Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl



HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1971-2021

Indywidualne Mistrzostwa Estonii na Żużlu
(Indvidual Estonian Speedway Championship)
(Eesti Meistrivoistlused Soerajasoidus)



Thanks to Charles M., Aare A., Romualds H., Martin M. and Rafał L.
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare - Vinderne
Rok
(Year)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Ranga zawodów
(Rank meeting)
1971Reino ViidasKalevi VAMKFinał
1972Rejno VidasKalevi VAMKFinał
1973Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSKFinał
1974Jaan MurkJarvakandi TSKFinał
1975Jaan MurkJarvakandi TSKFinał - Klasyfikacja końcowa
1975Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils2 runda
1975Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi1 runda
1984Vjatseslav PotapenkoTSK VoitFinał
1985Meelis HelmRanna sovhoosFinał
1986Rene AasRanna sovhoosFinał
1987Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoosFinał
1988Vjatseslav PotapenkoTSK RannaFinał
1989Vjatseslav PotapenkoTSK RannaFinał
1990Rene AasAMK RannaFinał
1991Ken ViidasTNLVFinał - Klasyfikacja końcowa
1991Siergiej IsztanowSankt Petersburg, Rosja1 runda
1991Vjatseskav PotapenkoAMK Ranno Tallin2 runda
1992Vjatseslav PotapenkoAMK RamoFinał - Klasyfikacja końcowa
1993Tonu TalinurmENTEKFinał - Klasyfikacja końcowa
1994Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1995Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1996Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1997Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
1998Ken ViidasMK Ranna SpeedwayFinał - Klasyfikacja końcowa
2012Ken ViidasMK SinilindFinał - Klasyfikacja końcowa
2012Ken ViidasMK Sinilind1 runda
2012Ken ViidasMK Sinilind2 runda
2012Ken ViidasMK Sinilind3 runda
2012Aki Pekka MustonenFinlandia4 runda
2013Nike LunnaFinlandiaFinał - Klasyfikacja końcowa
2013Nike LunnaFinlandia1 runda
2013Nike LunnaFinlandia2 runda
2014Deniss ZvoriginsŁotwaFinał - Klasyfikacja końcowa
2014Deniss ZvoriginsŁotwa1 runda
2014Janne NymanFinlandia2 runda
2016Janne NymanFinlandiaFinał - Klasyfikacja końcowa
2016Gleb SzewczenkoRosja1 runda
2016Davis KurmisŁotwa2 runda
2016Janne NymanFinlandia3 runda
2017Elvis AvgucevicsŁotwaFinał
2018Ricards AnsviesulisRyga, ŁotwaFinał
2019Nikita ZubariewRosjaFinał
2021Artjoms JuhnoDaugavpils, ŁotwaFinał

1971

Jarvakandi - 16 październik (16.10).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Reino ViidasKalevi VAMK- -
2Jaan MurkJarvakandi TSK- -
3Jaan RohulaViljandi- -
4Paarn Kaar-- -
5Raivo Osanik-- -
6Elmet VarblaneJarvakandi TSK- -
7Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- -
8Tiit TeesaluKalevi VAMK- -
9Arnold Stamberg-- -
10Jaan KompusKalevi VAMK- -

1972

Jarvakandi - 24 wrzesień (24.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rejno VidasKalevi VAMK(3,3,3,3,3) 15
2Jaan MurkJarvakandi TSK- 10
3Elmet VarblaneJarvakandi TSK- 10
4Rein ViinapuuTSK Sport- -
5Jaan HeinsaluJoud Turi- -
6Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- -
7Jurij OsipowTSK Voit- -
8Leonid TuzowTSK Sport- -
9Juri PaenurmKalevi VAMK- -
10Kaljo KaarusJarvakandi TSK- -

1973

Jarvakandi - 29 lipiec (29.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 14
2Jaan MurkJarvakandi TSK- 14
3Reino ViidasKalevi VAMK- 13

1974

Jarvakandi - 11 sierpień (11.08).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK- 11
2Heldur KaraskTSK Sport- 11
3Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK- 11

1975

Vaselemma - 24-25 maj (24-25.05).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkJarvakandi TSK(3,3,3,3,2)+(2,2,3,3,3) 27
2Reino ViidasKalevi VAMK(3,2,3,3,2)+(3,3,2,2,2) 25
3Aleksandr JefriemkinJarvakandi TSK(3,3,3,2,1)+(3,3,2,2,1) 23
4Heldur KaraskKalev VAMK(0,3,3,0,1)+(2,2,2,2,1) 16
5Juri PaenurmKalev VAMK(1,1,2,1,3)+(2,1,3,1,d) 15
6Arnold IlvesJarvakandi TSK(1,2,1,2,3)+(0,2,1,0,2) 14
7Jurij OsipowKalev VAMK(0,0,1,3,2)+(1,1,1,1.5,3) 13,5
8Avo HaardeJarvakandi TSK(2,d,0,2,0)+(3,2,0,1.5,0) 10,5
9b.d. TivkartKalev VAMK(1,d,d,1,1)+(2,1,d,0,1) 7
10Leonid TuzowJarvakandi TSK(1,2,d,0,0)+(1,1,0,-,-) 5
11b.d. SigurJarvakandi TSK(0,1,2,1,0)+(d,d,d,d,1) 5
12Riho SigusParnu(ns+(d,0,2,-,d) 2
13Aleksandr PawłuchinKalev VAMK(0,d,d,1,0)+(d,d,1,d) 2
14Urmas UmalasJarvakandi TSK(ns+(1,-,-,-,d) 1
15Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,2,3,2)+(3,3,3,3,3) 28NK
16Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(3,0,0,0,3)+(d,3,3,3,2) 17Nk
17Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(2,d,2,2,2)+(d,1,1,3,3) 16Nk
18Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(2,2,d,1,0)+(d,-,-,-,2) 7NK

Daugavpils - 18 maj

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,3,3,3) 15
2Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi(2,2,3,3,3) 13
3Reino ViidasDOSAAF Tallin(3,3,2,2,2) 12
4Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(d,3,3,3,2) 11
5Aleksandr JefriemkinDOSAAF Jarvakandi(3,3,2,2,1) 11
6Heldur KaraskKalev Tallin(2,2,2,2,1) 9
7Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(d,1,1,3,3) 8
8Jurij OsipowDOSAAF Tallin(1,1,1,1.5,3) 7.5
9Juri PaenurmKalev Tallin(2,1,3,1,d) 7
10b.d. HardeDOSAAF Jarvakandi(3,2,0,1.5,0) 6.5
11Arnold IlvesDOSAAF Jarvakandi(0,2,1,0,2) 5
12b.d. TivkartDOSAAF Tallin(2,1,d,0,1) 4
13Riho SigusDOSAAF Parnu(d,0,2,-,d) 2
14Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(d,-,-,-,2) 2
15Leonid TuzovDOSAAF Jarvakandi(1,1,0,-,-) 2
16b.d. SigurDOSAAF Jarvakandi(d,d,d,d,1) 1
17Urmas UmalasDOSAAF Jarvakandi(1,-,-,-,d) 1
18Aleksandr PawłuchinKalev VAMK(d,d,1,d) 1

Daugavpils - 17 maj

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Jaan MurkDOSAAF Jarvakandi(2,3,3,3,3) 14
2Reino ViidasDOSAAF Tallin(3,2,3,3,2) 13
3Iwan RybnikowLokomotiv Daugavpils(3,3,2,3,2) 13
4Aleksandr JefriemkinDOSAAF Jarvakandi(3,3,3,2,1) 12
5Arnold IlvesDOSAAF Jarvakandi(1,2,1,2,3) 9
6Juri PaenurmKalev Tallin(1,1,2,1,3) 8
7Stanisław BarkowskiLokomotiv Daugavpils(2,d,2,2,2) 8
8Heldur KaraskKalev Tallin(0,3,3,0,1) 7
9Wadim WolskiLokomotiv Daugavpils(3,0,0,0,3) 6
10Jurij OsipowDOSAAF Tallin(0,0,1,3,2) 6
11Wiktor BlachaLokomotiv Daugavpils(2,2,d,1,0) 5
12b.d. HardeDOSAAF Jarvakandi(2,d,0,2,0) 2

1984

Tabasalu - 15 lipiec (15.07).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Voit- 8
2Reino ViidasTNLV- 7
3Juri PaenurmKalevi KAMK- 5

1985

Tabasalu - 1 czerwiec (01.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Meelis HelmRanna sovhoos- 11
2Reino ViidasTNLV- 11
3Vjatseslav PotapenkoTSK Voit- 9

1986

Tabasalu - 30 czerwiec (30.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene AasRanna sovhoos- -
2Arnold IlvesJarvakandi TSK- -
3Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoos- -

1987

Tabasalu - 24 maj (24.05).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoRanna sovhoos- -
2Jaak SoolepRanna sovhoos- -
3Janek VunnRanna sovhoos- -

1988

Tabasalu - 29 maj (29.05).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Ranna- -
2Vahur HelmTSK Ranna- -
3Ken ViidasTSK Ranna- -

1989

Tabasalu - 4 czerwiec (04.06).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoTSK Ranna- -
2Aivar KorjusKalevi KAMK- -
3Margus AdamsonTSK Ranna- -
3Ken ViidasTNLV- -

1990

Tabasalu - ?

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Rene AasAMK Ranna- -
2Vjatseslav PotapenkoAMK Ranna- -
3Jaak SoolepAMK Ranna- -

1991

2 rundy: Tabasalu - 16 czerwiec (16.06), Kohtla Nomme - 20 lipiec (20.07).

Uwaga ! O kolejności decydował wyścig finałowy z udziałem czterech najlepszych Estończyków.

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasTNLV(4,4,2,2)+(3,4,4,4,3) 30+4
2Tonu TalinurmSK Tallas(3,ns,3,2)+(3,4,2,3,u) 20+3
3Tiit SoolepAMK Ramo(1,4,3,4)+(4,3,ns,3,3) 25+2
4Arvi Lokotar-(3,3,2,3)+(1,3,3,3,3) 24+1
5Vjatseslav Potapenko-(ns+(4,4,4,4,4) 20
6Jaan Onton-(2,2,3,2)+(2,1,2,2,2) 18
7Vaino Haab-(2,1,2,2)+(2,2,3,2,1) 17
8Marko Lepik-(2,d,2,2)+(1,1,u,2,3) 13
9Aivar Inno-(1,3,1,1)+(1,2,ns,ns,ns) 9
10Jaan Cernaant-(1,1,1,1)+(2,u/w,ns,ns,ns) 6
11Martin Kimmel-(u,3,3,ns)+ns) 6
12Siergiej IsztanowSankt Petersburg(4,4,4,4)+(3,3,4,4,4) 34
13Jewgienij JepanczincewSankt Petersburg(3,4,4,4)+(4,u/w,ns,ns,ns) 19
14Normunds DobumsRyga(ns+(2,3,3,4,4) 16
15Agris BezmersRyga(ns+(4,4,4,u,2) 14
16Igor RiabowSankt Petersburg(3,4,4,3)+ns) 14
17Artur JudinRyga(ns+(1,2,u,3,4) 10
18Guntis DobumsRyga(ns+(3,2,3,d,2) 10

Tabasalu - 16 czerwiec (16.06).

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Siergiej IsztanowSankt Petersburg, Rosja(4,4,4,4) 20
2Jewgienij JepanczincewSankt Petersburg, Rosja(3,4,4,4) 23
3Igor RiabowSankt Petersburg, Rosja(3,4,4,3) 25
4Tiit SoolepAMK Ranno Tallin(1,4,3,4) 19
5Ken ViidasAMK Ranno Tallin(4,4,2,2) 12
6Aivar LokatorKohtla-Nomme(3,3,2,3) 16
7Jaan OntonKohtla-Nomme(2,2,3,2) 11
8Tonu TalinurmAMK Ranno Tallin(3,-,3,2) 13
9Vaino HaabAMK Ranno Tallin(2,1,2,2) 9
10Martin KimmelAMK Ranno Tallin(u,3,3,0) 12
11Aivar InnoKohtla-Nomme(1,3,1,1) 8
12Marko LepikKohtla-Nomme(2,d,2,2) 10
13Jaan CernaantKohtla-Nomme(1,1,1,1) 6

Kohtla Nomme - 20 lipiec (20.07).

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseskav PotapenkoAMK Ranno Tallin(4,4,4,4,4) 20
2Ken ViidasAMK Ranno Tallin(3,4,4,4,3) 18
3Siergiej IsztanowSankt Petersburg, Rosja(3,3,4,4,4) 18
4Normunds DobumsRyga, Łotwa(2,3,3,4,4) 16
5Agris BezmersRyga, Łotwa(4,4,4,u,2) 14
6Tiit SoolepAMK Ranno Tallin(4,3,-,3,3) 13
7Aivar LokatorKohtla-Nomme(1,3,3,3,3) 13
8Tonu TalinurmAMK Ranno Tallin(3,4,2,3,u) 12
9Arturs JudinsRyga, Łotwa(1,2,u,3,4) 10
10Guntis DobumsRyga, Łotwa(3,2,3,d,2) 10
11Vaino HaabAMK Ranno Tallin(2,2,3,2,1) 10
12Jaan OntonKohtla-Nomme(2,1,2,2,2) 9
13Marko LepikKohtla-Nomme(1,1,u,2,3) 7
14Jewgienij JepanczincewSankt Petersburg, Rosja(4,w/u,-,-,-) 4
15Aivar InnoKohtla-Nomme(1,2,-,-,-) 3
16Jaan CernaantKohtla-Nomme(2,w/u,-,-,-) 2

1992

2 rundy: Tabasalu - 14 czerwiec (16.06), Kohtla Nomme - 3 październik (03.10).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Vjatseslav PotapenkoAMK Ramo- 36
2Rene AasAMK Ramo- 27
3Tiit SoolepAMK Ramo- 27

1993

2 rundy: Tabasalu - 15 maj (15.05), Kohtla Nomme - 12 wrzesień (12.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Tonu TalinurmENTEK- 57
2Margus LipstalAMK Ramo- 49
3Reiner KimmelAMK Ramo- 47

1994

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 60
2Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 52
3Reiner KimmelMK Ranna Speedway- 43

1995

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 60
2Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 47
3Martin MandreMK Ranna Speedway- 47

1996

2 rundy: Tabasalu - 5 październik (05.10), Kohtla Nomme - 10 październik (10.10).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 35
2Martin MandreMK Ranna Speedway- 34
3Aivo SavolainenMTK Kalev- 26

1997

4 rundy

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- 80
2Marko ManniMK Kaevur- 60
3Tiit SoolepMK Ranna Speedway- 34

1998

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Ranna Speedway- -

1999-2011

W latach 1999-2011 mistrzostw Estonii nie rozgrywano.


2012

4 rundy: Kohtla Nomme - 12 maj (12.05), Tabasalu - 30 czerwiec (30.06), Kohtla Nomme - 31 sierpień (31.08), Tabasalu - 29 wrzesień (29.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Sinilind(24,24,21,16) 85
2Margus MandreTabasalu MK(13,19,11,18) 61
3Martin KimmelRanna Speedway(9,14,9,25) 57
4Jaak SoolepTabasalu MK(19,19,18,ns) 56
5Alvin VilipereRanna Speedway(13,7,7,20) 47
6Reiner KimmelRanna Speedway(15,10,10,9) 44
7Vaino HaabJackoh Racing(10,10,10,13) 43
8Silver JaanusKose AMK(7,8,6,11) 32
9Kalro Falten-(7,4,4,14) 29
10Janek Pulso-(6,9,ns,10) 25
11Silver SoolepRanna Speedway(ns,4,3,12) 19
12Kaupo Tisler-(2,1,2,8) 13
13Urmo KaosaarTabasalu MK(4,6,ns,ns) 10
14Ruve Raask-(7,ns,ns,ns) 7
15Madis MetsmaakerRanna Speedway(ns,4,ns,ns) 4
16Ivo Puusepp-(ns,3,ns,ns) 3
17Ardo TiganeYamamoto RC(2,ns,ns,ns) 2
18Jesse MustonenFinlandia(ns,ns,ns,22) 22NK
18Aki Pekka MustonenFinlandia(ns,ns,ns,22) 22NK
20Jiri NieminenFinlandia(ns,ns,ns,16) 16NK
21Janne NymanFinlandia(ns,ns,ns,8) 8NK
22Herman KenkkilaFinlandia(ns,ns,ns,2) 2NK

Kohtla-Nomme - 12 maj (12.05).

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Sinilind(3,3,3,3,3) 15+3P+6F
2Rainer KimmelRanna Speedway(2,1,2,2,2) 9+2P+4F
3Jaak SoolepTabasalu MK(3,3,2,3,3) 14+3P+2F
4Margus MandreTabasalu MK(2,3,3,2,3) 13+wP+wF
5Alvin VilipereRanna Speedway(3,2,1,3,3) 12+1P
6Vaino HaabJackoh Racing(2,3,2,1,2) 10+wP
7Martin KimmelRanna Speedway(3,1,3,1,1) 9+nsP
8Ruve Raask(1,2,3,1,ns) 7+nsP
9Kairo Falten(1,2,2,0,2) 7
10Silver JaanusKose AMK(1,2,1,2,1) 7
11Janek Pulso(2,0,1,3,0) 6
12Urmo KaosaarTabasalu MK(0,0,0,2,2) 4
13Kaupo Tisler(0,1,1,0,w) 2
14Ardo TiganeYamamoto RC(1,0,0,1,w) 2
15Silver SoolepTabasalu MK(ns) ns

Tabasalu - 30 czerwiec (30.06).

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Sinilind(3,3,3,3,3) 15+3P+6F
2Jaak SoolepTabasalu MK(3,3,2,2,3) 13+2P+4F
3Margus MandreTabasalu MK(3,3,3,3,2) 14+3P+2F
4Martin KimmelRanna Speedway(2,2,3,2,3) 12+2P+wF
5Vaino HaabJackoh Racing(1,3,0,3,3) 10+wP
6Rainer KimmelRanna Speedway(3,2,1,3,w) 9+1P
7Janek Pulso(2,1,2,2,2) 9+0P
8Silver JaanusKose AMK(2,0,3,1,1) 7+1P
9Alvin VilipereRanna Speedway(w,1,2,2,2) 7
10Urmo KaosaarTabasalu MK(0,2,1,1,2) 6
11Kairo Falten(2,2,0,0,ns) 4
12Madis MetsmaakerRanna Speedway(w,1,1,1,1) 4
13Silver SoolepTabasalu MK(1,w,1,1,1) 4
14Ivo Puusepp(1,0,2,0,0) 3
15Kaupo Tisler(w,1,w,0,w) 1

Kohtla-Nomme - 31 sierpień (31.08).

3 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ken ViidasMK Sinilind(3,3,3,3) 12+3P+6F
2Jaak SoolepTabasalu MK(3,3,2,3) 11+3P+4F
3Margus MandreTabasalu MK(3,1,ns,3) 7+2P+2F
4Vaino HaabJackoh Racing(2,1,3,2) 8+2P+wF
5Rainer KimmelRanna Speedway(2,3,2,2) 9+1P
6Martin KimmelRanna Speedway(3,2,2,1) 8+1P
7Alvin VilipereRanna Speedway(2,2,1,2) 7+0P
8Silver JaanusKose AMK(3,1,1,1) 6+0P
9Kairo Falten(2,1,0,1) 4
10Silver SoolepTabasalu MK(0,0,1,2) 3
11Kaupo Tisler(1,0,0,1) 2

Tabasalu - 29 wrzesień (29.09).

4 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Aki Pekka MustonenFinlandia(3,3,3,2,2) 13+3P+6F
2Jesse MustonenFinlandia(3,3,3,3,3) 15+3P+4F
3Jiri NieminenFinlandia(3,3,2,3,3) 14+wP+2F
4Martin KimmelRanna Speedway(3,2,1,2,2) 10+2P+0F
5Alvin VilipereRanna Speedway(1,2,2,2,1) 8+2P
6Margus MandreTabasalu MK(1,1,3,3,0) 8+1P
7Ken ViidasMK Sinilind(2,2,2,3,w) 9+nsP
8Janne NymanFinlandia(1,3,3,ns,1) 8+wP
9Kairo Falten(0,0,1,2,3) 6
10Vaino HaabJackoh Racing(0,1,1,1,3) 6
11Silver SoolepTabasalu MK(2,2,2,w,0) 6
12Silver JaanusKose AMK(1,1,0,1,2) 5
13Janek Pulso(0,0,1,0,2) 3
14Herman KenkkilaFinlandia(2,w,ns,ns,ns) 2
15Rainer KimmelRanna Speedway(2,w,ns,ns,ns) 2
16Kaupo Tisler(0,w,w,1,w) 1
17Jaak SoolepTabasalu MK(ns) ns

2013

2 rundy: Tabasalu - 4 lipiec (04.07), Tabasalu - 22 sierpień (22.08).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Nike LunnaFinlandia(25,25) 50
2Ken ViidasEstonia(18,20) 38
3Silver SoolepEstonia(14,18) 32
4Maksims VlasovsŁotwa(16,14) 30
5Jaak SoolepEstonia(13,16) 29
6Madis MetsmaakerEstonia(8,12) 20
7Vaino HaabEstonia(9,11) 20
8Janne NymanFinlandia(20,-) 20
9Raivo LohmusEstonia(10,9) 19
10Jevgenijs KozlovskisŁotwa(-,13) 13
11Vadims IvanovsŁotwa(12,-) 12
12Martin KimmelEstonia(11,-) 11
13Urmo KaosaarEstonia(-,10) 10
14Silver JaanusEstonia(-,8) 8
15Jurijs PetrovsŁotwa(7,-) 7

Tabasalu - 4 lipiec (04.07).

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Nike LunnaFinlandia(3,3,3,3) 12+3+3F
2Janne NymanFinlandia(2,3,3,3) 11+3P+2F
3Ken ViidasEstonia(3,1,3,3) 10+2P+1F
4Maksims VlasovsŁotwa(t,1,2,2) 5+2P+0F
5Silver SoolepEstonia(2,2,2,2) 8+1P
6Jaak SoolepEstonia(3,3,0,3) 9+tP
7Vadims IvanovsŁotwa(2,0,2,1) 5+wP
8Martin KimmelEstonia(2,d,2,1) 5+tP
9Raivo LohmusEstonia(2,w,1,1) 4
10Vaino HaabEstonia(1,1,1,1) 4
11Madis MetsmaakerEstonia(d,d,0,2) 2
12Jurijs PetrovsŁotwa(1,0,0,d) 1
13Silver JaanusEstonia(-,-,-,-) ns

Tabasalu - 22 sierpień (22.08).

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Nike LunnaFinlandia(3,3,3,3) 12+3P+3F
2Ken ViidasEstonia(3,2,3,F) 8+2P+2F
3Silver SoolepEstonia(3,2,3,3) 11+3P+1F
4Jaak SoolepEstonia(2,2,2,3) 9+2P+0F
5Maksims VlasovsŁotwa(2,2,3,F) 7+1P
6Jevgenijs KozlovskisŁotwa(1,3,2,2) 8+nsP
7Madis MetsmaakerEstonia(1,2,w,1) 4+1P
8Vaino HaabEstonia(0,3,0,3) 6+0P
9Urmo KaosaarEstonia(0,0,2,1) 3
10Raivo LohmusEstonia(1,1,1,w) 3
11Silver JaanusEstonia(w,1,1,d) 2
12Martin KimmelEstonia(-,-,-,-) ns

2014

2 rundy: Tabasalu - 21 czerwiec (21.06), Tabasalu - 27 lipiec (27.07).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Deniss ZvoriginsŁotwa(25,20) 45
2Silver SoolepEstonia(20,18) 38
3Maksims VlasovsŁotwa, lic. estońska(18,16) 34
4Martin KimmelEstonia(16,14) 30
5Janne NymanFinlandia(-,25) 25
6Kairo FaltenEstonia(11,12) 23
7Madis MetsmaakerEstonia(9,11) 20
8Urmo KaosaarEstonia(10,9) 19
9Raivo LohmusEstonia(8,8) 16
10Vadims IvanovsŁotwa(14,-) 14
11Aleksandrs SimansŁotwa(12,-) 12
12Silver ViiraEstonia(-,10) 10

Tabasalu - 21 czerwiec (21.06).

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Deniss ZvoriginsŁotwa(3,3,3,3) 12+3F
2Silver SoolepEstonia(d,3,3,3) 9+2F
3Maksims VlasovsŁotwa, lic. estońska(2,3,3,2) 10+1F
4Martin KimmelEstonia(3,2,2,3) 10+0F
5Vadims IvanovsŁotwa(3,1,2,1) 7
6Aleksandrs SimansŁotwa(1,2,2,2) 7
7Kairo FaltenEstonia(2,2,1,1) 6
8Urmo KaosaarEstonia(2,1,0,2) 5
9Madis MetsmaakerEstonia(t,1,1,0) 2
10Raivo LohmusEstonia(0,0,d,-) 0

Tabasalu - 27 lipiec (27.07).

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Janne NymanFinlandia(3,3,2,3,3) 14+3
2Deniss ZvoriginsŁotwa(3,3,3,3,3) 15+2F
3Silver SoolepEstonia(3,2,2,2,3) 12+1F
4Maksims VlasovsŁotwa, lic. estońska(2,3,2,1,1) 9+0F
5Martin KimmelEstonia(1,2,3,1,d) 7
6Kairo FaltenEstonia(2,1,t,2,2) 7
7Madis MetsmaakerEstonia(2,2,0,1,0) 5
8Silver ViiraEstonia(1,1,1,w,2) 5
9Urmo KaosaarEstonia(0,d,1,0,1) 2
10Raivo LohmusEstonia(1,0,d,w,0) 1
11Silver JaanusEstonia(0) ns
11Martin KimmelEstonia(0) ns

2015

W sezonie 2015 mistrzostw Estonii nie rozegrano.


2016

3 rundy: Tabasalu - 7 maj (07.05), Tabasalu - 2 lipiec (02.07), Kohtla-Nomme - 9 wrzesień (09.09).

Finał - Klasyfikacja końcowa

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Janne NymanFinlandia(12,12,15) 39
2Elvis AvgucevicsŁotwa(-,8,12) 20
3Davis KurmisŁotwa(-,18,-) 18
4Gleb SzewczenkoRosja(18,-,-) 18
5Maksims VlasovsŁotwa(5,12,-) 17
6Artjoms TrofimovsŁotwa(16,-,-) 16
7Deniss ZvoriginsŁotwa(11,-,-) 11
8Mattias BlomFinlandia(6,-,4) 10
9Niklas SayrioFinlandia(9,-,-) 9
10Urmo KaosaarEstonia(-,3,5) 8
11Markus Maximus LillEstonia(-,0,8) 8
12Martin KimmelEstonia(-,3,4) 7
13Kairo FaltenEstonia(6,-,-) 6
14Aleksandrs SimansŁotwa(2,-,-) 2
15Allan AngelstokEstonia(-,-,0) 0

Tabasalu - 7 maj (07.05).

1 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Gleb SzewczenkoRosja(3,3,3,3) 12
2Artjoms TrofimovsŁotwa(3,3,3,2) 11
3Janne NymanFinlandia(2,3,3,1) 9
4Deniss ZvoriginsEstonia(3,2,2,2) 9
5Niklas SayrioFinlandia(3,2,1,2) 8
6Mattias BlomFinlandia(2,3,1,0) 6
7Maksims VlasovsŁotwa(2,2,1,u) 5
8Kairo FaltenEstonia(2,1,2,0) 5
9Aleksandrs SimansŁotwa(1,d,1,-) 2
10Daniils KolodinskisŁotwa(2) 0
11Timi SalonenFinlandia(ns) ns
11Martin KimmelEstonia(ns) ns

Tabasalu - 2 lipiec (02.07).

2 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Davis KurmisŁotwa(3,3,3,3,3) 15+3F
2Janne NymanEstonia(-,2,2,3,3) 10+2F
3Maksims VlasovsŁotwa(3,1,3,2,2) 11+1F
4Elvis AvgucevicsEstonia(2,2,1,2,1) 9+0F
5Urmo KaosaarEstonia(w,0,2,1,0) 3
6Martin KimmelEstonia(1,1,u,1,d) 3
7Markus Maximus LillEstonia(0,-,0,-,-) 0

Kohtla-Nomme - 9 wrzesień (09.09).

3 runda

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Janne NymanFinlandia(3,3,3,3) 12+3F
2Elvis AvgucevicsEstonia(2,2,3,3) 10+2F
3Markus Maximus LillEstonia(1,1,3,2) 7+1F
4Urmo KaosaarEstonia(1,2,1,1) 5+0F
5Martin KimmelEstonia(2,0,2,d) 4
6Mattias BlomFinlandia(0,1,2,1) 4
7Allan AngelstokEstonia(w,0,0,u) 0

2017

Kohtla-Nomme - 9 wrzesień (09.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Elvis AvgucevicsŁotwa(3,3,3,3) 11+3P+3F
2Ernests MatjusonoksŁotwa(3,3,2,3) 11+3P+2F
3Janne NymanFinlandia(3,2,3,3) 11+2P+1F
4Adrei PopaRumunia(1,3,3,1) 8+2P+0F
5Rudolfs SprogisŁotwa(2,2,2,1) 7+wP
6Ricards AnsviesulisŁotwa(d,1,1,3) 5+1P
7Maksims VlasovsŁotwa(2,0,0,2) 4+1P
8Allan AngelstokEstonia(1,2,2,0) 5+0P
9Markus Maximus LillEstonia(2,1,1,d) 4
10Urmo KaosaarEstonia(0,1,1,1) 3
11Martin KimmelEstonia(d,0,0,2) 2
12Kairo FaltenEstonia(ns) ns

2018

Tabasalu - 8 wrzesień (08.09).

Uwaga! Do rywalizacji przystąpiło tylko 3 zawodników.

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Ricards AnsviesulisRyga, Łotwa(3,3,3,3) 12
2Rudolfs SprogisRyga, Łotwa(d,2,2,2) 6
3Markus Maximus LillEstonia(2,1,1,1) 5
4Martin KimmelEstonia(ns) 0

2019

Tabasalu - 29 wrzesień (29.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Nikita ZubariewRosja(3,2,3,3) 11+3P+3F
2Artjoms TrofimovsDaugavpils, Łotwa(3,0,3,3) 9+3P+2F
3Ernests MatjusonoksDaugavpils, Łotwa(2,1,3,3) 9+2P+1F
4Jesse MustonenFinlandia(3,3,3,3) 12+2P+wF
5Toni HyyrylainenFinlandia(3,3,2,2) 10+1P
6Niilo VuolasFinlandia(3,3,2,1) 9+1P
7Rudolfs SprogisRyga, Łotwa(2,3,2,2) 9+dP
8Antti VuolasFinlandia(2,2,2,2) 8+wP
9Markus Maximus LillEstonia(1,2,2,2) 7
10Siergiej SorokinRosja(0,3,1,2) 6
11Francis GustsRyga, Łotwa(2,1,3,d) 6
12Rusłan BiktimirowRosja(2,2,1,1) 6
13Aadam SeermaaEstonia(1,2,0,1) 4
14Jere LehtonenFinlandia(1,1,1,1) 4
15Oskar KeltEstonia(0,0,0,3) 3
16Danił ZełenskiRosja(1,d,1,0) 2
17Gert HeinveeEstonia(1,w,d,-) 1

2020

W sezonie 2020 mistrzostw Estonii nie rozegrano.


2021

Tabasalu - 5 wrzesień (05.09).

Finał

Pozycja
(Position)
Zawodnik
(Rider)
Klub
(Club)
Punkty
(Points)
Suma
(Total)
1Artjoms JuhnoDaugavpils, Łotwa(3,3,3,2) 11+3F
2Niklas SayrioFinlandia(3,2,0,3) 8+3P+2F
3Markus Maximus LillEstonia(2,3,2,3) 10+1F
4Max KoivulaFinlandia(2,1,3,1) 7+2P+0F
5Topi MustonenFinlandia(1,1,2,0) 4+1P
6Aadam SeermaaEstonia(0,2,0,2) 4+0P
7Gert HeinveeEstonia(1,0,1,1) 3
8Karl Johannes LattikEstonia(w,0,1,0) 1




Odwiedziny (Visitors):
13309200


Pol-Eng Translator


Česká Verze
Danske Version
Deutsche Version
English version
Versión En Espanol
Version Française
Hrvatska Verzija
Versione Italiana
Latviešu Versija
Magyar Változat
Nederlandse Versie
Norsk Versjon
Versiunea Romana
Slovenska Različica
Suomen Versio
Svensk Version


Kontakt (Contact): przemosp@wp.pl
Webmaster: przemosp@wp.pl