotr GlucklichBydgoszcz(1,2,3,3,2) 11
5Adam PawliczekRybnik(u,3,2,3,2) 10+3
6Janusz KapustkaTarnów(2,3,3,1,1) 10+2
7Marek IwaniecLublin(3,d,w,3,2) 8
8Andrzej PietrzakBydgoszcz(1,1,2,1,2) 7
9Kazimierz DziuraRzeszów(2,2,d,2,d) 6
10Piotr MazurekLublin(3,0,w,2,0) 5
11Dariusz RachwalikCzęstochowa(2,2,1,u) 5
12Romuald JanuszRzeszów(1,w,2,1,1) 5
13Janusz SikońRybnik(0,0,1,d,3) 4
14Sławomir AbakumowGdańsk(1,1,2,ns) 4
15Jarosław StrongowskiGdańsk(0,1,1,1,0) 3
16Andrzej PuczyńskiCzęstochowa(d,1,w,0,1) 2
17Jarosław LomanLeszno(1,0) 1R

Bydgoszcz - 7 czerwiec

Runda wstępna

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(3,3,3,3,1) 13
2Krzysztof BasŚwiętochłowice(2,1,3,3,3) 12
3Roman LuberaRzeszów(3,2,0,3,3) 11
4Jacek WoźniakBydgoszcz(3,3,2,2,0) 10
5Krzysztof WankowskiGniezno(1,3,3,2,u/-) 9
6Waldemar CisońBydgoszcz(2,2,d,3,2) 9
7Dariusz FliegertRybnik(3,2,1,1,2) 9
8Andrzej MusiolikRybnik(0,1,2,2,3) 8
9Andrzej BykiewiczTarnów(1,2,1,1,3) 8
10Marek MolkaZielona Góra(w,3,2,2,w) 7
11Tomasz AdamczakBydgoszcz(2,0,2,1,1) 6
12Artur TarszkaTarnów(0,0,3,w,2) 5
13Jarosław KardaśŚwiętochłowice(2,1,1,1,0) 5
14Andrzej SikoraRzeszów(1,1,1,0,1) 4
15Dariusz KowalskiGrudziądz(0,0,0,d,1) 1
16Jarosław SkarzyńskiGrudziądz(1,0,0,0,0) 1
17Mirosław ZiarnikBydgoszcz- nsR


1988

2 rundy: Leszno - 24-25 wrzesień

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(11,14) 25+3
2Jan KrzystyniakLeszno(11,14) 25+2
3Zenon KasprzakLeszno(14,1) 24
4Janusz StachyraRzeszów(13,7) 20
5Antoni SkupieńRybnik(8,9) 17
6Andrzej HuszczaZielona Góra(9,7) 16
7Dariusz BalińskiLeszno(10,6) 16
8Piotr ŚwistGorzów Wlkp(7,9) 16
9Mirosław KorbelRybnik(9,6) 15
10Cezary OwiżycGorzów Wlkp(8,7) 15
11Wojciech ŻabiałowiczToruń(7,7) 14
12Zdzisław RuteckiBydgoszcz(5,8) 13
13Sławomir DudekZielona Góra(4,6) 10
14Adam PawliczekRybnik(1,4) 5
15Bronisław KlimowiczRybnik(3,2) 5
16Krzysztof KuczwalskiToruń(0,4) 4
17Waldemar CieślewiczBydgoszcz- ns
17Grzegorz KuźniarRzeszów- ns

Leszno - 24 wrzesień

Finał nr 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zenon KasprzakLeszno(2,3,3,3,3) 14
2Janusz StachyraRzeszów(2,3,3,3,2) 13
3Jan KrzystyniakLeszno(3,0,3,2,3) 11+3
4Roman JankowskiLeszno(3,1,1,3,3) 11+2
5Dariusz BalińskiLeszno(3,1,2,1,3) 10
6Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,0,1,2) 9
7Mirosław KorbelRybnik(0,2,3,2,2) 9
8Cezary OwiżycGorzów Wlkp(2,3,0,3,0) 8
9Antoni SkupieńRybnik(1,2,2,2,1) 8
10Piotr ŚwistGorzów Wlkp(1,2,1,1,2) 7
11Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,1,2,1,1) 7
12Zdzisław RuteckiBydgoszcz(0,2,2,0,1) 5
13Sławomir DudekZielona Góra(d,1,1,2,d) 4
14Bronisław KlimowiczRybnik(1,0,1,0,1) 3
15Adam PawliczekRybnik(1,0,0,0,0) 1
16Krzysztof KuczwalskiToruń(0,0,0,0,0) 0
17Jarosław Olszewski IIGdańsk- nsR
17Tomasz FajferGniezno- nsR

Leszno - 25 wrzesień

Finał nr 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Roman JankowskiLeszno(3,3,2,3,3) 14+3
2Jan KrzystyniakLeszno(3,3,3,3,2) 14+2
3Zenon KasprzakLeszno(2,0,2,3,3) 10
4Antoni SkupieńRybnik(0,3,3,2,1) 9
5Piotr ŚwistGorzów Wlkp(2,2,3,1,1) 9
6Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,2,1,1,2) 8
7Andrzej HuszczaZielona Góra(1,d,3,d,3) 7
8Janusz StachyraRzeszów(3,0,d,2,2) 7
9Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,1,2,3,0) 7
10Cezary OwiżycGorzów Wlkp(1,2,2,2,0) 7
11Sławomir DudekZielona Góra(3,2,1,0,d) 6
12Dariusz BalińskiLeszno(0,3,1,1,1) 6
13Mirosław KorbelRybnik(2,1,0,1,2) 6
14Krzysztof KuczwalskiToruń(0,1,u,0,3) 4
15Adam PawliczekRybnik(1,0,0,2,1) 4
16Bronisław KlimowiczRybnik(0,1,1,0,0) 2
17Jarosław Olszewski IIGdańsk- ns
17Tomasz FajferGniezno- ns

Rzeszów - 30 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KrzystyniakLeszno(3,3,2,3,3) 14
2Dariusz BalińskiLeszno(1,2,3,3,3) 12
3Zdzisław RuteckiBydgoszcz(2,2,3,2,3) 12
4Piotr ŚwistGorzów Wlkp(3,3,3,w,1) 10
5Grzegorz KuźniarRzeszów(3,1,2,3,1) 10
6Janusz StachyraRzeszów(2,3,2,2,1) 10
7Waldemar CieślewiczBydgoszcz(2,2,2,2,2) 10
8Mirosław KorbelRybnik(2,1,1,3,2) 9
9Cezary OwiżycGorzów Wlkp(0,3,1,1,3) 8
10Krzysztof KuczwalskiToruń(3,1,1,1,d) 6
11Tomasz FajferGniezno(1,0,1,2,2) 6
12Stanisław MiedzińskiToruń(d,d,3,d) 3
13Janusz ŁukasikTarnów(1,0,0,0,2) 3
14Henryk PiekarskiWrocław(0,1,0,0,1) 2
15Krzysztof ZarzeckiŚwiętochłowice(1,0,0,0,0) 1
16Piotr PodrzyckiRzeszów(0,2,0,1) 3RT
17Kazimierz DziuraRzeszów(1,0,0) 1R
18Grzegorz DzikowskiGdańsk- nsR
18Roland WieczorekOpole- nsR

Rybnik - 30 sierpień

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,2,3,3) 14
2Antoni SkupieńRybnik(2,3,3,3,1) 12
3Roman JankowskiLeszno(3,2,3,1,3) 12
4Zenon KasprzakLeszno(2,2,2,2,3) 11
5Sławomir DudekZielona Góra(3,1,1,3,2) 10
6Wojciech ŻabiałowiczToruń(1,2,2,3,2) 10
7Adam PawliczekRybnik(3,0,1,2,3) 9+3
8Bronisław KlimowiczRybnik(2,3,2,2,) 9+2
9Jarosław Olszewski IIGdańsk(2,3,2,1,1) 9+1
10Zbigniew BłażejczakZielona Góra(1,3,3,2,0) 9+0
11Eugeniusz BłaszakTarnów(1,d,1,1,1) 4
12Eugeniusz SkupieńRybnik(2,0,0,1,d) 3
13Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(1,0,1,d,0) 2
14Dariusz MichalakZielona Góra(0,1,d,0,u) 1
15Sławomir DrabikCzęstochowa(0,1,0,0,ns) 1
16Dariusz StenkaGdańsk(0,1,d) 1
17Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(d,2) 2
18Marek KępaLublin- nsR

Zielona Góra - 9 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Andrzej HuszczaZielona Góra(3,3,3,3) 12
2Wojciech ŻabiałowiczToruń(2,3,3,1) 9
3Krzysztof OkupskiGorzów Wlkp(3,2,1,3) 9
4Eugeniusz SkupieńRybnik(2,2,2,3) 9
5Antoni SkupieńRybnik(3,3,2,0) 8+3
6Eugeniusz BłaszakTarnów(2,1,3,2) 8+2
7Jacek BrucheiserOstrów Wlkp(0,2,3,3) 8+1
8Sławomir GonciarzWrocław(0,3,1,2) 6
9Krzysztof ZiarnikBydgoszcz(3,2,0,1) 6
10Henryk JasekTarnów(1,1,2,1) 5
11Jacek GomólskiBydgoszcz(2,0,d,2) 4
12Jarosław SzymkowiakZielona Góra(1,0,1,2) 4
13Ireneusz SzewczykOstrów Wlkp(d,1,2,0) 3
14Mirosław DaniszewskiGorzów Wlkp(1,1,0,1) 3
15Marek HućkoGorzów Wlkp(1,0,1,0) 2
16Robert PrussToruń(0,0,w,d) 0

Gdańsk - 10 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dariusz MichalakZielona Góra(1,3,3,3,3) 13
2Adam PawliczekRybnik(3,2,3,3,0) 11
3Sławomir DrabikCzęstochowa(3,3,3,1,1) 11
4Bronisław KlimowiczRybnik(2,2,u,3,3) 10
5Dariusz StenkaGdańsk(3,3,2,1,1) 10
6Dariusz BalińskiLeszno(1,2,2,2,2) 10
7Roman JankowskiLeszno(0,3,1,2,2) 8+3
8Marek KępaLublin(0,1,2,2,3) 8+2
9Mirosław BerlińskiGdańsk(3,2,2,1,u) 8+ns
10Dariusz ŚledźLublin(2,1,1,3,w) 7
11Stefan TietzToruń(2,1,1,1,2) 7
12Zbigniew KrakowskiLeszno(2,w,0,2,2) 6
13Romuald JanuszRzeszów(0,1,3,0,1) 5
14Mirosław KowalikToruń(1,0,1,0,1) 3
15Mariusz StrzeleckiToruń(1,0,0,0,0) 1
16Dariusz BiedaCzęstochowa(w,0,0) -
17Piotr KociembaOstrów Wlkp(2) 2R
18Jan WoźnickiGdańsk(u) 0R

Wrocław - 10 lipiec

Ćwierćfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Janusz StachyraRzeszów(1,3,3,3,3) 13
2Grzegorz KuźniarRzeszów(3,2,3,2,3) 13
3Stanisław MiedzińskiToruń(2,3,2,3,3) 13
4Grzegorz DzikowskiGdańsk(3,1,3,1,3) 11
5Roland WieczorekOpole(1,3,2,3,2) 11
6Henryk PiekarskiWrocław(1,2,3,3,1) 10
7Tomasz FajferGniezno(3,2,1,2,2) 10
8Leszek MatysiakGdańsk(3,1,1,0,2) 7
9Marek MolkaZielona Góra(2,2,1,1,1) 7
10Piotr ŻytoGdańsk(2,1,0,2,1) 6
11Eugeniusz MiastkowskiToruń(0,3,0,2,w) 5
12Stanisław PogorzelskiOpole(2,0,2,1,0) 5
13Waldemar GaborOpole(1,0,2,0) 3