Strona główna
 Wyniki
 Tory
 Kluby
 Kraje
 Zawodnicy
 Księga
 Forum
 Podziękowania
 Linki
 O mnie








 Kontakt (Contact):  przemosp@wp.pl



HISTORYCZNE ZESTAWIENIE WYNIKÓW 1948-2013

Drużynowe Mistrzostwa Polski na Żużlu (Polska Liga Żużlowa)
(Polish Team Championship [Polish Speedway League])
Zwycięzcy - Winners - Gewinner - Ganadores - Gagnants - Vincitori - Vítězové - Vinnare

Thanks to Wojciech Wilde
Rok
(Year)
Liga
(League)
Klub
(Club)
1948Pierwsza LigaPKM Warszawa
1948Druga LigaPolonia Bytom
1948DMP m.p. PLOMK Rawicz II
1949Pierwsza LigaUnia Leszno
1949Druga LigaGwardia Bydgoszcz
1950Pierwsza LigaUnia Leszno
1950Druga LigaGwardia Bydgoszcz
1950DMP m.p. DLOZwiązkowiec Legnica
1950DMP m.p. OGLZS Puck
1950DMP m.p. PLOUnia II LKM Leszno
1951Pierwsza LigaUnia Leszno
1951DMP m.p. PLO gr.AWłókniarz Piła
1951DMP m.p. PLO gr.BGwardia Śrem
1951DMP m.p. Pomorskiej LOStal Nakło
1951DMP m.p. ORZStal Rzeszów
1952Pierwsza LigaUnia Leszno
1953Pierwsza LigaUnia Leszno
1953DMP m.p. Finał PLOUnia II Leszno
1953DMP m.p. Finał El.Kraj.Unia II Leszno
1954Pierwsza LigaUnia Leszno
1954DMP m.p. Finał PLOGwardia Krotoszyn
1955Pierwsza LigaGwardia Bydgoszcz
1955Druga LigaGórnik Rybnik
1955DMP m.p. PLOKolejarz Piła
1956Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1956Druga Liga Gr.PołudnieStal Świętochłowice
1957Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1957Druga LigaStal Rzeszów
1957Trzecia Liga gr.PółnocStart Gniezno
1957Trzecia Liga gr.PołudnieAMK Kraków
1958Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1958Druga LigaStart Gniezno
1958Trzecia LigaUnia Tarnów
1959Pierwsza LigaWłókniarz Częstochowa
1959Druga LigaStal Rzeszów
1959Trzecia LigaCracovia Kraków
1960Pierwsza LigaStal Rzeszów
1960Druga Liga gr.WschódWanda Nowa Huta
1960Druga Liga gr.ZachódSparta Wrocław
1961Pierwsza LigaStal Rzeszów
1961Druga LigaStal Gorzów
1962Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1962Druga LigaŚląsk Świętochłowice
1963Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1963Druga LigaUnia Tarnów
1964Pierwsza LigaGórnik Rybnik
1964Druga LigaWłókniarz Częstochowa
1965Pierwsza LigaRow Rybnik
1965Druga LigaWłókniarz Częstochowa
1966Pierwsza LigaROW Rybnik
1966Druga LigaUnia Leszno
1967Pierwsza LigaRow Rybnik
1967Druga LigaŚląsk Świętochłowice
1968Pierwsza LigaROW Rybnik
1968Druga LigaŚląsk Świętochłowice
1969Pierwsza LigaStal Gorzów
1969Druga LigaKolejarz Opole
1970Pierwsza LigaROW Rybnik
1970Druga LigaUnia Tarnów
1971Pierwsza LigaPolonia Bydgoszcz
1971Druga LigaZgrzeblarki Zielona Góra
1972Pierwsza LigaROW Rybnik
1972Druga LigaUnia Leszno
1973Pierwsza LigaStal Gorzów
1973Druga LigaSparta Wrocław
1974Pierwsza LigaWłókniarz Częstochowa
1974Druga LigaKolejarz Opole
1975Pierwsza LigaStal Gorzów
1975Druga LigaFalubaz Zielona Góra
1976Pierwsza LigaStal Gorzów
1976Druga LigaMotor Lublin
1977Pierwsza LigaStal Gorzów
1977Druga LigaFalubaz Zielona Góra
1978Pierwsza LigaStal Gorzów
1978Druga LigaSparta Wrocław
1979Pierwsza LigaUnia Leszno
1979Druga LigaStart Gniezno
1980Pierwsza LigaUnia Leszno
1980Druga LigaKolejarz Opole
1981Pierwsza LigaFalubaz Zielona Góra
1981Druga LigaStal Rzeszów
1982Pierwsza LigaFalubaz Zielona Góra
1982Druga LigaMotor Lublin
1983Pierwsza LigaStal Gorzów
1983Druga LigaRow Rybnik
1984Pierwsza LigaUnia Leszno
1984Druga LigaŚląsk Świętochłowice
1985Pierwsza LigaFalubaz Zielona Góra
1985Druga LigaUnia Tarnów
1986Pierwsza LigaApator Toruń
1986Druga LigaStart Gniezno
1987Pierwsza LigaUnia Leszno
1987Druga LigaKolejarz Opole
1988Pierwsza LigaUnia Leszno
1988Druga LigaOstrovia Ostrów
1989Pierwsza LigaUnia Leszno
1989Druga LigaMotor Lublin
1990Pierwsza LigaApator Toruń
1990Druga LigaUnia Tarnów
1991Pierwsza LigaMorawski Zielona Góra
1991Druga LigaStal Westa Rzeszów
1992Pierwsza LigaPolonia Bydgoszcz
1992Druga LigaRKM Rybnik
1993Pierwsza LigaSparta Polsat Wrocław
1993Druga LigaWybrzeże Rafineria Gdańsk
1994Pierwsza LigaSparta Polsat Wrocław
1994Druga LigaPolonia Piła
1995Pierwsza LigaSparta Polsat Wrocław
1995Druga LigaStart Gniezno
1996Pierwsza LigaWłókniarz Malma Częstochowa
1996Druga LigaUnia Leszno
1997Pierwsza LigaJutrzenka-Polonia Bydgoszcz
1997Druga LigaBrowary Bydgoskie-GKM Grudziądz
1998Pierwsza LigaJutrzenka Polonia Bydgoszcz
1998Pierwsza Liga FinałJutrzenka Polonia Bydgoszcz
1998Druga LigaWTS Wrocław
1999Pierwsza LigaJutrzenka Polonia Bydgoszcz
1999Pierwsza Liga FinałLudwik Polonia Piła
1999Druga LigaWłókniarz Malma Czestochowa
2000Pierwsza LigaPolonia Bydgoszcz
2000Druga LigaZKŻ Polmos Zielona Góra
2000Trzecia LigaKolejarz Rawicz
2001Pierwsza LigaApator Adriana Toruń
2001Druga LigaWybrzeże Gdańsk
2001Trzecia LigaTŻ Kraków Unia Tarnów
2002EkstraligaPoints S Polonia Bydgoszcz
2002Pierwsza LigaZKŻ Quick Mix Zielona Góra
2002Druga LigaTŻ Sipma Lublin
2003EkstraligaTop Secret Włókniarz Częstochowa
2003Pierwsza LigaRKM Rybnik
2003Druga LigaGTŻ Primus Grudziądz
2004EkstraligaUnia Tarnów
2004Pierwsza LigaLotos Gdańsk
2004Druga LigaKolejarz Opole
2005EkstraligaUnia Tarnów
2005EkstraligaUnia Tarnów
2005Pierwsza LigaMarma Polskie Folie Rzeszów
2005Druga LigaFular Gniezno
2006EkstraligaAtlas Wrocław
2006Pierwsza LigaZKŻ Kronopol Zielona Góra
2006Druga LigaGKŻ Lotos Gdańsk
2007Ekstraliga - FinałUnia Leszno
2007Ekstraliga - 1 runda Play OffUnibax Toruń
2007EkstraligaUnibax Toruń
2007Pierwsza Liga - FinałStal Gorzów
2007Pierwsza LigaStal Gorzów
2007Druga LigaKolejarz Rawicz
2008Ekstraliga - FinałUnibax Toruń
2008EkstraligaWłókniarz Częstochowa
2008Pierwsza LigaPolonia Bydgoszcz
2008Druga LigaStart Gniezno
2009EkstraligaFalubaz Zielona Góra
2009Ekstraliga - Runda ZasadniaczaUnibax Toruń
2009Pierwsza LigaUnia Tarnów
2009Pierwsza Liga - Runda ZasadniczaUnia Tarnów
2009Druga LigaSpeedway Miskolc
2010EkstraligaUnia Leszno
2010Ekstraliga - Runda ZasadniczaUnia Leszno
2010Pierwsza LigaMarma Hadykówka Rzeszów
2010Pierwsza Liga - Runda ZasadniczaMarma Hadykówka Rzeszów
2010Druga LigaOrzeł Łódź
2010Druga Liga - Runda ZasadniczaOrzeł Łódź
2011EkstraligaStelmet Falubaz Zielona Góra
2011Ekstraliga - Runda ZasadniczaUnibax Toruń
2011Pierwsza LigaPolonia Bydgoszcz
2011Pierwsza Liga - Runda ZasadniczaPolonia Bydgoszcz
2011Druga LigaLubelski Węgiel KMŻ Lublin
2012EkstraligaAzoty Tauron Tarnów
2012Ekstraliga - Runda ZasadniczaAzoty Tauron Tarnów
2012Pierwsza LigaLechma Start Gniezno
2012Pierwsza Liga - Runda ZasadniczaLechma Start Gniezno
2012Druga LigaKolejarz Rewag Rawicz
2012Druga Liga - Runda ZasadniczaVictoria Piła

1948

W sezonie 1948 rozgrywki ligowe poprzedzały eliminacje, w których wystartowało 16 drużyn. Eliminacje odbyły się na trzech torach: Łódź - 25 kwietnia, Puck - 2 maj, Grudziądz - 23 maj. W każdym turnieju startował jeden zawodnik z danego klubu. Po zsumowaniu wyników z 3 rund eliminacyjnych (w każdej rundzie inny zawodnik z tego samego klubu) czołowa dziewiątka wywalczyła prawo startu w I lidze. Pozostałe drużyny rywalizowały w rogrywkach II ligii. Drużyna liczyła 3 zawodników plus rezerwowy. Mecze rozgrywane były w formie trójmeczów.

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1PKM Warszawa41190
2LKM Leszno41182
3Olimpia Grudziądz41082
4KM Ostrów48,569
5MK Rawicz47,565
6DKS Łódź41190
7GKM Gdańsk4652
8OMTUR Okęcie Warszawa4650
9Tramwajarz Łódź4650
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--
W drugiej lidze obowiązywały takie same zasady jak w I lidze.

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Polonia Bytom41183
2RKM Rybnik41176
3Polonia Bydgoszcz41089
4Pogoń Katowice4859
5Legia Warszawa4765
6Lechia Poznań4762
7CTCiM Częstochowa4658
8SSM Gdynia4654
9Unia Poznań4541
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1MK Rawicz II41295
2LKM Leszno II41189
3Unia Chodzież4971
4Unia Gniezno490
5Unia Gostyń480
6Unia Gorzów46,50
7Unia Zielona Góra35,550
8ŚKS Śrem450
9ZZK Poznań4541
10HCP Poznań440
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1949

Kilka źródeł podaje odmienne informacje dotyczące punktacji końcowej, dlatego w nawiasie podano drugą punktację.

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno41298
2KM-Stal Ostrów Wlkp.48.572
3Skra-Związkowiec Warszawa48.572
4Polonia Bytom48.571
5PKM-Ogniwo Warszawa4861 (59)
6Olimpia-Unia Grudziądz47.5 (7)62
7Ogniwo-Tramwajarz Łódź4768
8RKM Budowlani Rybnik4761 (57)
9MK-Kolejarz Rawicz4554 (55)
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Bydgoszcz41190
2CTCiM Częstochowa41184
3Związkowiec Gdańsk41071
4RTKM Rzeszów4978
5Unia Chodzież4862
6Unia Poznań4654
7Kolejarz II Rawicz3440
8DKS Łódź3326
9Lechia Poznań3326
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1950

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno411,5186
2Budowlani Rybnik410173
3Stal Ostrów49,5172
4Związkowiec Warszawa48151
5Kolejarz Rawicz48145
6Unia Grudziądz48144
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Bydgoszcz411133
2Włókniarz Częstochowa411173
3CWKS Warszawa490
4Związkowiec Gdańsk480
5Unia Poznań48140
6Gwardia Rzeszów47131
7Unia Chodzież35117
8Włókniarz Łódź4494
9Gwardia Krotoszyn2047
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

Drużynowe Mistrzostwa Maszyn Przystosowanych
Dolnośląska Liga Okręgowa

 DMP m.p. DLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Związkowiec Legnica37124
2Związkowiec Wrocław36107
3Włókniarz Żagań35107
4AZS Wrocław3466
5Związkowiec II Wrocław0032
6Związkowiec Wałbrzych0031
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. OG

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1LZS Puck1022
2Gwardia Gdynia1021
3Stal Gdańsk105
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia II LKM Leszno41299
2Gwardia Gorzów410,50
3Stal Unia Zielona Góra49,50
4Włókniarz Unia Piła48,50
5Gwardia Poznań4759
6Stal KM II Ostrów46,50
7Związkowiec Gniezno360
8Stal Gorzów45,544
9Kolejarz Poznań43,529
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1951

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno916+112
2Gwardia Bydgoszcz914+107
3Górnik Rybnik914+70
4CWKS Warszawa912+24
5Ogniwo Bytom910+31
6Budowlani Warszawa96+24
7Stal Ostrów96-16
9Włókniarz Częstochowa94-137
10Spójnia Wrocław92-139
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO gr.A

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Włókniarz Piła41173
2Unia II Leszno410,574
3Stal I Gorzów41079
4Unia Poznań4865
5Gwardia Krotoszyn47,560
6Gwardia Gorzów47,558
7Stal Zielona Góra4754
8Stal II Ostrów46,550
9Gwardia Poznań4334
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO gr.B

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Śrem41189
2Spójnia II Wrocław41174
3Kolejarz Poznań49,564
4Kolejarz Piła48,574,5
5Ogniwo Wągrowiec4857,5
6Stal II Gorzów46,554,5
7Budowlani Żabikowo4649
8Spójnia Gniezno45,541,5
9Stal Wrocław4330
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Pomorskiej LO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Nakło000
2Gwardia I Toruń000
3Gwardia II Bydgoszcz000
4Unia Inowrocław000
5Stal Gdańsk000
6Unia Spójnia Włocławek000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. ORZ

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów0049
2Gwardia Rzeszów0044
3Kolejarz Jarosław0040
4Stal Przeworsk0013
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1952

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno714+90
2CWKS Wrocław712+68
3Spójnia Wrocław710-102
4Gwardia Bydgoszcz76-33
5Ogniwo Łódź56+1
6Budowlani Rybnik54+8
7Stal Ostrów52-47
8Włókniarz Częstochowa52-72
9Kolejarz Rawicz40-31
10Budowlani Warszawa40-86
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO gr.1

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Śrem0023
2Unia II Leszno0018
3Ogniwo Wągrowiec (ns)000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO gr.2

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
1Unia Poznań0023
2Spójnia Gniezno0014
3Kolejarz Piła009
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO gr.3

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
1Stal II Ostrów0017
2Kolejarz Skalmierzyce0016
3Gwardia Krotoszyn0015
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Śrem0019
2Stal II Ostrów0018
3Unia Poznań0013
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał stref.1

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
1Stal Zielona Góra0053
2Gwardia Śrem0017
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał stref.2

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
2Włókniarz Częstochowa0036
2Stal Rzeszów0014
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. OP

Pozycja Klub
(Club)
Mecze Punkty Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Toruń0039
2Gwardia II Budgoszcz0031
3Stal Nakło000
4Ogniwo Lublin000
4Stal Radom000
4Ogniwo Kielce000
4Stal Kielce000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1953

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno811+56
2Gwardia Bydgoszcz814+81
3Spójnia Wrocław810+54
4CWKS Wrocław89+6
5Górnik Rybnik56-6
6Włókniarz Częstochowa54-41
7Budowlani Warszawa53-22
8Ogniwo Łódź53-38
9Kolejarz Rawicz44-18
10LCSŻ Świętochłowice44-72
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia II Leszno0025
2Gwardia Krotoszyn0013
3Włókniarz Piła0012
4Gwardia Śrem004
5Spójnia Gniezno000
5Stal II Ostrów000
5Gwardia Poznań000
5Kolejarz Piła000
5Kolejarz Skalmierzyce000
5Ogniwo Wągrowiec000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał El.Kraj.

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia II Leszno0034
2Gwardia Toruń0014
3Górnik Czeladź (ns)000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1954

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1832+195
2Spójnia Wrocław1828+208
3Kolejarz Rawicz1826+110
4Gwardia Budgoszcz1820-20
5Budowlani Warszawa1819-19
6CWKS Wrocław1818-43
7Górnik Rybnik1816-43
8Ogniwo Łódź1810-74
9Włókniarz Częstochowa189-26
10LCSŻ Świętochłowice182-288
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. Finał PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Krotoszyn1019
2Kolejarz Piła1018
3Unia II Leszno1012
4Kolejarz Skalmierzyce000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1955

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Gwardia Bydgoszcz1018+106
2Kolejarz Rawicz1014+70
3Sparta Wrocław1012+19
4Budowlani Warszawa1011+8
5Unia Leszno105-47
6CWKS Warszawa100-132
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1220+189
2Sparta Łódź1220+116
3Włókniarz Częstochowa1218+104
4Stal Rzeszów1212+48
5Stal Świętochłowice128-103
6Kolejarz Ostrów124-166
7Stal Gorzów122-188
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 DMP m.p. PLO

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Kolejarz Piła2637
2Gwardia Poznań2538
3Unia LKM II Leszno3442
4Sparta Śrem2439
5Stal Ostrów1216
6Start Gniezno1115
7Kolejarz Skalmierzyce1113
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1956

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1424+173
2Ślęza Wrocław1420+198
3Gwardia Bydgoszcz1416+128
4CWKS Warszawa1424-173
5Kolejarz Rawicz1415+20
6Tramwajarz Łodź1411-39
7Unia Leszno146-205
8Budowlani Warszawa144-267
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga Gr.Północ

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
2Stal Gorzów1423+158
3AMK Katowice1415+17
4Resovia Rzeszów1414-5
5Sparta Śrem1413-18
6Gwardia Poznań1412-18
7Start Gniezno147-176
8Kolejarz Piła142-218
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga Gr.Południe

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Świętochłowice1425+149
2Ostrovia Ostrów1424+175
3Stal Rzeszów1422+160
4LPŻ Lublin1415+72
5Gwardia Katowice1412-50
6Górnik Czeladź146-118
7Ślęza II Wrocław145-196
8AMK Nowa Huta143-192
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1957

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1428+333
2Sparta Wrocław1418+119
3Polonia Bydgoszcz1416+62
4Włókniarz Częstochowa1414+67
5Legia Warszawa1414-10
6Śląsk Świętochłowice1410-161
7Tramwajarz Łódź146-200
8Kolejarz Rawicz146-210
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów1222+180
2Unia Leszno1222+173
3Skra Warszawa1214+41
4Gwardia Katowice128-38
5Stal Gorzów128-102
6Ostrovia Ostrów126-114
7LPŻ Lublin124-142
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Trzecia Liga gr.Północ

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Start Gniezno814+105
2Sparta Śrem88+35
3Polonia Piła88+7
4LPŻ Gdańsk88-67
5LPŻ Zielona Góra82-80
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Trzecia Liga gr.Południe

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1AMK Kraków812+54
2CKS Czeladź812+27
3Unia Tarnów88+26
4Legia Krosno86-39
5Sparta II Wrocław82-56
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1958

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1423+212
2Sparta Wrocław1418+59
3Unia Leszno1418+59
4Włókniarz Częstochowa1416+62
5Polonia Bydgoszcz1413-16
6Legia Warszawa1413-108
7Stal Rzeszów148-115
8Śląsk Świętochłowice145-219
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Start Gniezno1014+65
2Kolejarz Rawicz1013+50
3Tramwajarz Łódź1010+30
4Ostrovia Ostrów1010-31
5Skra Warszawa107-24
6Stal Gorzów106-90
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Trzecia Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Tarnów1830+344
2Wanda Nowa Huta1830+299
3Polonia Piła1825+161
4LPŻ Lublin1822+266
5Sparta Śrem1819+101
6Legia Krosno1818+41
7LPŻ Neptun Gdańsk1816-86
8LPŻ Zielona Góra1810-265
9Sparta II Worcław184+384
10Cracovia Kraków182-477
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1959

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Włókniarz Częstochowa1426+301
2Górnik Rybnik1424+232
3Legia Warszawa1418+162
4Polonia Bydgoszcz1417-11
5Start Gniezno1411-130
6Unia Leszno148-93
7Sparta Wrocław146-253
8Kolejarz Rawicz142-208
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów1427+300
2Unia Tarnów1418+145
3Stal Gorzów1416+2
4Wanda Nowa Huta1414+43
5Tramwajarz Łódź1414-20
6Skra Warszawa1412-8
7Ostrovia Ostrów1411-84
8Śląsk Świętochłowice140-378
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Trzecia Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Cracovia Kraków1424+123
2Legia Krosno1422+231
3LPŻ Neptun Gdańsk1418+16
4Sparta Śrem1414+2
5Polonia Piła1412-16
6LPŻ Zielona Góra149-68
7LPŻ Toruń147-121
8CKS Czeladź146-167
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1960

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów1424+176
2Legia Gdańsk1419+143
3Polonia Bydgoszcz1418+114
4Włókniarz Częstochowa1417+114
5Górnik Rybnik1412-36
6Unia Leszno1412-65
7Unia Tarnów1410-117
8Start Gniezno140-329
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga gr.Wschód

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Wanda Nowa Huta10160
2Tramwajarz Łódź10140
3Legia Krosno10130
4Śląsk Świętochłowice10120
5Cracovia Kraków1020
6CKS Czeladź1000
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga gr.Zachód

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Sparta Wrocław1018+186
2Stal Gorzów1016+150
3Polonia Piła1010-5
4LPŻ Zielona Góra106-104
5Sparta Śrem10130
6LPŻ Toruń10130
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1961

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów1427+306
2Górnik Rybnik1420+252
3Polonia Bydgoszcz1418+66
4Unia Leszno1413+40
5Włókniarz Częstochowa1412-65
6Sparta Wrocław1412-84
7Legia Gdańsk1412-84
8Wanda Nowa Huta142-392
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów2036+420
2Unia Tarnów2030+256
3Tramwajarz Łódź2026+166
4Legia Krosno2026+135
5Śląsk Świętochłowice2024+120
6Start Gniezno2019-1
7LPŻ Toruń2018-147
8Sparta Śrem2015-199
9Polonia Piła2014-37
10LPŻ Zielona Góra208-261
11Kolejarz Opole202-452
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1962

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1426+315
2Stal Rzeszów1420+137
3Unia Leszno1416-11
4Polonia Bydgoszcz1412+65
5Wybrzeże Gdańsk1412-63
6Sparta Wrocław1412-93
7Stal Gorzów148-68
8Włókniarz Częstochowa146-280
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Śląsk Świętochłowice2236+290
2Zgrzeblarki Zielona Góra2234+257
3Stal Toruń2232+243
4Unia Tarnów2229+282
5Start Gniezno2225+69
6Wanda Nowa Huta2223+53
7Polonia Piła2222+92
8Tramwajarz Łódź2220+54
9Karpaty Krosno2220-93
10Kolejarz Opole2212-264
11Motor Lublin226-490
12Sparta Śrem225-493
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1963

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1426+13
2Stal Rzeszów1422+248
3Sparta Wrocław1412-15
4Unia Leszno1412-78
5Wybrzeże Gdańsk1412-140
6Stal Gorzów1410-46
7Śląsk Świętochłowice1410-146
8Polonia Bydgoszcz148-45
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Tarnów2236+381
2Zgrzeblarki Zielona Góra2236+190
3Karpaty Krosno2231+159
4Polonia Piła2228+225
5Włókniarz Częstochowa2226+98
6Stal Toruń2226+72
7Start Gniezno2221+41
8Motor Lublin2218-102
9Kolejarz Opole2212-200
10Wanda Nowa Huta2210-167
11Tramwajarz Łódź2210-436
12Sparta Śrem228-261
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1964

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Górnik Rybnik1422+283
2Stal Gorzów1421+181
3Polonia Bydgoszcz1417-33
4Stal Rzeszów1416+148
5Wybrzeże Gdańsk1412-15
6Sparta Wrocław1412-91
7Śląsk Świętochłowice1410-77
8Unia Leszno142-299
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Włókniarz Częstochowa2030+270
2Karpaty Krosno2028+225
3Zgrzeblarki Zielona Góra2028+210
4Unia Tarnów2026+120
5Start Gniezno2025+47
6Wanda Nowa Huta2022+79
7Stal Toruń2018-104
8Polonia Piła2017-85
9Kolejarz Opole2010-154
10Motor Lublin2010-183
11Tramwajarz Łódź206-425
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1965

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Row Rybnik1426+267
2Stal Gorzów1419+88
3Wybrzeże Gdańsk1417+71
4Stal Rzeszów1416+17
5Sparta Wrocław1414+10
6Śląsk Świętochłowice1410-81
7Polonia Bydgoszcz146-90
8Zgrzeblarki Zielona Góra144-282
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Włókniarz Częstochowa1626+291
2Unia Tarnów1623+133
3Kolejarz Opole1621+135
4Stal Toruń1620+71
5Karpaty Krosno1618+51
6Unia Leszno1613-28
7Polonia Piła169-178
8Motor Lublin168-72
9Start Gniezno166-403
10Wanda Nowa Huta500
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1966

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1ROW Rybnik1424+233
2Stal Gorzów1421+188
3Stal Rzeszów1417+50
4Wybrzeże Gdańsk1416+22
5Sparta Wrocław1415-43
6Polonia Bydgoszcz1413-28
7Śląsk Świętochłowice146-133
8Zgrzeblarki Zielona Góra140-289
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1628+189
2Włókniarz Częstochowa1622+181
3Kolejarz Opole1622+128
4Unia Tarnów1622+118
5Stal Toruń1621+78
6Motor Lublin1612-163
7Polonia Piła169-169
8Start Gniezno166-64
9Karpaty Krosno162-298
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1967

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Row Rybnik1425+248
2Wybrzeże Gdańsk1417+22
3Sparta Wrocław1416+45
4Stal Gorzów1414+14
5Stal Rzeszów1414-11
6Włókniarz Częstochowa1410-143
7Polonia Bydgoszcz148-73
8Unia Tarnów148-102
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Śląsk Świętochłowice1832+362
2Unia Leszno1832+361
3Kolejarz Opole1820+100
4Zgrzeblarki Zielona Góra1820-53
5Gwardia Łódź1818+9
6Stal Toruń1815-124
7Start Gniezno1814-76
8Motor Lublin1814-119
9Karpaty Krosno1811-226
10Polonia Piła184-234
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1968

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1ROW Rybnik1421+203
2Stal Gorzów1419+115
3Sparta Wrocław1418+180
4Stal Rzeszów1412-144
5Polonia Bydgoszcz1411-39
6Unia Tarnów1410-53
7Włókniarz Częstochowa1410-124
8Wybrzeże Gdańsk149-38
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Śląsk Świętochłowice1628+336
2Unia Leszno1626+241
3Motor Lublin1622+76
4Kolejarz Opole1618+13
5Start Gniezno1616-40
6Gwardia Łódź1613-17
7Stal Toruń1611-165
8Karpaty Krosno166-222
9Zgrzeblarki Zielona Góra164-222
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1969

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1422+175
2Śląsk Świętochłowice1419+131
3ROW Rybnik1418+91
4Polonia Bydgoszcz1415+34
5Sparta Wrocław1414-35
6Wybrzeże Gdańsk149-73
7Włókniarz Częstochowa149-102
8Stal Rzeszów146-221
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Kolejarz Opole1624+268
2Unia Leszno1624+257
3Unia Tarnów1622+194
5Zgrzeblarki Zielona Góra1621+17
5Motor Lublin1619+20
6Start Gniezno1616-11
7Gwardia Łódź1610-78
8Stal Toruń168-64
9Karpaty Krosno160-603
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1970

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1ROW Rybnik1424+186
2Śląsk Świętochłowice1421+184
3Kolejarz Opole1415+41
4Polonia Bydgoszcz1415+10
5Stal Gorzów1415-12
6Sparta Wrocław1410-90
7Wybrzeże Gdańsk1410-102
8Unia Leszno142-217
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Tarnów1424+239
2Stal Rzeszów1422+208
3Zgrzeblarki Zielona Góra1418+132
4Motor Lublin1416+39
5Włókniarz Częstochowa1414+43
6Start Gniezno149-153
7Gwardia Łódź146-275
8Stal Toruń143-233
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1971

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Polonia Bydgoszcz1419+43
2Stal Gorzów1418+87
3ROW Rybnik1416+124
4Śląsk Świętochłowice1415+13
5Kolejarz Opole1414+41
7Wybrzeże Gdańsk1410-123
8Unia Tarnów146-214
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Zgrzeblarki Zielona Góra1424+193
2Włókniarz Częstochowa1422+154
3Unia Leszno1420+109
4Stal Toruń1410-23
5Gwardia Łódź1410-49
6Motor Lublin1410-79
7Stal Rzeszów1410-93
8Start Gniezno146-212
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1972

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1ROW Rybnik1423+241
2Polonia Bydgoszcz1416+31
3Śląsk Świętochłowice1416+4
4Włókniarz Częstochowa1415-54
5Stal Gorzów1414+15
6Kolejarz Opole1411-21
7Zgrzeblarki Zielona Góra149-60
8Sparta Wrocław148-156
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1424+182
2Wybrzeże Gdańsk1418+161
3Stal Toruń1416+24
4Unia Tarnów1414+89
5Stal Rzeszów1414-78
6Motor Lublin1412-84
7Start Gniezno148-179
8Gwardia Łódź146-115
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1973

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1424+136
2Śląsk Świętochłowice1416+147
3Falubaz Zielona Góra1416-86
4ROW Rybnik1415+110
5Unia Leszno1413-37
6Włókniarz Częstochowa1411-47
7Polonia Bydgoszcz149-64
8Kolejarz Opole148-159
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Sparta Wrocław1425+273
2Stal Toruń1420+172
3Wybrzeże Gdańsk1417+114
4Unia Tarnów1414+37
5Stal Rzeszów1412-57
7Gwardia Łódź148-149
8Start Gniezno144-255
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1974

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Włókniarz Częstochowa1421+125
2Stal Gorzów1420+161
3ROW Rybnik1418+25
4Sparta Wrocław1414-16
5Polonia Bydgoszcz1413+60
6Unia Leszno1411-64
7Falubaz Zielona Góra148-188
8Śląsk Świętochłowice147-103
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Kolejarz Opole1426+346
2Wybrzeże Gdańsk1420+82
3Motor Lublin1418+145
4Unia Tarnów1414-41
5Stal Toruń1413-28
6Stal Rzeszów1412-30
7Start Gniezno148-168
8Gwardia Łódź142-306
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1975

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1422+145
2Włókniarz Częstochowa1416+55
3Unia Leszno1414-5
4Kolejarz Opole1414-91
5Sparta Wrocław1413+5
6ROW Rybnik1412+1
7Polonia Bydgoszcz1411-11
8Wybrzeże Gdańsk1410-99
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Falubaz Zielona Góra1421+138
2Stal Toruń1421+90
3Śląsk Świętochłowice1419+107
4Motor Lublin1418+260
5Unia Tarnów1415-57
6Start Gniezno1413-71
7Stal Rzeszów145-195
8Gwardia Łódź140-272
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1976

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1829+233
2Włókniarz Częstochowa1825+203
3Unia Leszno1817+1
4Kolejarz Opole1817-29
5Polonia Bydgoszcz1816+59
6Sparta Wrocław1816+38
7ROW Rybnik1816-104
8Stal Toruń1816-143
9Wybrzeże Gdańsk1814-70
10Falubaz Zielona Góra1814-188
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Motor Lublin2036+512
2Śląsk Świętochłowice2030+383
3Unia Tarnów2018-114
4Gwardia Łódź2018-133
5Start Gniezno2014-190
6Stal Rzeszów204-455
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1977

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1826+284
2Unia Leszno1822+180
3Włókniarz Częstochowa1822+88
4Polonia Bydgoszcz1820+131
5Kolejarz Opole1820+95
6Wybrzeże Gdańsk1816-26
7Row Rybnik1816-129
8Stal Toruń1816-152
9Motor Lublin1812-243
10Sparta Wrocław1810-228
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Falubaz Zielona Góra1218+266
2Śląsk Świętochłowice1218+214
3Start Gniezno1217+70
4Stal Rzeszów1215+84
5Gwardia Łódź128-85
6Unia Tarnów124-242
7GSŻ Grudziądz124-307
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1978

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1830+218
2Wybrzeże Gdańsk1823+48
3Włókniarz Częstochowa1822+182
4Unia Leszno1820+216
5Polonia Bydgoszcz1818+18
6Row Rybnik1818-2
7Falubaz Zielona Góra1817+15
8Stal Toruń1812-209
9Kolejarz Opole1810-243
10Śląsk Świętochłowice1810-243
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Sparta Wrocław1218+259
2Motor Lublin1218+156
3Unia Tarnów1214-89
4Start Gniezno1212+37
5Stal Rzeszów1210+17
6Gwardia Łódź126-148
7GSŻ Grudziądz126-232
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1979

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1826+227
2Stal Gorzów1824+115
3Falubaz Zielona Góra1822+201
4Apator Toruń1822+140
5Wybrzeże Gdańsk1820+60
6Row Rybnik1818+46
7Włókniarz Częstochowa1818-54
8Polonia Bydgoszcz1817+43
9Sparta Wrocław1813-82
10Śląsk Świętochłowice180-696
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Start Gniezno1423+402
2Motor Lublin1418+149
3Stal Rzeszów1418+88
4Kolejarz Opole1817+193
5Unia Tarnów1812-94
6Gwardia Łódź180-211
7GSŻ Grudziądz1810-93
8Ostrovia Ostrów182-434
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1980

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1832+405
2ROW Rybnik1824+148
3Start Gniezno1822+199
4Stal Gorzów1820+139
5Polonia Bydgoszcz1818+51
6Apator Toruń1818-6
7Falubaz Zielona Góra1816-13
8Włókniarz Częstochowa1814-226
9Wybrzeże Gdańsk1810-349
10Sparta Wrocław186-348
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Kolejarz Opole1422+423
2Stal Rzeszów1422+272
3Śląsk Świętochłowice1416+23
4Motor Lublin1415-13
5GKM Grudziądz1414-54
6Unia Tarnów1412-164
7Gwardia Łódź149-104
8Ostrovia Ostrów142-383
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1981

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Falubaz Zielona Góra1826+239
2Stal Gorzów1824+150
3Unia Leszno1820+108
4Wybrzeże Gdańsk1820-26
5Start Gniezno1819+27
6Kolejarz Opole1818+21
7Apator Toruń1816-42
8Row Rybnik1816-66
9Polonia Bydgoszcz1813-148
10Włókniarz Częstochowa188-263
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Rzeszów1221+176
2Motor Lublin1216+184
3GKM Grudziądz1212+29
4Unia Tarnów1212-10
5Ostrovia Ostrów1212-82
6Śląsk Świętochłowice1211+7
7Sparta Wrocław120-304
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1982

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Falubaz Zielona Góra1828+176
2Unia Leszno1825+253
3Stal Gorzów1820+67
4Kolejarz Opole1820-18
5Wybrzeże Gdańsk1819+9
6Apator Toruń1816-4
7Stal Rzeszów1816-58
8Polonia Bydgoszcz1814-37
9Start Gniezno1812-186
10Row Rybnik1810-202
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Motor Lublin1219+284
2Unia Tarnów1216+27
3Włókniarz Częstochowa1214+55
4Śląsk Świętochłowice1211+49
5Ostrovia Ostrów1210-94
6GKM Grudziądz128-163
7Sparta Wrocław126-158
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1983

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Stal Gorzów1830+225
2Unia Leszno1828+242
3Apator Toruń1824+122
4Falubaz Zielona Góra1820+114
5Wybrzeże Gdańsk1817-21
6Kolejarz Opole1817-21
7Stal Rzeszów1816-96
8Start Gniezno1814-91
9Polonia Bydgoszcz1810-180
10Motor Lublin185-349
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Row Rybnik1424+391
2GKM Grudziądz1420+201
3Śląsk Świętochłowice1420+176
4Ostrovia Ostrów1418+55
5Unia Tarnów1414-89
6Włókniarz Częstochowa148-163
7Motor II Lublin144-276
8Sparta Wrocław144-295
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1984

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1826+266
2Stal Gorzów1825+85
3Falubaz Zielona Góra1821+125
4Row Rybnik1819-65
5Apator Toruń1818+29
6Kolejarz Opole1818-11
7Wybrzeże Gdańsk1817-35
8Polonia Bydgoszcz1816-23
9Stal Rzeszów1816-134
10Start Gniezno184-237
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Śląsk Świętochłowice1218+172
2Unia Tarnów1216+117
3Ostrovia Ostrów1216+85
4Motor Lublin1214+141
5GKM Grudziądz1212+45
6Włókniarz Częstochowa126-111
7Sparta Wrocław122-449
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1985

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Falubaz Zielona Góra1827+232
2Wybrzeże Gdańsk1826+214
3Unia Leszno1825+220
4Polonia Bydgoszcz1821+98
5Apator Toruń1818+15
6Row Rybnik1816+12
7Stal Rzeszów1816-67
8Stal Gorzów1816-126
9Kolejarz Opole188-328
10Śląsk Świętochłowice187-261
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Tarnów1220+202
2Motor Lublin1218+223
3Start Gniezno1216+102
4Ostrovia Ostrów1214+74
5Włókniarz Częstochowa 128-19
6GKM Grudziądz128-126
7Sparta Wrocław120-456
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1986

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Apator Toruń1824+212
2Polonia Bydgoszcz1824+98
3Unia Leszno1823+189
4Falubaz Zielona Góra1822+162
5Stal Gorzów1821+115
6Stal Rzeszów1820-33
7Wybrzeże Gdańsk1816-92
8ROW Rybnik1814-135
9Unia Tarnów1810-244
10Kolejarz Opole186-272
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Start Gniezno1216+180
2Śląsk Świętochłowice1216+158
3Ostrovia Ostrów1216+97
4Włókniarz Częstochowa1214+135
5Motor Lublin1212+11
6GKM Grudziądz1210-138
7Sparta Wrocław120-443
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1987

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1841+359
2Polonia Bydgoszcz1830+187
3Stal Gorzów1827+172
4Apator Toruń1825+158
5Falubaz Zielona Góra1814-22
6ROW Rybnik1813-68
7Wybrzeże Gdańsk1811-95
8Stal Rzeszów1811-105
9Unia Tarnów184-267
10Start Gniezno183-321
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Kolejarz Opole1225+233
2Włókniarz Częstochowa1223+143
3Sparta Wrocław1212-19
4Ostrovia Ostrów1211-28
5Śląsk Świętochłowice127-53
6Motor Lublin126-62
7GKM Grudziądz120-214
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1988

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1837+334
2Row Rybnik1826+188
3Polonia Bydgoszcz1826+171
4Falubaz Zielona Góra1823+60
5Stal Gorzów1821+10
6Wybrzeże Gdańsk1816-45
7Apator Toruń1812-57
8Unia Tarnów1812-121
9Stal Rzeszów189-178
10Kolejarz Opole183-362
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Ostrovia Ostrów1424+149
2Sparta Wrocław1423+178
3Motor Lublin1417+100
4Włókniarz Częstochowa1416+61
5Śląsk Świętochłowice1414-47
6Start Gniezno1410-79
7GKM Grudziądz146-141
8KKŻ Krosno142-221
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1989

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Leszno1832+230
2Falubaz Zielona Góra1831+200
3ROW Rybnik1827+133
4Apator Toruń1824+103
5Stal Gorzów1823+99
6Stal Rzeszów1822+101
7Polonia Bydgoszcz1818+14
8Unia Tarnów1810-121
9Wybrzeże Gdańsk189-180
10Ostrovia Ostrów18-16-679
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Motor Lublin1432+378
2Kolejarz Opole1426+218
3Włókniarz Częstochowa1423+158
4Śląsk Świętochłowice1415-10
5Sparta Wrocław1413-32
6Start Gniezno1410-61
7KKŻ Krosno140-283
8GKM Grudziądz14-7-368
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

1990

 Pierwsza Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Apator Toruń2028+62
2ROW Rybnik2022+162
3Polonia Bydgoszcz2022+136
4Stal Gorzów2016-132
5Motor Lublin2023+82
6Unia Leszno2021-39
7Falubaz Zielona Góra2014-123
8Stal Rzeszów2014-148
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--

 Druga Liga

Pozycja Klub
(Club)
Mecze
(Matches)
Punkty
(Points)
Małe punkty
(Race points)
1Unia Tarnów1833+440
2Sparta Wrocław1825+262
3Kolejarz Opole1824+203
4Start Gniezno1824+151
5Włokniarz Częstochowa1824+31
6Wybrzeże Gdańsk1816+28
7KKŻ Krosno1813-81
8Śląsk Świętochłowice1810-130
9Ostrovia Ostrów188-306
10GKM Grudziądz183-598
[Średnie] --kliknij--   [Averages] --click--