Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl


HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1969-2012

Indywidualne Mistrzostwa Holandii [Nationaal]
(Dutch Championship [Nationaal])
(Nederlandse Kampioenschap Speedway [Nationaal])


Thanks to Tjerk Ploeg.
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1969Jan KuiperHeilooKlasyfikacja końcowa
1970Jan Kuiper-Klasyfikacja końcowa
1999Marcel HofsteeNiemcyFinał - Klasyfikacja końcowa
2000Richard Vosdingh-Finał - Klasyfikacja końcowa
2001Hendrik Wiechers-Finał - Klasyfikacja końcowa
2002Jannick De Jong-Finał - Klasyfikacja końcowa
2003Rene Van WeeleWesterleeKlasyfikacja końcowa
2004Ramon StanekNiemcyKlasyfikacja końcowa
2005Pascal SwartGroningenKlasyfikacja końcowa
2006Dennis Van Der TangDrontenKlasyfikacja końcowa
2007Berry De VosGroningenKlasyfikacja końcowa
2008Kai HuckenbeckNiemcyKlasyfikacja końcowa

1969

Hengelo

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan KuiperHeiloo- -


1970

Hengelo

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jan Kuiper-- -


1971-1998

W sezonach 1971-1998 mistrzostw Holandii w klasie nationaal nie rozgrywano.



1999

4 rundy: Amsterdam - 18 kwiecień (18.04), Blijham - 25 kwiecień (25.04), Amsterdam - 12 wrzesień (12.09), Blijham - 19 wrzesień (19.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Marcel HofsteeNiemcy(24,24,21,23) 92
2Uilke Kooistra-(18,19,24,24) 85
3Wiebo Bouwmeester-(19,20,22,21) 82
4Martin Cazemier-(20,17,23,18) 78
5Harm Jannes Renkema-(22,18,19,15) 74
6Eddie Turksema-(21,15,20,17) 73
7Wim Kruit-(23,16,16,16) 71
8Arjan BorgersVlagtwedde(17,14,13,20) 64
9Gerke HummelHoogkerk(12,23,-,19) 54
10Patrick Cazemier-(16,11,14,10) 51
11Nynke De Jong-(15,2,15,14) 46
12Sjaak Kooi-(-,7,18,11) 36
13Frits RenkemaZevenhuizen(10,-,9,13) 32
14Mark Detz-(11,13,-,7) 31
15Richard Vosdingh-(-,-,17,12) 29
16Henk Stam-(13,12,-,3) 28
17Jan VeldhuisMeppel(-,9,10,8) 27
18Ulf SebastianNiemcy(-,5,-,22) 27
19Jan Bruursema-(14,10,-,-) 24
20Jan PapeNiemcy(-,22,-,-) 22
21Karl Heinz KonigNiemcy(-,21,-,-) 21
22Durk Jan Tjoelker-(-,-,12,6) 18
23Bart UilBierum(-,-,11,5) 16
24Thorsten HauptNiemcy(-,6,-,9) 15
25Simon Kort-(-,3,8,4) 15
26Dominik MollerNiemcy(-,8,-,-) 8
27Thorsten FischerNiemcy(-,4,-,2) 6


2000

7 rund: Veenoord - 16 kwiecień (16.04), Blijham - 6 maj (06.05), Veenoord - 22 lipiec (22.07), Moorwinkelsdamm [Niemcy] - 6 sierpień (06.08), Neuenknick [Niemcy] - 2 wrzesień (02.09), Amsterdam - 3 wrzesień (03.09), Blijham - 17 wrzesień (17.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Richard Vosdingh-(24,24,23,22,21,23,24) 161
2Jan Bruursema-(23,21,24,23,23,22,23) 159
3Hendrik Wiechers-(22,22,20,24,24,24,20) 156
4Jan VeldhuisMeppel(21,20,18,20,18,17,18) 132
5Sjaak Kooi-(20,23,21,19,-,19,15) 117
6Gert Jan PotzeGroningen(19,-,22,21,20,16,17) 115
7Frits RenkemaZevenhuizen(-,19,-,18,15,21,21) 94
8Bart UilBierum(18,18,19,-,-,18,19) 92
9Martin Robben-(-,-,-,-,19,20,22) 61
10Simon Kort-(16,16,-,-,-,-,16) 48
11Alex Smit-(17,17,-,-,-,-,-) 34
12Thorsten FisherNiemcy(-,-,-,-,22,-,-) 22
13Achim ZimmerNiemcy(-,-,-,-,17,-,-) 17
14Kristopher HastenteufelNiemcy(-,-,-,-,16,-,-) 16


2001

4 rundy: Amsterdam - 22 kwiecień (22.04), Veenoord - 7 czerwiec (07.06), Moorwinkelsdamm [Niemcy] - 2 wrzesień (02.09), Blijham - 16 wrzesień (16.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Hendrik Wiechers-(24,24,20,24,24) 96
2Erik Doornbos-(23,23,24,22,22) 92
3Jan Bruursema-(22,21,22,23,23) 90
4Hans van der Steen-(19,15,23,20,18) 80
5Durk Jan Tjoelker-(-,20,19,19,19) 77
6Henry Van Der Steen-(16,12,17,21,16) 70
7Andy KorterinkDedemsvaart(14,17,18,18,17) 70
8Bart UilBierum(20,16,12,13,15) 64
9Jan VeldhuisMeppel(17,14,15,17,12) 63
10Frits RenkemaZevenhuizen(21,18,-,-,21) 60
11Arjan KorterinkDedemsvaart(15,10,16,15,14) 60
12Stefan Blauw-(18,11,11,16,-) 56
13Marcus GussingNiemcy(-,13,14,-,11) 38
14Gert Jan PotzeGroningen(-,-,21,-,13) 34
15Henk Rijks-(-,-,13,-,20) 33
16Simon Kort-(-,9,10,14,-) 33
17Gerke HummelHoogkerk(-,22,-,-,-) 22
18Sjaak Kooi-(-,19,-,-,-) 19


2002

6 rund: Vledderven ? 30 kwiecień (30.04), Blijham ? 12 maj (12.05), Veenoord ? 13 lipiec (13.07), Vledderveen ? 31 sierpień (31.08), Moorwinkelsdamm [Niemcy] ? 1 wrzesień (01.09), Blijham ? 15 wrzesień (15.09).

Format zawodów: GP.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jannick De Jong-(23,17,19,24,23,18) 107
2Rene Van Weele-(17,24,21,20,19,21) 105
3Wally Wolda-(20,23,23,18,12,20) 104
4Mark StiekemaStadskanaal(16,21,18,23,16,12) 94
5Luuts MulderBoljl(15,20,14,22,17,19) 93
6Tobias KronerNiemcy(24,-,-,21,24,24) 93
7Henry Van Der Steen-(21,16,24,-,-,22) 83
8Sonke PetersenNiemcy(18,18,-,-,22,23) 81
9Tom BoodePesse(13,15,20,16,7,16) 80
10Frits RenkemaZevenhuizen(-,-,22,19,21,17) 79
11Andy KorterinkDedemsvaart(7,22,15,13,20,-) 77
12Durk Jan Tjoelker-(12,19,11,-,17,11) 70
13Stefan Blauw-(14,13,13,15,9,9) 64
14Bart UilBierum(8,12,16,11,13,10) 62
15Henk Rijks-(19,14,6,6,15,-) 60
16Kaj De JongMakkinga(10,9,17,9,10,13) 59
17Jan VeldhuisMeppel(11,11,12,5,8,15) 57
18Christian PuschNiemcy(22,-,-,-,18,14) 54
19Arjan KorterinkDedemsvaart(9,10,7,10,6,7) 43
20Jeroen Van Der Veen-(-,8,10,8,5,8) 39
21Egbert Haukes-(-,-,-,12,14,6) 32
22Rommert JorritsmaBoijl(4,6,8,7,4,4) 29
23Norbert RenkelNiemcy(-,-,-,14,11,-) 25
24Hans van der Steen-(6,5,9,-,-,-) 20
25Simon Kort-(5,7,-,-,-,5) 17


2003

6 rund: Stadskanaal (Niemcy) - 30 kwiecień (anulowana), Blijham - 17 maj, Veenoord - 12 lipiec, Stadskanaal (Niemcy) - 30 sierpień, Moorwinkelsdam (Niemcy) - 31 sierpień, Blijham - 14 wrzesień.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene Van WeeleWesterlee(20,23,21,24,19,24) 112
2Mark StiekemaStadskanaal(24,22,20,22,20,22) 110
3Kaj De JongMakkinga(14,15,24,23,23,23) 108
4Pascal SwartHoogkerk(15,20,15,20,22,21) 98
5Andy KorterinkDedemsvaart(16,21,18,19,21,13) 95
6Wally WoldaNietap(9,16,19,21,18,20) 94
7Johan SchaapCallantsoog(18,1,16,17,17,11) 79
8Tom BoodePesse(11,14,17,13,13,18) 75
9Egbert HoukesDe Wilp(21,10,10,8,11,17) 69
10Bart UilBierum(12,11,13,12,14,16) 67
11Jeroen Van Der VeenFluitenberg(6,6,12,18,16,12) 64
12Stefan BlauwLangezwaag(8,12,9,15,9,19) 64
13Frits RenkemaZevenhuizen(19,18,22,-,-,-) 59
14Erik HuismanZuidlaren(22,13,14,-,-,-) 49
15Arjan KorterinkDedemsvaart(13,7,7,14,7,8) 49
16Rommert JorritsmaBoijl(10,4,6,11,8,14) 49
17Ramon StanekNiemcy(-,-,23,-,24,-) 47
18Luuts MulderBoijl(-,-,-,16,12,15) 43
19Jessica BilgenrothNiemcy(-,5,5,7,15,9) 41
20Christian PuschNiemcy(23,17,-,-,-,-) 40
21Norbert RenkelNiemcy(17,9,11,-,-,-) 37
22Tjerk KrijgsmanVlagtwedde(7,-,3,10,6,10) 36
23Andre LindhorstNiemcy(5,-,4,9,5,7) 30
24Sarah StrzewinskiNiemcy(-,2,8,6,10,-) 26
25Max DilgerNiemcy(-,24,-,-,-,-) 24
26Helge HuNiemcy(-,19,-,-,-,-) 19
27Jan VeldhuisMeppel(-,8,-,-,-,-) 8
28Simon KortWinneweer(-,3,2,-,-,-) 5


2004

8 rund: Dohren (Niemcy) - 10 kwiecień, Stadskanaal - 30 kwiecień, Lelystad - 9 maj, Blijham - 15 maj, Veenord - 10 lipiec, Moorwinkelsdamm (Niemcy) -29 sierpień,Stadskanaal - 4 wrzesień, Blijham 18 wrzesień.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ramon StanekNiemcy(24,23,24,24,24,24,-) 166
2Andy KorterinkDedemsvaart(-,18,19,23,23,23,23) 148
3Jeroen Van Der VeenFluitenberg(22,21,17,22,22,21,21) 146
4Pascal SwartHoogkerk(18,29,22,18,21,22,24) 145
5Bart UilBierum(20,17,16,21,20,20,19) 133
6Egbert HoukesDe Wilp(12,12,21,19,19,19,20) 122
7Luuts MulderBoijl(16,16,14,17,17,17,16) 113
8Stefan BlauwDrachten(15,13,11,-,13,15,18) 106
9Johan SchaapCallantsoog(-,15,15,20,16,13,14) 106
10Jessica BilgenrothNiemcy(17,14,12,14,14,18,17) 106
11Priscilla WolgenTer Apel(14,11,13,15,18,16,15) 102
12Kaj De JongMakkinga(23,24,23,-,-,-,-) 94
13Erik HuismanVeendam(19,22,20,10,-,-,-) 93
14Andy Ter SchuurSneek(-,-,-,16,15,14,22) 79
15Ilona WolgenTer Apel(21,19,18,11,-,-,-) 78
16Andre LindhorstNiemcy(13,9,-,12,12,12,12) 70
17Henk KoonstraTwijzelerheide(11,10,10,-,-,-,-) 46
18Jente KosterOpende(,-,-,-,13,-,11,13) 37
19Frits RenkemaZevenhuizen(20,-,-,-,-,-,-) 20
20Danny BeckmannNiemcy(14,-,-,-,-,-,-) 14
21Arjan KorterinkDedemsvaart(10,-,-,-,-,-,-) 10


2005

8 rund: Vledderveen - 30 kwiecień, Blijham - 28 maj, Veenoord - 9 lipiec, Moorwinkeksdamm (Niemcy) - 24 lipiec, Lelystad - 28 sierpień, Vledderveen - 11 wrzesień, Blijham - 17 wrzesień, Lelystad - 2 październik.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Pascal SwartGroningen(24,24,24,24,24,24,24,24) 168
2Maikel Van Der HelmNoordwolde(22,23,22,20,19,22,23,21) 153
3Jeroen Van Der VeenPesse(23,21,23,23,20,19,19,19) 148
4Henk KoonstraTwijzelerheide(19,22,15,22,22,20,-,23) 143
5Andy Ter SchuurSneek(21,15,13,9,16,18,15,18) 116
6Sjors De JongHoorn(16,20,19,-,9,16,16,20) 116
7Jessica BilgenrothNiemcy(17,-,18,13,13,17,16,17) 113
8Luuts MulderBoijl(18,18,16,16,14,15,13,16) 113
9Bernd DinklageNiemcy(20,19,14,18,18,-,20,-) 109
10Jan VeldhuisMeppel(15,16,12,15,12,14,17,15) 104
11Christian SellingerNiemcy(-,-,21,19,21,23,14,-) 98
12Dennis Van Der TangDronten(-,-,-,-,23,21,22,22) 88
13Ramon SteenbergenHoogeveen(14,17,11,10,12,12,11) 88
14Nadine PapkeNiemcy(-,14,17,21,-,13,-,14) 79
15Bart UilBierum(-,-,20,17,17,-,21,-) 75
16Jente KosterOpende(-,-,10,14,15,-,11,13) 63
17Tim MugraczNiemcy(-,13,8,12,11,11,-,-) 55
18Andre LindhorstNiemcy(13,-,9,10,-,-,9,-) 41
19Jesper DijkstraKolham(-,-,-,-,-,-,10,12) 22
20Ilona WolgenTer Apel(12,-,-,-,-,-,-,-) 12


2006

8 rund: Moorwinkelsdamm (Niemcy) - 26 marzec, Blijham - 7 maj, Lelystad - 18 czerwiec, Vledderven - 16 lipiec, Moorwinkelsdamm - 3 wrzesień, Vledderveen - 10 wrzesień, Veenoord - 30 wrzesień, Blijham - 8 październik.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Dennis Van Der TangDronten(9,19,16,20,19,19,20,20) 133
2Jacob MulderBoijl(20,10,19,18,14,18,17,17) 123
3Jan Okke LoonstraSurhuisterveen(16,17,18,15,17,16,18,18) 120
4Andy Ter SchuurSneek(18,11,20,19,18,15,-,15) 116
5Jeroen Van Der VeenPesse(10,16,14,11,13,14,16,14) 98
6Bernd DinklageNiemcy(14,15,13,6,11,10,15,16) 94
7Henk KoonstraTwijzelerheide(17,-,12,17,16,17,12,-) 91
8Stefan BlauwZorgvilde(11,8,10,14,12,9,11,10) 77
9Christian SellingerNiemcy(19,20,15,16,-,-,-,-) 70
10Luuts MulderBoijl(-,13,3,13,9,8,7,9) 62
11Joey Ten NapelBelien(-,3,17,-,15,-,13,13) 61
12Maikel Van Der HelmNoordwolde(12,14,6,-,-,-,14,12) 58
13Rene DeddensNiemcy(-,18,-,-,20,-,-,19) 57
14Ramon SteenbergenHoogeveen(4,5,9,9,6,7,10,11) 57
15Sjors De JongHoorn(13,9,4,12,8,6,3,-) 55
16Jente KosterOpende(-,12,8,8,10,-,9,8) 55
17Wouter OostindjerVeendam(3,1,-,10,4,11,19,-) 48
18Rene EckhardtVlagtwedde(2,7,2,7,-,13,8,7) 46
19Jessica BilgenrothNiemcy(5,2,11,5,7,12,-,-) 42
20Kai HuckenbeckNiemcy(-,-,-,-,5,20,5,-) 30
21Jan VeldhuisMeppel(7,4,5,-,3,-,4,6) 29
22Jan MeijerinkSchuinesloot(6,-,7,4,-,-,6,-) 23
23Ilona WolgenTer Apel(8,6,1,-,-,-,-,5) 20
24Jens KleinLudinghausen(15,-,-,-,-,-,-,-) 15


2007

6 rund: Moorwinkelsdamm - 18 marzec, Vledderveen - 7 kwiecień, Vledderveen - 19 maj, Blijham -17 czerwiec, Lelystad - 20 październik, Lelystad - 21 październik.

Uwaga ! Najgorszy wynik został odrzucony.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Berry De VosGroningen(14,20,20,18,20,20) 98
2Roy KlaassensVlagtwedde(16,17,-,20,15,16) 84+3
3Nick LourensTer Apel(15,18,15,11,18,18) 84+2
4Jeroen Van Der VeenPesse(19,10,12,16,19,17) 83
5Jan Okke LoonstraSurhuisterveen(18,19,19,19,-,-) 75
6Henk KoonstraTwijzelerheide(10,13,16,10,17,19) 75
7Maurin VochtelloAssen(13,16,14,15,12,-) 70
8Jacob MulderBoijl(17,9,17,8,14,11) 68
9Stefan BlauwZorgvlied(9,14,13,12,9,15) 63
10Lars ZandvlietMussel(12,-,10,5,11,13) 51
11Luuts MulderBoljl(2,8,8,6,13,10) 45
12Dennis NoordmanSiddeburen(-,5,9,13,-,14) 41
13Kai HuckenbeckNiemcy(5,-,18,17,-,-) 40
14Richard KoppiesHarderwijk(7,3,7,1,10,12) 39
15Aage LucardieOudeschans(-,15,5,14,-,-) 34
16Ramon SteenbergenHoogeveen(-,12,6,7,-,-) 25
17Rene DeddensNiemcy(20,-,-,4,-,-) 24
18Jan MeijerinkSchuinesloot(6,7,4,2,7,-) 24
19Andy Ter SchuurSneek(-,6,1,3,5,8) 23
20Kelly VeldaGroningen(1,-,3,-,8,9) 21
21Bernd DinklageNiemcy(-,-,11,9,-,-) 20
22Joey Ten NapelBelien(8,11,-,-,-,-) 19
23Joost BosschaHoogeveen(-,1,-,-,6,7) 14
24Benoit LorenzonFrancja(-,4,-,-,4,6) 14
25Wouter OostindjerVeendam(11,-,2,-,-,-) 13
26Ilona WolgenTer Apel(3,2,-,-,-,-) 5
27Christian SeligerNiemcy(4,-,-,-,-,-) 4


2008

6 rund oraz finał dla 12-stu najwyżej sklasyfikowanych zawodników: Moorwinkelsdamm (Niemcy) - 13 kwiecień, Hausden Zolder (Belgia) - 27 kwiecień, Vledderveen - 10 maj, Lelystad - 8 czerwiec, Moorwinkelsdamm (Niemcy) - 29 czerwiec, Lelystad - 14 wrzesień.
Finał: Veenord - 27 wrzesień

Uwaga ! Do klasyfikacji końcowej wliczano 5 najlepszych rezultatów.

Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Kai HuckenbeckNiemcy(31,-,29,33,29,33) 155
2Jeffrey WoortmanGoutum(20,24,-,31,28,36) 139
3Henk KoonstraTwijzelerheide(29,31,-,32,27,32) 151
4Bernd DinklageNiemcy(30,25,33,30,25,30) 148
5Dennis NoordmanSiddeburen(28,29,34,34,33,-) 158
6Lars ZandvlietMussel(21,33,32,37,36,31) 169
7Kevin KremerPaterswolde(27,28,27,23,31,-) 136
8Stefan BlauwZorgvlied(25,30,26,25,35,35) 151
9Sjors De JongeHoorn(22,27,22,24,-,23) 118
10Jacob MulderWaterem(19,23,28,29,32,34) 146
11Richard KoppiesHarderwijk(26,20,19,26,22,24) 118
12Patrick KremerPaterswolde(18,26,14,28,23,21) 116
13Ramon SteenbergenHoogeveen(23,21,23,20,19,26) 113
14Joost BosschaHoogeveen(13,10,20,22,18,27) 100
15Wim KennisBelgia(10,12,16,27,15,29) 99
16Nils HesseNiemcy(15,22,-,-,26,28) 91
17Maurin VochtelooAssen(16,32,17,-,-,25) 90
18Jan MeijerinkSchuinesloot(14,19,21,19,17,-) 90
19Luuts MulderBoijl(9,17,18,17,12,22) 86
20Kelly VeldaGroningen(17,-,25,18,24,-) 84
21Priscilla WolgenTer Apel(11,15,12,15,14,20) 76
22Jan VeldhuisMeppel(8,-,15,16,13,19) 71
23Marcel SebastianNiemcy(6,16,24,21,-,-) 67
24Andy Ter SchuurSneek(12,13,-,-,16,18) 59
25Danny MaassenNiemcy(24,-,-,-,20,-) 44
26Tristan MoorHeerhugwaard(4,18,13,-,-,-) 35
27Christian SeligerNiemcy(-,-,-,-,21,-) 21
28Ilona WolgenHeerenveen(7,14,-,-,-,-) 21
29Achim BuskerNiemcy(3,11,-,-,-,-) 14
30Bart SchuilingAnnen(5,-,-,-,-,-) 5
31Nadine PapkeNiemcy(-,-,-,-,-,-) 0


2009-2012

W sezonach 2009-2012 mistrzostw Holandii w klasie nationaal nie rozgrywano.






Odwiedziny (Visitors):
7204787


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl