Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl



HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1971-2015

Indywidualne Mistrzostwa Estonii na Żużlu
(Indvidual Estonian Speedway Championship)
(Eesti Meistrivoistlused Soerajasoidus)



Thanks to Charles McKay, Aare Arula, Romualds Hetmanis, Martin Mandre and Rafał Litwiński
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1971Reino ViidasKalevi VAMKFinał
1972Rejno VidasKalevi VAMKFinał
1973Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSKFinał
1974Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1975Jaan MurkJarvakandi TSKFinał - Klasyfikacja końcowa
1975Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils2 runda
1975Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi1 runda
1984Vjatseslav PotapenkoTSK VoitFinał
1985Meelis HelmRanna sovhoosFinał
1986Rene AasRanna sovhoosFinał
1987Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoosFinał
1988Vjatseslav PotapenkoTSK RannaFinał
1989Vjatseslav PotapenkoTSK RannaFinał
1990Rene AasAMK RannaFinał
1991Ken VijdasTNLVFinał - Klasyfikacja końcowa
1992Vjatseslav PotapenkoAMK RamoFinał - Klasyfikacja końcowa
1993Tonu TalinurmENTEKFinał - Klasyfikacja końcowa
1994Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1995Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1996Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1997Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1998Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
2012Ken ViidasMK SinilindFinał - Klasyfikacja końcowa

1971

Jarvakandi - 16 październik (16.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Reino ViidasKalevi VAMK- -
2Jaan MurkJarvakandi TSK- -
3Jaan RohulaViljandi- -
4Paarn Kaar-- -
5Raivo Osanik-- -
6Elmet VarblaneJarvakandi TSK- -
7Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- -
8Tiit TeesaluKalevi VAMK- -
9Arnold Stamberg-- -
10Jaan KompusKalevi VAMK- -

1972

Jarvakandi - 24 wrzesień (24.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rejno VidasKalevi VAMK(3,3,3,3,3) 15
2Jaan MurkJarvakandi TSK- 10
3Elmet VarblaneJarvakandi TSK- 10
4Rein ViinapuuTSK Sport- -
5Jaan HeinsaluJoud Turi- -
6Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- -
7Jurij OsipowTSK Voit- -
8Leonid TuzowTSK Sport- -
9Juri PaenurmKalevi VAMK- -
10Kaljo KaarusJarvakandi TSK- -

1973

Jarvakandi - 29 lipiec (29.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 14
2Jaan MurkJarvakandi TSK- 14
3Reino ViidasKalevi VAMK- 13

1974

Jarvakandi - 11 sierpień (11.08).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- 11
2Heldur KaraskTSK Sport- 11
3Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 11

1975

Vaselemma - 24-25 maj (24-25.05).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK(3,3,3,3,2)+(2,2,3,3,3) 27
2Reino ViidasKalevi VAMK(3,2,3,3,2)+(3,3,2,2,2) 25
3Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK(3,3,3,2,1)+(3,3,2,2,1) 23
4Heldur KaraskKalev VAMK(0,3,3,0,1)+(2,2,2,2,1) 16
5Juri PaenurmKalev VAMK(1,1,2,1,3)+(2,1,3,1,d) 15
6Arnold IlvesJarvakandi TSK(1,2,1,2,3)+(0,2,1,0,2) 14
7Jurij OsipowKalev VAMK(0,0,1,3,2)+(1,1,1,1.5,3) 13,5
8Avo HaardeJarvakandi TSK(2,d,0,2,0)+(3,2,0,1.5,0) 10,5
9b.d. TivkartKalev VAMK(1,d,d,1,1)+(2,1,d,0,1) 7
10Leonid TuzowJarvakandi TSK(1,2,d,0,0)+(1,1,0,-,-) 5
11b.d. SigurJarvakandi TSK(0,1,2,1,0)+(d,d,d,d,1) 5
12Riho SigusParnu(ns+(d,0,2,-,d) 2
13Aleksandr PawłuchinKalev VAMK(0,d,d,1,0)+(d,d,1,d) 2
14Urmas UmalasJarvakandi TSK(ns+(1,-,-,-,d) 1
15Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,2,3,2)+(3,3,3,3,3) 28NK
16Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(3,0,0,0,3)+(d,3,3,3,2) 17Nk
17Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(2,d,2,2,2)+(d,1,1,3,3) 16Nk
18Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(2,2,d,1,0)+(d,-,-,-,2) 7NK

Daugavpils - 18 maj

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,3,3,3) 15
2Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi(2,2,3,3,3) 13
3Reino ViidasDOSAAF Tallin(3,3,2,2,2) 12
4Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(d,3,3,3,2) 11
5Aleksandr JefriemkinDOSAAF Jarvakandi(3,3,2,2,1) 11
6Heldur KaraskKalev Tallin(2,2,2,2,1) 9
7Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(d,1,1,3,3) 8
8Jurij OsipowDOSAAF Tallin(1,1,1,1.5,3) 7.5
9Juri PaenurmKalev Tallin(2,1,3,1,d) 7
10b.d. HardeDOSAAF Jarvakandi(3,2,0,1.5,0) 6.5
11Arnold IlvesDOSAAF Jarvakandi(0,2,1,0,2) 5
12b.d. TivkartDOSAAF Tallin(2,1,d,0,1) 4
13Riho SigusDOSAAF Parnu(d,0,2,-,d) 2
14Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(d,-,-,-,2) 2
15Leonid TuzovDOSAAF Jarvakandi(1,1,0,-,-) 2
16b.d. SigurDOSAAF Jarvakandi(d,d,d,d,1) 1
17Urmas UmalasDOSAAF Jarvakandi(1,-,-,-,d) 1
18Aleksandr PawłuchinKalev VAMK(d,d,1,d) 1

Daugavpils - 17 maj

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi(2,3,3,3,3) 14
2Reino ViidasDOSAAF Tallin(3,2,3,3,2) 13
3Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,2,3,2) 13
4Aleksandr JefriemkinDOSAAF Jarvakandi(3,3,3,2,1) 12
5Arnold IlvesDOSAAF Jarvakandi(1,2,1,2,3) 9
6Juri PaenurmKalev Tallin(1,1,2,1,3) 8
7Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(2,d,2,2,2) 8
8Heldur KaraskKalev Tallin(0,3,3,0,1) 7
9Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(3,0,0,0,3) 6
10Jurij OsipowDOSAAF Tallin(0,0,1,3,2) 6
11Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(2,2,d,1,0) 5
12b.d. HardeDOSAAF Jarvakandi(2,d,0,2,0) 2

1984

Tabasalu - 15 lipiec (15.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Voit- 8
2Reino ViidasTNLV- 7
3Juri PaenurmKalevi KAMK- 5

1985

Tabasalu - 1 czerwiec (01.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Meelis HelmRanna sovhoos- 11
2Reino ViidasTNLV- 11
3Vjatseslav PotapenkoTSK Voit- 9

1986

Tabasalu - 30 czerwiec (30.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene AasRanna sovhoos- -
2Arnold IlvesJarvakandi TSK- -
3Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoos- -

1987

Tabasalu - 24 maj (24.05).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoos- -
2Jaak SoolepRanna sovhoos- -
3Janek VunnRanna sovhoos- -

1988

Tabasalu - 29 maj (29.05).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Ranna- -
2Vahur HelmTSK Ranna- -
3Ken ViidasTSK Ranna- -

1989

Tabasalu - 4 czerwiec (04.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Ranna- -
2Aivar KorjusKalevi KAMK- -
3Margus AdamsonTSK Ranna- -
3Ken ViidasTNLV- -

1990

Tabasalu - ?

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene AasAMK Ranna- -
2Vjatseslav PotapenkoAMK Ranna- -
3Jaak SoolepAMK Ranna- -

1991

2 rundy: Tabasalu - 16 czerwiec (16.06), Kohtla Nomme - 20 lipiec (20.07).

Uwaga ! O kolejności decydował wyścig finałowy z udziałem czterech najlepszych Estończyków.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken VijdasTNLV(4,4,2,2)+(3,4,4,4,3) 30+4
2Tonu TalinurmSK Tallas(3,ns,3,2)+(3,4,2,3,u) 20+3
3Tiit SoolepAMK Ramo(1,4,3,4)+(4,3,ns,3,3) 25+2
4Arvi Lokotar-(3,3,2,3)+(1,3,3,3,3) 24+1
5Vjatseslav Potapenko-(ns+(4,4,4,4,4) 20
6Jaan Onton-(2,2,3,2)+(2,1,2,2,2) 18
7Vaino Haab-(2,1,2,2)+(2,2,3,2,1) 17
8Marko Lepik-(2,d,2,2)+(1,1,u,2,3) 13
9Aivar Inno-(1,3,1,1)+(1,2,ns,ns,ns) 9
10Jaan Cernaant-(1,1,1,1)+(2,u/w,ns,ns,ns) 6
11Martin Kimmel-(u,3,3,ns)+ns) 6
12Siergiej IsztanowSankt Petersburg(4,4,4,4)+(3,3,4,4,4) 34
13Jewgienij JepanczincewSankt Petersburg(3,4,4,4)+(4,u/w,ns,ns,ns) 19
14Normunds DobumsRyga(ns+(2,3,3,4,4) 16
15Agris BezmersRyga(ns+(4,4,4,u,2) 14
16Igor RiabowSankt Petersburg(3,4,4,3)+ns) 14
17Artur JudinRyga(ns+(1,2,u,3,4) 10
18Guntis DobumsRyga(ns+(3,2,3,d,2) 10

1992

2 rundy: Tabasalu - 14 czerwiec (16.06), Kohtla Nomme - 3 październik (03.10).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoAMK Ramo- 36
2Rene AasAMK Ramo- 27
3Tiit SoolepAMK Ramo- 27

1993

2 rundy: Tabasalu - 15 maj (15.05), Kohtla Nomme - 12 wrzesień (12.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Tonu TalinurmENTEK- 57
2Margus LipstalAMK Ramo- 49
3Reiner KimmelAMK Ramo- 47

1994

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 60
2Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 52
3Reiner KimmelMK Ranna Speedway- 43

1995

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 60
2Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 47
3Martin MandreMK Ranna Speedway- 47

1996

2 rundy: Tabasalu - 5 październik (05.10), Kohtla Nomme - 10 październik (10.10).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 35
2Martin MandreMK Ranna Speedway- 34
3Aivo SavolainenMTK Kalev- 26

1997

4 rundy

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 80
2Marko ManniMK Kaevur- 60
3Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 34

1998

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- -

2012

4 rundy: Kohtla Nomme - 12 maj (12.05), Tabasalu - 30 czerwiec (30.06), Kohtla Nomme - 31 sierpień (31.08), Tabasalu - 29 wrzesień (29.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Sinilind(24,24,21,16) 85
2Margus MandreTabasalu MK(13,19,11,18) 61
3Martin KimmelRanna Speedway(9,14,9,25) 57
4Jaak SoolepTabasalu MK(19,19,18,ns) 56
5Alvin VilipereRanna Speedway(13,7,7,20) 47
6Reiner KimmelRanna Speedway(15,10,10,9) 44
7Vaino HaabJackoh Racing(10,10,10,13) 43
8Silver JaanusKose AMK(7,8,6,11) 32
9Kalro Falten-(7,4,4,14) 29
10Janek Pulso-(6,9,ns,10) 25
11Silver SoolepRanna Speedway(ns,4,3,12) 19
12Kaupo Tisler-(2,1,2,8) 13
13Urmo KaosaarTabasalu MK(4,6,ns,ns) 10
14Ruve Raask-(7,ns,ns,ns) 7
15Madis MetsmaakerRanna Speedway(ns,4,ns,ns) 4
16Ivo Puusepp-(ns,3,ns,ns) 3
17Ardo TiganeYamamoto RC(2,ns,ns,ns) 2
18Jesse MustonenFinlandia(ns,ns,ns,22) 22NK
18Aki Pekka MustonenFinlandia(ns,ns,ns,22) 22NK
20Jiri NieminenFinlandia(ns,ns,ns,16) 16NK
21Janne NymanFinlandia(ns,ns,ns,8) 8NK
22Herman KenkkilaFinlandia(ns,ns,ns,2) 2NK




Odwiedziny (Visitors):
6951217


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl