Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1991-2013

Indywidualne Mistrzostwa Niemiec na Żużlu
(Individual German Speedway Championship)
(Deutsche Speedway Meisterschaften)


Thanks to Charles McKay, Wojciech Wilde and Christian Weber
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1991Zoltan AdorjanWęgryFinał - Klasyfikacja końcowa
1992Gerd RissLandshutFinał
1992Mirko WolterTeterowPółfinał 2
1992Robert KesslerDiedenbergenPółfinał 1
1993Marvyn CoxAngliaFinał
1993Herbert MussehlNeubrandenburgPółfinał 2
1993John DavisAngliaPołfinał 1
1994Gerd RissDiedenbergenFinał
1995Marvyn CoxNeuneknick, AngliaFinał
1996Gerd RissDiedenbergenFinał
1996Emiliano SanchezLudwigslust, ArgentynaPólfinał
1996Matthias KrogerBrokstedtPólfinał
1997Todd WiltshireLandshut, AustraliaFinał
1997Matthias KrogerBrokstedtPółfinał
1998Todd WiltshireLandshut, AustraliaFinał
1998Jorg PingelGustrowPółfinał
1998Karel Prusa IIWittstock, CzechyPółfinał
1999Mirko WolterGustrowFinał
1999Ales Dryml IIDiedenbergen, CzechyPółfinał
1999Jorg PinglBrokstedtPółfinał
2000Robert BarthLandshutFinał
2000Steffen MellGustrowPółfinał
2001Robert Barth-Finał
2002Mirko Wolter-Finał
2003Mathias SchultzGustrowFinał
2004Mirko WolterBrokstedtKlasyfikacja końcowa
2005Mathias Schultz-Finał
2005Thomas Stange-Kwalifikacje
2005Max Dilger-Kwalifikacje
2005Marco Muller-Kwalifikacje
2005Daniel Rath-Kwalifikacje
2006Christian Hefenbrock-Finał
2007Martin SmolinskiOlchingFinał
2007Frank FacherOlchingEliminacje
2007Sonke PetersenOldenburgEliminacje
2008Kevin Wolbert-Finał
2009Martin Smolinski-Finał
2010Martin Smolinski-Finał
2011Kevin Wolbert-Finał
2012Tobias KronerDohrenFinał

1991

5 rund: Landshut - 18 maj (18.05), Abensberg - 20 maj (20.05), Stralsund - 21 wrzesień (21.09), Wolfslake - 22 wrzesień (22.09), Diedenbergen - 29 wrzesień (29.09).

Format zawodów: System eliminacji K.O.

Punktacja (1=20p., 2=17p., 3=15p., 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 3, 2, 2).

Uwaga ! Klasyfikacja zawodników z pozycji 14-31 jest nieoficjalna.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Zoltan AdorjanWęgry(10,20,20,20,15) 85
2Gerd RissLandshut(20,17,17,15,9) 78
3Klaus LauschDiedenbergen(17,10,13,13,17) 70
4Mitch ShirraNowa Zelandia(15,11,15,-,13) 54
5Robert BarthOlching(13,6,11,5,11) 46
6Thomas DiehrTeterow(-,9,4,11,10) 34
7Aksel JepsenBrokstedt, Dania(7,3,10,7,7) 34
8John DavisAnglia(-,13,-,-,20) 33
9Heinrich SchatzerAustria(9,8,8,-,3) 28
10Karel Prusa IICzechosłowacja(2,5,- ,17,3) 27
11Thomas MeggleOlching(-,2,7,10,6) 25
12Peter Hehlert IINorden(8,4,9,2, -) 23
13Andreas SchapflOlching(2,2,6,-,4) 14
14Tommy DunkerDiedenbergen(6,15,-,-,-) 21NO
15Roland KolrosLandshut(-,-,5,9,-) 14NO
16Carsten PelzmannSpenge(11,-,-,-,-) 11NO
17Andy RahnDiedenbergen(-,-,-,3,8) 11NO
18Martin TheobladLandshut(5,-,-,6,-) 11NO
19Mario BuschStralsund(-,-,-,8,-) 8NO
20Markus JensDiedenbergen(- ,7,-,-,-) 7NO
21Erich SchaffererLandshut(4,-,-,2,-) 6NO
22Andre PollehnBrokstedt(2,3,-,-,-) 5NO
23Peter SchroeckLandshut(3,-,-,-,2) 5NO
24Mario TrupkovicDiedenbergen(-,-,2,3,-) 5NO
25Matthias KrogerBrokstedt(-,-,-,-,5) 5NO
26Frank BiljukWolfslake(-,-,-,4,-) 4NO
27Torsten BergerStralsund(- , -,3,-,-) 3NO
28Michael DomesHomberg(3,-,-,-,-) 3NO
29Thomas HoppGustrow(-,-,3,-,-) 3NO
30Bernhard NicolasNeubrandenburg(-,-,2,-,-) 2NO
31Ireneusz SzewczykDiedenbergen(-,-,-,-,2) 2NO


1992

Norden - 18 październik (18.10).

Format zawodów: K.O.

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło ośmiu najlepszych z półfinałów. Pozostała ósemka była nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gerd RissLandshut- -
2Robert BarthOlching- -
3Jorg PingelBrokstedt- -
4Mike OttNeubrandenburg- -
5Roland KolrosLandshut- -
6Robert KesslerDiedenbergen- -
7Sebastian MaagTeterow- -
8Andreas RahnDiedenbergen- -
9Thomas KochGustrow- -
10Herbert MussehlNeubrandenburg- -
11Peter Hehlert IINorden- -
11Andre PollehnBrokstedt- -
13Torsten BergerStralsund- -
13Ralf StrackNorden- -
15Thomas MeggleOlching- -
15Bjorn DanielczikNordhastedt- -
17Matthias KochGustrow- -
17Joachim KugelmannOlching- -
19Thomas HoppNeubrandenburg- -
19Mirko WolterTeterow- -
21Arne JasperBrokstedt- -
21Andreas SchapflOlching- -
23Andre HaltermannPetershagen- -
23Martin TheobaldDiedenbergen- -

Gustrow - 9 sierpień (09.08).

Półfinał 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirko WolterTeterow- 14
2Stephan LonniesTeterow- 14
3Bjorn DanielczikNordhastedt- 11
4Sebastian MaagTeterow- 11
5Enrico JanoschkaBrokstedt- 9
6Enrico HothTeterow- 8
7Kai Uwe JenningWolfslake- 8
8Christian BorstWolfslake- 8
9Andy MierickeWolfslake- 7
10Roman DiehmNeubrandenburg- 7
11Ralf TzeutschlerTeterow- 7
12Christian GoertzStralsund- 5
13Bjorn DragerPetershagen- 3
14Dirk SautterMeissen- 3
15Reimat SchwinkendorfMeissen- 3
16Ralf HenningBrokstedt- 1
17Dandy TeetzStralsund- 0
18Darren EhlerdingPetershagen- 0

Meissen - 3 sierpień (03.08).

Półfinał 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert KesslerDiedenbergen(3,3,3,3,3) 15
2Jens WinklerMeissen- 13
3Oliver SchaferDiedenbergen- 13
4Stephan BartoschMeissen- 10
5Enrico MeyerLudwigslust- 9
6Otto NiedermeierLandshut- 9
7Herbert RudolphLandshut- 8
8Andreas LumpitzschLeipzig- 7
9Nikki SchwaigerLandshut- 6
10Lars IlgnerMeissen- 4
11Michael ZausingerLandshut- 4
12R. PutzigMeissen- 3
13Oliver ZwietzMeissen- 2
14Markus WolkPocking- 1
15Markus HaslerOlching- 0

1993

Neubrandenburg - 9 październik (09.10).

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło sześciu najlepszych z półfinałów. Pozostała szóstka zawodników została nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marvyn CoxAnglia(3,3,3,3,3) 15
2Gerd RissLandshut(3,1,3,3,3) 13+3
3Mike OttNeubrandenburg(3,2,2,3,3) 13+2
4Robert BarthOlching(3,0,3,3,3) 12
5Hartmut BalfanzBrokstedt(2,3,3,2,2) 12
6Jorg PingelBrokstedt(2,3,1,2,2) 10
7Herbert MussehlNeubrandenburg(2,2,2,1,2) 9
8Sebastian MaagTeterow(1,2,1,1,2) 7
9Matthias KrogerBrokstedt(1,2,0,2,1) 6
10Steffen LeonhardtTeterow(1,1,0,2,1) 5
11Joachim KugelmannOlching(0,3,1,0,0) 4
12John DavisAnglia(2,w,2,0,w) 4
13Thomas KochGustrow(0,1,0,1,1) 3
14Detlef ConradiNeuenknick(0,0,1,1,1) 3
15Robert KesslerDiedenbergen(1,w/u,-,-,-) 1
16Thomas MeggleLandshut(0,0,0,0,0) 0
17Peter Hehlert IINeubrandenburg(-,-,2,0,w) 2R

Gustrow - 5 wrzesień (05.09).

Półfinał 2

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Herbert MussehlNeubrandenburg(3,3,3,3,2) 14
2Robert KesslerDiedenbergen(2,3,2,3,3) 13
3Matthias KrogerBrokstedt(0,3,2,3,3) 11
4Steffen LeonhardtTeterow(3,1,3,2,2) 11
5Jorg PingelBrokstedt(3,2,w,2,3) 10
6Sebastian MaagTeterow(1,1,3,2,3) 10
7Thomas KochGustrow(1,3,3,2,1) 10
8Andre PollehnBrokstedt(2,2,2,3,u) 9
9Christian GoertzStralsund(2,2,2,1,2) 9
10Bernhard NicolasNeubrandenburg(3,0,1,0,2) 6
11Detlef LandowskiTeterow(1,2,w,1,1) 5
12Roland SassGustrow(2,w,1,0,0) 3
13Ralf BaumannGustrow(1,0,1,1,0) 3
14Stephan LonniesTeterow(0,1,0,1,1) 3
16Maik EbensingGustrow(0,u,w,w,0) 0
17Ralf StrackNorden(0,u/-,-,-,-) 0
18Marcus WinterDiedenbergen(-,1,1,0,0) 2R

Landshut - 24 lipiec (24.07).

Połfinał 1

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1John DavisAnglia(3,3,3,3,3) 15
2Hartmut BalfanzBrokstedt(3,3,2,3,2) 13
3Joachim KugelmannOlching(1,3,2,2,3) 11
4Thomas MeggleLandshut(2,2,w,3,3) 10
5Roland KolrosLandshut(w,2,3,2,3) 10
6Detlef ConradiNeuenknick(3,1,3,2,0) 9
7Carsten PelzmannLandshut(2,2,3,w,w) 7
8Peter Hehlert IINeubrandenburg(2,1,0,2,2) 7
9Andreas SchapflOlching(1,1,2,1,2) 7
10Tony ForwardTeterow, Wielka Brytania(2,0,w,3,1) 6
11Martin TheobaldDiedenbergen(w,3,2,w,0) 5
12Christian StroblLandshut(3,0,0,1,1) 5
13Andreas RahnDiedenbergen(0,2,1,1,0) 4
14Andre HaltermannNorden(1,0,1,1,1) 4
15Claudio RojasNorden, Argentyna(w,0,1,0,1) 2

1994

Ludwigslust - 13 sierpień (13.08).

Format zawodów: System eliminacji K.O.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gerd RissDiedenbergen- -
2Marvyn CoxNeuenknick, Wielka Brytania- -
3Andre PollehnBrokstedt- -
4Matthias KrogerBrokstedt- -
5Andreas SchapflOlching- -
6Robert BarthNeuenknick- -
7Joachim KugelmannOlching- -
8Thomas KochGustrow- -
9Sebastian MaagTeterow- -
10Christian GoertzStralsund- -
11Dirk MullerWolfslake- -
12Bjorn DanielczikBrokstedt- -
13Steffen LeonhardtTeterow- -
14Thomas MeggleLandshut- -
15Claudio RojasLeipzig, Argentyna- -
16Ralf StrackNorden- -
17Wiktor SurchajewMeissen, Białoruś- -
18Christoph HordanWittstock- -
19Roland KolrosOlching- -
20Kay ScheibeWolfslake- -
21Ralf BaumannGustrow- -
22Hartmut BalfanzBrokstedt- -
23Tommy DunkerDiedenbergen- -
24Mario BuschStralsund - -
25Christian StrobelOlching- -
26Detlef ConradiNeuenknick- -
27Rene ElzingaNeuenknick, Holandia- -
28Nikki SchwaigerOlching- -
29Michael StrackNorden- -
30Torsten BergerStralsund- -
31Henry SieversWolfslake- -


1995

Meissen - 20 sierpień (20.08).

Format zawodów: System eliminacji K.O.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marvyn CoxNeuneknick, Anglia- -
2Gerd RissDiedenbergen- -
3Robert BarthNeuenknick- -
4Robert KesslerDiedenbergen- -
5Hartumt BalfanzBrokstedt- -
6Mirko WolterGustrow- -
7Tommy DunkerNeubrandenburg- -
8Otto NiedermaierLandshut- -
9Karel Prusa IIWittstock, Czechy- -
10Maik EbensingGustrow- -
11Fred OpitzLeipzig- -
12Andreas LumpitzschLeipzig- -
13Matthias KrogerBrokstedt- -
14Andre PollehnWolfslake- -
15Thomas MeggleLandshut- -
16Joachim KugelmannOlching- -
17Christoph HordanWittstock- -
18Jorg PingelWolfslake- -
19Ralf StrackNeuenknick- -
20Michael StrackNeuenknick- -
21Ralf BaumannGustrow- -
22Mario BuschStralsund- -
23Thomas KochGustrow- -
24Bjorn DanielczikBrokstedt- -
25Steffen LeonhardtStralsund- -
26Emiliano SanchezLudwigslust, Argentyna- -
27Christian GoertzStralsund- -
28Bjorn DragerGustrow- -
29Rene LehamannWolfslake- -
30Thomas HoppMeissen- -
31Ronny WeisMeissen- -
32Nikki SchwaigerOlching- -


1996

Stralsund - 11 sierpień (11.08).

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło sześciu najlepszych z półfinałów. Pozostała czwórka była nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gerd RissDiedenbergen(3,3,3,3,3) 15
2Robert BarthNeuenknick- 13
3Robert KesslerDiedenbergen- 12
4Emiliano SanchezLudwigslust, Argentyna- 10
5Mirko WolterGustrow- 10
6Jorg PingelWolfslake- 8
7Bjorn DanielczikBrokstedt- 8
8Hartmut BalfanzBrokstedt- 8
9Thomas MeggleLandshut- 7
10Thomas KochGustrow- 7
11Christoph HordanWittstock- 7
12Karel Prusa IIWittstock, Czechy- 6
13Ralf BaumannGustrow- 3
14Herbert RudolphLandshut- 3
15Andre PollehnWolfslake- 1
16Tommy DunkerNeuenknick- 1

Gustrow - 13 lipiec (13.07).

Pólfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Emiliano SanchezLudwigslust, Argentyna(3,3,3,3,3) 15
2Robert KesslerDiedenbergen- 14
3Christoph HordanWittstock- 12
4Thomas MeggleLandshut- 12
5Thomas KochGustrow- 11
6Ralf BaumannGustrow- 8
7Siegmund LienerthDiedenbergen, Rumunia- 8
8Daniel RathStralsund- 7
9Ralf StrackNeuenknick- 7
10Maik EbensingGustrow- 6
11Mario BuschStralsund- 6
12Steffen MellTeterow- 4
13Christian GoertzLudwigslust- 4
14Rene LehmannWolfslake- 3
15Reimar SchwinkendorfTeterow- 3
16Martina ErnstStralsund- 0

Brokstedt - 2 czerwiec (02.06).

Pólfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Matthias KrogerBrokstedt(3,3,3,3,3) 15
2Tommy DunkerNeuenknick(3,3,2,2,3) 13
3Hartmut BalfanzBrokstedt(2,3,3,3,2) 13
4Karel Prusa IIWittstock, Czechy(3,3,1,1,3) 11
5Joachim KugelmannLandshut(2,2,2,3,3) 10
6Herbert RudolphLandshut(1,2,3,3,1) 10
7Jorg PingelWolfslake(2,2,0,2,3) 9
8Bjorn DanielczikBrokstedt(0,1,3,1,2) 7
9Andreas RahnLeipzig(1,2,0,2,2) 7
10Otto NiedermeierLandshut(3,0,1,1,1) 6
11Marcus WinterDiedenbergen(2,1,1,1,1) 6
12Peter Hehlert IINeubrandenburg(1,1,2,0,1) 5
13Fernando DonnayOlching, Argentyna(1,1,0,2,0) 4
14Michael StrackNordhastedt(0,0,2,0,d) 2
15Thore KarstenNordhastedt(0,0,1,0,0) 1
16Florian WernigDiedenbergen(d,0,0,0,0) 0

1997

Brokstedt - 31 sierpień (31.08).

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło dziesięciu najlepszych z półfinału. Pozostała szóstka była nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Todd WiltshireLandshut, Australia(3,3,3,3,3) 15
2Matthias KrogerBrokstedt- 13
3Robert KesslerDiedenbergen- 13
4Marvyn CoxLandshut, Wielka Brytania- 12
5Petr VandirekWittstock, Czechy- 10
6Joachim KugelmannLandshut - 9
7Jorg PingelGustrow- 9
8Bjorn DanielczikBrokstedt- 7
9Tommy DunkerLandshut- 7
10Robert KralDiedenbergen, Czechy- 6
11Hartmut BalfanzBrokstedt- 4
12Mirko WolterGustrow- 4
13Karel Prusa IIWittstock, Czechy- 4
14Stefan BachhuberLandshut- 4
15Lukas DrymlDiedenbergen, Czechy- 2
16Emiliano SanchezGustrow, Argentyna- 1
17Peter Hehlert IIMeissen- 0R

Nordhastedt - 9 sierpień (09.08).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Matthias KrogerBrokstedt- 13
2Marvyn CoxLandshut, Wielka Brytania- 12
3Todd WiltshireLandshut, Australia- 11
4Petr VandirekWittstock, Czechy- 11
5Karel Prusa IIWittstock, Czechy- 10
6Joachim KugelmannLandshut- 10
7Tommy DunkerLandshut- 9
8Robert KralDiedenbergen, Czechy- 9
9Stefan BachhuberLandshut - 8
10Lukas DrymlDiedenbergen, Czechy- 7
11Peter Hehlert IIMeissen- 6
12Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy- 5
13Mario BuschStralsund- 3
14Enrico JanoschkaTeterow- 2
15Herbert RudolphPocking- 2
16Detlef ConradiNordhastedt- 1
17Christian GoertzNeubrandenburg- 0R1

1998

Gustrow - 5 wrzesień (05.09).

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło ośmiu najlepszych z półfinałów.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Todd WiltshireLandshut, Australia(3,3,3,3,3) 15
2Steffen MellGustrow(2,3,2,3,3) 13
3Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy(2,3,3,3,1) 12
4Matthias KrogerBrokstedt(3,2,1,2,3) 11
5Mirko WolterGustrow(2,3,2,2,2) 11
6Heiko MullerGustrow(3,1,1,2,2) 9
7Joachim KugelmannLandshut(0,2,3,2,1) 8
8Karel Prusa IIWittstock, Czechy(2,2,1,1,2) 8
9Jorg PingelGustrow(1,0,2,3,1) 7
10Stefan BachhuberLandshut(3,0,2,1,0) 6
11Hartmut BalfanzBrokstedt(0,1,0,1,3) 5
12Daniel RathTeterow(1,2,w,0,2) 5
13Stephan KattBrokstedt(0,0,3,0,0) 3
14Siegmund LienerthDiedenbergen, Rumunia(1,1,0,0,1) 3
15Andre PollehnBrokstedt(1,1,0,0,0) 2
16Peter Hehlert IIMeissen(w,0,1,1,0) 2

Brokstedt - 1 sierpień (01.08).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jorg PingelGustrow(3,3,3,3,3) 15
2Matthias KrogerBrokstedt- 13
3Heiko MullerGustrow- 13
4Mirko WolterGustrow- 13
5Steffen MellGustrow- 11
6Hartmut BalfanzBrokstedt- 9
7Andre PollehnBrokstedt- 8
8Stephan KattBrokstedt- 8
9Ralf LodingBrokstedt- 6
10Mario BuschStralsund- 6
11Bjorn DragerGustrow- 5
12Andre MullerWolfslake- 4
13Sirg SchutzbachBrokstedt- 4
14Tim BrinckmannNeuenknick- 2
15Enrico JanoschkaTeterow- 2
16Steffen HoppnerWittstock- 1

Pfaffenhofen - 3 maj (03.05).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Karel Prusa IIWittstock, Czechy(3,3,3,3,3) 15
2Todd WiltshireLandshut, Australia- 13
3Joachim KugelmannLandshut- 12
4Stefan BachhuberLandshut- 11
5Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy- 10
6Peter Hehlert IIMeissen- 9
7Robert KralDiedenbergen, Czechy- 9
8Daniel RathTeterow- 8
9Siegmund LienerthDiedenbergen, Rumunia- 8
10Herbert RudolphWiener Neustadt- 7
11Emiliano SanchezTeterow, Argentyna- 6
12Ralf BaumannGustrow- 5
13Christian GoertzStralsund- 4
14Sylvio PlunschTeterow- 2
15Daniel BacherPocking- 1
16Michael ZausingerPocking- 0

1999

Olching - 17 październik (17.10).

Format zawodów: System eliminacji K.O.

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło dziesięciu najlepszych z półfinałów. Pozostała czwórka była nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirko WolterGustrow- -
2Gerd RissDiedenbergen- -
3Robert BarthLandshut- -
4Emiliano SanchezStralsund, Argentyna- -
5Matthias KrogerBrokstedt- -
6Jorg PingelBrokstedt- -
7Karel Prusa IIWittstock, Czechy- -
8Petr VandirekWolfslake, Czechy- -
9Lukas DrymlDiedenbergen, Czechy- -
10Ales Dryml IIDidenbergen, Czechy- -
11Steffen MellGustrow- -
12Joachim KugelmannLandshut- -
13Bjorn DanielczikBrokstedt- -
14Ronny WeisGustrow- -
15Stefan BrombergTeterow- -
16Stefan BachhuberLandshut- -
17Herbert RudolphLandshut- -
18Ralf LodingBrokstedt- -
19Stephan KattBrokstedt- -
20Heiko MullerGustrow- -
21Henning LoofBrokstedt- -
22Daniel RathTeterow- -
23Ralf BaumannGustrow- -
24Enrico HothTeterow- -

Stralsund - 25 wrzesień (25.09).

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy(3,3,3,3,3) 15
2Mirko WolterGustrow- 14
3Lukas DrymlDiedenbergen, Czechy- 12
4Heiko MullerGustrow- 10
5Steffen MellGustrow- 10
6Emiliano SanchezStralsund, Argentyna- 9
7Enrico HothTeterow- 8
8Stefan BrombergTeterow- 8
9Ronny WeisGustrow- 7
10Daniel RathTeterow- 6
11Jorg TebbeNeuenknick- 6
12Enrico JanoschkaWittstock- 4
13Mario BuschStralsund- 3
14Jan PapeNeuenknick- 3
15Martin ErnstTeterow- 3
16Martin MesckeTeterow- 0
17Roberto DienereLeipzig- 0R1

Nordhastedt - 14 sierpień (14.08).

Uwaga ! Zawody przerwano po dwunastu biegach.

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jorg PinglBrokstedt- 9
2Bjorn DanielczikBrokstedt- 8
3Petr VandirekWolfslake, Czechy- 7
4Ralf BaumannGustrow- 6
5Herbert RudolphLandshut- 6
6Stephan KattBrokstedt- 5
7Ralf LodingBrokstedt- 5
8Karel Prusa IIWittstock, Czechy- 4
9Stefan BachhuberLandshut- 4
10Henning LoofBrokstedt- 3
11Henry SieversBrokstedt- 3
12Wiaczesław NikulinLandshut, Rosja- 2
13Martin SmolinskiOlching- 2
14Bjorn DragerGustrow- 2
15Sirg SchutzbachBrokstedt- 1
16Michael ZausingerWittstock- 0
17Roberto HauptTeterow- 4R1
18Michael MatzStralsund- 0R2

2000

Brokstedt - 24 wrzesień (24.09).

Uwaga ! Awans do finału wywalczyło dziesięciu najlepszych z półfinałów. Pozostała szóstka zawodników została nominowana.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert BarthLandshut(3,3,3,3,2) 14
2Matthias KrogerBrokstedt(2,3,2,3,3) 13+3
3Lukas DrymlDiedenbergen, Czechy(3,2,3,2,3) 13+2
4Jorg PingelBrokstedt(2,3,3,3,u) 11
5Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy(3,1,0,3,3) 10
6Mirko WolterGustrow(3,2,w/t,2,3) 10
7Bjorn DanielczikBrokstedt(1,1,3,0,2) 7
8Steffen MellGustrow(1,3,1,1,1) 7
9Robert KesslerLandshut(2,1,2,2,w) 7
10Andre PollehnBrokstedt(1,2,1,1,2) 7
11Martin SmolinskiOlching(2,2,1,0,1) 6
12Karel Prusa IIStralsund, Czechy(1,0,0,1,2) 4
13Stephan KattBrokstedt(0,0,1,2,1) 4
14Daniel RathTeterow(0,0,2,1,0) 3
15Mathias SchultzGustrow(0,0,2,0,0) 2
16Ralf LodingBrokstedt(0,1,w,0,1) 2
17Heiko MullerGustrow(0,-,-,-,-) 0R1

Brokstedt - 23 wrzesień (23.09).

Format zawodów: System eliminacji K.O.

Półfinał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Steffen MellGustrow- -
2Jorg PingelBrokstedt- -
3Daniel RathTeterow- -
4Bjorn DanielczikBrokstedt - -
5Martin SmolinskiOlching- -
6Karel Prusa IIStralsund, Czechy- -
7Ralf LodingBrokstedt- -
8Andre PollehnBrokstedt- -
9Stephan KattBrokstedt- -
10Mathias SchultzGustrow- -
11Heiko MullerGustrow- -
12Herbert RudolphLandshut- -
13Jorg TebbeNeuenknick- -
14Siegmund LienerthDiedenbergen, Rumunia- -
15Jan PapeNeuenknick- -
16Ralf BaumannGustrow- -
17Marco MullerBrokstedt- -
18Roberto HauptTeterow- -
19Jürn-Peter SchmidtLudwigslust- -
20Henning LoofBrokstedt- -
21Michael ZausingerLandshut- -
22Mario BuschStralsund- -
23Tim BrinckmannLudwigslust- -

2001

Stralsund – 16 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Robert Barth-- 13+3
2Ales Dryml IICzechy- 13+2
3Mirko Wolter-- 12
4Jiri Stancl IIICzechy- 11
5Lukas DrymlCzechy- 10
6Jorg Pingel-- 10
7Joachim Kugelmann-- 10
8Matthias Kroger-- 7
9Steffen Mell-- 7
10Herbert Rudolph-- 6
11Heiko Muller-- 5
12Bjorn Danielczik-- 4
13Ronny Weis-- 3
14Karel Prusa IICzechy- 3
15Mario Busch-- 3
16Thorsten Berger-- 2
17Ralf Baumann-- nsR
17Roberto Haupt-- nsR


2002

Norden – 12 październik

Format zawodów: GP.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirko Wolter-- -
2Robert Kessler-- -
3Martin Smolinski-- -
4Joachim Kugelmann-- -
5Jorg Pingel-- -
5Mathias Schultz-- -
7Christian Hefenbrock-- -
7Matthias Kroger-- -
9Thomas Stange-- -
9Ronny Weis-- -
11Roberto Diener-- -
11Rene Schafer-- -
13Bjorn Danielczik-- -
13Stephan Katt-- -
15Stefan Bachhuber-- -
15Daniel Rath-- -
17Steffen Mell-- -
17Herbert Rudolph-- -
19Claus Henning-- -
19Enrico Janoschka-- -
21Ralf Baumann-- -
21Marco Muller-- -
23Mario Busch-- -
23Enrico Hoth-- -


2003

Landshut – 13 wrzesień

Format zawodów: GP.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mathias SchultzGustrow- -
2Matthias KrogerBrokstedt- -
3Christian HefenbrockParchim/Wolfslake- -
4Mirko WolterBrokstedt- -
5Joachim KugelmannParchim/Wolfslake- -
6Ales Dryml IIDiedenbergen, Czechy- -
7Jorg PingelGustrow- -
8Steffen MellGustrow- -
9Ronny WeisDiedenbergen- -
10Hans Jorg MullerOlching- -
11Roberto HauptStralsund- -
12Michael HertrichOlching- -
13Thomas StangeDiedenbergen- -
14Herbert RudolphLandshut- -
15Mathias BartzParchim/Wolfslake- -
16Stephen KattBrokstedt- -
17Bjorn DanielczikNeuenknick- -
18Rene SchaferDiedenbergen- -
19Dariusz ŁowickiPolska- -
20Michael DienerParchim/Wolfslake- -
21Michael MollerGustrow- -
22Marco MullerStralsund- -
23Paul BauerLandshut- -
24Daniel RathTeterow- -


2004

3 rundy: Norden - 16 maj, Diedenbergen - 17 lipiec, Olching - 10 październik

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mirko WolterBrokstedt(25,20,20) 65
2Mathias SchultzParchim/Wolfslake(20,13,25) 58
3Christian HefenbrockParchim/Wolfslake(8,25,18) 51
4Jorg PingelGustrow(18,16,16) 50
5Joachim KugelmannParchim/Wolfslake(11,18,11) 40
6Steffen MellGustrow(16,8,13) 37
7Roberto HauptStralsund(11,11,11) 33
8Rene SchaferNeuenknick(13,8,8) 29
9Martin SmolinskiOlching(13,13,26) 26
10Tobias Kroner-(3,7,13) 23
11Ronny Weis-(ns,11,7) 18
12Tobias Busch-(6,7,5) 18
13Roberto Diener-(ns,6,8) 14
14Mathias Bartz-(4,5,5) 14
15Danny KnakowskiGustrow(7,6,ns) 13
16Thomas Stange-(8,1,3) 12
17Hans Jorg Muller-(ns,4,7) 11
18Daniel Rath-(5,5,1) 11
19Bjoern Danielczik-(7,2,ns) 9
20Mathias Limberger-(6,3,ns) 9
21Thomas Muhr-(ns,ns,6) 6
22Rene Speiser-(ns,ns,6) 6
23Tobias Gavert-(5,1,ns) 6
24Henning Loof-(4,2,ns) 6
25Dennis Fischer-(1,ns,4) 5
26Stefan Kurz-(ns,ns,4) 4
27Michael Diener-(ns,4,ns) 4
28Paul Bauer-(ns,ns,3) 3
29Michael Hertrich-(ns,3,ns) 3
30Jan Pape-(3,ns,ns) 3
31Sebastian Mack-(ns,ns,2) 2
32Frank Facher-(ns,ns,2) 2
33Dominik Moller-(2,ns,ns) 2
34Michael Moller-(2,ns,2) 2
35Christian Demmel-(ns,ns,1) 1
36Marco Muller-(1,ns,ns) 1


2005

Brokstedt - 2 październik (02.10)

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Mathias Schultz-(0,3,3,3,2) 11+3
2Christian Hefenbrock-(3,2,d,3,3) 11+2
3Jorg Pingel-(3,2,2,2,3) 12+1
4Thomas Stange-(3,3,3,2,1) 12+d
5Tobias Kroner-(1,2,3,3,2) 11
6Stephan Katt-(2,3,1,2,3) 11
7Rene Schafer-(1,3,d,3,1) 8
8Roberto Haupt-(u/w,1,2,1,3) 7
9Steffen Mell-(1,2,0,2,1) 6
10Tobias Busch-(3,0,0,2,0) 5
11Hans Jorg Muller-(3,1,1,0) 5
12Daniel Rath-(2,0,1,0,2) 5
13Max Dilger-(2,1,2,u/w,ns) 5
14Artiom Minigalejew-(0,0,2,1,1) 4
15Marco Muller-(2,1,0,1,0) 4
16Herbert Rudolph-(u/ns,1,1,ns,ns) 2
17Sonke Petersen-(d,u/w,ns,ns,ns) 0
18Mirko Wolter-(u,ns,ns,ns,ns) 0

Brokstedt - 2 październik (02.10)

Kwalifikacje

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Thomas Stange-(3) 3
1Max Dilger-(3) 3
1Marco Muller-(3) 3
1Daniel Rath-(3) 3
4Artiom Minigalejew-(0,3) 3
5Herbert Rudolph-(2,3) 5
5Sonke Petersen-(2,3) 5
5Stephan Katt-(1,3) 4
8Hans Jorg Muller-(2,2) 4
8Tobias Busch-(2,2) 4
10Danny Knakowski-(u,2) 2
11Robert Baumann-(d,2) 2
12Christian Hulshorst-(1,1) 2
13Henning Loof-(1,u) 1
13Bjorn Danielczik-(1,w) 1
14Ronny Weis-(0,d) 0

2006

Herxheim - 24 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Christian Hefenbrock-(3,3,3,3,3) 15+3
2Tobias Kroner-(3,2,3,3,3) 14+2
3Thomas Stange-(3,1,3,2,3) 12+1
4Martin Smolinski-(2,3,3,3,1) 12+w
5Ronny Weis-(0,2,2,3,2) 9
6Tobias Busch-(2,1,2,2,2) 9
7Max Dilger-(3,3,1,0,1) 8
8Richard Speiser-(1,3,1,1,d) 6
9Steffen Mell-(1,0,2,2,1) 6
10Michael Moller-(1,1,2,2,0) 6
11Sonke Petersen-(1,2,0,0,2) 5
12Daniel Rath-(2,0,w,1,2) 5
13Mathias Bartz-(0,0,0,1,3) 4
14Joachim Kugelmann-(2,1,1,w,w) 4
15Frank Facher-(0,2,0,0,0) 2
16Roberto Haupt-(0,0,1,1,w) 2


2007

Stralsund - 30 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin SmolinskiOlching(2,3,3,3,3) 14+3
2Mathias SchultzWittenhagen(3,3,3,3,3) 15+2
3Tobias KronerDohren(3,3,2,3,1) 12+1
4Kevin WolbertHeidhof(1,3,3,1,3) 11+0
5Frank FacherOlching(3,2,2,2,2) 11
6Steffen MellTeterow(1,2,2,2,2) 9
7Daniel RathTeterow(0,2,1,2,3) 8
8Roberto HauptTeterow(2,1,3,0,1) 8
9Danny KnakowskiTeterow(1,1,2,3,0) 7
10Richard SpeiserBoerwag(2,1,1,2,1) 7
11Max DilgerLahr Sulz(1,2,1,1,1) 6
12Sonke PetersenOldenburg(3,0,w,0,w) 3
13Ronny WeisMeissen(2,1,0,0,0) 3
14Mathias BartzKremmen(0,0,1,1,w) 2
15Kristian DrossmannWattenbek(0,0,1,w) 1
16Tobias BuschLassentin(w,w,ns,ns) 0
17Christian HefenbrockLiebenthal(w,ns,ns,ns,ns) 0

Eliminacje

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Frank FacherOlching(3,3) -
1Sonke PetersenOldenburg(3,3) -
3Roberto HauptTeterow(3,2) -
3Marthias SchultzWittenhagen(2,2) -
5Kevin WolbertHeidhof(2,3,3) -
6Danny KnakowskiTeterow(3,0,3) -
7Daniel RathTeterow(2,1,2) -
8Kristian DrossmannWattenbek(1,3,w) -
9Mathias BartzKremmen(2,1,2) -
9Christoph Demmel-(1,2,1) -
11Siergiej Małyszew-(1,1) -
11Robert Baumann-(w,2,w) -
13Martin Ernst-(w,0) -
13Hans Jorg Muller-(0,1) -
13Erik Pudel-(1,w,0) -

2008

Diedenbergen - 14 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kevin Wolbert-(1,2,3,3,3) 12+3
2Martin Smolinski-(3,2,2,2,3) 12+3
3Richard Speiser-(3,3,1,3,2) 12+1
4Frank Facher-(1,3,1,3,3) 11
5Tobias Busch-(3,1,3,2,1) 10
6Roberto Haupt-(0,3,2,3,2) 10
7Mathias Schultz-(2,2,2,1,2) 9
8Thomas Stange-(3,3,3,w,w) 9
9Max Dilger-(2,1,2,2,ns) 7
10Sonke Petersen-(0,2,3,0,1) 6
11Erik Pudel-(1,0,0,2,3) 6
12Steffen Mell-(2,w,1,1,1) 5
13Mathias Bartz-(0,1,0,1,2) 4
14Rene Deddens-(2,0,1,0,0) 3
15Hans Jorg Moller-(1,0,0,1,ns) 2
16Manfred Betz-(w,1,0,0,0) 1
17Sebastian Eckerle-(1) 1R


2009

Landshut - 19 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin Smolinski-(3,2,3,3,3) 14+3
2Christian Hefenbrock-(3,3,3,3,2) 14+2
3Frank Facher-(3,1,1,3,3) 11
4Kevin Wolbert-(3,1,3,0,3) 10
5Max Dilger-(2,d,2,2,3) 9
6Roberto Haupt-(1,2,3,1,2) 9
7Tobias Busch-(2,3,0,2,1) 8
8Stephan Katt-(2,3,1,1,1) 8
9Mathias Schultz-(w,2,2,2,2) 8
10Steffen Mell-(2,1,2,2,1) 8
11Richard Speiser-(1,3,1,0,1) 6
12Mathias Bartz-(1,2,d,1,2) 6
13Erik Pudel-(0,0,2,3,0) 5
14Marcel Helfer-(1,0,0,1,0) 2
15Hans Jorg Muller-(0,1,1,0,w) 2
16Denis Helfer-(0,0,0,0,0) 0


2010

Brokstedt - 12 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Martin Smolinski-(0,3,3,3,3) 12
2Tobias Kroner-(3,0,2,3,3) 11
3Tobias Busch-(1,1,3,2,3) 10+3
4Marcin SekulaPolska(3,3,2,1,1) 10+2
5Marcel Helfer-(2,3,3,1,0) 9
6Roberto Haupt-(w/u,2,2,3,2) 9
7Erik Pudel-(3,0,1,2,3) 9
8Richard Speiser-(2,1,3,2,1) 9
9Matthias Kroger-(1,2,2,2,2) 9
10Kevin Wolbert-(3,3,0,d,2) 8
11Steffen Mell-(1,3,2) 6R
12Mathias Schultz-(2,1,1,0,d) 4
13Stephan Katt-(0,1,1,1,1) 4
14Kai Huckenbeck-(0,2,0,1,u) 3
15Frank Facher-(1,2,w,-,-) 3
16Max Dilger-(2,d,-,-,-) 2
17Ronny Weis-(1,0,0,0,0) 1
18Kristian Drossmann-(0) 0R


2011

Gustrow - 11 wrzesień

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kevin Wolbert-(1,3,3,3,3) 13
2Kai Huckenbeck-(3,2,2,3,2) 12
3Martin Smolinski-(2,3,2,1,3) 11+3
4Tobias Busch-(2,2,1,3,3) 11+2
5Mathias Schultz-(2,2,3,2,2) 11+d
6Marcel Helfer-(3,3,1,1,2) 10
7Tobias Kroner-(3,2,2,1,2) 10
8Max Dilger-(0,3,1,3,1) 8
9Roberto Haupt-(3,1,3,0,1) 8
10Mathias Bartz-(1,1,1,2,3) 8
11Steffen Mell-(1,0,3,2,1) 7
12Danny Maassen-(1,1,2,0,0) 4
13Marco Gaschka-(2,1,w,0,0) 3
14Ronny Weis-(0,0,0,2,0) 2
15Denis Wienke-(0,1,0) 1
16Marcel Sebastian-(0,1) 1
17Marcin SekulaPolska(0,0,0,-,-) 0
18Enrico Sonnenberg-(0,0,-,-,-) 0


2012

Teterow - 29 wrzesień (29.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Tobias KronerDohren(3,3,3,2,3) 14+3
2Christian HefenbrockLiebental(3,3,3,3,2) 14+2
3Kevin WolbertHeidhof(2,3,2,3,3) 13
4Mathias SchultzStralsund(3,2,3,1,2) 11
5Tobias BuschStralsund(1,3,2,2,2) 10
6Kai HuckenbeckStralsund(3,2,3,1,u) 9
7Max DilgerLahr(2,1,2,3,1) 9
8Roberto HauptWerlte(2,1,1,2,3) 9
9Manfred BartzWolfslake(0,1,1,2,3) 7
10Danny KnakowskiLanghagen(2,2,w,1,1) 6
11Danny MassenNordhastedt(1,0,2,u,2) 5
12Marcin SekulaPolska, Wolfslake(1,0,d,3,0) 4
13Michael DienerLubbenau(1,1,1,0,1) 4
14Michell HofmannLandshut(d,2,0,0,0) 2
15Marcel HelferLandshut(0,0,1,1,w) 2
16Marcel Sebastian-(1) 1R
17Andre MochnerMowidamm(0,0,d,0,w) 0





Odwiedziny (Visitors):
7334172


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl